Šta je novo?

Huawei P Smart 2019

Srle22

Cenjen
Učlanjen(a)
24.11.2012
Poruke
897
Poena
180
Juce sam, posle visednevnog razmisljanja i razgledanja, uzeo ovaj telefon u VIP-u.
Rano je da dajem bilo kakvu ocenu, jos uvek se zanimam sa podesavanjima i upoznavanjem Androida 9 Pie.
Tu mi se javlja jedan problem. Naime nikako ne mogu da podesim moj SBB e-mail nalog da funkcionise. Prethodno sam imao WP na kome je sve radilo Ok (i SBB i Google e-mail). u medjuvremenu sam malo izasao iz stosa za Android, pa se ne snalazim najbolje. Gledao sam razna uputstva po Netu, ali se nijedno ne odnosi na novi Android i nikako ne mogu da podesim sve kako treba.
Ako neko zna kako se ovo radi, bio bih zahvalan na savetu ili, eventualno, nekom linku sa uputstvom.
 
Resih problem, malo mi je trebalo vremena da se ponovo prilagodim androidu, ali na kraju je sve Ok.
Inace, sasvim korektan telefon, nemam primedbi za sada. Rekao bih da vredi vise nego sto kosta...

Sad primetih da je izasao test na sajtu......apsolutno se slazem sa napisanim.
 
Poslednja izmena:
Kakvi su utisci o telefonu?
 
Imam telefon tek nekoliko dana, tako da ne mogu previse pouzdano nista da tvrdim. Telefon je zaista vrhunskog dizajna, ima odlican displej, video snimci na njemu izgledaju odlicno. Nisam previse zahtevan u pogledu fotografija i kamere zadovoljavaju moje potrebe. Sve aplikacije koje koristim (uglavnom standardne - ne koristim telefon za gaming) rade glatko i bez bilo kakvog kocenja. Baterija je Ok, mada ne bih rekao da omogucava bas toliku autonomiju kao sto je u testu na sajtu nahvaljena. No, svakako omogucava ceo dan normalnog koriscenja telefona (telefoniranje, malo surfovanja, Viber komunikacija, pregled nekih klipova sa youtube isl.). Nakon takvog celodnevnog, znaci umerenog, koriscenja uvece preostane jos 20-30% baterije. To je po meni sasvim Ok, ali nista spektakularno. Kvalitet zvuka sa slusalicama koje dolaze u paketu je sasvim solidan za koriscenje radija i slusanje muzike bez pretenzija da zadovolji muzicke strucnjake i sladokusce. Za nas, prosecne korisnike, sasvim odgovara.
Kao sto rekoh u prethodnom postu, slozio bih se sa ocenom sa testa da telefon vredi vise nego sto kosta....
 
Ima li nekih custom romova za ovaj telefon? Može li se kod njega otključati bootloader?
 
Ne, nove Huawei telefone nije moguce otkljucati a i kod je zatvorenog tipa pa je podrska zajednice u smislu modifikacije nikakva. Sa druge strane ako ti odgovara fabricki EMUI, radi jako lepo.
 
Kupio juce u supu ova telefon. Dobar, brz, lep, jedino sto mi se ne svirka je tastatura. Mnogo sitno. Ne znam da li može da se nadogradi druga. Baterija traje oko 6ha da upaljenim ekranom. Odziv na sve je bry i nema fresaka. Za sada toliko, videćemo da li ce biti bagova u narednom vremenu.
 
@nenad još da staviš Gboard kako bi razumeli šta si napisao [emoji6]

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Nema bugova. Tastatura moze i gboard paralelno, ali SwiftKey iz stock roma moze da se poveca bez problema. Ako nade neko dobru material dark emui 9 temu, neka javi.
 
Otac mi je pre neki dan uzeo ovaj tel, samo cu reci sve pohvale za huawei, baterija kida, ekran odlican, osecaj u radu dobar, nema lag-a uopste, kamera preko dana dobra..
Jedina zamerka je na tastaturu, previse su sitna slova.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Aplikacije koje se nalaze na telefonu, poput tastature, nemaju nikakve veze sa samim telefonom, tj ne bi smele ni najmanje da utiču na utisak o njemu jer se može koristiti druga ukoliko vam se ona što dobijate po defaultu ne dopada. To je i poenta androida
 
Znam, znam, ali samo kazem da jedino sto je njegova default tastatura malo manja, ali kako prolazi vreme polako navikava na nju.
Vidim da svi na yt kanalima kukaju sto nema vise od 3gb ram-a i sto se baterija ne puni brze, tel za sad radi odlicno, mada od instaliranih aplikacija ima viber i polovni automobili, i koristi najvise tel za pozive, poruke, net, yt.. Baterija se napuni za oko sat ipo, tako da je po meni sasvim okej, nije kao na majkin p10 koji ima brzo punjenje, ali nema veze.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Ako koristi GBoard u podesavanjima, Preferences>Keyboard height menja velicinu.
 
Ne koristi, ako bude imalo potrebe instaliracu mu gboard.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Pa i stock swiftkey ima resize.
Nego, meni jutros stigo sys update, 719mb,aplicirao, sve ok. [emoji1]
 
Koje zastitno staklo da uzmem da je okej, i da odgovara sa njegovom original flip cover futrolom?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Drugari, uzeo bih ovaj telefon ima dosta dobrih recenzija ali mene interesuje kako ste vi zadovoljni koji ga posedujete nakon nekog vremena.
Takodje vidim da je Honor 10 lite identican telefon pa ako neko zna da li je mozda on bolja kupovina ili P SMART 2019.
 
Po cemu ovaj telefon vredi 60€ vise od npr mi 8 lite? Sem sto na njemu piše Huawei?
 
Ni po cemu, telefon je po svemu losiji od Mi 8 Lite.

Chipset, softver, kamera, izrada, memorija, dizajn. Jedino sto je notch lepsi na P Smartu, mada na Mi 8 Lite nije upadljiv i ogroman.
 
Poslednja izmena:
Teško da je tako. Samo camera i ram je bolji kod mi8 lite.
 
Ko to ceni p smart 2019 više u odnosu na mi8 lite? [emoji16] Mi 8 lite je skuplji, bar u legalnim prodavnicama.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ni po cemu, telefon je po svemu losiji od Mi 8 Lite.

Chipset, softver, kamera, izrada, memorija, dizajn. Jedino sto je notch lepsi na P Smartu, mada na Mi 8 Lite nije upadljiv i ogroman.
Ima bolju rezoluciju od mi 8 lite, veci screen to body ratio. Kirin 710 je u rangu Sd660,kamere au u rangu, softver je diskutabilan, Emui radi jednako lepo kao Miui. Po meni je su jednaki sem sto je mi 8 lite staklen pozadi pa vise deluje premium.


Mi 8 lite nije skuplji,jeftiniji 50-60€, pogledaj radnje na mobilnom svetu.
 
Nema bolju rezoluciju, oba imaju 1080p rezoluciju sa razlicitim odnosom stranica. Ekran na Mi 8 Lite je odlican, verujem da je bolji od tog na P Smartu, jer je primetno bolji od ekrana na RN5 recimo, iako je na papiru slican, a RN5 ima sasvim solidan ekran.

Kirin 710 je u rangu samo po CPU delu, sve ostalo je na strani SD 660, softver nije diskutabilan ni malo, MiUI je klasa iznad Emui u svakom aspektu (opcije, fluidnost, podrska proizvodjaca, custom romovi). Kamere su daleko od slicnih, Mi 8 Lite ima isti senzor kao Pixel 3, i sa stock kamerom su slike dobre, sa GCam ubija.

Ne deluje premium, jeste premium, to je flagship uredjaj sa midrange chipsetom i bez OIS-a na kameri.
 
Uh brate malo si nerealan. Moja zena ima mi 8 lite. Ok telefon,ekran je ok ali nista spektakularno, kamera takodje nista spektakularno,cak bih rekao ispod ocekivanja. Baterija tu i tamo. Cak je i peca zap smart u recenziji rekao da jma ekran bolji od svoje klase.
 
kupio sam ovaj telefon u paketu jer u mtsu nisam imao bolji izbor u tom trenutku
inače nikad ne bih uzeo ovaj isprdak!

skoro sve u ovom telefonu je prosečno ili ispodprosečno
kamera, baterija, ekran su stvari koje su meni bitne i sve su blah
ono što jeste iznad proseka za ovu klasu je najnoviji android i emui koji sasvim dobro funkcioniše
dobro funkcioniše kada sredim za bateriju pa za notifikacije pa za ekran pa za trista čuda još

e da naročito bih "pohvalio" slušalice koje dolaze u paketu...
zgrožen sam i mislim se kojoj magijom je tamo neki kinez odlučio da je isplativo kupiti pesto osamsto miliona tih slušalica i staviti ih pesto osamsto puta u toliko kutija
 
Eto vidiš, a moj klinac oduševljen telefonom, zavisi kome šta treba i odgovara ;)
 
Nema bolju rezoluciju, oba imaju 1080p rezoluciju sa razlicitim odnosom stranica. Ekran na Mi 8 Lite je odlican, verujem da je bolji od tog na P Smartu, jer je primetno bolji od ekrana na RN5 recimo, iako je na papiru slican, a RN5 ima sasvim solidan ekran.

Kirin 710 je u rangu samo po CPU delu, sve ostalo je na strani SD 660, softver nije diskutabilan ni malo, MiUI je klasa iznad Emui u svakom aspektu (opcije, fluidnost, podrska proizvodjaca, custom romovi). Kamere su daleko od slicnih, Mi 8 Lite ima isti senzor kao Pixel 3, i sa stock kamerom su slike dobre, sa GCam ubija.

Ne deluje premium, jeste premium, to je flagship uredjaj sa midrange chipsetom i bez OIS-a na kameri.


P Smart nije ni blizu flagshipa, vec je jedna od budzet varijanti Huaweia. Ja ga imam od januara i veoma sam zadovoljan odnosom kvalitet cena (naravno, od budzet telefona ne ocekujem vrhunske karakteristike).
Ovaj Xiaomi zaista deluje Ok, no Huawei je, barem kod nas, poznatiji brend pa zato moze i da ima jacu cenu. Mada na mobilnom svetu cene Xiaomia se krecu od 165 - 286 EUR (sto zvuci prilicno cudno), dok P Smart svugde ima cenu od 236 EUR. (Trebalo bi da Mobilni svet ima prilicno azurne i tacne cene)
Moguce je da se u narednom periodu Xiaomi pokaze boljim izborom od Huaweia, narocito ako uzmemo u obzir ova najnovija dogadjanja na relaciji Google - Huawei.
 
Nisam na njega mislio sa tom recenicom :)
 
Nazad
Vrh Dno