Šta je novo?

Huawei Mate 10/ Mate 10 Pro

Gde si ga video?
У Италији сам ја :(

Био је одмах поред и note 8. Мени се хавајац више свидео. Вероватно између осталог и зато што ми се TW смучио.
 
Tako je, konačno je Huawei sa ovim modelom stao u vrh sa kamerom, naravno nijanse su u pitanju. Ali u tom poređenju, note 8 je najlošiji, mada, sve tri kamere su odlične.

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
Ja jabuku i ne uzimam kao opciju, ne zanima me pa ga i ne računam kao telefon, p10 plus imao u ponudi ali cijena bila 4e razlike na mjesečnom nivou u odnosu na Note 8 tako da sam bez razmišljanja uzeo Note, kod nas HTC-a nema, Mate serija ne vjerujem da će biti tako da mi je ovo bila logična opcija

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Pregrst slika,low light-a koliko hoces.

Kapa dole Mate pro 8) 8)

https://www.flickr.com/photos/gillyberlin/albums/72157688343458541

Hvala za ovu galeriju, skino sam sve slike 790MB i izvrteo polako.
Nekad malo ubaci da kažem plastične delove, nije strašno, druga kamera bi zamutila ili previše pikselasto bi bilo. Odlično sve u svemu.


Mišljenja sam da Note 8 na automatici možda izvuče malo svetliju fotku (ili delove) u uslovima slabije osvetljenosti, da ne kažem što mračniji uslovi za slikanje na automatici (mišljenje na osnovu par slika iz testa onog Nemca, neki delovi slike su svetliji na Note, neki delovi jasniji na Mate, a govorim o istoj slici), takođe verujem da je bolji u video snimku Note. Mate 10 Pro daje više detalja od Note 8, većina slika kod onog Nemca su bolje sa Mate 10 Pro. Sve u svemu, sa kamerom na Mate 10 Pro bih bio zadovoljan, odlična.


Ostaje da se vidi kako se pokazuje sa zvukom, neki test? Da li je slab na izlazu za slušalice?
 
Slike su bas dobre po mom nekom prosecnom misljenju iskreno....bas cu da svratim do Usca da vidim koliki je telefon , Mate 9 mi je bas bio glomazan , bukvalno kao sto ga hvale ovde , tenk od telefona :D
 
Hvala za ovu galeriju, skino sam sve slike 790MB i izvrteo polako.
Nekad malo ubaci da kažem plastične delove, nije strašno, druga kamera bi zamutila ili previše pikselasto bi bilo. Odlično sve u svemu.


Mišljenja sam da Note 8 na automatici možda izvuče malo svetliju fotku (ili delove) u uslovima slabije osvetljenosti, da ne kažem što mračniji uslovi za slikanje na automatici (mišljenje na osnovu par slika iz testa onog Nemca, neki delovi slike su svetliji na Note, neki delovi jasniji na Mate, a govorim o istoj slici), takođe verujem da je bolji u video snimku Note. Mate 10 Pro daje više detalja od Note 8, većina slika kod onog Nemca su bolje sa Mate 10 Pro. Sve u svemu, sa kamerom na Mate 10 Pro bih bio zadovoljan, odlična.


Ostaje da se vidi kako se pokazuje sa zvukom, neki test? Da li je slab na izlazu za slušalice?
Nema izlaz za slušalice :)
Ima dodatak koji dodje uz pakovanje, turi se gde ide kabal od punjača, pa se tu utaknu slušalice :)
Nisam jos probao, samo ove moje bt

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
Kakav je Kirin 970,koliko izvlaci na Antutu?
 
Ne znam, nisam proveravao :)
Nešto se ne zanimam za te testove :)

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
Ma nije meni zbog testa,nego odprilike se vidi koliko je jak chipset i odnosu na druge modele.
 
Aj provericu, pa cu okacim ovde ss

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
5e682114e608e8fc9c41e9d5c3894b62.jpg


Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
@ Bogi79

Jel možeš iz prve ruke da nam kažeš od kog materijala su leđa telefona i naročito od kog materijala je ram telefona (metal ili plastika) pošto se mogu čuti oprečne informacile...
 
