Šta je novo?

Huawei i Honor telefoni bez google servisa

marinac

Slavan
Učlanjen(a)
09.08.2005
Poruke
805
Poena
345
Pozdrav ljudi otvaram temu da bi sabrali utiske , da se ne rasipamo po temama pošto se sada pojavljuje sve više i više telefona koji na žalost (moje lično mišljenje) nemaju google servise.
Interesuje me prvenstveno kako se snalazite za aplikacije , a još više kako te aplikacije funkcionišu na ovim telefonima.
Prešao sam sa Samsunga na Huawei Mate 30 pro i mogu reći da bi ovo bio savršen telefon da ima google servise.
Nije problem skinuti aplikaciju postoje dobra rešenja poput Aurora Store medjutim , ja lično imam problema sa odrđenim aplikacijama imam problema najviše sa notifikacijama ne stižu uopšte ili dosta kasne.
Isto još nisam uspeo da pronađem dobar mail klijent koji radi dobru sinhronizaciju sa gmail kod fabričkog huawei mail klijenta poruke kasne u proseku oko 15 min i nisam uspeo da pronađem podesavanje da se provera radi češće. Sada sam se prebacio na BlueMail koji radi bolje ,ali opet kasni.
Problematične aplikacije su još:
Tapalak - notifikacije uopšte ne rade
Ebay ne mogu da se ulogujem
Tehnomanija nisam moga da izvrsim poruzbinu (ne prepoznaje uredjaj)
Viber ne radi backup niti može da se uđe u tu opciju u aplikaciji.
Sve u svemu zaista se primeti nedostatak googla
To su moja neka zapažanja za sada najteže mi je bilo kada sam zamenuo telefon sav backup mi je ostao na googlu i to mi je bas tesko palo ali kako prolaze dani ne mogu reći da bez toga ne mogu imam sve u cloud-u i mogu pristupiti najlakše preko kompa ali sa telefona je ipak sve to bilo na dohvat ruke.
Probao sam da instaliram google servise desetak puta ali bezuspešno naj dalje što sam uspeo da stignem je da sve radi uz konstantnu notifikaciju da uredjaj nije play protected.
Da li ste vi uspeli da instalirate Google Services na koji način i kako vam sve to radi za sada
 
Pozdrav ljudi otvaram temu da bi sabrali utiske , da se ne rasipamo po temama pošto se sada pojavljuje sve više i više telefona koji na žalost (moje lično mišljenje) nemaju google servise.
Interesuje me prvenstveno kako se snalazite za aplikacije , a još više kako te aplikacije funkcionišu na ovim telefonima.
Prešao sam sa Samsunga na Huawei Mate 30 pro i mogu reći da bi ovo bio savršen telefon da ima google servise.
Nije problem skinuti aplikaciju postoje dobra rešenja poput Aurora Store medjutim , ja lično imam problema sa odrđenim aplikacijama imam problema najviše sa notifikacijama ne stižu uopšte ili dosta kasne.
Isto još nisam uspeo da pronađem dobar mail klijent koji radi dobru sinhronizaciju sa gmail kod fabričkog huawei mail klijenta poruke kasne u proseku oko 15 min i nisam uspeo da pronađem podesavanje da se provera radi češće. Sada sam se prebacio na BlueMail koji radi bolje ,ali opet kasni.
Problematične aplikacije su još:
Tapalak - notifikacije uopšte ne rade
Ebay ne mogu da se ulogujem
Tehnomanija nisam moga da izvrsim poruzbinu (ne prepoznaje uredjaj)
Viber ne radi backup niti može da se uđe u tu opciju u aplikaciji.
Sve u svemu zaista se primeti nedostatak googla
To su moja neka zapažanja za sada najteže mi je bilo kada sam zamenuo telefon sav backup mi je ostao na googlu i to mi je bas tesko palo ali kako prolaze dani ne mogu reći da bez toga ne mogu imam sve u cloud-u i mogu pristupiti najlakše preko kompa ali sa telefona je ipak sve to bilo na dohvat ruke.
Probao sam da instaliram google servise desetak puta ali bezuspešno naj dalje što sam uspeo da stignem je da sve radi uz konstantnu notifikaciju da uredjaj nije play protected.
Da li ste vi uspeli da instalirate Google Services na koji način i kako vam sve to radi za sada
Google servisi se lako ubace tj google apk. Sve radi, za sada, sasvim normalno. Sto se tice vibera i ostalih apk koje si naveo da ti ne rade dobro to se svi zale. Viber puca, koci, kao i sve druge apk koje skines na huawei fon bez GMS. Jednostavno problem je u tome sto HMS core nije na nivou Google play services apk. Sto se tice skidanja apk trecih strana na telefon bez GMS to mozes preko apk "Pental search" ili "moreapps" koje skines iz Huawei prodavnice i onda u tim aplikacijama trazis apk koje zelis da instaliras na telefonu. Jednostavno je. Ukucas naziv apk i onda te pretraga preusmeri na zvanicnu stranicu sa koje skines taj apk. Ali aplikacije ne rade kako bi trebalo kao sto ti se i pokazalo.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ja sam uspeo da instaliram GMS na P40 Pro, dosta sam se namucio i izgubuo vremena, probao sam par nekih različitih metoda i sa njih nekoliko nije mi uspelo, e sad sa poslednjom sam uspeo i sve radi, viber i whatapp su povukli beckup i sve radi, ali...
Ne znam iz kojeg razloga, prvo se ubaguje play prodavnica izbacuje neku grešku DF-DFERH-01 e onda da bi tonproradilo ja isključim google play seevis, pa izbrišem google framework, pa ga ponovo instaliram, pa tako dok ne proradi, nekas i izbrišem google play seevis, instaliram neku stariju varijantu pa onda sve ponovo.
Dobra stvar je da u principu sve radi, jedino je problem sa notifikacijama pre svega na gmail-u, ali radi meni na dva naloga, radi googke photos, drive, maps i ostale aplikacije
Radi i sa ovom greškom, mada mislim da kad se resetuje tel, opet se ubaguje mora da se reši sa ovim gašenjem servisa i ponovnom instalacijom, ne izlaze mi upozorenja da tel nije sertifikovan kad radi, kad se ubaguje izlazi ludilo, mora zvuk da se iskljuci koliko iritira, ali cim se ubije proces goole play servis sve prestane! Pa onda ponovo instalcija dok ne peodje nekoliko puta, nema pravila.

Jel uspeo jos neko da instalira i kakva su iskistva kod mene je verzija 10.1.0.131?

Poslato sa ELS-NX9 pomoću Tapatoka
 
Ako je vjerovati Twitter_u



Huawei P40Pro+ & Tapatalk
 
da li se može koristiti google photos aplikacija, a da radi normalno backup slika i klipova?
 
Bez google servisa se ne može koristiti, kod mene na Huawei tabletu ne može ni da se instalira.
 
da li se može koristiti google photos aplikacija, a da radi normalno backup slika i klipova?
Наравно да може. Инсталирај GSpace и можеш користити све гугл апликације.
 
da li se može koristiti google photos aplikacija, a da radi normalno backup slika i klipova?
Radi automatski bekap na Photos preko Gspace apk koju ti je preporučio Salac UE. Jedino moraš povremeno ući na Photos da povuče bekap slika, jer bar na mom tel se ne pali automatski u pozadini, kao na tel sa Google servisima
 
Pozz koleze,
razmisljam da uzmem Huawei fon sa Emui.
GApps instaliram preko dual space ?
Zanima me da li rade aplikacije tipa...skinem tiktok apk i instaliram ? Viber apk.
Da li to sve radi kako treba ili baguje ili kasne obaveatenja ?
 
Huawei je pre neko vreme imao gbox i appgalery koji odgovaraju za podršku Google, tako da uređaji funkcjonišu kao i ostali sa Androidom, to se čak i ne oseća pa su parametri i cena povoljni
 
Ja sam imao g space i radilo,je sve ok.Viber,wp,facebook rade odlicno i bez njega.Vremenom sa,skontao da mogu bez g spacs i gugl aplikacija.jednostavno reinstalirao sa,fona
 
Kakva je situacija sa Huawei telefonima i google aplikacijama. Radi li to ok ili ipak ne?
Prvi favorit za novi telefon mi je Nova 10 pro, ali nema gugl prodavnicu pa ne znam kako to funkcionise. Dve koleginice imaju Huawei modele bez gugla i iskustva su podeljena. Jedna kaze da sve radi super, a druga kaza da nije bas sjajno. I sad nisam bas pametan.
 
Kakva je situacija sa Huawei telefonima i google aplikacijama. Radi li to ok ili ipak ne?
Prvi favorit za novi telefon mi je Nova 10 pro, ali nema gugl prodavnicu pa ne znam kako to funkcionise. Dve koleginice imaju Huawei modele bez gugla i iskustva su podeljena. Jedna kaze da sve radi super, a druga kaza da nije bas sjajno. I sad nisam bas pametan.
Meni sve sto koristim od aplikacija radi super, youtube, chrome, mape, yt music, gmail, sve preko gbox - a i gspace - a
 
Nazad
Vrh Dno