Šta je novo?

Huawei GT/GT2/GT2e/GT2 Pro

Stigao update. Osim vidzeta za vremensku prognozu,ne vidim neku drugu promenu...ali ok,i ovo je super :)
 
Гледао сам тест GT 2 i GT 2 Pro. Оба сата су одлична, додуше Про верзија је баш оно classy, квалитет израде и детаљи. Занима ме што се тиче функционалности да ли и колико је разлика између ова 2 сата? Пошто ми делују идентично уз то да је цена јача код Про модела, па да ли је то највише због квалитета израде или чега већ? Иначе ме сат занима највише због паметних нотификација попут аларма, оглашавања порука које могу да прочитам, могућност јављања на позив, а што се тиче спортских активности мерење пулса, нивоа стреса и броја корака што се тиче шетње током дана.
 
Isto je sve, osim što je Pro od titanijuma i sa safirnim staklom. Huawei su više fitness satovi nego što su "smart watch" uređaji ali zato baterija 2 nedelje umesto 3 dana.
 
Isto su funkcionalni, malo je veci gt2 pro.. Imam GT2 i ne bih doplatio ni 1€ za pro..
 
Isto je sve, osim što je Pro od titanijuma i sa safirnim staklom. Huawei su više fitness satovi nego što su "smart watch" uređaji ali zato baterija 2 nedelje umesto 3 dana.
Свако може користити сат како му више годи јер неко не може увек да носи телефон са собом, а видео сам може и музика да се пребаци на меморију сата па се упаре слушке, читање порука са разних апликација и могућност да се јавиш када из неког разлога телефон није при руци, а често тад буде нешто хитно. И на крају трајање батерије је фантастично, остали не могу да приђу осим можда неки од Гармин сатова али су доста скупљи.
 
Свако може користити сат како му више годи јер неко не може увек да носи телефон са собом, а видео сам може и музика да се пребаци на меморију сата па се упаре слушке, читање порука са разних апликација и могућност да се јавиш када из неког разлога телефон није при руци, а често тад буде нешто хитно. И на крају трајање батерије је фантастично, остали не могу да приђу осим можда неки од Гармин сатова али су доста скупљи.

Ma ja prvi, iz dosade i viška para, gledam bas Pro verziju ovih dana, imam od ranije Mi Band koji radi sve što treba al nije tako lep. To javljanje preko sata i sl je glupost, čitanje poruka - apsolutno.
 
Како те из досаде ухвати исто тако из досаде може и да те прође жеља за Про верзију 😁 Мада сат је стварно дизајнерски врх одређен.
Хаха ееее не знаш ти какве су то ситуације биле када сам пожелео да могу сад да се јавим, а спречен сам објективно. Али добро, не кажем да је сад нека wow функција која би се често користила, мада некад добро дође. Док је читање порука незамењива функција.
 
Ma ja prvi, iz dosade i viška para, gledam bas Pro verziju ovih dana, imam od ranije Mi Band koji radi sve što treba al nije tako lep. To javljanje preko sata i sl je glupost, čitanje poruka - apsolutno.
Не бих се сложио са тобом да је јављање преко сата глупост. Не користим то често али ипак користи понекад. Нпр оставим телефон у соби неко ме позове ја не морам да трчим по телефон него се јавим преко сата.
 
Stigao je i update za GT2 Pro 11.0.5.22. Ništa posebno, mogli su recimo dodati "airplane mode" za korisnike koji neće da spavaju sa uključenim bluetooth-om. Ovako:

CHANGELOG:​

  • Optimize the lock screen operation experience
  • Optimize the system stability in some scenes
 
To javljanje preko sata i sl je glupost, čitanje poruka - apsolutno.

Ako prelistaš temu, naći ćeš i moju poruku slične sadržine. A od kada koristim sat, promenio sam mišljenje.
U kolima mogu da spojim samo jedan telefon, pa je to uglavnom službeni, a na privatni se javim na sat. Radi odlično.
 
To javljanje preko sata i sl je glupost, čitanje poruka - apsolutno.
Svi mi imamo različite potrebe, to što je za tebe glupost za nekoga verovatno nije.
Meni bi sada najviše legao sat sa esim-om, da mogu da se javim, pogledam mail i poneku poruku sa wa.
Preko laptopa i tableta bi sve ostalo odradio a mobilni bi mi otišao u istoriju.
Naravno ta opcija još uvek ne radi u Srbiji a kada će proraditi to niko ne zna.
 
Update je omogucio teme na Iphone uredjajima, do sad nije radilo, bilo je moguce samo za GT2 Pro.
 
Приметио сам и код обичне GT 2 и код Pro верзије да имају 2 варијанте каиша, црне боје код обе, пише да су спортске верзије. Који материјал је у питању?
 
Према најавама 19.05. би се могао очекивати Watch 3, као и његова Про варијанта.

