Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Sad gledam po Aliexpress-u i vidim da se tamo prodaju baterije za Huawei p30 pro koje su deklarisane na 4200mah, međutim neki koji su ih kupili kažu da je posle merenja pravi kapacitet oko 3100mah.
Dakle mora da je to.
 
Ljudi, treba mi pomoć.

Fingerprint otključavanje telefona se potpuno izgubilo.
Prilikom otključavanja telefona nudi mi samo samo lozinku ili prepoznavanje lica, a da stvar bude još čudnija - iz podešavanja biometrije se potpuno izgubilo podešavanje za fingerprint.

Nije pomogao restart telefona više puta.
Da je neko imao slična iskustva, šta da uradim?
 

Prilozi

  • Screenshot_20221020_115359_com.android.settings.jpg
    Screenshot_20221020_115359_com.android.settings.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 59
Sve što je bilo i ranije, samo se podešavanje FP izgubilo. Bili su prepoznavanje lica i FP kao opcije otključavanja, pored klasične lozinke/šeme.
Neka kombinacija opcija ti je to sakrila. Meni teško na srpskom da se išta snađem i uživo, a kamoli ovako 😄
Neko ce ti se već javiti ko je imao sličan slučaj
 
Ja sam pre neki dan dobio P30pro kao zamenski u A1. Stvarno dobar uređaj i za današnje pojmove. Baterija je stvarno brutalna. Za 20 sati, od toga 8 sati stand dy režima, svukao je bateriju na 40% uz 3 sata upaljenog ekrana, skoro sve je bilo na 4G.
Verz ja sa 6gb rama i EMUI 12.
Ja realno ne vidim potrebu da se ovakav aparat menja tek tako, jer stvarno odrađuje posao i to iznad proseka.
Sve što je bilo i ranije, samo se podešavanje FP izgubilo. Bili su prepoznavanje lica i FP kao opcije otključavanja, pored klasične lozinke/šeme.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221020_185707_com.android.settings.jpg
    Screenshot_20221020_185707_com.android.settings.jpg
    55.8 KB · Pregleda: 36
Гази га време а под тим мислим верзије Андроида и подршка.

Ја и даље не планирам да мењам уређај јер нема ништа боље да се узме до 350е.
 
Do 500e minimum!

Šta bi bolje uzeo za 350-500e? Ali da bude stvarno bolje, primetno...
 
Za taj novac nit novo nit polovno a da je bolje od ove legende od trlefona.
Trlefon, novoprihvaćen izraz za starije telefone (y)
Ipak je osetna razlika u odnosu na Mi10T Pro, kada uzmem P30 Pro posle njega u ruke, mogu misliti kako izgleda u poređenju sa SD gen 1. Mada i dalje odličan trlefon. Prodajem ga jer prelazim ili na iPhone ili Pixel.
 
Добро, да не претерујемо баш сад. Телефон се добро држи сходно годинама али већ почиње да ми иде на живце у софтверском погледу. Нотификације константно или багују или касне чак ми се дешавало да ми стигне звук за поруку а ње нигде. Толико ми то иде на живце да свако мало проверавам да ли ми је тон за обавештења појачан и да се није смањио сам. Још ако се убаци неки други ланчер рецимо као нова онда тек нема бројева за нотификације ( заправо има, раде неко време па избагују ).
Као што сам рекао ја мој не мењам још неко време а што се тиче неког модела вредног до 350е мислим да је Реалме ГТ 2 нео је одличан избор.
 
Problemi sa notifikacijama ne postoje na mojoj strani.
 
Trlefon, novoprihvaćen izraz za starije telefone (y)
Ipak je osetna razlika u odnosu na Mi10T Pro, kada uzmem P30 Pro posle njega u ruke, mogu misliti kako izgleda u poređenju sa SD gen 1. Mada i dalje odličan trlefon. Prodajem ga jer prelazim ili na iPhone ili Pixel.
Greska u pisanju druze. Naravno telefon. Mora na ove touch telefone koje slovo da se doda il promasi 😅
Добро, да не претерујемо баш сад. Телефон се добро држи сходно годинама али већ почиње да ми иде на живце у софтверском погледу. Нотификације константно или багују или касне чак ми се дешавало да ми стигне звук за поруку а ње нигде. Толико ми то иде на живце да свако мало проверавам да ли ми је тон за обавештења појачан и да се није смањио сам. Још ако се убаци неки други ланчер рецимо као нова онда тек нема бројева за нотификације ( заправо има, раде неко време па избагују ).
Као што сам рекао ја мој не мењам још неко време а што се тиче неког модела вредног до 350е мислим да је Реалме ГТ 2 нео је одличан избор.
Mene zna jedino na viber da kasni notifikacija tek kad udjem u viber vidim da je stigla poruka. To se desava kad ukljucim rezim stednje energije, valjda ugasi viber u pozadini rad stednje.
 
Poslednja izmena:
Све погасио и опет се јавља. Променио тон за различите апликације и даље се јавља.
 
Kod mene kontra, kod mene je telefon 24/7 na silent jer su mi se smučila obaveštenja. 😁
Mene nervira kad s vremena na vreme neće da radi copy funkcija (iako 3-4 puta pritisnem copy) iz nekog razloga i još uvek ne mogu da pohvatam šta mu je?
Ali stvarno, danas čovek da hoće da pređe sa p30 pro na nešto drugo na šta da pređe sa ovako dobrom autonomijom i ekranom a da nije jabuka koja ne dolazi u obzir?
 
Добро, да не претерујемо баш сад. Телефон се добро држи сходно годинама али већ почиње да ми иде на живце у софтверском погледу. Нотификације константно или багују или касне чак ми се дешавало да ми стигне звук за поруку а ње нигде. Толико ми то иде на живце да свако мало проверавам да ли ми је тон за обавештења појачан и да се није смањио сам. Још ако се убаци неки други ланчер рецимо као нова онда тек нема бројева за нотификације ( заправо има, раде неко време па избагују ).
Као што сам рекао ја мој не мењам још неко време а што се тиче неког модела вредног до 350е мислим да је Реалме ГТ 2 нео је одличан избор.
Ja nisam primetio nikakve bagove, moj je 256/8GB.
Realme GT Neo2 je ok ako ti nije bitna kamera, a meni jeste, P30 Pro ima mnooogo bolji sistem kamera od tog Realme-a.
Da bi telefon imao primetno bolje kamere, kao i hardver, mora da košta bar 500e. Mada i za 500e ne znam šta bi kupio...
 
Ljudi, treba mi pomoć.

Fingerprint otključavanje telefona se potpuno izgubilo.
Prilikom otključavanja telefona nudi mi samo samo lozinku ili prepoznavanje lica, a da stvar bude još čudnija - iz podešavanja biometrije se potpuno izgubilo podešavanje za fingerprint.

Nije pomogao restart telefona više puta.
Da je neko imao slična iskustva, šta da uradim?
Imam isti problem već godinu dana, u servisu rekli da je verovatno hardverski crkao, a ovde je neko skoro napisao da mu se povratilo nakon roobta telefona ,ali ja konkretno nisam probao :D
 
Ja vam moram rec da na Huwaei P30 ne koristim vise otisak prsta.
Shvatio sam da mi je najbolja kombinacija face unlok + smart lock.
Dakle stavio sam face unlock i opciju rise to wake, tako da svaki put kad podignem telefon on ukljuci ekran.
A kako imam huawei sat, dodao sam ga kao "ključ" tako da svaki put kad mi je sat na ruci, a telefon upali ekran, sat otkljuca telefon i prije nego se zaslon stigne ukljucit.

Evo jos par tipsa mene kao okorjelog emui korisnika. Vecinom su vezani za kameru.

1) kamera na telfonu aktivira 3x samo kad ima dovoljno svjetla, ako je zelite prevariti da se aktivira i po mraku, skocite odmah na 10x zum, pricekajte da promjeni lecu i onda se vratite na 3x i odmah opalite fotku.

2) Ne koristite makro mode, prebacite se na uw kameru i zumirajte je do 0,9, tako okinite fotku, dobit cete bolje rezultate nego u makro modu.

3) U uvjetima gdje ima dosta sjena i jakih izvora svjetlosti, ne koristite HDR mod snimanja, vec koristite radije nocni nacin. Rezultat i sama kvaliteta fotografije ce bit na visem nivou.

4) Huawei P30 iz nekog razloga (bar ova dva moja) ne updatea stock video editor u petal clip, ali mozete ga sami skinuti sa app galerija. Dobit cete NAJMOČNIJI video editor dostupan na androidu. Osim sto ima automatske presete, da od vasih videa i fotografija napravi "instagram friendly" sadrzaj, ima i citav set alata za rucno obrađivanje i prilagođavanje sadrzaja.

5) Nezz jeste li svjesni toga, ali emui ima NAJKVALITETNIJI one hand mode, koji posrami sve ostale. Cesto ga koristim, pa makar da i samo povucem ladicu s obavjestima dolje. Topla preporuka.

6) Ako volite igrati igrice na mobu, aktivirajte app assistant (postavke - aplikacije) preko njega pokrenite igre, i onda ce vam dozvoliti da igre koje nativno ne idu u 60fps na našem telefonu, ipak budu u tih dosta glađih 60fps. Npr diablo immortal.

7) Emui je jedini UI koji ima widget za galeriju, a da radi kako spada. Na šta mislim? Pa evo npr xiaomi, widget dozvoljava da odaberes max 6 fotki i vri tih 6 fotki u krug, a da ne govorim kolko je vizualno ruzan. I sad svaki put kad ocete mijenjati fotke, morate stavljati novi widget s novim fotkama. Emui je to mudro rjesio. Dodate widget i odaberete da se koristi folder za fotke. Ja npr stavio folder snapseed. I sad sve fotke koje su mi fine, malo doradim/odrežem u snapseedu i widget ih automatski dodaje u rotaciju.

8) Ne koristite portret mod u kameri, izrazito mu je losa kvaliteta. Radije snimite normalnim modom, doradite sliku u kojem god programu zelite, a onda je uploadajte na google photos i tamo odaberite portret mode.

9) I evo nesto sto sam saznao tek nekidan, znate li da p30 podrzava mod blende cak i u videu? Dakle udjite u mod blened, prebacite se na video, i eto ga imate portretni video za ljude i objekte, nesto sto je apple tek otkrio.

Nadam se da nisam dosadan i naporan, eto dobio malo inspiracije uz jutarnju kavu.
 
Ja vam moram rec da na Huwaei P30 ne koristim vise otisak prsta.
Shvatio sam da mi je najbolja kombinacija face unlok + smart lock.
Dakle stavio sam face unlock i opciju rise to wake, tako da svaki put kad podignem telefon on ukljuci ekran.
A kako imam huawei sat, dodao sam ga kao "ključ" tako da svaki put kad mi je sat na ruci, a telefon upali ekran, sat otkljuca telefon i prije nego se zaslon stigne ukljucit.

Evo jos par tipsa mene kao okorjelog emui korisnika. Vecinom su vezani za kameru.

1) kamera na telfonu aktivira 3x samo kad ima dovoljno svjetla, ako je zelite prevariti da se aktivira i po mraku, skocite odmah na 10x zum, pricekajte da promjeni lecu i onda se vratite na 3x i odmah opalite fotku.

2) Ne koristite makro mode, prebacite se na uw kameru i zumirajte je do 0,9, tako okinite fotku, dobit cete bolje rezultate nego u makro modu.

3) U uvjetima gdje ima dosta sjena i jakih izvora svjetlosti, ne koristite HDR mod snimanja, vec koristite radije nocni nacin. Rezultat i sama kvaliteta fotografije ce bit na visem nivou.

4) Huawei P30 iz nekog razloga (bar ova dva moja) ne updatea stock video editor u petal clip, ali mozete ga sami skinuti sa app galerija. Dobit cete NAJMOČNIJI video editor dostupan na androidu. Osim sto ima automatske presete, da od vasih videa i fotografija napravi "instagram friendly" sadrzaj, ima i citav set alata za rucno obrađivanje i prilagođavanje sadrzaja.

5) Nezz jeste li svjesni toga, ali emui ima NAJKVALITETNIJI one hand mode, koji posrami sve ostale. Cesto ga koristim, pa makar da i samo povucem ladicu s obavjestima dolje. Topla preporuka.

6) Ako volite igrati igrice na mobu, aktivirajte app assistant (postavke - aplikacije) preko njega pokrenite igre, i onda ce vam dozvoliti da igre koje nativno ne idu u 60fps na našem telefonu, ipak budu u tih dosta glađih 60fps. Npr diablo immortal.

7) Emui je jedini UI koji ima widget za galeriju, a da radi kako spada. Na šta mislim? Pa evo npr xiaomi, widget dozvoljava da odaberes max 6 fotki i vri tih 6 fotki u krug, a da ne govorim kolko je vizualno ruzan. I sad svaki put kad ocete mijenjati fotke, morate stavljati novi widget s novim fotkama. Emui je to mudro rjesio. Dodate widget i odaberete da se koristi folder za fotke. Ja npr stavio folder snapseed. I sad sve fotke koje su mi fine, malo doradim/odrežem u snapseedu i widget ih automatski dodaje u rotaciju.

8) Ne koristite portret mod u kameri, izrazito mu je losa kvaliteta. Radije snimite normalnim modom, doradite sliku u kojem god programu zelite, a onda je uploadajte na google photos i tamo odaberite portret mode.

9) I evo nesto sto sam saznao tek nekidan, znate li da p30 podrzava mod blende cak i u videu? Dakle udjite u mod blened, prebacite se na video, i eto ga imate portretni video za ljude i objekte, nesto sto je apple tek otkrio.

Nadam se da nisam dosadan i naporan, eto dobio malo inspiracije uz jutarnju kavu.
Smatram da je uz Oneplusov Oxygen kojeg se OP polako odrice Emui najbolji i najstabilniji Androin skin. Nego mozetel mi pojasnit koja je to UW kamera?
 
Da li neko zna koliko košta zamena zadnjeg stakla i gde to odraditi?
 

Prilozi

  • IMG_20221027_074614.jpg
    IMG_20221027_074614.jpg
    185.9 KB · Pregleda: 23
  • IMG_20221027_074723.jpg
    IMG_20221027_074723.jpg
    68.3 KB · Pregleda: 38
Задњи пут кад сам звао рекли су ми 10.000 динара, овлашћени сервисер за хуавеи је ПроМоби. Више ти се исплати да нађеш неки коме је задња маска читава купиш и замениш.
 
Sta mislite drugari jel za zamenu baterija? Ceo dan danas sam proveo na wi-fi kuci uglavnom surfanje netom i nesto malo kamera inace imam dve sim kartice i ukupno ukljucenog ekrana 6h jel i dalje ok baterija?
 

Prilozi

  • Screenshot_20221121_225900.jpg
    Screenshot_20221121_225900.jpg
    46 KB · Pregleda: 23
Sve je to ok, vidi ako battery health kaze da si ispod 90%, pa zameni u promobiju za 2500 dok traje akcija do kraja god, ne kosta puno, a vredi.
 
Nazad
Vrh Dno