Šta je novo?

Huawei G300

Мислим да се преко tasker-a може наместити да се екран ,,буди" кад се притисне volume+/-
 
cuj u tom slucaju se ekran ne gasi, ako pritiskom na njega mozes da ga probudis... kod g300 se ekran totalno ugasi kad ga zakljucas... nesto ne verujem da u farbrickom romu ima opcija da se ekran ne gasi kad se telefon zakljuca... morao bi da instaliras neki program ili custom rom za to vrv.
 
Jel ima negde da se skine telekomov rom ako nedJ boze treba da se vraca zbog garancije?;)
 
Mislim da imas na android srbija.
 
Imam problem sa internetom na ovom telefonu od pre 2h.Nece uopste na net,iako gore pokazuje ili E ili H.Brisao sam apn,resetovao,restartovao fon i nema pomoci... Ima li neko neki savet?
 
Meni od pre 2 dana pokazuje da ne moze da pošalje poruku, iako poruku normalno šalje i prima. U notification baru je pismo sa znakom uzvika ( problem with text and mm message delivery po uputstvu). Kada ga sklonim, vraća se cim uđem u poruke. ICS je instaliran sa huawei sajta (B934). Neko resenje? Znači normalno šalje i prima poruke, ali prijavljuje kao da nije poslao.
 
Čišćenje data i cache aplikacije? Vrlo moguće da ćeš izgubiti sve poruke, bekapuj sa all backup ako imaš nešto bitno.
 
Meni od pre 2 dana pokazuje da ne moze da pošalje poruku, iako poruku normalno šalje i prima. U notification baru je pismo sa znakom uzvika ( problem with text and mm message delivery po uputstvu). Kada ga sklonim, vraća se cim uđem u poruke. ICS je instaliran sa huawei sajta (B934). Neko resenje? Znači normalno šalje i prima poruke, ali prijavljuje kao da nije poslao.
Taj 934 je mator, imas na huawei sajtu novi b952, od pre dva dana. Perverzija kako dobro radi.
 
Ja imam B936 verziju,kako ide procedura updejta na B952?Kojim programom da bekapujem sve sa telefona,kontakte,poruke,instalirane programe?
 
Kontakti - Google
Poruke - SMS backup & restore sa GP-a
Programi - Titanium backup PRO sa GP-a
 
Sve to možeš sa jednom aplikacijom, huawei all backup koga imaš instaliranog i perfektno radi a svim oficijelnim romovima.
 
Sve to možeš sa jednom aplikacijom, huawei all backup koga imaš instaliranog i perfektno radi a svim oficijelnim romovima.

Upravo sam tako i uradio,instalirao novi rom i mogu reci da radi primetno brze.
 
Ja sam retard ali ja ne mogu da nadjem na sajtu njihovom taj novi rom :(

Ako moze neki link plz..
 
Ljudi jel moze ovaj rom sa sajta da se stavi na stock GB 2.3.6 i da li vazi ovo upustvo iz pdf fajla da li da ga pratim? Tel je rutovan
 
Poslednja izmena:
Problem rešen, ažuriranjem na b952. ;)
 
Ja ne znam sta da radim, kako b952 staviti preko oficijalnog gb 2.3.6 a ne unistiti telefon. Normalnom metodom iz pdf dokumenta nece samo restartuje telefon, ako idem force metodom ni to nece pojavi mi se roze ekran i moram da vadim bateriju. Telefon je rutovan inace, bekapovao sam i imei pomocu 5irom skinuo sam i cwm. Ako neko moze da pomogne nek salje resenje na pm sve sam citao sve forume ali toliko toga ima da je to prosto retardirano i totalno konfuzno. Pokusao sam pre ovog da stavim b936 ali desava se isto. Ako neko moze da mi kaze sta radim pogresno bio bih zahvalan.
 
Kazem pratio sam ovo upustvo i nece, ako idem normal metodom telefon se restartuje a ako probam drzanjem vol up/down i power pojavi mi se roze ekran i to je to moram da vadim bateriju.
 
Probaj ponovo skini fajl, možda je nešto oštećen taj. I obrati pažnju da dload folder stavis na pravo mesto, u onaj glavni deo sd kartice...
 
Skinuo sam par puta i ubacio lepo na sd karticu dload folder, cak sam formatirao sd karticu i opet nece, toliko sam ljut i nervozan da cu ga zveknuti od zid i zapaliti. Ja ljudi ceo dan objasnjavam po forumima i kao da pricam na kineskom znaci jos jednom instalacija preko dload nece, force nece, ota nece nista prokleto nece. Ne mogu da maknem sa prokletog oficijalnog 2.3.6 Da li je problem mozda sto je telefon rutovan da li ce hteti dload metodom ako izbrisem rut sa telefona?. Ako to nije problem zna li neko sta je? Ja prosto ne mogu da verujem da ima toliko jebade sa prelaska sa jednog oficijalnog na drugi oficijalni rom meni to ne ide u glavu nikako. Jel moze nekako preko odina da se ubaci lepo oficijalni b952 sa sajta bez bojazni da ce se telefon brikovati. Pre par meseci kad je izasao na huawei sajtu neki oficijal ics preko dload nije mogao da ga flesuje niko ko je imao vip ili telenor telefone ni sad ovog mog nema u spisku podrzanih za ovu b952 verziju. Citao sam 100 upustava od sinoc, sve sam probao ali nema bog da ovo moze. Sta bi se desilo kada bi b952 ubacio na sd karticu i preko cwm aplikacije isao na instal ROM from SD card?
 
Nisam pametan sta moze da bude.Kod mene je sve proslo tako glatko da nisam mogao da poverujem da je tako lako.Sve sam odradio po onom uputsvu koje sam ti poslao.Cak do juce nisam znao da je izasao b952,njega sam kopirao u root sd kartice,ne u memoriju telefona,i iz androida pokrenuo updejt,jedan restart i to je to.Telefon je sa Telenora ako je to bitno.
 
Tako možeš da instaliraš samo rom koji je u zip formatu, to su ti repack varijante. Dakle ne možeš ics jer ti baseband nije 2030. Možeš da probaš neki drugi ics prvo da instaliraš preko dload foldera, pa onda otključaš bootloader, ubaciš cwm i instaliraš repack ovog b952. Probaj prvo kineski b926 na primer, Djura sa androidsrbija kaže da preko njega sve može.

http://www.huaweidevice.com/cn/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDE4NjY=


E da, hoće nekad i sd karta da zeza, probaj drugu. Inače root i cwm nemaju veze sa ovom procedurom, sve što treba je sd karta, dload folder na njoj i isključen fastboot. Možeš da probaš i da iščupaš bateriju pa onda force update sa pwr/vol+ /vol-.
 
Poslednja izmena:
znaci tvoj savet je da skinem kineza, instaliram ga dload metodom,onda opet rutujem tel,otkljucam bootloader,onda instaliram cwm app i prko nje ubacim 952 ekstra bar cu nauciti kineski
 
Probaj prvo sd kartu da promeniš i bateriju da vadiš ako nisi. Ako ne onda kinez. Možeš i preko njega posle opet dload metodom da probaš da ubaciš b952 full, vrlo moguće da će uspeti.
 
Kada instaliras kineza b952 ide iz androida nema potrebe vise za bilo kakvom gimnastikom.
A i kineski je sad na ceni;)
 
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA nece link za kineza izbacuje error jojjjjjjjjjj ako brikujem telefon sa ovim glupostima idem lepo da kupim zeni s3 j...s mi sve.
 
Mislim da se nece naljutiti.
 
Ima ona fora da ako nece update obrises sa sd kartice dload fajl,skines onaj mali fajl od 1kb,stavis ga na sd karticu i iz telefona odradis update.Onda obrises njega ponovo prekopiras b936 i ponovis proceduru.Ja sam tako uradio.

Troubleshooting - Update failed

If you receive update failed during the update, do not worry - this error occasionally pops up and can be fixed by performing a "middle update" first. Follow these instructions to fix the issue:

1. Take the battery out of your phone and reinsert it. Then, turn your phone on as normal.
2. Connect your phone to your computer.
3. From your computer, open your phone's microSD folder, and then open the folder dload and delete the update.app file.
4. Download this new update.app (1 KB) and copy it to the dload folder on your phone's microSD.
5. Disconnect your phone from your computer.
6. From your phone, go to to Settings -> Storage -> Software Upgrade -> SD card Upgrade and tap Confirm, then Upgrade.
7. Once the update has completed, delete the dload folder from your phone's microSD card and go back to the start of this guide. When you get to step 17 again, the update should perform as normal, without the update failed error message.
 
Nazad
Vrh Dno