Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

A može li neko ko ima iskustva sa Huawei P serijama nakon 30-ke, P40, P50, ili Mate, .... da napiše iskustva sa korišćenjem tog GBox-a ili kako se već zove alat za emulaciju Google servisa. Kako to radi, da li je smor, ima li bagova, da li rade notifikacije i svi Google-ovi servisi Gmail, Slike, Disk, Mape, Kalendar, ...?
Koristim P50 pro. Sta ja znam, meni je dobro, ali ja nisam zavistan toliko od googlea da znas. Kasne vrv obavestenja ali nema kasnjenja u slanju ili prijemu. Ja whatsup i viber koristim zasebno van Gspacea i radi perfect. Navikne se covek veruj mi. Al to sam ja sa ovakvim koriscenjem
 
Kolko vidim YT vanced se instalira normalno sa App Gallery , isto i gmail. Ubacio je to Huawei u ponudi, nema vise zabrane.
Ja sam zadovoljna sistemom Huawei, glavna aplikacija koja mi je potrebna je gmail, to sam preuzela iz AppGallery i radi kako treba, mailovi dolaze odmah, slanje mailova isto tako. Ostale Google aplikacije možeš da preuzmeš u AppGallery.
^ bez google servisa nije to to.
Znam da može se budži nešto i sl ali ne znam koliko radi
Po meni nije nikakav problem da se instalira aplikacije, u svakom slučaju kod nove opreme uvek nešto se instalira, aplikacije koje trebamo i koje koristimo. Isto je sa AppGallery, prodavnica kao i svaka druga, plus to smatram da to da Huawei ima svoju prodavnicu je velika prednost. iPhone isto radi na svojim aplikacijama, kartama, pretraživačima, prodavnici i uz to se ljudima sviđa:)
 
Poslednja izmena:
Da li neko može da potvrdi da ispravno rade svi Google-ovi servisi:

Gmail, Disk, Pictures, Maps, Calendar, GoogleAuthenticator?
 
Da li je neko od vas sa Huawei P30 Pro prešao na neki drugi model telefona i bio primetno zadovoljniji telefonom? I ako jeste koji model telefona?
ja sam pe 20ak dana prešao na S23 običan i plaćam ga u rangu koliko sam plaća P30 pro pre 3,5 godine . Iskreno odmorio sam se pošto na P30 nisam uspeo da rešim problem sa javljanjem odnosno time što me sagovornik ne čuje prvih 5 sekundi, baterija mi je bukvalno pri crkavanju, onaj donji pipak za punjenje sam već nekoliko puta popravljao i opet je u kvaru... takođe kamera definitvno nije ista kao kada je bio novi , a o brzini procesora kvalitetu ekrana je suvišno pričati jer su ovi sada telefoni u tom segmentu 3 generacije ispred . E sad koliko je običan S23 bolje rešenje a da nemaš ove probleme kao ja , verovatno se mnogi neće složiti da jeste :D
 
pa tebi bi i nokia 3310 bila bolje resenje za telefon koji ne radi :ROFLMAO:

Iskreno, i ja vidim neki samsung s2X kao jedino logicno resenje posle huawei p30/mate20 serije... ali opet, nikad nisam imao samsung, mozda gresim,,,
 
Ja bih radije opet odabrao Huawei ako je situacija sa GBox-im tj. sa Google servisima normalna kao što neki pišu ovde.

Uvek je Huawei iste generacije bolji od Samsunga, P30 od S10, P40 od S20, itd. Trenutni P60 Pro nema ravnog, ja npr. slepo verujem DXOMark-u za testiranje kamera mobilnoh telefona. S23 Ultra je tek na 13-tom mestu. Meni je kod telefona kamera na prvom mestu, a procesorska snaga na poslednjem jer ne koristim zahtevne aplikacije, igrice ne igram,...
 
ja sam pe 20ak dana prešao na S23 običan i plaćam ga u rangu koliko sam plaća P30 pro pre 3,5 godine . Iskreno odmorio sam se pošto na P30 nisam uspeo da rešim problem sa javljanjem odnosno time što me sagovornik ne čuje prvih 5 sekundi, baterija mi je bukvalno pri crkavanju, onaj donji pipak za punjenje sam već nekoliko puta popravljao i opet je u kvaru... takođe kamera definitvno nije ista kao kada je bio novi , a o brzini procesora kvalitetu ekrana je suvišno pričati jer su ovi sada telefoni u tom segmentu 3 generacije ispred . E sad koliko je običan S23 bolje rešenje a da nemaš ove probleme kao ja , verovatno se mnogi neće složiti da jeste :D
Za kameru mi se zali i drugarica. Slika sa P40 lite i P30 pro. Na p30 pro zamucenje, mutno, ne mogu da veruje akko su je upropastili.
 
Ne znam, ja nisam primetio pad kvaliteta slika, imam P30 Pro 8/256. Čak šta više, svi baš jako hvale moje slike i stvarno su super, ja nemam zamerki. Video snimci mu nisu jača strana, ali dosta ređe ih i koristim. Prilikom slikanja AI ostavim aktivan uglavnom, bookeh je odličan, lepo prepoznaje okruženje i prilagođava fotografiju. Naravno da nekad slike nisu 100% realne, ali su jako dopadljive. Stvarno sam prezadovoljan slikama sa ovog telefona.
 
Ja bih radije opet odabrao Huawei ako je situacija sa GBox-im tj. sa Google servisima normalna kao što neki pišu ovde.

Uvek je Huawei iste generacije bolji od Samsunga, P30 od S10, P40 od S20, itd. Trenutni P60 Pro nema ravnog, ja npr. slepo verujem DXOMark-u za testiranje kamera mobilnoh telefona. S23 Ultra je tek na 13-tom mestu. Meni je kod telefona kamera na prvom mestu, a procesorska snaga na poslednjem jer ne koristim zahtevne aplikacije, igrice ne igram,...
Uzeo P40 Pro polovan i instalirao gmail, yt, mape u dva koraka. Gbox je sve automatski odradio. Nema sta da se mislite. Telefon je bruka dobar.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230528_211924_com.huawei.android.launcher.jpg
    Screenshot_20230528_211924_com.huawei.android.launcher.jpg
    53 KB · Pregleda: 77
  • Screenshot_20230528_211940_com.gbox.android.jpg
    Screenshot_20230528_211940_com.gbox.android.jpg
    69.9 KB · Pregleda: 39
Uzeo P40 Pro polovan i instalirao gmail, yt, mape u dva koraka. Gbox je sve automatski odradio. Nema sta da se mislite. Telefon je bruka dobar.
Ja jurim p40 pro plus. I dalje su to zmajevi. Kamere perfektne, ekrani,baterije...
Da li zna neko,da li ekran LCD skinut sa P40 Pro modela odgovara za p40 pro plus model?
 
Jedino sto nije podrzano je Android Auto, ako neko koristi to da sheruje screen i mape na touch-u auta.
Gmail radi preko Gbox-a, ali ne radi sinhronizacija, tako da necete dobiti notifikaciju. Ja koristim Huawei email stock aplliaciju u kojoj sam dodao i gmail nalog i sve druge. Onaj ko koristi Google Meet za video pozive, nema opcija da dodas pokedinacno ljude putem gmaila, radi samo sastanak putem linka. Sve ostale aplikacije ukljucujuci bankovne Intesa, Mobi rade bez greske. To je ono sto sam primetio za dve nedelje koriscenja.
Postoji neki metod za flashovanje nativnog google servisa na Emui 10 i radi normalno google, ali ne bih da radim roolback sve do Emui 10.......nemam razloga zbog dve aplikacije koje ni ne koristim.
 
A da li recimo Google Slike normalno automatski sinhronizuju slike iz galerije? Ili npr. mora da se uđe u Google Slike pa da se pokrene sinhronizacija?

Pokreću li se sve Google-ove aplikacije automatski sa sistemom ili mora nešto ručno da se pokrene? Ovo me je baš iznenadilo, da na GMail ne stižu notifikacije, znači da ima tu raznih ograničenja izgleda, samo je pitanje kome šta treba i ko je šta primetio...
 
Da li je neko od vas sa Huawei P30 Pro prešao na neki drugi model telefona i bio primetno zadovoljniji telefonom? I ako jeste koji model telefona?
Jedino s23 ultra ako hoćeš zoom kao na p30p, ostalo je i bolje nego na njemu. Tek je sad tako kompletan telefon (osim što je ogroman krastavac) izašao, da kažeš da nema manu...
 
A da li recimo Google Slike normalno automatski sinhronizuju slike iz galerije? Ili npr. mora da se uđe u Google Slike pa da se pokrene sinhronizacija?

Pokreću li se sve Google-ove aplikacije automatski sa sistemom ili mora nešto ručno da se pokrene? Ovo me je baš iznenadilo, da na GMail ne stižu notifikacije, znači da ima tu raznih ograničenja izgleda, samo je pitanje kome šta treba i ko je šta primetio...
Google aplikacije moraju rucno, nema tu sinhronizacije. Da bi islo sa sistemom mora da ima google play servis, a toga nema. Ja ne koristim google slike, cuvam ih na Huawei cloud. Ali ima ogranicenja ako neko koristi google u svim segmentima ukljucujuci gpay, autentificator i sl. Meni mape, drive i yt dovoljni. Gmail ide preko huawei email kienta i osvežava na 15 min notifikacije. Sasvim ok.
 
Emui 13 dolazi i za P30 seriju 🙂
 
Nisu uporedivi modeli. P30 Pro je premium model, opremljen jakim setom kamera, za optičkom stabilizacijom, dobrim senzorom, telefoto funkcijom, itd. Mislim da bi to bio veliki korak unazad, Honor 70 deluje kao igračka pored P30 Pro.
 
Da, ali sta raditi, p30 je kod mene vec tri godine, plasim se da nesto ne crkne
 
Da, ali sta raditi, p30 je kod mene vec tri godine, plasim se da nesto ne crkne
Nece nista da crkne. Mozem samo promeniti bateriju u ProMobi koji daje akciju Huawei servisni dani, pogledaj u aplikaciji My Huawei /Usluge. Zamena baterije recimo 3.200 din. Moze cak i opcija kurirskom sluzbom da se posalje i oni ti vrate na isti nacin, da se ne cimas po BG.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230606_140414_com.huawei.phoneservice.jpg
    Screenshot_20230606_140414_com.huawei.phoneservice.jpg
    76.9 KB · Pregleda: 65
Da li je P30 lite nadogradnja u odnosu na Redmi 8a, imam negde po fiokama jedan, pa rekoh da zamenim kevi. Ovaj 8a koji ima je baš usporio.
 
Trebalo bi da je P30 lite primetno bolji pogotovo još ako Redmi 8a ima manje od 4GB RAM-a.
 
Pa nek mi posle kazu nije huawei namerno degradirao fotke... Eve slika automatike a druga malo editovanja najosnovnijeg kontrast i svetlina i senke... Sramota za automatiku.
Ps nalo sam preterao sa belom nijansom pa otisla dinamika
 

Prilozi

  • IMG_20230609_192829.jpg
    IMG_20230609_192829.jpg
    177.6 KB · Pregleda: 50
  • IMG_20230609_193319.jpg
    IMG_20230609_193319.jpg
    283 KB · Pregleda: 54
Meni od juče AccuWeather neće da se updatuje, izbacuje unable to connect to servers.

AI lens opcija u stock kameri kad se uđe takođe izabacuje network error.

Radio clear cache/data za kameru i weather app, restart telefona i ništa, i dalje isto.

1weather aplikacija radi normalno
 
AI lens ni meni ne radi ali vec jedno mesec dana ako ne i duže. Kaze nije dostupan za nas region.
 
Do skoro je bio dostupan sad više nije :ROFLMAO:
Mislim znam jer sam ga koristio za skeniranje QR kodova
Jedino ako mi nismo promenili region
 
Nazad
Vrh Dno