Šta je novo?

HTC U 11

Meni više odgovara za media takođe, jer svakako sam uvek na silent ili dnd.. Pa sa jednim klikom to promenim a media non stop idem gore dole..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
I meni isto...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
i za mediju ima leka,npr aimp ima i peak normalizaciju i replaygain...
 
Nije to mana sa kojom ne moze da se zivi. To je jedina zamerka :), ali navikao sam se :). Ako ti ne smeta nesto kao na slici. Slobodno uradi update :)
5299c1836f399104ecc3ac8e3344544c.jpg


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nije to mana sa kojom ne moze da se zivi. To je jedina zamerka :), ali navikao sam se :). Ako ti ne smeta nesto kao na slici. Slobodno uradi update :)
5299c1836f399104ecc3ac8e3344544c.jpg


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Hoćeš da kažeš da na tom klizaču gde se vidi medija ne postoji opcija za zvono?!? Kao što je postojala na Androidu 8?
Jer... na Oreu kada pritisnem volume up / down, meni se kao prva opcija gore pojavi zvono, međutim kad skrolujem dole pojave mi se još dve opcije (medija i alarm) koje mogu da prilagodim kako želim. Zar to ne postoji sada na Pie?
Hajde molim te odgovori mi na ovo pitanje pošto vidim da imaš tamo dole na klizaču opciju settings.

Ja sam izgleda jedina kojoj bi to veoma smetalo, jer ja na dnevnoj bazi menjam zvuk zvona non-stop u zavisnosti od toga gde se nalazim. Tj. izgleda da sam ja jedina koja koristi telefon za razgovore od svih vas!!! :) te mi je bitno da tiše zvoni npr. kada sam u nekoj prostoriji okružena ljudima ili da glasnije zvoni kada sam u gradu ili u buci. Ja utišam zvono samo kada sam u situaciji da moram. Inače mi je non-stop pojačano, imam potrebu za tim, pošto ja telefon znate ljudi, između ostalog a i kao najbitnije, koristim za razgovore! :D

Pošto niko od vas više nema Oreo, šaljem dve fotke:
1) kada pritisnem na volume up down pojavi se podešavanje za zvuk,
2) kada skrolujem sa strane dobijem još dve opcije pored zvuka koje mogu da podesim.
IMA LI TOGA NA PIE? Mislim takva mogućnost.... :(
ab13a6a9dcf2e7ef329d9bd7f902d1cd.jpg
795f8dd7c0fcd0dacb2d8e18c4c7d5c3.jpg


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ima ispod opcija da se prebacis na podesavanja i jacine ostalih zvukova. Meni licno odgovara je upravo media volume najcesce menjam. Mogli su da stave opciju da podesis default zvuk koji menjas na dugmice.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Meni se par puta desilo na u12+ kad udjem u neku aplikaciju i kad ocu da smanjim zvuk medije pojavi se pored jos jedna stavka koja mi je dozvoljavala da smanjim i zvuk zvona. Ali se poslije par sekundi to izgubi.


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
 
Ima ispod opcija da se prebacis na podesavanja i jacine ostalih zvukova. Meni licno odgovara je upravo media volume najcesce menjam. Mogli su da stave opciju da podesis default zvuk koji menjas na dugmice.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Jel možeš to "slikovito" da mi prikažeš, kao što sam ja prikazala?
Jer... meni je zvuk zvona bitan. Bitniji od medija. I ako ima puno cimanja oko podešavanja, ja moj fon neću ni apdejtovati na Pie.
Mogu slike? :)
 
U celoj prici, ima iznad volume skale dugme i precica koje prebacuje zvuk zvonjave na vibraciju i na mute, ne mogu da uslikam. Ispod skale je settings dugme gde otvaras pdesavanje ostalih zvukova.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Jel možeš to "slikovito" da mi prikažeš, kao što sam ja prikazala?
Jer... meni je zvuk zvona bitan. Bitniji od medija. I ako ima puno cimanja oko podešavanja, ja moj fon neću ni apdejtovati na Pie.
Mogu slike? :)
Kada krenes da smanjis zvono preko dugmica pojavi ti se ovo za smanjivanje medie,tu imas ovu ikonicu za podesavanja da pritisnes(druga slika). Kada to pritisnes otvori ti se ovo kao na prvoj slici za podesavanje zvuka.IMG_0029.jpgIMG_0030.jpg
 
Kada krenes da smanjis zvono preko dugmica pojavi ti se ovo za smanjivanje medie,tu imas ovu ikonicu za podesavanja da pritisnes(druga slika). Kada to pritisnes otvori ti se ovo kao na prvoj slici za podesavanje zvuka.Pogledajte prilog 275456Pogledajte prilog 275457
e thx, to sam htela, slike da vidim... pa dobro, ipak ima... ali je malo "iz 10 poteza"... ali je ok da znam da ima, ako slučajno ne budem mogla da zaobiđem apdejt na Pie. Jer meni na Oreu radi skroz Ok.

EDIT PORUKE:
U celoj prici, ima iznad volume skale dugme i precica koje prebacuje zvuk zvonjave na vibraciju i na mute, ne mogu da uslikam. Ispod skale je settings dugme gde otvaras pdesavanje ostalih zvukova.
Sad tek videh i tvoj odgovor, pa da dodam. Ma mute i vibracija mi uopšte ne trebaju, nažalost. Naročito mi ide na nerve vibracija.
Znači ikonica za settings otvara volume...
Da li će oni to rešiti nekom zakrpom? Da bude kao na Oreu?
 
Poslednja izmena:
Neće rešiti.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ja ne bih mogao da trpim zvuk npr, meni je uvek na vibraciji.. Al zato imam mi band 3 bez koga ne bih mogao, pa tako odmah vidim/osetim obaveštenje..
Sve u svemu stvarno mi baš baš odgovara ovako za regulaciju zvuka..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
^ skoro sam slučajno uključio zvuk na telefonu, počeo da zvoni, ja šokiran, gledam šta se dešava [emoji23]
Samo vibracija, zvuk nikad nije uključen :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
^ skoro sam slučajno uključio zvuk na telefonu, počeo da zvoni, ja šokiran, gledam šta se dešava [emoji23]
Samo vibracija, zvuk nikad nije uključen :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Baš tako, ja slučajno uključio žvuk dok sam menjao sa silent na vibraciju, malo je reći da sam se uplašio kad je zazvonio..


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Pa vama svima ne treba telefon odnosno audio segment koji je primaran za spravu koja se zove telefon. Vama treba internet, društvene mreže, aplikacije razno-razne vezane za prve dve pomenute stvari i kamera... i to sve u malom formatu. To nije telefon, to je tablet ili omanji laptop... :(

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Svašta. Imam preko 50 poziva dnevno i gotovo uvek mi je na vibraciji. Nemoj trolovati bezveze i procenjivati tudje potrebe i navike tako paušalno. Po tebi, ako zvuk nije uključen tada ljudi ne razgovaraju?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Pa vama svima ne treba telefon odnosno audio segment koji je primaran za spravu koja se zove telefon. Vama treba internet, društvene mreže, aplikacije razno-razne vezane za prve dve pomenute stvari i kamera... i to sve u malom formatu. To nije telefon, to je tablet ili omanji laptop... :(

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Ja imam smartwatch koji vibrira kad primim poziv/poruku, tako da je nepotrebno da mi vrišti telefon pride.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja imam smartwatch koji vibrira kad primim poziv/poruku, tako da je nepotrebno da mi vrišti telefon pride.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Blago tebi :D

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

EDIT PORUKE DODATAK:
Nisam videla ovu poruku pa je dodajem:
Svašta. Imam preko 50 poziva dnevno i gotovo uvek mi je na vibraciji. Nemoj trolovati bezveze i procenjivati tudje potrebe i navike tako paušalno. Po tebi, ako zvuk nije uključen tada ljudi ne razgovaraju?
Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Slažem se sa tvojim stavom. Ali nemojte ni vi procenjivati moje potrebe za zvonom u odnosu na vaše vibracije. Svi smo različiti I svi imamo različite potrebe. Ja hoću da čujem zvono, ti hoćeš da čuješ vibraciju. Za svakoga je napravljena opcija.
 
