Šta je novo?

Huawei Echolife HG510

Gizmo

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
05.02.2008
Poruke
7,333
Poena
570
Danas sam napokon dobio ovaj ruter, i kolko ja vidim telekom je ranije davao druge modele ovo je nesto novo... ,hocu da konfigurisem podesevanja u samom ruteru da bi radio lepo sa torrentima.

Kada ukucam adresu 192.168.1.1 normalno mi iskoci prozor sa Username i Password.
Probao sam sa username i password koji se nalaze na poslednjoj strani ugovora u formatu [email protected] i nece da radi, samo ponovo izbaci prozor sa username i password. Takodje sam pokusao sa admin admin user i pass ista situacija. Da li neko zna resenje?
 
za pristup ruterima se ne kuca user i pass koji vam daje provajder npr. [email protected] vec se kuca user i pass za pristup ruteru,ja sam malo trazio po googletu i za ovaj model bi trebalo da je admin admin,e sad moguce da je Telekom nesto cackao po njegovim podesavanjima pa je promenio default pristup kako se korisnici ne bi igrali sa ruterima to je vec druga prica.Ti uvek mozes da vratis ruter na default podesavanja ali onda treba znati kako ga podesiti da ponovo radi......
 
Izgleda da je to posebna revizija firmware-a za Telekom, potpuno je zakljucan i nista zivo se na njemu ne moze podesavati... Jos jedno u nizu njihovih izivljavanja (ja cak ne vidim ni razlog za ovako nesto) :mad:
 
Ovo @nadlanu.com je za staticke ip adrese.Realno ja bi resetovao modem kad bi moglo nekako a ne moze.Ajde ako neko uspe nesto neka odma objasni :)
 
user i pass su telekom ali ne moze nista da se podesava.
 
Vidi stvarno nemoze nista, cek pa u cemu je onda poenta,bas mene briga za statistike i ostale gluposti ocu realno da forwardujem port.Da li to znaci da uopste nemoze da se menja,ili sa ovim user i pass-om je ogranicen pristup podesavanjima?
 
Ne moze uopste da se menja konfiguracija modema na 0800 broju su mi rekli da ako hocu da se igram sa podesavanjima moram da kupim modem.
 
Strasno koji su pajseri...I sta sad treba da radim, da kupujem novi ruter da bi mogao da normalno namestim torrente... Jel je neko probao da namesti NAT preko telneta? Ja sam pokusao sa komandama iz threada http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=162824 ali kaze not found za bilo koju komandu...
 
Rekoh ja lepo da ne treba kritikovati onaj Aolynk DR814. Ispade da je on majka mara za ovaj model. ;)
Kakva su iskustva inače, van toga, sa tim ruterom? Kako drži vezu, jel dobar protok, kako se ponaša u pure bridge modu itd.
 
Admin pass

OTKLJUČAN :type:
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    127.3 KB · Pregleda: 2,341
  • 2.jpg
    2.jpg
    139 KB · Pregleda: 1,569
Kako si uspeo da ga otkljucas?
 
Otključavanje telekomovog modema hg510

iz DOS-a

telnet 192.168.1.1
telekom
telekom
psswd admin admin (ovi ste pоstavili admin pass kao admin)

save

reboot (sačekajte par minuta i u browser-u ukucajte 192.168.1.1 ali sada admin admin )

Srećno

P.S. Pozdrav Joe-a ( [email protected] )
 
Poslednja izmena:
Bravo kralju i hvala sto si podelio sa nama cheers
 
Aaa sta radim pogresno..kad ukucam psswd admin admin kaze not found.Sylvester jel si ti uspeo?
 
I ja imam isti problem pomagajte
 
Uspeo!! Inace nije "psswd" nego "passwd" probajte tako radi.Znaci:
1.cmd
2.telnet 192.168.1.1
3.Username:telekom , password:telekom
4.ukucajte passwd admin admin
5.ukucajte save
6.ukucajte reboot
7.sacekajte par minuta kao sto je receno vec
8.odete na web browser ukucate 192.168.1.1, al sad umesto telekom ide admin admin.
9.menjajte sta vam je drago

Special thanks to vbz1312
 
Sorry za passwd

Kad se telenetujete sa telekom telekom
otkucajte help,
može i tu da se vidi da je passwd.

Ima puno naredbi ali je dosta nezgodno za podešavanje.

orkucajed dumpcfg (valjda sam dobro otkucao)

i izlistaće vam trenutna podešavanja
odatle može da se vidi da imaju korisnike admin,support, telekom

a sa passwd dodelite pass koji želite.
 
Kad smo vec uspeli da otkljucamo ruter,da li bi neko mogao da napravi guide za podesavanje portova za torrent.Za sada sam pratio guide na portforwarding sajtu i napravio sam virtual server u NAT-u ali i dalje prijavljuje u utorrent da port nije otvoren.
 

Prilozi

  • HG510.JPG
    HG510.JPG
    115.3 KB · Pregleda: 988
Univerzalno rešenje

Ako nemate više računara možete da ubacite adresu 192.168.1.2 u DMZ (valjda nisam pogrešno napisao), naravno računar treba da bude povezan preko lan1.

Ja sam tako rešio pristu VPN serveru na poslu.
Ono sa NAt pat i ostalim podešavanjima mi nije išlo, mada milim da sam sve uradio po pripisu.

Sa ovim podešavanjima bi trebalo sve sa neta da preusmerava na LAN1 direktno.

P.S. Firewal obavezno skini na LAN1 odnosno na 8/35
DMZ bi trebalo da je demilitarizovana zona.
http://en.wikipedia.org/wiki/Demilitarized_zone_(computing)

Za Gizmor-a Mislim da bi trebalo na kraju da staviš 192.168.1.2 na 192.168.1.1 jer je ova prva lan1 a 192.168.1.1. je adresa rutera, pa kad presumerava preusmeri sam sebi,valjda.


Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Na slici se vidi da si otvorio portove 5198, 5199, 5200. Da li si u uTorrentu upisao neki od tih portova?
 
Shvatio sam u cemu je problem ja sam u Server ip adress kucao 192.168.1.1 a trebalo je da kucam 192.168.1.3 koju sam odredio prethodno,glupa greska..I tako sam posle 2 dana uspeo da namestim port za torrent, barem sam nesto naucio (ja mislim da jesam?) :)
 
Imao sam isti problem sa Huawei HG510 modemom ali sam uspeo da ga otključam.
Imam mali problem. Pratim podešavanja za "How to set up a static IP address on a Windows XP computer" http://www.portforward.com/networking/static-xp.htm

Evo moje slike:

attachment.php


Na slici se vidi da ima jedan DNS servers. U daljim podešavanjima Internet Protocol(TCP/IP) Properties stoje dve adrese koje treba da unesem (preferred i alternate). Šta treba tu da upišem? I kasnije prilikom pravljenja Virtual Servers koju adresu traba da upišem u polje Server IP Address?
 

Prilozi

  • StatIP.jpg
    StatIP.jpg
    44.9 KB · Pregleda: 2,803
Poslednja izmena:
Našao sam te dve adrese DNS Servers, ubacio u podešavanje i to je ok.

Ali nisam siguran koju adresu treba da unesem u delu gde piše: Enter your computer's current IP Address

Da li je to 192.168.1.2

Posle mi je nesigurna i Static IP Adresses
 
Znali neko kako da podesim modem na pppoe koneciju tj da se konektijem preko konekcije .
 
Nazad
Vrh Dno