Šta je novo?

Huawei Nova 5T

Dosta ljudi i ne zna šta je apdejt niti se bavi time niti zna šta je android 9 ILI 10
 
Dosta ljudi i ne zna šta je apdejt niti se bavi time niti zna šta je android 9 ILI 10

Da, slazem se. Dodao bih samo da minimum 90% korisnika ne zna ni sta je abdroid, kako funkcionise i koje su njegove karakteristike. Ili razliku izmedju androida i ios-a. Ali onda ne bi trebalo da pisu ovde i iznose netacne informacije. Ovde na forumu treba iznositi cinjenicno stanje, proverene informacije. Svaki i malo uouceniji korisnik ce predloziti azuriranje sistema i update istog. Iza toga stoje i ljudi koji se godinama bave OS-a. Nekada su se nedostaci u stock rom-ima ispravljali custom rom. Ja licno stojim iza tvrdnji da treba azurairati sistem. Stavljao sam na hiljade custom rom na telefonima i nikada ni najmanji problem. Ne kazem da proizvodjaci nisu vrsili zloupotrebe putem azuriranja ali na to mi vec ne mozemo da uticemo.
 
Malo nas je Huawei, mene jeste Huawei jer sam ih kontaktirao pre kupovine, ispalio, neke drugi izvori ali sve u svemu ostacemo bez Google apk i servisa. Haha Prosto nisam ni poceo da koristim telefon a on ode u penziju. *mjau**mjau**mjau* kad slusam druge a ne mislim svojom glavom tako mi i treba. Sad opet minimum 400€ za fon. Haha Bar za sada tako stoji situacija. Evo linka, nema nista od nove "Opste privremene licence" Google-u:

https://www.xda-developers.com/huaw...0fuNpwKh5-GZCVbzx67jjykh54v_2HZX7ZiOdJBExM7n8
 
Pročitati navedeni članak sa malo više paznje:

"What isn’t clear, though, is how exactly the license expiration will affect future software updates. What will most likely happen is that Huawei devices that already have Google apps will continue to have them, however, Huawei won’t receive support from Google if any changes they make to their builds break compatibility with Google apps. Thus, Huawei will have to tread lightly with pushing software updates if the TGL is not renewed."

Dakle, dok god izbegavate update, nema brige, problem za Huawei je da u budućim EMUI verzijama sam reši pitanje GMS-a jer sada i definitivno ostaje bez bilo kakve podrške Google-a.
 
nista prodajem tel.... ;)
ili cu ga vratim na 9.1 nisam siguran jos xD

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ах, мерака!
Отарасићу се гугл смећа а да не морам да откључавам телефон. Сад не морам сину да завидим због не- гугл телефона ( P40 Lite ).

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
Nisam siguran koliko je znacajno sa koje je mreze telefon. Mislim da nema previla ko kada dobija update tj da to vise zavisi pd serijskog broja. Ima slucaja, npr moj kolega je morao da proda S9+, jer mu nisu stizala azuriranja. Pokusavao sve i svasta i nista. Iz smasunga je dobio informaciju da mora da stavi karticu istog operatera kod koga je kupljen telefon a on je kupio telefon u Italiji kada je bio tamo sa zenom i decom. Desilo se i meni da na P30 lite ne dobijem azuriranje iako sam koristio karticu operatera kod koga je kupljen. Vise od mesec dana sam cekao i cak odustao i od proveravanja ali onda sam procirao da moze preko erikoveri i na taj nacin dobio azuriranje. Inace i meni Huawei rekao da mora preko kartice operatera kod koga je uzet telefon. Inace imaju o telefonu sve u svojoj bazi podataka pa i to gde je kupljen. Toliko o privatnosti. Po toj logici ovi telefoni iz okolnih zemalja doneseni na crno u Srbiju ne bi dobijali azuriranja a dobijaju. To mi lici na onu pricu sa virusima na "glupim" (dumb) telefonima.
 
Moj uzeo u MTS,od prvog dana Telenor kartica i sad je na 232 tako da to nema veze
 
Meni je danas stigao update. Inače telefon uzet u Telenoru, nije kodiran. Od starta mi službena mts kartica u telefonu.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Pa malo je poveci za security ali samo to i pise. Nego nemam pojma zasto ali desilo se da u Play store nakon azuriranja nije prijavljivao da je uredjaj sertifikovan. Bas sam zagledao iz razloga sto je istekla ova licenca pa sam zeleo eto onako da vidim sta ce pisati. I u play store nije bilo stavke da li je telefon sertifikovan sve dok nisam obrisao kes i podatke za Play store. Slucajno ili ne ne znam ali tako je.
 
Код мене нормално
e013d5f010fc39ffc08a40d019ec660b.jpg


Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
tvoj je za kinesko trziste xD xD xD

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Ако ти чини шта, и мој је из ВИП-а, а колико видех на кутији није Хуавеи Србија увозник већ ВИП. Тако да ко зна шта су и одакле увозили.

Poslato sa NOVA 5T pomoću Tapatoka
 
Da, evo obrisao keš i restart i sad ima sertifikat

Nova 5t
 
Da li je neko imao problem sa WiFi konekcijom? Problem su brzine i nestabilnost, od 48 Mbps koliko bi trebalo da dostigne ide od 3 do najčešće 15-16 Mbps. Svi drugi uređaji rade normalno. Čini mi se da je problem nastao sa verzijom 232 ili još od update na 10.1. Pošto supruga koristi telefon 10 dana nisam baš ispratio. Došao je sa vezijom 9.1. Bilo je bar 5 do 6 update do sad. Kako se najlakše vratiti na 10.0? Smrdi mi na softver, pošto vidim da ima dosta korisnika P30, P30 Pro i P30 Lite koji su od update na 10.1 imali sličan problem. Reset rutera ili mrežnih podešavanja na telefonu nije pomogao. Zna da dostigne i maksimalnu brzinu, ali to je retkost..

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno