Šta je novo?

Huawei Mate 20 Pro

Sve si uradio kako treba. Jutros je počelo da stiže u Srbiji, obično ide postepeno po IMEI-u, verovatno će ubrzo doći i u CG.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Da se i ja pohvalim, upravo radim ažuriranje na 10-ku, isto preko hi care.Preko obične provere nije bilo ažuriranja.
 
Ovaj status bar sa ikonicama dosta podseca na MIUI, sto je odlicna stvar. Dosta lepse izgleda u odnosu na prethodnu verziju. [emoji4]
Takodje izgled kamera interfejsa je lepsi.
Za sada sve sljaka kako treba, da kucnem u drvo. [emoji16]
 
I ja završio update na 10.0. Za sad baš dobro deluje.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Jel moze malo objašnjenje kako da ubrzam animacije, ako je to moguće.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Kako je dobro odradjena animacija kad ide u landscape mode i obrnuto.
I nema vise one planine u pozadini dok traje poziv.
Meni se cini da su dodali opcije ispod Dolby Atmos. Movie, music i smart
Cak mi zvucnici deluju bolje kad stavim movie.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
U posešavanjima ideš na opciju O telefonu, klikneš nekoliko puta na Broj verzije, dok ne dobiješ obaveštenje da si postao Razvojni programer [emoji4]. Zatim odeš na Sistem i ažuriranja, pa odatle uđeš u meni Opcije za razvojne programere. Tu tražiš opciju Razmera animacije prozora, pa tu opciju, kao i dve opcije ispod nje, koje su po difoltu 1x, postaviš na 0.5x. To je to.

Послато са LYA-L29 помоћу Тапатока
 
Kako je dobro odradjena animacija kad ide u landscape mode i obrnuto.
I nema vise one planine u pozadini dok traje poziv.
Meni se cini da su dodali opcije ispod Dolby Atmos. Movie, music i smart
Cak mi zvucnici deluju bolje kad stavim movie.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Bilje su opcije tu i ranije [emoji16]

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Jel moze malo objašnjenje kako da ubrzam animacije, ako je to moguće.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
Ides na about phone. Kliknes par puta na build number da otklucas developer option.
Udjes na system&update i pri dnu udjes na developer option.
Skrolujes malo dole dok ne dodjes do Drawing i tu sve animacije koje su ti na 1 stavis na 0.5

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Da li je neko radio factory posle update na desetku?
Kod mene za sada sve sljaka kako treba, tako da se ne bih cimao oko toga.
 
Ja nisam, nešto me mrzi kad sve funkcioniše kako treba [emoji16]

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Možda su ovako dobro sredili 10-ku zato što im Mate 30 serija nije dobila Google podršku, pa su rešili da se pokažu na ovom modelu.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Vidim da je sada vec na dosta telefona stigao Update.
Za sada imam samo jednu zamerku, ali to je licna zamerka jel sam ja navikao na Home Screen Style sa Meni dugmetom.
Sto se tice baterije, mislim da je malo bolja u odnosu na predhodnu verziju, mada moram istestirati jos neki dan. Vidim da su na kameri ubacili jos neka dodatna prepoznavanje objekta.
Ostalo sve radi super :)
 
Jel vam se čini na emui 10 da je ekran na maximal bas sada još svetliji, ubi oči na M20X...
Ostalo šminka, i lepo doterano, to jest sad je sve nekako preglednije.

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Jel vam se čini na emui 10 da je ekran na maximal bas sada još svetliji, ubi oči na M20X...
Ostalo šminka, i lepo doterano, to jest sad je sve nekako preglednije.

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
I meni se čini da je pojačano osvetljenje ekrana na P30 pro.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
I nekako još sve kristalnije jasnije, sem toga što jeste dosta jače osvetljenje.
To mi prvo zapalo za oko odmah.

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Jel vam se čini na emui 10 da je ekran na maximal bas sada još svetliji, ubi oči na M20X...
Ostalo šminka, i lepo doterano, to jest sad je sve nekako preglednije.

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
I ja sam primetio to.
I cini mi se da je skrol kroz vecinu app sada jos tecniji, pored toga sto je sve vezano za izgled sto su menjali sada dosta lepse.
Sve u svemu odlican update, kapa dole za Huawei zaista. Proslogodisnji model da dobije Android 10 u isto vreme kada i ovogodisnji...
Ostaje da se vidi situacija sa baterijom, ako to nisu zeznuli onda su stvarno carevi. [emoji4]
 
I ja sam primetio to.
I cini mi se da je skrol kroz vecinu app sada jos tecniji, pored toga sto je sve vezano za izgled sto su menjali sada dosta lepse.
Sve u svemu odlican update, kapa dole za Huawei zaista. Proslogodisnji model da dobije Android 10 u isto vreme kada i ovogodisnji...
Ostaje da se vidi situacija sa baterijom, ako to nisu zeznuli onda su stvarno carevi. [emoji4]
Ne brinem ja za bateriju kod. M20X, kako god sta da su uradili ipak 5000mha nemoze puno da naprave šou [emoji23]

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
I ja sam primetio to.
I cini mi se da je skrol kroz vecinu app sada jos tecniji, pored toga sto je sve vezano za izgled sto su menjali sada dosta lepse.
Sve u svemu odlican update, kapa dole za Huawei zaista. Proslogodisnji model da dobije Android 10 u isto vreme kada i ovogodisnji...
Ostaje da se vidi situacija sa baterijom, ako to nisu zeznuli onda su stvarno carevi. [emoji4]
Da dodam, da u pravu si, skrol jeste tecniji, klizi sve nekako sada.
Sve u svemu nasminkan Update ali lepo utegnuto sve.
Potrudili su se.

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Jos uvek nemam update na mate 20 pro, samo citam i ne mogu da docekam da isprobam.

Inace kome je bitno snimanje poziva, procitao sam na redditu da morate imati podesen call recording pre update da bi radio normalno na 10ci.
Ne znam koliko je tacno ali eto, neko moze da potvrdi.

Sent from my Mate 20 Pro using Tapatalk
 
Da dodam, da u pravu si, skrol jeste tecniji, klizi sve nekako sada.
Sve u svemu nasminkan Update ali lepo utegnuto sve.
Potrudili su se.

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
Znaci nije trip. Moguce da i odlican dark mode dodatno doprinosi tom utisku, jer sa desetkom su mi se TT i Instagram automatski prebacili na njega, a cini mi se da se upravo u tim aplikacijama najvise i primeti. [emoji4]
 
Istekao edit.
Jos jednu zanimljivu stvar primetih, clock app ikonica je live, kazaljke se pomeraju i pokazuju tacno vreme, pre to nije bio slucaj ako se ne varam. [emoji4]
 
Evo i ja da se prijavim da je stigao update. I odlican je.. Sve radi pa i te bankarske aplikacije(imam ih 2).za bateriju ce mo da vidimo al mislim da i to sljaka super. Taman kad sam malo izgubio volju za telefonom ova 10 mi ucinila ko da imam novi
 
Da, poznat mi je taj dobar osećaj :) Ukoliko niste još primetili, sada u podešavanjima imamo opciju da uključimo DC dimming. Generalno, tehnologija smanjuje treperenje ekrana pri manjoj osvetljenosti, više o tome možete da pronađete na netu. Malo je zavučeno u meniju: Prikaz/Boja i prilagođenost oku /Prilagođenost oku/Smanjenje treperenja.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Evo i ja da se prijavim da je stigao update. I odlican je.. Sve radi pa i te bankarske aplikacije(imam ih 2).za bateriju ce mo da vidimo al mislim da i to sljaka super. Taman kad sam malo izgubio volju za telefonom ova 10 mi ucinila ko da imam novi
Pozdrav za Svrljig iz Niša. [emoji16]

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Da, poznat mi je taj dobar osećaj :) Ukoliko niste još primetili, sada u podešavanjima imamo opciju da uključimo DC dimming. Generalno, tehnologija smanjuje treperenje ekrana pri manjoj osvetljenosti, više o tome možete da pronađete na netu. Malo je zavučeno u meniju: Prikaz/Boja i prilagođenost oku /Prilagođenost oku/Smanjenje treperenja.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
Ta je opcija bila na p30pro od nekog trećeg update-a i nije bas najsrećnije rešenje jer kad se uključi dc dimming, displej ima neki tint na crveno zelenkastu boju. Da bi proverio, nemoj koristiti dark mod nego standard, i onda pali i gasi dc dimming. Takodje, auto brightness nema onako smooth prelaz kad se pojačava i smanjuje svetlost, već onako stepenasto što mi baš smeta.

P30 Pro
 
Da, pretpostavio sam da opcija ima i svoju negativnu stranu [emoji16] Probaću svakako, da vidim kako radi.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Kakav vam je prelaz iz vertikalnog u horizontalan polozaj i obrnuto?
Deluje mi kao da postoji tzv zele efekat, definitivno nije kao pre (samo se zarotira ekran, a sada postoji i ova "animacija" ili sta god, ne znam kako bih to nazvao [emoji3]).
 
Nazad
Vrh Dno