 
Šta se dešava sa mučenim Honor satovima? Ranije bi update za Magic Watch 2 izlazio veoma brzo nakon onoga za GT2, a za GS Pro nešto posle GT2 Pro. Nisu više pod Huawei krovom i to izgleda počinje da se primećuje u praksi- Honor satovi su poslednji kršten update dobili, čini mi se, još u vreme kada su mladobosanci planirali atentat na prestolonaslednika :)
 
Da li je konacno Gt2 serija dobila podrsku za custom wf na always on prikazu? Takodje me zanima kakva je ponuda wf trenutna?
 
Zna li se sta u vezi GT3 sata?
 
Ukoliko neko ima problem sa satom i audio uređajem u kolima prilikom telefoniranja kao ja što sam imao tipa da kada pozivate nekoga sa multimedije a zvuk mu se prebaci na telefon pa morate ručno da birate BT uređaj sa kojeg će se emitovati zvuk privremeno rešenje je instalacija Health aplikacije sa Google Play Store-a sa manama koje ta zastarela verzija donosi sa sobom(nemogućnost izmene watchface-eva, update firmware-a itd.)
 
Omogućena kupovina wf i sa non-huawei uređaja..
 

Prilozi

  • PXL_20210508_093848359.jpg
    PXL_20210508_093848359.jpg
    128.6 KB · Pregleda: 67
Што се тиче коришћења GT 2/GT 2 Pro sa non-Huawei телефонима (у мом случају Sony Xperia 5 II) да ли постоје нека ограничења самих функција на сату у том случају?
 
Што се тиче коришћења GT 2/GT 2 Pro sa non-Huawei телефонима (у мом случају Sony Xperia 5 II) да ли постоје нека ограничења самих функција на сату у том случају?
Mislim da nećeš imati samo daljinski okidač za kameru i OneHop funkciju za prebacivanje slika na sat za custom watchface. Sve ostalo koliko znam radi bez problema, neka me ispravi neko ako grešim. E da, posle par punjenja i testiranja različitih punjača koje koristim pri punjenju sata došao sam do zaključka da se sat najmanje greje kada je priključen na punjač 5v-2A, znatno manje nego kada je priključen na recimo 5V-1A iako to nema logike(10w vs 5w)
 
Poslednja izmena:
Често читам код функционалности мерење пулса 24/7. Пошто су мени овакве информације потребне повремено у току дана или да кажем ad hoc, када ми је пулс нешто већи па хоћу да проверим, да ли постоји могућност да ја мануелно затражим мерење пулса или да се уради нека schedule варијанта, а не да буде 24/7?
Исправите ме ако грешим, како тренутно ради сат po default-u, он све време мери пулс док је сат на руци.
 
Mislim da nema ta opcija. Moze stalno, povremeno ili da se iskljuci..
 
Zar ne uradi manuelni refresh kada udjes u Heart Rate app (ne kao favorites sa pocetnog ekrana, nego bas u meni sa opcijama) i onda slide down bi trebalo da odradi refresh?
 
Често читам код функционалности мерење пулса 24/7. Пошто су мени овакве информације потребне повремено у току дана или да кажем ad hoc, када ми је пулс нешто већи па хоћу да проверим, да ли постоји могућност да ја мануелно затражим мерење пулса или да се уради нека schedule варијанта, а не да буде 24/7?
Исправите ме ако грешим, како тренутно ради сат po default-u, он све време мери пулс док је сат на руци.
Можеш да урадиш мануелно тако што ћеш да урадиш мерење сатурације О2 и тада ће ти бити очитан и пулс у том тренутку.
 
Imas jos i Smart Monitoring Mode,
on u sustini sam odlucuje kada ce mjeriti puls, npr dok si aktivan- radi konstantno, dok sjedis ili mirujes, nece mjeriti cijelo vrijeme. Prilicno dobra opcija.
 
Ja sam na kraju uspeo jedino tako sto sam pobrisao sve i instalirao prvo App Gallery, pa odatle Health i HMS core. Tek tada je proradilo, bar u mom slucaju. Sa modovanom app nije prepoznao da je HMS core app instalirana iako jeste, tako da je izgleda od slucaja do slucaja na koji nacin funkcionise.
 
Koristim gt2 pro par dana i za sada sam prezadovoljan. Većina nas ovde voli satove gt serije tako da neću da ističem pozitivne stvari. Za sada imam samo 2 stvari koje me nerviraju. Notifikacije su jedna, mnogi su to pominjali pa da ne detaljišem oko toga, baš mi fali ta mogućnost čitanja celih poruka pre svega i eventualno odgovaranje na njih. Druga stvar je što nisam uspeo način da sa 'always on display" uključenim isključim ekran u toku noći. Jer i AOD u toku nići prejako svetli. Na Samsung Watch-u je bila bedtime opcija koja ugasi ekran i notifikacije mislim i baš mi je rešavala to. Ovako trebam svaki put pred spavanje da isključim AOD i uključim "do not disturb". Možda ja nisam uspeo da pronađem jednostavniji način, a ako neko jeste neka javi ovde :) E da, primetio sam i da u gt2 pro nema opcije "fitness courses" koju ima npr. na Huawei Fit. Očekivao sam da flagship sat ima sve opcije, ali ima samo "running courses".
 
Nazad
Vrh Dno