Šta je novo?

HTC ONE S

Piše da je procesor Krait, a to je S4 procesor, tj onaj novi.
Inače, skup je dosta.
 
Мислим да је ово тренутно најбољи хтц телефон што се тиче хардвера и израде кућишта, поготову они модели са полу керамичким поклопцем ... Овај процесор је потуко и тегру и ексинос само ме занима дал је овај адрено у рангу са џфорсом из онеИкс?
 
Nisam ni video sta pise ali po ceni bih rekao da je S4. Skupo u svakom slucaju, bice ih po oglasima uskoro za 350e.
 
Samo da istaknem koliko je One S ostavio pozitivan utisak na mene. To je telefon koji bih stavio odmah iza S trojke, kakav HOX kakvi bakrači. Mnogo dobar telefon. S4 Krait kida i lomi, Tegra 3 mu nije ravna. Nadam se da je neko pročitao moj test :)
 
Procitao sam ja i mogu da ti kazem da mi fale jos neki utisci :) Ili je to samo posledica samo solidnog testa posle najboljeg do sada SGS III vs HOX :) Videh da si komentarisao da je hdr efekat bas agresivan, to je mana svih telefona a ne One S samo al dobro.

I ne znam sto vise ne kacite testove u temu na forumu, ili sam ja lud :d Idem ja na sajt ali sam ranije uvek preko foruma dolazio do njih..

Sto se tice One S, ovo je prakticno savrsen telefon za mene, najbrzi dual core, odlican audio kvalitet i sasvim solidna kamera [u rangu SGS II recimo].

Ali ljudi, ono sto ne mogu da shvatim je samo 16Gb interne memorije i jos korisniku ostaje oko 10Gb u sustini.. pa par flac albuma da prebacim i nemam za duzi 1080p video :d :S: A micro sd slota nigde..

Jedino zato sve manje razmisljam o ovom modelu a onaj dropbox mi se uopste ne svidja kao resenje, velika glupost po mom misljenju..
 
Eh, ja kad bi radio svake nedelje testove kao S3 gde bi mi kraj bio. Čak razmišljam i da skratim testove, jer ne mogu da postignem :)

Peca smatra da nema potrebe, pošto sada testovi izlaze gore na vrhu stranice. Ja smatram da bi trebalo ubaciti i staru metodu, ovako nema prostora za diskusiju, a dosta ljudi više voli diskusiju na forumu umesto na sajtu u komentarima.
 
@Gizmo Ne morate za svaki telefon otvarati temu ako vec postoji vec je dovoljno ostaviti link u odgovarajucoj temi.
Ako telefon koji ste testirali nema temu najboje je otvoriti je bez prefiksa "Test" i postaviti link.

Mene zanima dobijate li Optimus 4X na test? Deluje mi kao bolji izbor od One X pa i G III.
 
Gizmo,kad uporedis amoled na oneS sa gs2/3,sta mozes da kazes?Konkretno me zanima da li je i na ovom prezasicenost boja izrazena isto kao i na gs2,a pogotovo gs3?Nemam vremena da odem do mtsa ovih dana da proverim sam..
 
GS3 ima malo manje zasićene boje od GS2. U poređenju sa GS3 ima slično zasićenje, ali svejedno otiđi do mts-a da se uveriš pre nego što kupiš.
 
Mene je odusevio One S, ali u telekomu je slabija verzija CPU-a na 1.67ghz i adreno 220. Izgleda da je i serija koja ima problem sa bojom koja se ljusti, jer prvi koji sam uzeo ima ostecenje na vrhu :(
 
Telenor je dobio Nexus koji je jeftiniji od ovoga dosta, tako da ako vam kamera nije primarna karakteristika telefona, onda ne postoji ni jedan razlog da se kupi one s. Pogotovo što nexus ima 4.1.
 
Mene je odusevio One S, ali u telekomu je slabija verzija CPU-a na 1.67ghz i adreno 220. Izgleda da je i serija koja ima problem sa bojom koja se ljusti, jer prvi koji sam uzeo ima ostecenje na vrhu
Još uvek se ljušte? Ja bih uzeo u Vipu jer je povoljniji nego u Telenoru za nekih 7000-8000 dinara. Ali kako da proverim koji model imaju?
 
Ali kako da proverim koji model imaju?

Uporedis cene :d koliko manje parica toliko stariji i kilaviji cpu :d
 
Bio sam i u Vip-u, takodje S3 z560e, nema kod nas uopste jaca verzija...
 
Pitanje je odakle su dovukli ovu S4 verziju što sam ja imao na testu.
 
Sad vidim na sajtu Telekoma piše da ima procesor Krait 1.5 Ghz dual core, a to je S4 varijanta. Misliš da je greška?
 
Ja neverujem sajtovima nasih operatera... Toliko gluposti sam procitao, ne umeju ni da prepisu specifikacije... Odes, vidis ako je to to, onda i kupis...
 
Još uvek se ljušte? Ja bih uzeo u Vipu jer je povoljniji nego u Telenoru za nekih 7000-8000 dinara. Ali kako da proverim koji model imaju?

Samo crni modeli se ljuste i koliko znam jos uvek nisu nista izmenili u procesu proizvodnje, jer i novije serije imaju taj problem. Tako da, iako je crni mnogo lepsi, bolje birajte sivi jer je on nema tih problema. A sto se tice verzije procesora, mozda moze da se proveri preko kutije, jer ne verujem da bi naveli s4, a unutra stavili s3 :D Mada je najsigurnija varijanta instalacija nekog info programa.
 
Ja sam i u Telekomu i Telenoru i Vipu gledao kutije i sve su z560e, u telekomu sam instalirao sa marketa programe i proverio - svuda je S3!
 
Nalazim se u ozbiljnoj dilemi te vas sve molim da mi pomognete u donošenju ispravne odluke.

Polazim od sledećeg:
1. HTC One S telefoni koji se mogu naći kod naših operatera su svi sa S3 procesorom (i Aderno 220 grafikom), što je i jedina razlika.
2. Operateri su već nabavili potrebene količine telefona i nemaju praksu da naknadno poručuju (izuzetak je Galaxy SII)
3. HTC One S kod Telenora na paketu Prenesi i Surfuj 1000 košta 34.000 dinara, a HTC One X 37.000 dinara.
4. Ne uzimam u razmatranje Samsung Galaxy SII, niti SIII a ako me neko ubedi možda u jednačinu ubacim Galaxy Nexus

Ono što mene interesuje je sledeće:
- Koliko se realno u radu oseti razlika između S3 i S4? Da li su vlasnici HTC Sensation XL imali problema u radu?
- Koliku autonomiju baterije očekujemo sa S3 procesorima? Naravno, pricam o nekom normalnom korišćenju telefona bez ekstremnih slučajeva gledanja filmova ceo dan ili držanja telefona na polici. Koliko je to konkretno dana/sata korišćenja telefona kojem se BT, gps, WiFi i 3g koriste po potrebi i nisu uključeni 24/7?
- Koliko se ta baterija greje, vidim da se mnogi žale i na to...

Kad nađem odgovore na ova pitanja rešiću da li uzimam HTC One S (koji je značajno skladniji) ili HTC One X.
 
Ja sam bio u dilemi kao i ti i odlucio se za postojecu one s verziju S3. Ali ne kod Telenora nego kod Vipa za 7500 dinara jeftinije. Ti bi sad uzeo prenesi i surfuj 1000 a za 100din manju pretplatu imas kod Vipa smart1100 na popustu + 1GB. Mnogo bolja varijanta, vidis kolika je usteda. Sto se tice samog telefona, prestao sam da trazim dalje jer je ovo jedina verzija kod nas. S3 sam izbacio iz jednacine zbog velicine i zato sto ne opravdava dodatni trosak za moje potrebe.
 
Kao što rekoh, ako vam kamera nije presudna, nexus je mnogo bolja opcija od one s.
 
Mislim da se razlika ne primecuje u svakodnevnoj upotrebi, kao sto je startovanje aplikacija, surfovanje, multitasking, itd. Mozda je veca razlika pri igranju igrica, ako je to nekome od znacaja. Ali glavna prednost s4 procesora je u manjoj potrosnji energije i to sto se manje greje.
E sad, niko ne voli da kupi nesto slabije ako mu je obecano nesto jace i to za isti novac :) Slicna prica kao sa originalnim desire-om i Amoled vs LCD razlikom.
Slazem se da je galaxy nexus bolja opcija od obe varijante, jer nudi najvise za dati novac.
 
Ja sam bio u istoj dilemi i uz PIS1000 uzeo Chic white Nexus, stavio 4.1 i veoma zadovoljan.
 
Je l' to telenor ima beli nexus?
Inače, i ja bih gnexus umesto s3 one s.
 
Nazad
Vrh Dno