Šta je novo?

Huawei Mate 20 Pro

Moze jedno pitanje. Koji model je bolji P30 ili ovaj. Preko vipa je trenutno razlika u hiljadu dinara uz moj paket pa se dvoumim koji da uzmem.

I nisam pratio odavno Huawei modele. Jel resen problem koji je imao ovaj model za ekranom?
 
Kolega iznad je pisao o obicnom P30 ako se ne varam. Po mom misljenju ne mogu da se porede. Da je Pro verzija to bi bilo ok poredjenje, ali i u toj varijanti Mate ima odredjene prednosti. A sto se tice obicnog P30, M20 Pro je dosta bolji mob. [emoji4]
 
Upravo to sam hteo da kažem. Ako je mislio na običan P 30, nema dileme, bolji je Mate 20 Pro. Ako je mislio na P 30 Pro, jedina prednost je kamera, eventualno baterija i nekome dizajn (subjektivno), sve ostalo je na strani Mate-a.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Na obican P30 sam mislio. Hvala na odgovorima.

Problem sa ekranom je resen?
 
Da, rešen je odavno, mislim da su sada svi sa BOE ekranom, LG ekrani su bili problematični.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Opala, kad pre? [emoji3]
Gde je kupljen mob?
Obavezno pisi utiske. [emoji4]
 
Telefon je kupljen u Beogradu, preko Kupujem-Prodajem. Preksinoc mi je stigao update od 500mb i veceras ovaj update. Cekamda se dopuni malo baterija i krecem sa updejtom....
Naravno, cim instaliram testiracu ga.....
Mozda je jos nekome stiglo...
 
Koji ti je datum security patcha?
Meni je pre neki dan stigao security update, tezak tacno 519MB (6. Oktobar 2019.).
Znaci uskoro bih mogao i ja ocekivati desetku, lepo. [emoji4]
 
Da, toliko izlazi daj security update, dobio sam ga preksinoc.
Ja se nadam :p
Kliknuo sam preko HiCare-a i odmah mi je izbacio update....
 
Upravo i meni stiže update.

992ea4616a31750902be0604149da848.jpg


Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Stiže i meni posle onog Security Update-a od 590Mb. Proverio na HiCare i evo ga.
Ali ima jedna kvaka, u najavi piše da neke bankarske aplikacije neće raditi. Interesuje me da li radi Banca Intesa posle Update-a?

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Upravo i ja proverio preko Hi Care, stigao update na 10-tku :)

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Stiže i meni posle onog Security Update-a od 590Mb. Proverio na HiCare i evo ga.
Ali ima jedna kvaka, u najavi piše da neke bankarske aplikacije neće raditi. Interesuje me da li radi Banca Intesa posle Update-a?

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
Imam aplikaciju Mobi banke, morao sam ponovo da podesim pin, sve ostalo normalno funkcioniše.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Hvala, pronaći pa ako ne radi, sigurno ću preživeti bez nje :)

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Stigao update i kod mene. [emoji3]
Ne znam samo koja je fora da preko Hi Care odmah prikaze update a klasicnom proverom iz settingsa nista. Do sada nisam ni koristio Hi Care, nije mi uopste bila podesena app.
Javljajte kakva je baterija, samo to da nisu zeznuli. [emoji4]
Taman sam se navikao na akumulator. [emoji23]
 
Odradio na desetku.
Radi Intesa Mobi...
Prvi utisci - male razlike

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Meni se ne svidja.

Deluje mi sporije
Ne radi Mts banka app.

E sad, koje su predosti, videcemo na YT.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Edit:

Kako da mu uradim clean cash, dalvick i ona sra#$ ?
 
Poslednja izmena:
Meni je dosta fluidniji, animacije deluju nekako punije.
Meni 10-tka licno bolja
Dark mode je mnogo bolje pogodjen, gestures jos bolji.
Panel gornji sa shortkatovima prelep.
Sve aplikacije mi se brze otvaraju.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Moji prvi utisci nakon par sati korišćenja. Ukratko, mopgo mi se dopada :) I ja mislim da je fluidniji, samo je "bogat" animacijama, što mi se dopada prilikom korišćenja. Kome ovo smeta, može da ubrza animacije u developers options, pa će delovati jo fluidnije. UI mi je generalno lepši, quick launch bar, notifikacije, settings. Konačno opcija swipe up za pristup fioci sa aplikacijama na stock launcher-u. Podešavanja su sada logičnije raspoređena. Dark mod baš, baš dobro izgleda. Navigacija pokretima je fluidnija. Tek treba istražiti stock aplikacije, primetio sam npr. jako lep redizajn Email aplikacije, koju već dugo koristim. Camera app ima čistiji i jednostavniji UI. Takođe, vidim da je za stock Vreme redizajnirano, dodat je i još jedan lep widget. HiCare takođe moderniji. Dodat je Huawei Asisstant, za sada dobro radi, lep izbor vesti, integrisana obaveštenja o zadacima, potrošnja mobilnih podataka, upozorenja o promeni vremena... Call Recorder radi i na ovoj verziji bez problema. Toliko za sada :)

Pogledajte prilog 277225
Pogledajte prilog 277226
Pogledajte prilog 277227
Pogledajte prilog 277228
 
Meni prije dva dana ažurirao na 346, provjeravam jutros na hi carejoš nema 10, valjda ćebit brzo. TELENOR Crna Gora.jel samo na hi care da provjerim na ažuriranja il ima neka druga fora?

Poslano sa mog LYA-L29 koristeći Tapatalk
 
Ja sam dobio preko HiCare, mislim da ne postoji neka fora da se ubrza.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Drugi nacin je klasika, settings --> system --> software update. [emoji4]
 
Provjerio na HI care i nema. Ne fora da se ubrza, već sam ja na Hicare, stisnuo ažuriraj, da ne treba neka druga opcija?

Poslano sa mog LYA-L29 koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno