Šta je novo?

[HTC Magic] Custom romovi iskustva

studiovpc_2.0_0.7_mod baziran na Smoki 0.7 sa dosta izmena.... mora WIPE da se odradi, samo za 32A Magic sa 6.35 radiom i 1.76 SPL
GSM FIX je vec ubacen :)

kad se prvi put boot-uje telefon, treba mu oko 15ak minuta da podigne sistem, da vas ne cudi zasto se sporo dize...
i jos nesto, ceka vas iznenadjenje u vidu nove boot animacije...

ROM ne poseduje uopste SENSE UI, znaci totalno je izbacen, od HTC aplikacija sve je tu sem Music aplikacije posto je odvratna kako god okrenemo, umesto nje ubacena je Music Mod 1.6 aplikacija (ona koja se nalazi u CyanogenMod romovima)
S obzirom da sam izbacio Sense UI, rom leti koliko dobro radi, do sad sam testirao i sve zivo radi sem sto u settings - personalize ne moze da se menjaju wallpaperi i ne moze da se bira scenes jer ovo zavisi od Sense UI-a (iskoci FC kad se ovo bira da vas ne buni, pokusacu da sredim ako stignem), normalno wallpaper moze da se promeni iz home screen-a (menu - wallpaper) ili iz galerije ili iz photos, lockscreen wallpaper moze iskljucivo iz photos-a.
Da ne tupim vise evo napisacu sta je izbaceno a sta ubaceno, nesto sto je ubaceno ne moze da se uninstallira dok sve ostalo moze da se obrise...

IZBACENE STVARI:

HTC Sense UI - kompletno uklonjen sa svim widgetima koji idu uz njega i dobijeno je oko 25MB na sistemskoj particiji
HTC_IME - default htc tastatura, meni se licno ne svidja zato je otpala
HTC_CIME - kineska tastatura.... ovo nam definitivno ne treba
Stocks - totalno nepotrebno a stalno trazi refresh i pritom jede bateriju
Footprints
FriendStream

mozda i jos nesto ali ovo je ono najbitnije sto je uklonjeno....

UBACENE STVARI KOJE NE MOGU DA SE OBRISU (mogu da se update-uju bez problema)

- ADW Launcher 0.9.0 - ovo je umesto Sense UI-a nadam se da ne treba da objasnjavam o cemu se radi
- Better Keyboard 6.7.2 - odlicna zamena za default tastaturu, brdo opcija, skinovi...
- Dolphin Browser HD
- Handcent SMS 3.1.1
- Weather & Toggle widgets 6.3 - zamena za htc flip clock, mogucnost skinovanja itd, poseduje i toggle widgete za gasenje i paljenje wifi, bt, gps i slicno...
- Music Mod 1.6 - music player, vrhunski odradjen, mali ali tehnicar :p

UBACENE STVARI KOJE MOGU DA SE OBRISU:

- Sidebar Call 2.2 - zamena za HTC People widget
- SwitchPro Widget 1.8.1
- Battery Life 1.3.3 widget
- Folder Organizer 2.3 - menjanje ikonica i jos dosta opcija
- AnyRSS 3.4 - rss feed widget
- Weather Forecast - flip clock i prognoza, 7 vrsta prikaza - 4x1, 2x2 i 4x2 widgeti
- System Info Widget 1.4.2 - stanje baterije, memorije, sd kartice
- Advanced task Killer Pro 1.7.9
- RootExplorer 2.10.2 - file manager vidi i system particiju
- AppMonster Pro 1.7 - instalacija i uninstalacija programa
- Compass 1.1
- 3 aka Cubed 1.0.60 - jos jedan muzicki player, ubacen samo jer ima lep prikaz album artova
- eBuddy 1.7.1 - messenger msn, gtalk, icq, yahoo i ostali
- Engadget 1.0.5 - sjajna aplikacija za gadget vesti, ima i widget
- ES File Explorer 1.4.2.2 - jos jedan odlican file explorer
- Facebook 1.2
- Handcent Font Pack 1-5 - svih 5 font packova za Handcent SMS
- iLightr 1.0.4 - mala zezalica ;)
- Maps (brut) 4.3.0.4305 brut 14
- OI File Manager - da da da jos jedan file manger ali samo zato sto Weather & Toggle widgets traze njega zbog menjanja skinova
- Pure Grid Calendar widget 1.4.8 - kao sto ime kaze, skinovanje, i jos dosta funckija...
- Pure Messenger widget 1.7.4 - sms, gmail, facebook, twitter i ostali u widgetu koji ima mogucnost scrollovanja, skinovanje...
- Pure Music widget 1.1.5 - music widget, sa skinovima...
- Paper Clock 1.0 - skin za Weather & Toggle widgets za sat
- Paper Weather Icons 1.0 - skin za Weather & Toggle widgets za prognozu
- Shoot Me 0.7.3 - screenshot grabber
- Solitaire 1.12.1 - za razonodu...
- Sweet Notes 1.9 - notepad, ima i widgete... u boji :p
- Weather Widget Forecast Addon 4.1 - dodatak za Weather & Toggle widgets, animacije za prognozu, tipa kad pada kisa ide onaj brisac i slicno...


To bi bilo to sto sam ja odradio... Ako budu jos neke izmene, napravicu neki update da ne mora WIPE

Ko voli nek' izvoli

http://www.4shared.com/file/S_Wp0nyy/studiovpc_20_07_mod.html

p.s.
VELIKO hvala Klothius-u na pomoci :D
 
Poslednja izmena:
Meni ova 0.7 verzija Smoki-a mnogo puca i blokira. Na svakom koraku izbacuje force close, a vec par puta mi je blokirao na home screenu, pa je samo vadjenje baterije pomoglo.
 
jel si ti odradio WIPE pre instalacije? na xda pise da su ljudi imali iste probleme kao ti jer su zaboravili da wipe-uju nego mahinalno ajde update... ja nemam nikakvih problema, ama ni najmanjih, sem ono za settings sto je vezano za sense s obzirom da sam ga izbacio normalno je da to javlja... ali meni samo tu javlja, sve ostalo mi sljaka BLAZING FAST :)
 
I ja sam imao problema sa 0.7. Telefon se totalno usporio, trebalo mu je po 10 sec da odradi jednu komandu, morao sam da vadim bateriju. Drugi je što nje hteo da isključi wifi, klik na widget (settings widget gde su i GPS i BT i osvetljenje..) i kao krene da isključuje i onda tako stoji sve dok nisam ušao u settings i tamo isključio wifi. Takođe, na samom početku, Market je pucao pri prvom pokretanju(kada traži saglasnost), dok posle nekoliko pokušaja nije uspeo da se pokrene.
@studio: Realno, primetiš ubrzanje? :) Koji launcher koristiš, ADW?
 
Dule, probaj moj rom, ja nemam nikakvih problema od sinoc uopste, ADW launcher koristim, imam utisak da sense pravi probleme sa svi onim novim *****nim widgetima koji su ubaceni u 0.7, ja sam ih sve izbacio i rom jednostavno leti, nikad mi brzi nije bio telefon, bukvano sve se otvara na KLIK, sa svim onim aplikacijama koje sam naveo gore nisam izbacivao nista jer sve ih koristim... wifi mi radi ok, pozivi i poruke isto evo od jutros nekoliko poziva sam vec obavio i telefon zvoni odmah nema ono cekanje da upali ekran kao pre nego odmah krece sve... jedini problem koji se javlja RANDOM je to da market ne vidi neke aplikacije, ali ovo je razslicito za svakog, tako bar javljaju na XDA ja jos nisam stigao da proverim to sve... u svakom slucaju probaj rom pa uporedi u odnosu na klasicni 0.7 koji ima sense

treba mu malo vise dok podigne sistem prvi put posle toga sljaka kao lud, cak nisam ni cekao onih 2-5 minuta posle podiszanja kao da pootvara sve appove nego sam namerno krenuo da ga drndam i otvara sve super brzo iako je u pozadini jos uvek radio loadovanje aplikacija dok sa sense ui-em ovo nije bilo uopste moguce izvestim tipa kliknem menu a on posle nekoliko sekundi tek otvori... da ne duzim, probaj pa ces znati
 
Poslednja izmena:
Probacu ga danas. :)

Meni je jedini, da kažem pravi problem, što ne rade poruke kako treba na ovim 2.1 ROMovima sa novim radiom(više poruka u jednoj). Hoće li to biti rešeno i kada, ne zna se. Ako to i drugima smeta, rešenje je ili 2.1 ROM sa starim radiom ili 1.5 sa novim (hvala Klothius).
 
jel si ti odradio WIPE pre instalacije? na xda pise da su ljudi imali iste probleme kao ti jer su zaboravili da wipe-uju nego mahinalno ajde update... ja nemam nikakvih problema, ama ni najmanjih, sem ono za settings sto je vezano za sense s obzirom da sam ga izbacio normalno je da to javlja... ali meni samo tu javlja, sve ostalo mi sljaka BLAZING FAST :)

Jesam, uradio sam wipe.
 
studiovpc_2.0_0.7_mod baziran na Smoki 0.7 sa dosta izmena.... mora WIPE da se odradi, samo za 32A Magic sa 6.35 radiom i 1.76 SPL
GSM FIX je vec ubacen :)

kad se prvi put boot-uje telefon, treba mu oko 15ak minuta da podigne sistem, da vas ne cudi zasto se sporo dize...
i jos nesto, ceka vas iznenadjenje u vidu nove boot animacije...

ROM ne poseduje uopste SENSE UI, znaci totalno je izbacen, od HTC aplikacija sve je tu sem Music aplikacije posto je odvratna kako god okrenemo, umesto nje ubacena je Music Mod 1.6 aplikacija (ona koja se nalazi u CyanogenMod romovima)
S obzirom da sam izbacio Sense UI, rom leti koliko dobro radi, do sad sam testirao i sve zivo radi sem sto u settings - personalize ne moze da se menjaju wallpaperi i ne moze da se bira scenes jer ovo zavisi od Sense UI-a (iskoci FC kad se ovo bira da vas ne buni, pokusacu da sredim ako stignem), normalno wallpaper moze da se promeni iz home screen-a (menu - wallpaper) ili iz galerije ili iz photos, lockscreen wallpaper moze iskljucivo iz photos-a.
Da ne tupim vise evo napisacu sta je izbaceno a sta ubaceno, nesto sto je ubaceno ne moze da se uninstallira dok sve ostalo moze da se obrise...

IZBACENE STVARI:

HTC Sense UI - kompletno uklonjen sa svim widgetima koji idu uz njega i dobijeno je oko 25MB na sistemskoj particiji
HTC_IME - default htc tastatura, meni se licno ne svidja zato je otpala
HTC_CIME - kineska tastatura.... ovo nam definitivno ne treba
Stocks - totalno nepotrebno a stalno trazi refresh i pritom jede bateriju
Footprints
FriendStream

mozda i jos nesto ali ovo je ono najbitnije sto je uklonjeno....

UBACENE STVARI KOJE NE MOGU DA SE OBRISU (mogu da se update-uju bez problema)

- ADW Launcher 0.9.0 - ovo je umesto Sense UI-a nadam se da ne treba da objasnjavam o cemu se radi
- Better Keyboard 6.7.2 - odlicna zamena za default tastaturu, brdo opcija, skinovi...
- Dolphin Browser HD
- Handcent SMS 3.1.1
- Weather & Toggle widgets 6.3 - zamena za htc flip clock, mogucnost skinovanja itd, poseduje i toggle widgete za gasenje i paljenje wifi, bt, gps i slicno...
- Music Mod 1.6 - music player, vrhunski odradjen, mali ali tehnicar :p

UBACENE STVARI KOJE MOGU DA SE OBRISU:

- Sidebar Call 2.2 - zamena za HTC People widget
- SwitchPro Widget 1.8.1
- Battery Life 1.3.3 widget
- Folder Organizer 2.3 - menjanje ikonica i jos dosta opcija
- AnyRSS 3.4 - rss feed widget
- Weather Forecast - flip clock i prognoza, 7 vrsta prikaza - 4x1, 2x2 i 4x2 widgeti
- System Info Widget 1.4.2 - stanje baterije, memorije, sd kartice
- Advanced task Killer Pro 1.7.9
- RootExplorer 2.10.2 - file manager vidi i system particiju
- AppMonster Pro 1.7 - instalacija i uninstalacija programa
- Compass 1.1
- 3 aka Cubed 1.0.60 - jos jedan muzicki player, ubacen samo jer ima lep prikaz album artova
- eBuddy 1.7.1 - messenger msn, gtalk, icq, yahoo i ostali
- Engadget 1.0.5 - sjajna aplikacija za gadget vesti, ima i widget
- ES File Explorer 1.4.2.2 - jos jedan odlican file explorer
- Facebook 1.2
- Handcent Font Pack 1-5 - svih 5 font packova za Handcent SMS
- iLightr 1.0.4 - mala zezalica ;)
- Maps (brut) 4.3.0.4305 brut 14
- OI File Manager - da da da jos jedan file manger ali samo zato sto Weather & Toggle widgets traze njega zbog menjanja skinova
- Pure Grid Calendar widget 1.4.8 - kao sto ime kaze, skinovanje, i jos dosta funckija...
- Pure Messenger widget 1.7.4 - sms, gmail, facebook, twitter i ostali u widgetu koji ima mogucnost scrollovanja, skinovanje...
- Pure Music widget 1.1.5 - music widget, sa skinovima...
- Paper Clock 1.0 - skin za Weather & Toggle widgets za sat
- Paper Weather Icons 1.0 - skin za Weather & Toggle widgets za prognozu
- Shoot Me 0.7.3 - screenshot grabber
- Solitaire 1.12.1 - za razonodu...
- Sweet Notes 1.9 - notepad, ima i widgete... u boji :p
- Weather Widget Forecast Addon 4.1 - dodatak za Weather & Toggle widgets, animacije za prognozu, tipa kad pada kisa ide onaj brisac i slicno...


To bi bilo to sto sam ja odradio... Ako budu jos neke izmene, napravicu neki update da ne mora WIPE

Ko voli nek' izvoli

http://www.4shared.com/file/S_Wp0nyy/studiovpc_20_07_mod.html

p.s.
VELIKO hvala Klothius-u na pomoci :D

Fllesno sam tvoju verziju i bas brze radi bez sensea a jos ga uopste ni ne koristim nego home ++.Jedino music neradi sa widzetima.Reci mi apn podesavanja moramo rucno uneti jer Klothius je spominjo da su vec ubaceni ali nema nista u podesavanjima a internet mi radi samo preko wi-fi ja.
 
@dobrivoj:

u mom romu imas ADW Launcher sa njime ti radi brze nego sa Home++ bar po onome kako sam ja testirao... hmm koji provajder za apn, ja sam na vip-u i vec imam podeseno sve fabricki, tj klothius je ubacio. Music widgeti nece da ti rade van ADW Launcher-a to je normalno posto valjda podrzavaju samo sense, adw i launcher pro
 
Super si ga sredio, svaka čast :). Dosta widgeta i korisnih programa...
Samo ima jedan problemčić :D: kako promeniti Lock screen?
 
pa napisao sam gore odes u Photos nadjes sliku pa set as ili use as pa izaberes lockscreen, ali iskljucivo u Photos ne mozes iz galerije...
 
Uuu, jes', nisam pročitao :D.
Kaži mi jel ti se dešavalo da ti status bar nestane? Dok sam podešavao widgete, znao je da nestane, pa sam išao u podešavanja za ADW pa uradio on/off za Hide status bar i vrati se.
 
Poslednja izmena:
heheheh pa ukljucen je GESTURE control zato ti i nestajao bar, kad povuces prstom na gore bar se sakrije, to ti je podeseno u ADW tako, uzmi bas probaj stani na bilo kom ekranu i prevuci prstom na gore pa ces da vidis, na dole kad povuces preko ekrana izlazi notifications, to sve mozes da menjas u adw pa nadji gde su gestrure controls

u music mod aplikaciji takodje postoje gestures kao i u dolphin hd browser-u, tipa u dolphin-u napises slovo g on otvara google.com... u music nacrtas play on krene ili pauzira ako vec ide muzika :)
 
Znači to je feature, nije bug :). Dobro...to ćemo da isključimo :D. Ima li nekih lepih i korisnih widgeta? Takođe, AnyRSS sam koristio do sad, ali ako ima neki da ide preko celog ekrana, ali da ispisuje npr. poslednjih 10 feed-ova sa Bencha, to bi bilo super. Samo naslove tema, pa na tap detaljnije.

Edit: Još nešto. B92 RSS mi se pojavljuje sa kukama i motikama, znam da je problem u encodovanju, ali kako to rešiti? Jedino widgetom koji ima dodatnih opcija?
 
Poslednja izmena:
nisam siguran da li pure messenger ima podrsku za rss, nesto se ne secam, uzmi proveri on moze preko celog ekrana stavi onaj 4x4 scroll list, pa vidi sta ti nudi u opcijama, kod njega imas TAP pa dalje mozes sta hoces, za poruke je opasan i za mailove recimo, na brzinu sve zavrsis...

switch pro widget ti je odlican, samo stavi u setovanja transculent background i videces kako je dobar...

btw ceo ovaj PURE paket widgeta ima podrsku za skinove i namestanje zeljene transparencije pa mozes da experimentises kako god hoces ima widgete od 4x1 do 4x4 a cini mi se da ima i 2x2 ili tako nesto
 
@dobrivoj:

u mom romu imas ADW Launcher sa njime ti radi brze nego sa Home++ bar po onome kako sam ja testirao... hmm koji provajder za apn, ja sam na vip-u i vec imam podeseno sve fabricki, tj klothius je ubacio. Music widgeti nece da ti rade van ADW Launcher-a to je normalno posto valjda podrzavaju samo sense, adw i launcher pro

Stavio sam vip karticu i pojavila su se podesavanja za njega i moze na net, izgleda da nema podesavanja za mts.
 
ubaci onda manuelno, setovanja imas na njihovom sajtu, cudno da nema, pitacu klothiusa da li je ubacio ili ne
 
A bre ljudi, dajte normalan program neki za backup kao sto rekoh? :D
 
necemo u detalje, neka on uzme oba i neka odradi bckp sa oba cisto da bude siguran :D
 
Jel zna neko kako ubaciti SenseUI podrsku u rom koji nema SenseUI? Jel velika zajebancija?
 
prevelika, mada moze da se proba ali ne garantujem neki uspeh, posto ima dosta stvari u samom sistemu koje treba da postoje da bi se pokrenuo sense... u kom romu hoces da ubacis Sense? ako hoces u CM zaboravi odmah...
 
SuperEclair 8.8. Fantastican rom, ekstra izgleda, dosta brz, ali nema senseui i to me nervira. Ne mogu nikako da svarim onaj menu gde skrolujes levo-desno.
 
koji launcher to ima? ako ima ADW onda mozes da namestis da li ce ti meni biti levo desno ili gore dole... a u to da ubacis Sense isto se oprosti, ljudi ga izbacuju jer koci telefon a ti bi da ga vracas... :)
 
Vec sam ga obrisao, ali trazio sam u podesavanjima launchera i nisam nasao.

A sto se Sense-a tice, meni nije kocio telefon do sada, Smoki mi je radio bez problema, samo sto bih ja hteo neki onako na oko dopadljiv rom.
 
imas ovde i screenshotove kako sam ja podesio rom pre ovog koji sam sad izbacio, pretty much the same je i sada, ajde ako stignem okacicu ti slike, rom moze da se sredi da bude vrh...kacim slike za 10 minuta

a sto se tice menija u ADW-u, ides adw settings - drawer settings - horizontal drawer i vratis normalno scrollovanje gore-dole
 
Poslednja izmena:
evo ti jedan primer kako sam ja podesio kod mene, naravno imas jos milion nacina kako moze da ti izgleda homescreen

snap20100702_2213592pv0.png
snap20100702_221415sopn.png
snap20100702_221425bqss.png


snap20100702_221429fplu.png
snap20100702_221636fpbu.png
snap20100702_221919gs9k.png
 
snap20100702_221923fs4v.png
snap20100702_221926es9x.png
snap20100702_221933moxu.png


snap20100702_222002fri6.png
snap20100702_222009gpyb.png


na zadnjoj slici vreme na widgetu i u baru nisu isti uhvatio sam shot u milisekundi kad je prosao minut eheheh
 
Nazad
Vrh Dno