Šta je novo?

Huawei Echolife HG510

@ vbz1312, acikus
svaka cast ljudi!

@ gaca
kako nisi dobio, mora da si zaturio negde, to je na papiru gde ti izmedju ostalog pise i koji ti je e-mail
 
evo sta pise na papiru uz ugovor

molimo vas da ne vrsite sami podesavanje parametara modema jer rizikujete da modem ne bude u stanju da ostvari internet konekciju.
Vasa 1. E-mail adresa je:
[email protected]
Za vas 1. mail koristite sledece korisnicko ime i lozinku:
Username: bla bal
Password:bla bla
i td.
I taj username i pass radi za mail ali kad ga stavim za ppoe sipak
 
Pisano je o tome na forumu , u svakom slucaju posalji mail na [email protected]
sa zahtevom za dobijanje username i pass i za nekoliko dana dobices postom kovertu sa trazenim podatcima. Srecno !
 
kad stavim na bridge mod i povezujem se preko ppoe konekcije veza mi povremeno pukne... any ideas?
 
Konacno eMule radi i to lepo, za sve nove korisnike Telekoma, Paznja, kad potpisujete ugovor obavezno pogledajte dali su vam dali user i pass za ruter, jer time hoce da uskrate P2P, ako vas ipak predju idite u centar u kome ste potpisali ugovor (to je najbrze) i dace vam sa objasnjenjem " pa nije vam to potrebno jedino ako neceta da kacite vise racunara", to sta ce mo mi da radimo za nase pare to ih se ne tice, ali takva nam je drzava, da imam bolje resenje slatko bi ih otero u PM.
za Johnny Brava, za sad mi je samo jednom pukla veza ali to me ne tesi jer cim si to primetio znaci da ima jos nekih kvaka, i za kraj nece me zacuditi ako za koji mesec kad se dobrano vecina nas isprebacuje ne pocnu da stroje P2P i Torrent. S nadom da ce jednog dana pocrkati monopolisti.
 
Iz mog iskustva najcesci razlog pucanja veze je nepravilno povezivanje vise telefona, tj. povezivanje telefona i FAX-a pre splitera koji telekom isporucuje. Znaci, obavezno pravilo - Ni jedan uredjaj ( telefoni, fax i sl. ) ne kacite pre skretnice nego posle nje pa dalje razvodite po zelji. Znaci direktna telefonska linija pravo u spliter, jedan kraj u ADSL modem a drugi kraj u telefon, fax ili po zelji !!!

Jedan od razloga je i sam TELEKOM koji u zadnje vreme inace ima problem sa PPOE konekcijama koji se manifestuje u teskom uspostavljanju veze i cestom pucanju veze. Jedno od resenja moze da bude da kod PPOE konekcije podesite da pri svakom pucanju veze posle 1 sekunde bude ponavljanje 99999999999999999999 puta. A ako vam i dalje cesto puca veza i ometa normalan rad zovite tehnicku podrsku ( 0800 100 100 )radi provere parametara modema ili resetujte modem i " vozite " sa fabrickim podesavanjima.

Jos jednom da potvrdim da user: admin ; pass: ztonpk otvaraju sva podesavanja ADSL modema, tako da je nepotrebno kucanje po COMAND PROMPT-u i promena fabrckih parametara telekom telekom u admin admin !!!
 
ukoliko nekom na ovo ruteru ne radi mail, upload i koci neke sajtove neka se uloguje preko telneta (u cmd) i neka kuca sledece

ifconfig ppp_8_35_1 mtu 1432
ifconfig

i onda cete na kraju videti da je mtu 1432 samo sto posle toga ne snimajte podesavanja jer ruter ima neku skriptu koja prilikom resetovanja ponovo vraca mtu na 1500 tako da prilikom svakog paljenja rutera morate kucati ove naredbe dok ne provalim kako da zaobidjem skriptu, poz
 
E krastavac ja nisam video da postoji vec odgovor na otkljucavanje :)
Mislim...provalio sam za sec o cemu se radi :) cim sam video komandu passwd iz telneta :)
Pozdrav ;)
 
Poslednja izmena:
Da li moze neko jednostavno resenje (za nas skromnije pameti) kako da se namessti µTorrent tipa:

1. Unesi 192.168.1.1 kao adresu u browser-u.
2. Unesi username admin
3. Unesi password ztonpk
4. ...

Posto ja ne znam sta trebam dalje da radim i koje bi sve probleme moglo da izazove moje neznanje. Citao sam www.portforward.com, ali nisam skont'o, ne poznajem "terminologiju".
 