Ledja su od plastike, mene iritira, ali ne od pilicarske plastike, kvalitetno odrađeno, mada mene to iritira, jer je mate 9 bolje izrade. Navikao sam da Huawei nije od plastike.. Ali sta sad..
RAM telefona, nije plastičan, od metala je, valjda dobro vidim, nadam se :)
Smešni je sto se tamo na ONOM forumu vode takve polemike, iako je svaki fon bilo koji brend, plastika...
Tako da moj zaključak, mate 9 je babaroga za sve ostale jer je tenk.
A da je loša izrada na 10 pro i reci da je to fus plastika, za mene, smešno.
Jer su današnji svi telefoni od plastike.
Ne razumem to sad poređenje, svi ostali imaju plastiku, i to je ok, bar većina brendova, i eto sad, mate 10 pro je takodje od plastike, i to je sad problem?
Ponavljam, da jeste plastičan, ali kvalitetno odrađeno sve, mada se i ja navikavam, jer je uži fon u odnosu na Mate 9 i nije od metala...
Da, telefon, ne odaje utisak da je neki jeftin, lepo sve odrađeno, trudili su se, e sad ko sta voli za svoj džep.


Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
Poslednja izmena:
Ma nije meni problem ni da je od plastike - sem HTC HD2 svi ostali su mi u manjoj ili većoj meri imali plastiku, nego što su na puno mesta u recenzijama napisali da je sa obe strane staklo... Ako je plastika ne vidim problem da se tako i napiše a ne da se obmanjuju potencijalni kupci.
 
Meni je pod rukom delovalo da su mu leđa od stakla. Kladio bih se da je gorila u pitanju.
 
Evo šta kažu i na gsmareni

Body: Dual glass body with metal frames, curved Corning Gorilla Glass
 
Druže, osim te plastike koja se stalno spominje, a pa opet, vidimo i znamo svi, svi su plastikaneri, sve ostalo je stvarno mnogo dobro odradjeno. Fon jako brzo radi, baterija je kod mene na nekih 6h SOT, lokacija upaljena, fb, Bluetooth sa satom,5 Mail naloga... Itd itd... Ne štedi ga...
Kamera je u top 3, emui, pa sad krastavac, sve stvar navike :)
Najbolje, da ga negde i sam pogledaš :)

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
Da, tvrdim, ram telefona, definitivno, metal. Evo ko lud gledam i proveravam.
Ekran, da, zaboravih napisati. Pošto ima više podešavanja, tako da ne dodjete u zabludu da je ekran taman los ili bilo šta...
Svako to čačka bilo gde koji je izložen, i onda moze da se donese pogrešan zaključak.
Ekran je dobar, boje su kako treba, crna je crna, bela je bela..
Mnogi se traži sitnica i zalazi u svaku dlaku sti se ovog modela tiče, na drugom forumu, što je i za očekivati, tipičan samsung forum...
Lepo se kaže, i rdjavom k... I dlaka smeta...


Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
Išao sam danas da pogledam 10 Pro, malo mi je falilo da ga rezervišem, ali morao sam prvo da ga pogledam negde. Meni je utisak plastike u ruci pokvario krajnji utisak, bar tako meni ostavlja utisak, ma šta pisalo u specifikaciji. Displej deluje da nije svetao kao kod Samsung / iPhone, ali je veoma dobar, nema neke mane, osim onaj utisak da je Pro model a nije neka fensi rezolucija koju fura konkurencija , uživo je dobar. P10 koji stoji blizu ima svetliji displej. Lepo izgleda telefon nema šta. Kamere sam maltretirao i deluju odlično. Meni se lično njihov UI ne sviđa, ali to se rešava, valjda ova kotara A1 utiče na mene. iPhone 8 Plus koji je od stakla je dosta kvalitetniji u bolji utisak ostavio, sada mi deluje kao tenk za Mate 10 Pro, iako je od stakla, a tek 7 Plus koji je ALU... Odustao sam za sada od Mate 10 Pro, ali ću otići još jednom da ga pogledam. I A1 za 220e ima odličnu izradu, tako da za mnogu veću lovu tražim dosta, da neko ne pomisli da je loš, naprotiv, baš dobro izgleda uživo.
Hvala @Bogi79 što me trpeo i izašao mi u susret sa prohtevima.
 
Meni je Emui nesto najbolje sto sam probao i koristio do sad.
Izgleda da je ovaj Kirin 970 trenutno najjaci chipset na trzistu.Hvala Bogi na testu.
 
Da, tvrdim, ram telefona, definitivno, metal. Evo ko lud gledam i proveravam.
Ekran, da, zaboravih napisati. Pošto ima više podešavanja, tako da ne dodjete u zabludu da je ekran taman los ili bilo šta...
Svako to čačka bilo gde koji je izložen, i onda moze da se donese pogrešan zaključak.
Ekran je dobar, boje su kako treba, crna je crna, bela je bela..
Mnogi se traži sitnica i zalazi u svaku dlaku sti se ovog modela tiče, na drugom forumu, što je i za očekivati, tipičan samsung forum...
Lepo se kaže, i rdjavom k... I dlaka smeta...


Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
Radio poređenja kamera, dosta lošija na mate 10 pro. Nekako izgleda jeftino telefon u odnosu na note 8. Ekran ne može da se poredi. Kao drugi telefon mate 10 pro nije loš.[emoji41]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Iznenadilo bio me kada bi vlasnik Note 8 rekao drugačije za bilo koji drugi telefon a ne samo za Mate 10 Pro...
 
Pa čekaj, šta je on tu sad loše rekao ili slagao?! Bolja je kamera evidentno, bolji je ekran takođe? Tw vs emui ne mogu da komentarišem jer na oba koristim tj koristio sam nova launcher prime.

Činjenica je da je bacanje para prelazak sa mate 9 na mate 10 pro, kao što je i bacanje para prelazak sa s8(+) na note 8.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
To oko kamere za note8 moze da bude a i ne mora da znaci. Videli smo na primerima onog nemca.
 
Uopste ne treba ovde niko da se ubeđuje, mate 10 pro je odličan telefon, odradili su dobru stvar sa njim. E sad, sve su nijanse trenutno, koji je bolji ili minimalna razlika. Svako odlučuje za svoj novac šta želi da kupi mada je telefon los, nije, da je dobar kao drugi sporedni fon, vec je smešno nesto tako napisati.
Da ulazim dalje u raspravu, ne želim, ja sam lično telefonom zadovoljan, a sto neki traže mane, pa krastavac... Ima ih i note 8 i svaki drugi telefon i brend.
Napisao sam sve sta sam imao o ovom modelu, nema potrebe dalje bilo šta da pišem, vec da uživam u korišćenju istog telefona.
Pozdrav svima, nadam se da sam nekom bar i pomogao :)

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29
 
Upravo tako, nijanse su u pitanju i nijanse odlucuju, apsolutno ni jedan model na trzistu trenutno ne odskace za konkurencijom.
Cini mi se da je neko spomenuo da je kod operatera cena Mate 10 Pro kao S8 a da je jeftiniji od Note 8 za cak 30 000. Dalje tu ne vidim nikakvu dilemu. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mate 10 Pro ima osjetno veći Battery endurance rating na GSM od Mate 10, da li je to zbog manje rezolucije? Da li njegov AMOLED manje troši od IPS LCD na Mate 10? Koji od ta dva displeja ljepše izgleda?
 
Meni je Emui nesto najbolje sto sam probao i koristio do sad.
Izgleda da je ovaj Kirin 970 trenutno najjaci chipset na trzistu.Hvala Bogi na testu.

Najjaci cipset ima ko i svake godine IP 8 i X. Mislim da je Kirin jaci od sd835 i Exynosa.
Sto se displeja tice tu Note 8 nema premca i ekran je bolji. Sto se kmere tice tu je M10 pro bolji sto se fotografija tice. Dok note 8 ima bolji video. Tako da ko sta voli. Naravno Note 8 je 200-300 € skuplji
 
Bogi,kakav je displej na suncu tj dnevnoj svetlosti?Jel svetao dovoljno?
 
Pre jedno sat vremena pogledao Mate 10 Pro u Huawei radnji u Rajićevoj i što se mene tiče krajnji utisci su pozitivni.

Kao što baraba reče telefon uopšte nije robustan, šta više ja bih rekao da deluje još i nežno u odnosu na neke druge modele ali mu to nisam uzeo za zlo. Naročito nisam imao osećaj da držim u ruci telefon od 178gr.

Ne znam, lično ni u jednom trenutku nisam imao osećaj da u ruci držim plastiku, naročito ne jeftinu jer je sve lepo i skladno odrađeno i usudiću se da kažem da pozadi jeste staklo a ako je u pitanju plastika po meni prilično kvalitetno simulira staklo. Apropo rama nema sumnje da je u pitanju metal.

Po pitanju ekrana nisam najpozvaniji da dam mišljenje naročito posle korišćenja telefona sa IPS ekranom ali na prvi pogled telefon definitivno nema loš ekran i solidno je svetao. Neposredno pre toga u Telenoru u Knezu sam pogledao Note 8 i on bez dvojbe ima svetliji i kvalitetniji ekran ali ovaj je i više nego dobar, reći ću i više nego što sam očekivao.

Za neko veće ispitivanje nisam imao baš ni vremena ali telefon je baš fluidan u radu, bar ono što sam video, mada bi bilo i sramota da sa 6 giga RAM-a nije tako.

EMUI mi ne smeta, kao ni nedostatak slota za memoriju pošto je bar meni 128 giga i više nego dovoljno...
 
Nazad
Vrh Dno