Poslednja izmena:
Ljudi moram da vam se pohvalim svojim telefonom. Posle ovoliko vremena korišćenja.

Doduše mnogi od vas znaju da sam ja jako fina prema telefonima, da ne koristim društvene mreže, niti bilo kakve notifikacije, lokacije itd. Ali bez obzira na to, mislim da mi je telefon sjajan.

Šaljem vam svoj današnji SOT. Poprilično sam ga koristila što vidite po kompletnom vremenu korišćenja. Najviše je bio uključen ekran, jer sam dosta pisala što ovde na benču što imejlove, i fotografisala sam dosta.
Opet napominjem, ovo je SOT posle ovoliko vremena korišćenja telefona.

Msm, stvarno je telefon strava... :)
7ef8976aad110cf0d79cb8712c5e3327.jpg


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Svaki telefon ovo može izdržati.
 
Pa obzirom da ne koristis ni drustvene mreze ni lokaciju ni notifikacije ovo je sasvim ocekivan rezultat koji moze postici bilo koji telefon kucanjem poruka , mejlova i citanjem Tapatalka.

Sent from my Nokia 8
 
Ja sam mislila da je ovo dobar score. Btw, niste primetili da sam napisla i da sam dosta fotografisala, ali nisam precizirala šta; bila je u pitanju knjiga od oko 200 strana, koju sam fotkala stranu po stranu (jer sam morala odmah da je vratim). Mislim da to poprilično troši bateriju. I ono što nisam pomenula, jer sam mislila da najmanje troši je minumim 4-5 sati razgovora koje sam u okviru gornje potrošnje imala. Ostalo je ekran osvetljen do maksimuma jer sam pisala; mejlove i sms-ove (podosta), u pauzama ovde po forumu.

edit:
nisam pomenula i gledanje emisija na YT, jer sam milsila da je nebitno u odnosu na prvopomenuto a i trajalo je relativno kratko (oko 1h)
 
Poslednja izmena:
Bukvalno ovo je lagani rezultat.. Aj da vidim neki telefon da preživi dan kod mene [emoji23]

Takođe imam smart narukvicu i nema potrebe da me iritira fon zvonom..

A za šta je smart phone uređaj pored poziva nego za milion drugih uređaja.. Da mi treba telefon samo za pozive ne bih imao smartphone.. Zato je i smart jer ima unlimited mogućnosti pored poziva i to treba iskoristiti.. Koja ne onda poenta kupiti zver kao što je u11 i samo koristiti za pozive?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Da mi treba telefon samo za pozive ne bih imao smartphone.. Zato je i smart jer ima unlimited mogućnosti pored poziva i to treba iskoristiti.. Koja ne onda poenta kupiti zver kao što je u11 i samo koristiti za pozive? Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Izvini, ali ko je ovde rekao da je koristio fon samo za pozive? Isčitaj ponovo šta sam gore napisala.
 
Ma nisi rekla, nego ti kažem da apsolutno sekunde ne možeš da kažeš "vi ne koristite telefon za ono za šta je telefon, pozive".. Tako nešto si rekla..
Svako koristi kako hoće, i koliko vidim većini odgovara novi način za volume.. Tako da, opravdano su to zamenili..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Zamenih bateriju u Begramu. Meni proteklo sve u najboljem redu.
Telefon bio kod njih jedno 5 radnih dana.
3.000 dinara baterija sa zamenom.
Kada sam išao, imali su još 3 baterije na stanju, pa ako nekom treba, neka požuri :)

Unrelated:
Da li je neko rootovao telefon koji ima PIE? Može li uputstvo?
Vidim na XDA da tu ima nekih komplikacija sa enkriptovanom particijom.
 
Ima li neko preporuku za stabilan i dobar GCam? Dugo koristim Arnova's V1.4 ali poprilično je nestabilna na Pie, a na svim drugim koje sam probao night sight je lošijeg kvaliteta.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Joj nisam siguran koji ja koristim, al meni je totalno stabilan i zadovoljan sam

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno