Šta je novo?

HTC U 11

Ma jok, to je samo neminovnost. Izbaciće za koju godinu i usb-c/lightning connector.
 
microSD živi već 10 godina bez Apple-a. Samsung izbacio na S6 pa se predomislio. Ništa nije neminovnost ako kupci traže taj feature.
 
Što je to neminovnost ?
Zato što je epl tako rekao ? [emoji3]
To je samo dodatni način da se povećaju njihovi prihodi i htc po meni nikako nije trebao to da radi ...


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Doslo vreme da zadrzavanje jedne tako osnovne funkcije kao sto je 3.5mm dzek treba da se ceni kao vrhunski potez :d

Budućnost je telefon bez portova. Što pre prihvatite to, biće vam lakše..

Verovatno ali ovo sa adapterima je smesno, bukvalno bespotrebna komplikacija koja znaci nosenje/cuvanje jos jednog kabla po dzepovima.

Nemam nista protiv BT slusalica ali imam protiv aktuelnih cena. Npr. ako imas in ear od 100e da bi dobio priblizno takav kvalitet moras da platis bar 2X, realno i 3X vise za neke BT.
Gugl uvodi LDAC u O softver i to je ok samo sto nisam bas siguran da ce tako brzo doci do pada cena dobrih BT slusalica, verovatno tek za 2 godine.
Da ne pominjem da mozda neko jednostavno nece da prelazi na BT, izbacivanje klasicnog 3.5mm dzeka je smesan potez.

 
Poslednja izmena:
Kablovi su nepotrebni i neminovnost je da se ukinu. Sve će biti bežično. Nema to nikakve veze sa apple niti je to novotarija. Tesla je razmišljao o tome pre 100 godina...
 
Haha daj bre nemoj da si naivan [emoji3]

[YOUTUBE]PmTSN4zWeQ0[/YOUTUBE]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
HTC-U11-benchmarks_BATTERY.001.jpeg


https://arstechnica.com/gadgets/201...ew-good-reasons-to-squeeze-your-smartphone/2/

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ogromna razlika u odnosu na htc 10, eto koliko je SD835 ''los'' :) Mada i izbor panela utice na skor ali ovo je 80% zasluga konacno krstenog SD-a.

A i S8+ (SD835) je napravio lepu razliku u odnosu na S7 (SD820) iako ima nepovoljniji odnos velicina ekrana-kapacitet baterije.
 
Poslednja izmena:
Pa kad bi se telefon koristio na način na koji se rade testovi to bi bilo super [emoji3]

Battery Life

While HTC didn't provide an estimated battery life for the U11, it stood up well against its flagship competition. Its 3000mAh battery helped the device last an average 762 minutes, or nearly 13 hours, on our default battery test. It lasted 426 minutes, or about seven hours, on our graphics-intensive test. The Galaxy S8+ beat the U11 on both tests: while it lasted almost two hours longer than the U11 on the graphics test, it only survived about a half-hour longer on our default test.

Svi ovi što su koristili telefon neko vreme kažu 4-5h sot, što je totalno očekivano za 3000 mah bateriju i 5.5" LCD ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa vecina vas provede dan na wi-fi uz osvetljenje ''do pola'', jasno je da je QC znacajno smanjio potrosnju modema 3G/4G/wi-fi, u odnosu na SD808/810 razlika je ocigledno drasticna a unapredjenje je primetno i u odnosu na SD820/821, da su ugradili 821 u U11 skor bi bio dosta losiji :)

A amoledi su vec 2 godine najbolje resenje, posebno kada je u pitanju pustanje video sadrzaja, tu deru sve IPS panele, dosta manje trose.


Osurio ih A10 i sa najmanjim kapacitetom baterije,dzabe SD835,dzabe amoled[emoji1]

Pa A10 je i dalje bar godinu dana ispred konkurencije :)
 
Poslednja izmena:
I stručni video [emoji3]

[YOUTUBE]lcyP_vNoW48[/YOUTUBE]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Da li ovo stiskanje telefona moze u potpunosti da se iskljuci? Logicno je da moze ali valjda nisu ''vezali'' neke opcije za to..
 
Ebem li ga, totalno nebitna opcija ...

Only these 9 countries will get the HTC U11 with 128GB of storage and 6GB of RAM

The HTC U11 will come with 4GB of RAM and 64GB of storage in most areas of the world, but did you know there’s a 128GB + 6GB model coming? Hell, one model will even stretch things to 256GB of storage.

Unfortunately, you have to be very lucky to get one, as they’ll only be offered in a whopping 9 markets around the world. Those markets include:

China
Taiwan
Malaysia
Singapore
India
Hong Kong
Russia
Saudi Arabia
Philippines

These models will be shipped only in Dual SIM configuration (DUGL and DWTL)... Some MEA countries to get this model as well...

http://phandroid.com/2017/06/08/htc-u11-128gb/

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
S obzirom da je jako blizu sa iP7, znaci kad ga malo stisnes ide to dva puta na punjac. Ne znam zasto sam mislio da ce biti bolja baterija.


Inace oko 4h ekrana mozda 4:20/30 ce gurati mesovite upotrebe.
 
Šta vam je A10? :)

Sent from my LG-H955 using Tapatalk
 
Po XDA pisu da imaju oko 5:30h SoT bez wifi, samo na 4g sto je po meni impresivno
 
To je bas dobar rezultat samo na 4g, mada sumnjivo mi to nesto realno.


Tapatalk
 
To zaista zvuci odlicno , ali i sumnjivo , opet zavisi i od kvaliteta mreze....
 
Pisu random likovi kojima je tek stigao U11, namerno testiraju bez wifi i svi preko 5h SoT. Svi hvale ovaj SD835 kao jako stedljiv SoC, mozda ima istine, stvarno
 
^ Isto tako mnogi kace SS sa XZP od 6-8h sot ali ne treba ocekivati cuda, samo solidnu autonomiju sto i jeste najbitnije posle failova sa SD808/810 a ni SD820 se nije bas proslavio na tom polju.
 
Kao što sam pisao, jako je mala razlika izmedju iP7 i U11, što dalje implicira da ako se nagazi malo (uključena lokacija, jače osvetljenje, pozivi,LTE... A gde je tu tek da se ubaci lošiji signal...) to će biti oko 4 sata. Mogli su možda jaču bateriju da stave. Mada opet imaće fast charge, opet je u boljoj situaciji nego iPhone.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
^ Ne ide to bas tako:)

Primer: IP6/6s (4.7'', 1810/1715 mAh) imaju iznenadjujuce visoke skorove u tim wi-fi surf testovima koji su npr. bolji od G2, Z2/3, OPO, nekih kineskih phableta sa 4k mAh i slicnih uredjaja koji su dokazano odlicni na polju autonomije dok se ip6/s baterije provereno ''tope'' cim se malo vise opterete :) Jednostavno 1715/1810 mAh je malo za uredjaj sa 4.7'' ekranima i starijim soc ma koliko dobri bili. Sedmica je vec u malo boljoj poziciji zbog sjajnog A10 ali ni taj uredjaj sigurno ne moze da ''nadzivi'' ove stare mrcine sa velikim baterijama.

U11 ima 5.5'' 2k, 3000 mAh (sto je donja granica prihvatljivosti za taj hardver) i da ima SD820 autonomija bi bila dosta losija (S810 raspad da ne pominjem), ovako uz SD835 ima sansu da bude dobra/solidna.

XDA cesto nije bas najbolji izvor ''informacija'', necemo znati kakva je otprilike autonomija sve dok neki provereniji clan ne dodje u posed U11 i ne u poredi sa prethodnim modelima koje je koristio :)

Naravno htc je opusteno mogao da ugradi neku 3600 mAh i onda bi sve bilo dosta bolje ali jasno je da prakticno nijedan proizvodjac ne zeli da ugradi bateriju ciji je kapacitet iznad proseka flagship klase, to je bukvalno vrsta ''dogovora''.
 
Poslednja izmena:
XDA [emoji3]
Tamo 6P i dalje gura 7h sot-a ...
S6 je išao 7+ pa se ispostavilo da je baterija tuga !
Note 4 - bilo ljudi i sa 8+ sot-a.

Kao što sam pisao, jako je mala razlika izmedju iP7 i U11, što dalje implicira da ako se nagazi malo (uključena lokacija, jače osvetljenje, pozivi,LTE... A gde je tu tek da se ubaci lošiji signal...) to će biti oko 4 sata. Mogli su možda jaču bateriju da stave. Mada opet imaće fast charge, opet je u boljoj situaciji nego iPhone.

Biće tako od 4h-5h kod ljudi koji imaju i koriste aplikacije [emoji6]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma tu temu na xda koju vodi onaj iz Bahreina ne treba shvatiti za ozbiljno.
Pa njima je htc10 i dalje najbolji mob prošle godine a istina je totalno drugačija

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Biće tako od 4h-5h kod ljudi koji imaju i koriste aplikacije [emoji6]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Upravo to.



@
Hsv ja samo gledam ovu grafiku, koliko gura ip7 i koliko gura U11. Pošto je malo bolji gledajući moju potrošnju, ja mogu od 100-15% da ga ubijem za 4 sata. S obzirom da je U11 malo bolji njega možeš ubiti za pola sata duže.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Naravno htc je opusteno mogao da ugradi neku 3600 mAh i onda bi sve bilo dosta bolje ali jasno je da prakticno nijedan proizvodjac ne zeli da ugradi bateriju ciji je kapacitet iznad proseka flagship klase, to je bukvalno vrsta ''dogovora''.

Mislim da je ovo samo donekle tačno. Mišljenja sam da nije u pitanju da htc to ne želi, već da su inženjeri iz više razloga tako projektovali. Mislim da tu cijena ne igra ulogu, jer 500mAh gore-dole je neznatna razlika u finalnoj cijeni.
Sjetimo se Note 7 i problema sa baterijom i pregrijavanjem. Nama je ovako jednostavno da pričamo, ne može njima niko zabraniti da stave 5000mAh ako žele, i da i dalje to bude flagship.
 
^ Ne ide to bas tako:)

Primer: IP6/6s (4.7'', 1810/1715 mAh) imaju iznenadjujuce visoke skorove u tim wi-fi surf testovima koji su npr. bolji od G2, Z2/3, OPO, nekih kineskih phableta sa 4k mAh i slicnih uredjaja koji su dokazano odlicni na polju autonomije dok se ip6/s baterije provereno ''tope'' cim se malo vise opterete :) Jednostavno 1715/1810 mAh je malo za uredjaj sa 4.7'' ekranima i starijim soc ma koliko dobri bili. Sedmica je vec u malo boljoj poziciji zbog sjajnog A10 ali ni taj uredjaj sigurno ne moze da ''nadzivi'' ove stare mrcine sa velikim baterijama.

Slabija je jabuka, to se vidi napolju sada po lepom vremenu, automatika kada odvrne osvetljenje 1810 mAh iscuri brzo, još na 4G i ako koristim lagano, tope se procenti. Dosta bolje S7E i S8 drže napolju u istim uslovima sa većim ekranom i baterijom, ipak je veličina bitna :D
 
http://www.gsmarena.com/htc_u_11-review-1620.php

HTC U11 key features

Body: HTC's design uses Gorilla Glass 5 on the front and back. The "Liquid Surface" design on the rear is curved glass and changes hues under light. It's IP67 water-resistant.

Display: 5.5-inch Super LCD 5 panel, 1440x 2560 resolution, 16:9 aspect ratio, ~534ppi

Rear camera: 12MP f/1.7, dual pixel autofocus, OIS, dual-LED flash, 1.4 micron pixel size, HDR Boost, 3D audio recording, Acoustic Focus, 4K @ 30fps

Front Camera: 16MP fixed-focus, HDR Boost, 1080p @ 30fps.

OS/Software: Android 7.1.1 with HTC Sense - HTC Sense Companion app, Alexa available in UK, US, and Germany

Chipsets: Qualcomm Snapdragon 835: Octa-core (4x2.45 GHz Kryo & 4x1.9 GHz Kryo), Adreno 540

Memory: 4GB RAM/64GB storage in base model (6GB/128GB in select markets), expandable via microSD slot (or SIM2 slot for dualSIM model).

Battery: 3,000 mAh battery with Quick Charge 3.0

Connectivity: Single or Dual SIM; LTE-A Cat 16: 1024/75 Mbps, USB Type-C 3.1, 3.5mm to USB-C adapter included

Audio: Boom Sound speakers, noise-cancelling U Sonic earbuds (via USB-C) included, four on-board mics for 3D audio and always listening for assistant hotword

Misc: Squeeze actions via sensors embedded into frame, front fingerprint scanner; stereo speakers

Main shortcomings

No analogue headphone jack (an adapter is provided but you can't charge it and listen to the music at the same time)

Battery capacity is not stellar

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno