Šta je novo?

Huawei Mate 30 / Mate 30 Pro (nema Gapps)

Телефон одличан, за gapps штета.
Све се искристалисало када је почео причати о Хуавеи продавници и спремности компаније да уложи милијарду долара у девелопере апликација. Дакле, јасно је да је Трамп чврсто забранио Гуглу сарадњу са Хуавеием. Узгред, бојим се да се прича неће завршити са Хуавеием - нека се спреми Шаоми.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока

Nije samo Google-u vec svim US kompanijama...a da li je "cvrsto" cemo videti u narednim mesecima, ako ne budu imali pristup servisima ni posle budzenja. A Xiaomi se ne bavi infrastrukturom pa nema zasta ni da se sprema.
 
Poslednja izmena:
Making matters more complicated, CEO Richard Yu is telling reporters that you can't sideload the Play Store and need to rely on the pre-installed AppGallery or other third-party sites and stores like Amazon.

Znači mora da radi apkmirror :)
I dalje ne verujem kako su skupili snage i hrabrosti da ponude ovakav proizvod za 1000e :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Razgovori SAD i Kine su početkom oktobra, tako da je moguće da već tada postignu dogovor. Ako ne, onda ne vjerujem da će se nešto mijenjati do kraja godine.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Meni je neverovatno da su organizovalo ovakvo predstavljanje, pozvali novinare iz celog sveta itd...A fon nema nista od google servisa. Mi ljudi ovde govorimo kako bi sa foruma to sredili, mozda. A sta cemo sa ostalih 99.9% korisnika koji nemaju pojma o tome, to ih ne zanima i pre svega zele da sve radi kako treba i odmah iz kutije?! Realno zasto su dali novac. Tu pronalazim i sebe.

Fonovi kao fonovi ce biti azdaje jasno. Opet, meni je ovakav notch u 2019-oj godini nedopustiv na fonu od 200e, a oni ga furaju na fonovima od 700e i 1100e...Mozete vi gospodo da u taj notch da gurnete i senzore za observatoriju, to je smesno i dizajnerski uveliko out. Takodje ja licno, nisam fan zakrivljenih ekrana, najblaze receno, no dobro.
 
Jel ima neko informaciju ima li telefon ksenonski blic ili ne?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Odlican telefon. Po meni veliki minus da je ekran FHD+ u 6.53"!


S10+
 
FHD ekran, notch, nema Google i 1100 eura ... Nisu čitali ovu temu, gde su neki lepo napisali da bi ga kupili da je 600 eura :d
 
Prelep mob, hardverski odlican kao i uvek, ali sta je sa servisima na kraju?
Nista nisu pominjali tokom citave prezentacije.
A cena ocekivana. Bojim se da ako ga ne bude od operatera, od nekog znacajnijeg pada cena nema nista. [emoji4]
 
[QUOTE=Joxy;Pa nebih se bas slozio da je prelep.Veliki noch,bespotrebno mnogo zakrivljen ekran to je samsung radio sa note 4 edge pa video da je glupo,jedino pozadi kamere deluju zanimljivo,al iskreno ocekivao sam noviji senzor al nista od toga.Mi mix 4 gazi ove godine sve sa kamerom za par dana se predstavlja.:)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Telefon ko telefon,ali prezentacija em uzasna em svo vreme napadanje konkurencije sa - mi imamo veci od vaseg...senzora...meni je to totalno nepotrebno i bezveze..
 
I onda dodje Xiaomi sa jos vecim senzorom hehehe.:)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Za edge display se slazem, bespotrebno zakrivljen toliko. Ali mozda zbog toga sto nema vise volume tastera pa im je bilo lakse da tako implementiraju one nove geste, ko zna. [emoji4]
Meni je novi Mate odlican, ali iskreno ne bih mogao bez Google servisa. Meni ne bi smetalo da to sve sredim u dva klika, ali prosecan korisnik jednostavno ne zeli da se petlja sa tim stvarima. Ne kapiram kako su ovo sebi smeli da dozvole, bio sam ubedjen da ce sve resiti do prezentacije.
No dobro, ostaje da se vidi u narednim danima kakva ce biti situacija. [emoji4]
 
Čekamo Benchmark video o ovom fonu, da se pokaže šta je nepristrasno novinarstvo!
 
Па да се гугл апликације тако инсталирају, не би се из рекаверија вршило флешовање на свим кастом РОМ-овима.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Na ovom klipu izgleda isto u ruci kao neki Honor 8X npr..Hvala gospodo, ali ne hvala.
 
Sto znaci zbogom google,sto se mene tice zbogom i huawei pogotovo po ovoj ceni bez google-a

Sent from my phone using Tapatalk
 
Па да се гугл апликације тако инсталирају, не би се из рекаверија вршило флешовање на свим кастом РОМ-овима.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
A kako mislis da flesujes bilo koji rom ako im je bl zakljucan

Sent from my phone using Tapatalk
 
A kako mislis da flesujes bilo koji rom ako im je bl zakljucan

Sent from my phone using Tapatalk
Промашио си поенту - није реч о томе да ли је откључан бутлоадер или не. Тако се не инсталирају Гугл апликације. Морају Гугл сервиси.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
https://twitter.com/somospostpc/status/1174687362993086465?s=19

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
Ovaj lik je noob .. pa ne instaliraju se Google servisi tako na kineske romove.
Prvo se instalira Google play services pa Google play framework I onda im se daju sve dozvole pa onda res moba pa tek onda Google play.
Makar sam ja tako radio X godina na xiaomi kineskom Romu.

Šta je on mislio instalira Google play I udri ? :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
To je takozvana fhd+ rezolucija.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Промашио си поенту - није реч о томе да ли је откључан бутлоадер или не. Тако се не инсталирају Гугл апликације. Морају Гугл сервиси.

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
Ali koliko ja znam.gps mozes da instaliras kao obicnu aplikaciju,sto bi ulazio u revovery,mozda i gresim skoro se nisam igrao. Al mislim da ovaj nije instalirao nistao osim store-a tako da to nece raditi ni u snovima

Sent from my phone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li ce ova situacija znaciti da ubuduce nece biti u ponudi kod operatera u evropi svih huawei modela bez g. servisa?

Sent from my Huawei P30
 
Ocekujem poskupljenje P30 Pro masovno :),sudeci po ovom to ce biti poslednji flag sa servisima,realno nemaju sanse bez servisa,jedina nada im je taj dogovor sa SAD neko spomenu,to ako pukne cao djaci
 
Nazad
Vrh Dno