Nije mi problem napraviti PPoE konekciju,imam user i pass,ali ne znam kako da sam ruter podesim na nju,otkljucao sam ruter,ali ne znam kad editujem onu PPPoE konekciju sta treba da promenim da bude "pure bridge" ??
 
@ Sarmica
pogdedaj post #58, acikus je sve lepo nacrtao, odes na advanced setup, pa na wan, pa kliknes edit, pa posle kad te pita za protokol gde vec stoji pppoe ti kliknes na bridging, i posle save, reboot, i to je to...
 
Ljudi....citam vas i razmisljam ..da li je moguce da samo ja imam sledeci problem sa ruterom HG 510! Problem glasi :
Nema teorije da startujem Windows Live messinger ,prijavljuje error code 80048820 External error code 80048439.
Windows messinger koji vec postoji u operativnom sistemu radi.
Pratio sam sva njihova upustva i ne vredi.
Takodje ne mogu da uploudujem slike,ni html kodove(tamo gde je to dozvoljeno)..evo cak ni ovde nisam mogao da ubacim avatar.Takodje mi video ,recimo na youtube secka i nema sanse nesto da se pogleda,ali to je manje bitno.
Nije do operativnog sistema,nije do mrezne karte..pre toga sam imao wireless i sve je radilo super.Reinstalirao sam operativni sistem i sve radi isto...tj..nisam time resio gore navedene greske.
Da li neko zna kako da resim ove probleme?
 
Ljudi....citam vas i razmisljam ..da li je moguce da samo ja imam sledeci problem sa ruterom HG 510! Problem glasi :
Nema teorije da startujem Windows Live messinger ,prijavljuje error code 80048820 External error code 80048439.
Windows messinger koji vec postoji u operativnom sistemu radi.
Pratio sam sva njihova upustva i ne vredi.
Takodje ne mogu da uploudujem slike,ni html kodove(tamo gde je to dozvoljeno)..evo cak ni ovde nisam mogao da ubacim avatar.Takodje mi video ,recimo na youtube secka i nema sanse nesto da se pogleda,ali to je manje bitno.
Nije do operativnog sistema,nije do mrezne karte..pre toga sam imao wireless i sve je radilo super.Reinstalirao sam operativni sistem i sve radi isto...tj..nisam time resio gore navedene greske.
Da li neko zna kako da resim ove probleme?


idi u run, cmd kucaj telnet 192.168.1.1, uloguj se sa admin admin ukoliko si odkljucao modem zatim kucaj

ifconfig ppp_8_35_1 mtu 1432
ifconfig

i posle samo izadji i sve ce proraditi (osim msna) ali jedini je problem sto to moras da kucas svaki put kada palis modem jer ima skriptu koja vraca pocetna podesavanja.

P.S To sam objasnio u postu #67
 
Poslednja izmena:
Razgovarao sam danas sa covekom iz Telekoma,kaze da je sa modemom sve u redu,vec da kod mene neka podesavanja nisu dobra.Radeo sam sve sto mi je pricao i opet isto.Nije samo kod mene problem,vec svi koji su dobili ove rutere imaju isti problem.Sa ruterom koji sam sad postavio za probu SmartAX MT882,nemam problema.Sve radi ok bez ikakvog podesavanja.Jednostavno su u ruteru HG510 zakljucani neki portovi i zato nece da radi.Da li neko zna gde da nadjem neko upustvo za podesavanje HG510 rutera jer mi njegova konfiguracija nije bas sasvim jasna.
Hvala na odgovoru...probacu i ovo zadnje napisano..ali ne svidja mi se to resenje cak ni ako upali.Ja smatram da su svi korisnici isti..pa zasto onda neki dobiju rutere koji rade perfektno a neki jadac !
 
Razgovarao sam danas sa covekom iz Telekoma,kaze da je sa modemom sve u redu,vec da kod mene neka podesavanja nisu dobra.Radeo sam sve sto mi je pricao i opet isto.Nije samo kod mene problem,vec svi koji su dobili ove rutere imaju isti problem.Sa ruterom koji sam sad postavio za probu SmartAX MT882,nemam problema.Sve radi ok bez ikakvog podesavanja.Jednostavno su u ruteru HG510 zakljucani neki portovi i zato nece da radi.Da li neko zna gde da nadjem neko upustvo za podesavanje HG510 rutera jer mi njegova konfiguracija nije bas sasvim jasna.
Hvala na odgovoru...probacu i ovo zadnje napisano..ali ne svidja mi se to resenje cak ni ako upali.Ja smatram da su svi korisnici isti..pa zasto onda neki dobiju rutere koji rade perfektno a neki jadac !


Ovo sto sam ti ja napisao radi jer i ja imam isti modem ko ti i imam istih problema i ja sam isto zvao korisnicki servis i pola sata nisam mogo da im objasnim da je greska kod modema a ne kod mene nego sreca u nesreci je ta sto mi brat radi u telekom u nis pa mi on dao ta podesavanja pa se nadam da ce uskoro da ga provale kako normalno da radi a do tad kucaj to je minut poso
 
Pozdrav svima.Da li neko mozda zna da li ovaj router ima neki firewall u sebi i ako ga ima, da li se i kako moze iskljuciti?
 
Jel može neko da mi pojasni kako dobih i bez PPOE konekcije protok ? Samo sam povezao kablove u HG510 i PC i radi. Naravno urađen port forwarding. Jedino što ne razumem je da sa utorrent-om koji sad piči k`o lud (za razliku od actiontec modema kod NeoBee-ja) neki put po par minuta nema nikakvog protoka i iz čistog mira ponovo krene na max. Kad nema protoka radi internet ok tj. samo je prekid na torrent-ima. Od zaštite imam Comodo, nod 2.7 i SpyBot. Comodo nema veze sa povremenim nestankom protoka isključivao sam ga i opet isto. Šta se dobija pravljenjem PPOE konekcije za razliku od ovog običnog povezivanja ? :wave::wave::wave:
 
Poslednja izmena:
Ovo sto sam ti ja napisao radi jer i ja imam isti modem ko ti i imam istih problema i ja sam isto zvao korisnicki servis i pola sata nisam mogo da im objasnim da je greska kod modema a ne kod mene nego sreca u nesreci je ta sto mi brat radi u telekom u nis pa mi on dao ta podesavanja pa se nadam da ce uskoro da ga provale kako normalno da radi a do tad kucaj to je minut poso

Bravo majstore,ovo je pogodak! Sa ovim sto si napisao radi sve bas kako treba.Neznam samo zasto si napisao da nece MSN da radi?Radi i MSN,Windows live,upload slika,bas sve radi perfektno kao i kod ostalih rutera.Pogledaj ti da ti nesto drugo nije blokiralo MSN.
Ok.je ovo podesavanje ali i ja se ipak nadam da ce da rese to jer 90% korisnika neznaju da rade u DOS-u i ne bi znali da kucaju ove parametre.:smoke:
 
Bravo majstore,ovo je pogodak! Sa ovim sto si napisao radi sve bas kako treba.Neznam samo zasto si napisao da nece MSN da radi?Radi i MSN,Windows live,upload slika,bas sve radi perfektno kao i kod ostalih rutera.Pogledaj ti da ti nesto drugo nije blokiralo MSN.
Ok.je ovo podesavanje ali i ja se ipak nadam da ce da rese to jer 90% korisnika neznaju da rade u DOS-u i ne bi znali da kucaju ove parametre.:smoke:


pa kazem ti ja da mora da radi, a msn proradio i meni :D
 
Zasto mislis da ima firewall ? Iskljuci firewall u sistemu a ruter resetuj i ukucaj parametre koje je napisao Powerslave i sve radi perfektno!
Koliko sam ja mogo da vidim..nema nikakav firewall u ruteru.:smoke:

Pa mislim da sam negde na netu procitao da ruteri mogu imati firewal u sebi koji moze malo da smeta kod online igranja, pa reko da proverim za svaki slucaj:).Nego ta podesavanje jel se ona vrse iz command prompta?(Izvinite ali nemam bas mnogo iskustva)
 
Pa da..u command promt-u .To je vec opisano,al` ajde da ponovimo.
Redosled ide ovako:
-start...run...pa kucas cmd
zatim kucas :
telnet 192.168.1.1 (enter)

User name:admin
pasword:admin (ili kod mene je ztonpk..verovatno je i kod tebe)


ifconfig ppp_8_35_1 mtu 1432 (enter)
ifconfig (enter)

Zatim izadjes odatle i sve ce biti ok dok ne ugasis ruter.
Kad palis ruter ..sve iz pocetka.
 
Pa da..u command promt-u .To je vec opisano,al` ajde da ponovimo.
Redosled ide ovako:
-start...run...pa kucas cmd
zatim kucas :
telnet 192.168.1.1 (enter)

User name:admin
pasword:admin (ili kod mene je ztonpk..verovatno je i kod tebe)


ifconfig ppp_8_35_1 mtu 1432 (enter)
ifconfig (enter)

Zatim izadjes odatle i sve ce biti ok dok ne ugasis ruter.
Kad palis ruter ..sve iz pocetka.


vidim ja da je neko ispeko zanat :), a u globalu kod ovog rutera najveci problem pravi mtu jer treba da bude 1432 a njemu je podeseno na 1500 i to pravi celu zbrku
 
He,he..ispeko zanat..pored ovog rutera ima jos i da magistriramo! Pa tu smo da razmenimo misljenja,ja nisam reko nista novo..samo sam skupio na gomilu ono sto je ovde napisano.Nego..
el ovi iz telekoma citaju ovo sto ljudi pisu?Sta im je tolko problem da prekonfigurisu ruter?Ja licno mislim da su oni namerno tako konfigurisali ruter!Nisu oni od juce pa da prave greske..ucili su skole za to!
 
He,he..ispeko zanat..pored ovog rutera ima jos i da magistriramo! Pa tu smo da razmenimo misljenja,ja nisam reko nista novo..samo sam skupio na gomilu ono sto je ovde napisano.Nego..
el ovi iz telekoma citaju ovo sto ljudi pisu?Sta im je tolko problem da prekonfigurisu ruter?Ja licno mislim da su oni namerno tako konfigurisali ruter!Nisu oni od juce pa da prave greske..ucili su skole za to!


ma ne verujem da citaju jer su oni 100% sigurni da je s ruterom sve u redu jedino da im posaljemo mailom stranicu pa da citaju :)
 
Hahahaha...posalji im ti , mene ce da pocnu krivicno da gone sto ih uznemiravam vise haha !
Al krastavac..u ugovoru lepo pise da je njihova duznost da sve bude kako treba !
 
Pa da..u command promt-u .To je vec opisano,al` ajde da ponovimo.
Redosled ide ovako:
-start...run...pa kucas cmd
zatim kucas :
telnet 192.168.1.1 (enter)

User name:admin
pasword:admin (ili kod mene je ztonpk..verovatno je i kod tebe)


ifconfig ppp_8_35_1 mtu 1432 (enter)
ifconfig (enter)

Zatim izadjes odatle i sve ce biti ok dok ne ugasis ruter.
Kad palis ruter ..sve iz pocetka.


Hvala.Super je.Mogu da podesavam sve, ali cini mi se da modem ima firewall koji ja ne mogu da iskljucim.Odem na advanced setup,pa onda wan,zatim odaberem u tablici prvi red koji pocinje sa 8/35,tj. kliknem edit u tom redu(jer se to valjda odnosi na konekciju sa internetom preko mrezne karte),kliknem next,onda odaberem PPP over Ethernet (PPPoE),pa opet kliknem next,pa opet next i onda mi izadje par opcija od kojih je jedna Enable firewall i sve su stiklirane ukljucujuci i nju.Ja je odstikliram uradim save and reboot,takodje resetujem i komp ali nista .Kada udjem u iste opcije opet je stiklirano.Jer ima neko ideju kako ovo da disablujem?
 
ima li neko ideju zasto kada promenim iz PPPoE u Brigde net mi ne radi?
 
Hvala.Super je.Mogu da podesavam sve, ali cini mi se da modem ima firewall koji ja ne mogu da iskljucim.Odem na advanced setup,pa onda wan,zatim odaberem u tablici prvi red koji pocinje sa 8/35,tj. kliknem edit u tom redu(jer se to valjda odnosi na konekciju sa internetom preko mrezne karte),kliknem next,onda odaberem PPP over Ethernet (PPPoE),pa opet kliknem next,pa opet next i onda mi izadje par opcija od kojih je jedna Enable firewall i sve su stiklirane ukljucujuci i nju.Ja je odstikliram uradim save and reboot,takodje resetujem i komp ali nista .Kada udjem u iste opcije opet je stiklirano.Jer ima neko ideju kako ovo da disablujem?

kao sto sam napisao u postu #67, ruter ima ugradjenu skriptu koja prilikom resetovanja vraca pocetna podesavanja
 
Poslednja izmena:
Ja imam jedan problem. Imam ovaj modem, sve sam povezao, lampice svetle, ali mi ne radi net. Znaci ne radi uopste, ne samo torrent ili emule ili tako nesto. Probao sam ove fore iz prethodnih postova i nije uspelo.

Zna li neko u cemu je problem?
 
Nazad
Vrh Dno