Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

Ljudi da li ima negde opcija kad mi stigne poruka a ja slušam muziku preko slušalica da mi pročita?

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Neko je pre par dana pomenuo u temi i mogu da potvrdim, lagano je usporilo brzo punjenje na P30 pro.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Taj sam.
Prvobitno pomislih da me zeza punjač ili ulaz u mobilnom ali mi beše sumnjivo...

Poslato sa Huawei P30 Pro
 
Neko ima ideju kako da ranije preuzmemo EMUI 11?
Ili da ipak čekamo standardnu OTA nadogradnju Q1 2021, pa kad bude, makar i u martu.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Taj sam.
Prvobitno pomislih da me zeza punjač ili ulaz u mobilnom ali mi beše sumnjivo...

Poslato sa Huawei P30 Pro
Istini za volju, danas mi je punjenje bilo ok. Skinem aplikaciju da proverim, ne znam da li je ovo dobar rezultat?
3d09066736d7db338916c1dbfc0e2447.jpg


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Istini za volju, danas mi je punjenje bilo ok. Skinem aplikaciju da proverim, ne znam da li je ovo dobar rezultat?
3d09066736d7db338916c1dbfc0e2447.jpg


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Jeste evo i ja danas probam i napuni ga za čas. Mora da neki kabal ili konektor/ulaz zezaju.
0fec3b023e2736b584a7862728c81c2f.jpg


Poslato sa Huawei P30 Pro
 
Ne znam da li je do Google servisa, ali mi lokaciju pokazuje ispravno, međutim kada pitam Assistant za vremenske prilike, pokazuje drugi grad, daje pogrešne informacije.
Kada otvorim Huawei Weather aplikaciju, sve pokazuje kako treba..
 
da ne bih otvarao novu temu u vezi P20 lite telefona, ajde ovde da pokusam, ima li sanse da se povrate podaci, slike, video sa interne memorije telefona ako vam neko odradi hard reset??? ako ima kako?? hvala puno i nadam se da ovo vazi i za ostale P verzije.
 
da ne bih otvarao novu temu u vezi P20 lite telefona, ajde ovde da pokusam, ima li sanse da se povrate podaci, slike, video sa interne memorije telefona ako vam neko odradi hard reset??? ako ima kako?? hvala puno i nadam se da ovo vazi i za ostale P verzije.
Ako ti je bila ukljucena opcija otpreme slika i video sadrzaja na google slike, logovanjem u svoj nalog sve ce biti tu. Ako nije mislim da ce to biti nemoguca misja..

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Evo ono što sam pokusao da Vam objasnim za auto beauty mod koji se pali posle 1 sec, ovde je prikazano sa zoom kamerom ali je princip isti i sa običnom kad se slika. Jasna je razlika kad se prebaci i posle 1 sekunde kad mod za ulepšavanje se uključi i kuče krene da liči na jamboliju.
Prvi put sam to primetio sa wide kamere na običnu pa sam mislio da je do senzora ali nije.

Nisam mogao da klip zakačim drugačije. http://cloud.tapatalk.com/s/5fd752dd9e55b/HwVideoEditor_2020_12_14_125311.mp4

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ne znam da li je do Google servisa, ali mi lokaciju pokazuje ispravno, međutim kada pitam Assistant za vremenske prilike, pokazuje drugi grad, daje pogrešne informacije.
Kada otvorim Huawei Weather aplikaciju, sve pokazuje kako treba..
Google servisi su danas širom sveta totalno bili u raspadu, povratiše se u život pre oko sat vremena.

Poslato sa Huawei P30 Pro
 
Evo ono što sam pokusao da Vam objasnim za auto beauty mod koji se pali posle 1 sec, ovde je prikazano sa zoom kamerom ali je princip isti i sa običnom kad se slika. Jasna je razlika kad se prebaci i posle 1 sekunde kad mod za ulepšavanje se uključi i kuče krene da liči na jamboliju.
Prvi put sam to primetio sa wide kamere na običnu pa sam mislio da je do senzora ali nije.

Nisam mogao da klip zakačim drugačije. http://cloud.tapatalk.com/s/5fd752dd9e55b/HwVideoEditor_2020_12_14_125311.mp4

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
3x zoom je digitalni i naravno da kvaliteta nije zadovoljavajuća...pogotovu u uvjetima slabijeg osvijetljenja.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Nema logike da kad se prebaci na kameru slika je ok i posle 1 sekunde da se sve u.. ere.... Tako je i kad se prebacuje recimo sa wide na main cameru. Ista prica.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ne znam na što misliš...imao sam P30Pro više od godinu dana i nikada nikakvih problema sa kamerom nisam imao.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Imaš gore klip pa pogledaj, uporedi sa tvojim P40

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Već sam gledao clip...kao što rekoh koristiš 3x zoom, iako telefon ima 3x optički senzor koji je minijaturan (1/4.0") ali u ovom slučaju sam uvjeren da je 3x zoom crop in glavnog senzora zbog manjka svjetla i razumljiv je gubitak kvalitete. Da bi bili sigurni da se radi o crop in jednostavno odaberite 3x zoom i prstom pokrijete telephoto senzor pa ćete vidjeti iako ste pokrili telephoto leću 3x zoom je ipak moguć što govori da se radi o digitalnom povećanju.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Evo na mom P40Pro+ a tako funkcionira na svakom uređaju (Samdung, Huawei, Xaomi)...kod nedostatka svjetlosti koristi se glavni senzor i digitalno povećanje bez obzira što postoji telephoto senzor. Evo video...
https://streamable.com/ht9yl4

Telefon je okrenut prema svijetlu...odabrao 3x optički i zbog direktnog izvora svjetlosti telefon koristi 3x telephoto senzor...onda sam prstom pokrio taj 3x senzor ali zbog dovoljne količine svjetla "vidimo" moj prst....kad sam telefon okrenuo prema zidu software prepoznaje manjak svjetla i prebacuje na glavni senzor i zato se vidi slika na zidu iako je i dalje izabran 3x zoom i moj prst još uvijek prekriva 3x optički senzor...kad telefon ponovo usmjerim prema svjetlu telefon zbog dovoljno svjetlosti prebacuje na 3x telephoto senzor ali se "vidi" samo moj prst koji je cijelo vrijeme prekriva 3x optički senzor osim na kraju videa kad sam maknuo prst.
Iz istog razloga kada izaberete 3x zoom da slikate to pseto dešava se isto...zbog nedostatka svjetlosti, veličine senzora događa se digitalni zoom i gubitak kvalitete je neizbježan.
Ako hoćete bolju kvalitetu, onda koristite 1x povećanje (glavni senzor), ustanite...približite se objektu, lijepo fokusirajte i napravite sliku jer tim zumiranjem s drugog kraja sobe nećete nikad dobiti dobru kvalitetu...i da to nije zbog loše kamere na uređaju, kamera jr sasvim OK za uređaj u tom cjenovnom rangu nego zbog vašeg "ne poznavanja" materije.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
"Pseto" [emoji23][emoji23][emoji23]

Kad prebacim sa wide objektiva na main senzor isto se desi slika je jasna i posle 1 sekunde dlaka kod "poseta" se pretvori u periku Sabana Saulica iz mladih dana [emoji23]

Nema veze sa tim sto objašnjava ima veze sa softwerom koji pegla, imao sam Xiaomi, Samsung i ni jedan to nije radio, kad je loše osvetljenje ili loša kamera slika je loša odmah kad upalis kameri ne posle 1/2 sekunde. Da može da se instalira GCam pokazao bi ti pre i posle slike da vidiš da nema veze sa senzorom već sa softwerom.

Telefon je takav kakav je pitam da li ima načina da se isprave ti po meni nedostaci ako ima super ako nema i to je ok.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Telefon je takav kakav je pitam da li ima načina da se isprave ti po meni nedostaci ako ima super ako nema i to je ok.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Možda jedino da probate Pro Mode ili eventualno Max rezoluciju...korištenjem 40MP nema PixelBininga pa možda ni "peglanja".
Ili možda promjena brenda...vjerujem da bi iPhone 12Pro sa Deep Fusion tehnologijom davao odlične rezultate a u slučaju da niste iOS ljubitelj onda bih definitivno preporučio jedan Pixel 5 uređaj s kojim bi dlaka izgledala fenomenalno.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Možda ima...možda treba plaćena verzija aplikacije da bi mogao sve što nađe vratiti...doduše postoji mogućnost da je prilikom nove instalacije nakon hard reseta došlo do "prepisivanja" na "mjestima" gdje su bili određeni file_ovi i takvi se ne mogu vratiti.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Da li neko zna o čemu je reč?
Nikakvo ažuriranje Google Play nisam pokrenuo, ovakvu poruku vidim prvi out u ovih godinu dana upotrebe.

EDIT: nije u pitanju OTA ažuriranje, verzija androida je ista kao ranije.
28dc921fcb8bea455ecc4b2e0eb9457b.jpg


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ptedpostavljam da ima neke veze sa onim drugim dešavanjima od pre nekoliko dana kad ima servisi nisu radili. Ja sam to ažuriranje dobio juče / prekjuče

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Danas mi je ispao P30 telefon sa recimo pola metra, staklo zastitno preko, ali u roku od 15 min ekran poceo da gori po ivicama.
Vase misljenje, da li ce prihvatiti garanciju i sta da kazem....
Nema vizuelnih ostecenja, ekran nema ni tackice da je ostecen spolja.....
Ugasio sam ga, valjda nece da se siri mrlja ovako ugasen do sutra....
IMG-e2371b1096f3419cd7e52e5ef8e507f7-V.jpg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Ako nemas nigde ostecenje odnesi tel licno u promobi i reci da ti se pojavilo od pre nekoliko dana i da ti tel nije ispadao, nego se pojavilo samo od sebe. To je moje misljenje, sacekaj jos neko neka napise pa odluci.
Jel ti se tel zagreva posle pada?
Koliko jos imas garancije?
A da li ce da se siri ne mogu nista da ti kazem.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Nikako ne pominji pad kao reč. Samo da se pojavilo samo od sebe kad si npr ujutru upalio telefon posle punjenja

Sent from my P30 using Tapatalk
 
Osim ako ovaj forum ne prati neko od servisera [emoji849]

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
Pa znaju oni sigurno da je ovo od udarca ili nagnjecenja,probaj u svakom slucaju nista ne gubis
 
Poslednja izmena:
Vidi se naprslina na jacem svetlu. Tako da ide u staro gvozdje. I ugasen polako gore diode, sad je vec pocrneo, kontam ima napona i ako je iskljucen.Prosto mi je neverovatno staklo netaknuto, a ispod displej prsao.....
Otpada Promobi, mogu samo da ih pitam kolko kosta zamena, ali cenim da nije ispod 200 eur...Pao je sa manje od pola metra direktno na ekran i eto. Sta mu znaci gorila glass 5....... Nista..... Odoh da se tesim sa Xiaomi, a uopste ga ne volem....

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
E u ....... A da vidiš neki polovan ekran ? Barem po BG ima hrpa servisa.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno