Šta je novo?

Huawei G300

Zna li neko kada ce konacno da se pojavi zvanicno ICS za nase trziste i da li ce to biti objavljeno na VIP sajtu ili negde drugde?
 
Na sajtu operatera tesko da ce biti bilo kakve najave,bar ih do sada nije bilo.
 
Jel može neko da mi baci na PM linkove sa uputstvima kako najsigurnije da otključam G300? U inostranstvu sam i treba mi da otključam fon zbog interneta a nemam paypal da kupim na ebay-u kod niti mogu da uplatim likovima koji kodove prodaju na kupujem-prodajem sajtu.

Idealno bi bilo da sam odradim otključavanje...
Našao sam ovaj libk: http://www.modaco.com/topic/358599-how-to-free-sim-unlock-your-g300/ ai neke stvari mi nisu jasne :(

Imam ViP-ov g300

Svaka pomoć je dobrodošla :s
 
Mislim da ne postoji nikakva aplikacija ili fora za Huawei telefona, mora na cod.
 
Uputstvo je prilicno jasno,ne znam da li ispunjavas ovaj uslov:Its only working when you are in stock rom
 
Uputstvo je prilicno jasno,ne znam da li ispunjavas ovaj uslov:Its only working when you are in stock rom

Da, nisam nikad dirao ništa oko telefona, ono što mi nije jasno su problemi koji se javljaju ljudima kasnije u temi. Misliš da ako odradim sve iz prvog posta da mi otključavanje upali? Čitao sam temu dalje i nije radilo svima a ne bih da onesposobim telefon :s
 
To je rizik koji moraš da preuzmeš, neće nigde niko da ti kaže "samo piči, radiće 100%". Nisam čitao temu ali ako je i jedan telefon brikovan to ti je dovoljan razlog da ne diraš ništa ako nemaš nekog iskustva sa ovim stvarima.
 
Uzeo sam danas G300 u Telenoru. PiS 5oo paket i uz vaucer 2000din doplata, super deal. Moracu da se strpim par dana sa flesovanjem dok se ne uverim da je sve sto posto ok. Nego, telenor nije pustio oficijelni update na ice cream?
 
Razmisljam da pazarim jedan G300, pa mi treba par saveta.

Posto najvise telefona po oglasima je sa VIP-a i Telenora i koliko sam skapirao da su telefoni zakljucani, a ja sam kod MTS-a, da li je unlock code jedina varijanta da otkljucam telefon a da ne izgubim garanciju. Da li pri svakom paljenju telefona mora da se ukicava kod?
Razmisljao sam o transcend micro sd 32gb class 10. Da li imate iskustva sa ovom karticom?
 
Kod se ukuca samo jednom i telefon je otkljucan za sve mreze.Gubis garanciju otkljucavanjem telefona.
 
Hvala na brzom odgovoru. U tom slucaju cu izgleda sacekati da mi istekne ugovor pocetkom leta, ili ako naletim na neki solidan fon oko 100e poput ovog a da je sim free.
 
Uzeo sam danas G300 u Telenoru. PiS 5oo paket i uz vaucer 2000din doplata, super deal. Moracu da se strpim par dana sa flesovanjem dok se ne uverim da je sve sto posto ok. Nego, telenor nije pustio oficijelni update na ice cream?


Izvini ako mogu da pitam kakav je to vaucer u pitanju i kako bih ga ja mogao dobiti. Vaucer i 2000din za G300 ili je vrednost vaucera 2000din?
 
Vrednost vaucera je 5000. E sad od koga ces da ga dobijes ne znam...
 
Hoće da ga otključa a ne da flešuje.
 
A kako mogu da provale da je otkljucan telefon? Ubace karticu iz suparnickog tabora pa vide da li radi?
 
A kako mogu da provale da je otkljucan telefon? Ubace karticu iz suparnickog tabora pa vide da li radi?

Verovatno android kodovi. Za Samsung znam da postoji, ne znam za Huawei. Ne moraju uopšte da ubacuju karticu neku drugu.
 
Nisam mogao da izdrzim, rootovao sam fon, otkljucao bootloader, stavio recovery I flesovao spanca (b944). Prava stvar :) dok ne ispeglaju jelly bean.
 
Јел имаш пречице у notification baru?
 
Ne, instaliras power toggle za to. Ili flesujes originalni rom preko download foldera.
 
Ljudi, kako brišete one bloatware aplikacije iz fona? TB ili nešto drugo?
Negde sam čitao da TB mora da se kupi full ili da pravi neke probleme, ako sam dobro zapamtio.

Znači neću da zamrznem aplikaciju nego da je kompletno unistaliram. Naravno fon je root-ovan.
 
Skini preko Google-a full verziju TB i uninstall te gluposti
 
Ljudi, kako brišete one bloatware aplikacije iz fona? TB ili nešto drugo?
Negde sam čitao da TB mora da se kupi full ili da pravi neke probleme, ako sam dobro zapamtio.

Znači neću da zamrznem aplikaciju nego da je kompletno unistaliram. Naravno fon je root-ovan.
Najbolji nacin je da otkljucas bootloader, flesujes cwm I onda skines bilo koji flashable rom sam modaca I iz zipa obrises nepotrebne .apk

Npr. Ja obrisem fabricki browser, chrome, maps, huawei sec guard, fm, neke melodije, live wallpapere... skresem nekih 100mb a I vise rama ostaje jer OS ne kesira te programe u RAM.

Ako pak neces da se zezas na taj nacin onda je po mom misljenju za uklanjanje najbolja aplikacija Sd Maid Pro jer links2sd ostavlja tragove I nakon brisanja tj nepotpuno brise applikaciju.
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje za vas ponosnih vlasnika G300. Da li postoji nekakav nacin da prilikom otkljucavanja telefona ne mora stalno da se otkljucava preko onog dugneta na vrhu telefona ( gde inace stoji On-Off dugme ), da se otkljucava kao vecina smartphonova prevlacenjem preko ekrana?
 
g300 se otkljucava ko svaki android telefon. pritiskom na power dugme pa prevlacenjem preko ekrana. jedino telefoni koji imaju hardverski home taster mogu da se otkljucavaju preko njega. ako hoces da izbegnes lock screen instaliraj program no lock sa marketa.

inace pitanje ti je jako konfuzno, moras malo lepse a ga formulises.
 
Prilikom otkljucavanja telefora na G300 prvo se pritiska power dugme pa zatim se prevlaci preko ekrana. Ja bih hteo da ga otkljucavam samo preko prevlacenjena na ekranu, da izbegnem pri svakom otkljucavanja power dugme jer me jako iritira.. 90% slucajeva sam koristio Samsung androide i svaki se otkljucavao samo preko prevlacenja.
 
care, ne radi ti ekran... crno sve... kako mislis da ga otkljucas ako prvo ne ukljucis ekran pritiskom na power dugme. kod samsunga mozes to uraditi ili pritiskom na power dugme, ili pritiskom na hardverski home taster. kako g300 nema hardverski home taster ostaje jedino power dugme...

ne znam kako si ti samsung otkljucavao prevlacenjem prsta po crnom ekranu. budi precizniji. morao si na neki nacin da ukljucis ekran, zar ne?
 
care, ne radi ti ekran... crno sve... kako mislis da ga otkljucas ako prvo ne ukljucis ekran pritiskom na power dugme. kod samsunga mozes to uraditi ili pritiskom na power dugme, ili pritiskom na hardverski home taster. kako g300 nema hardverski home taster ostaje jedino power dugme...

ne znam kako si ti samsung otkljucavao prevlacenjem prsta po crnom ekranu. budi precizniji. morao si na neki nacin da ukljucis ekran, zar ne?

Na Samsungu da bi upalio ekran bar na ovim modelima koje sam ja koristio pritisnem na ekran ( dok je ugasen ekran ) on se upali i prevucem za otkljucavanje. To me zanima da li moze na G300, kako si mi ti objasnio ne moze. Mozda je nekome glupo ali mene jako ta sitnica jako iritira.
 
Nazad
Vrh Dno