Šta je novo?

[HTC Magic] Custom romovi iskustva

I meni je istu gresku prijavio... ne znam u cemu je problem... Inace, nisam probao ni jednu veerziju cyanogena...
 
Kod mene je verzija radia 6.35.10.18. To je novi? Nov sam u ovome i zadovoljan sam Cursor-om, ali nešto mi ne da mira, toliko se hvali Cyanogen, da je brz i jednostavan, a opet ima tu dosta toga da se iščita pre samog flešovanja...
 
Ok, hvala. Tražim info o ovom novom CMu, videću hoću li se odlučiti na fleš sada.
 
Odličan!!! :D
 
Pero koji radio koristish za Smokija 0.5?
Meni se desava sledece:
ako ukljucim 3G, ne radi mi uopste net (samo pise Turning On... i stoji sivo)
ako ukljucim 2G, radi net, ali u EDGE modu, dok je telefom u GSM Only. Tada se desava to da ako skidam sa marketa bilo sta, i neko me pozove, ja nisam dostupan; ili me dobije ali download prestaje.

Da li neko ima mozda reshenje?
Smoki mi je rekao da probam: Radio : 6.35.08; mada sta god da radim, dodje mi na isto :(
da nije mozda hardware crkao?
 
Meni je Smoki bio dobar rom ali poprilicno sporiji od ostalih. Jednostavno, kada god udjem u meni i skrolujem on koci, secka i preskace. Takodje, kada je ekran iskljucen pa ga ponovo ukljucim, treba mu jedno 5 sekundi da se vrati u zivot, inace mnogo koci kada prelazim sa ekrana na ekran. Inace je dobar rom, samo mi smeta to.


Inace, juce sam promenio jedno 10 romova pokusavajuci da nadjem jedan rom koji sam pre probao i koji mi se svideo, a zapamtio sam da kada kliknem na Menu taster i kada se pojave one opcije dole, da ima neki lep fade in. Ima li neko ideju kod kojeg roma to ima? Sve sam probao koje imam na hardu ali za divno cudo nije ni jedan od njih?!


Trenutno koristim SuperHero 1.5.
 
Poslednja izmena:
Meni smoki lepo radi, nema nekih bagova vecih.. danas sam izvalio jedan: kad ga dizes iz spavanja, a imas neku poruuku ili propusten poziv, treba mu jedno dobrih 10ak sekundi kako bi spustio onu ''fioku'' i pogledao sta se desava... inace, da li iko ima resenje za brisanje aplikacija iz samog roma, a da radi posto proslo resenje ima neku gresku?
 
ja koristim CM 5.0.7. Meni je odlican, nemam nikakvih zamerki... koristim ga jedno 5 dana. Trosi vise baterije od CS 1.5 ali je i logicno jer je klokovan CPU... Takodje je dovoljno brz... negde izmedju cs i smokija .4x..
 
ja koristim CM 5.0.7. Meni je odlican, nemam nikakvih zamerki... koristim ga jedno 5 dana. Trosi vise baterije od CS 1.5 ali je i logicno jer je klokovan CPU... Takodje je dovoljno brz... negde izmedju cs i smokija .4x..

u običnom CM 5.0.7 nije klokovan procesor. Ima posebna verzija koja je klokovana.
 
Ne znam više šta da mu radim... Imam 1.76.0009 SPL, i kako sam razumeo to je perfected SPL.

Pratio sam sledeće uputstvo: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=6291863&postcount=204 gde je objašnjeno kako ubaciti non-perfected SPL, ali mi ne polazi za rukom.

adb devices vidi uređaj
fastboot devices takođe vidi uređaj
RUU ga ne vidi - error 170 - USB connection error

:S:

>EDIT<

Na XPu radi. Staviću taj 2.1 obavezno :)
 
Poslednja izmena:
Stavi 2.1 sa gornjeg linka i miran si :) (nebitan je SPL za taj rom)
 
uspeo da brickujem telefon. nek se javi neko ko može da ga sredi...ako može...
 
Poslednja izmena:
Cyanogen teme niču po netu ko pečurke posle kiše :).

Šta je od ovoga preporučljivo za Vip-ov Magic sa novim radiom i (mislim) 1.76 SPLom (btw, kako proveriti koji imam?):

1. Cyanogenmod-5 For Dream/Magic - Mean Lean Pastry Machine - V5.0.7 (05/25/2010) - Link što je okačio -dakis-
2. [ROM][32A][OLD RADIO]Cyanogenmod 5.0.7 "Fastest" AOSP 2.1r1[EVERYTHING WORKS][STABLE] uz koji bi išao [TOOL]Radio Switcher v2.1 "Windows/Linux; Multi-language" zbog promene radia

Jel stavio još neko ovaj novi CM? Ima li problema?
 
Ja se ne bih zezao sa tim kupusima koji samo nakaleme nešto dodatno na Cyanogen. Opcija 1. je THE Cyanogen mod, prva "stabilna" verzija posle 7 beta.

Kao što sam već rekao, SPL nije bitan za ovaj ROM, ja sam ga stavio na perfected SPL. Rekao bih da ni radio nije bitan ali nisam siguran. Nigde nisam video da se traži određeni radio a ni ne znam koji radio imam, samo sam stavio ROM i to je to.

S obzirom da je ROM danas izašao, trebaće par dana da ljudi saberu utiske, ali evo za ovo kratko vreme ni na kakav problem nisam naišao. Iznenadila me je brzina ROM-a s obzirom da mi je ovo prvi 2.1. Očekivao sam da će dosta sporije raditi od 1.6 ali mi se čak čini da je brži.
 
Ne, ne pali se uopšte. Jedino što daje znake života jeste LED kada ga uključim na punjač.

Htedoh da instaliram ovog Cyanogena novog, i kaže jedan korak "Install DangerSPL". Kako sam ja razumeo, taj SPL traži radio koji je na wiki postavljen, ali tek sad vidim da je to za Dream/G1, a za Magic nije potrebno.

Bottom line, flashovao sam Dream/G1 radio na Magic.
 
Ne, ne pali se uopšte. Jedino što daje znake života jeste LED kada ga uključim na punjač.

Htedoh da instaliram ovog Cyanogena novog, i kaže jedan korak "Install DangerSPL". Kako sam ja razumeo, taj SPL traži radio koji je na wiki postavljen, ali tek sad vidim da je to za Dream/G1, a za Magic nije potrebno.

Bottom line, flashovao sam Dream/G1 radio na Magic.

napiši na xda šta si uradio, možda ti ima spasa.
 
Ne, ne pali se uopšte. Jedino što daje znake života jeste LED kada ga uključim na punjač.

Htedoh da instaliram ovog Cyanogena novog, i kaže jedan korak "Install DangerSPL". Kako sam ja razumeo, taj SPL traži radio koji je na wiki postavljen, ali tek sad vidim da je to za Dream/G1, a za Magic nije potrebno.

Bottom line, flashovao sam Dream/G1 radio na Magic.

Au, da, piše na početku:
It's important to know that the "DangerSPL" (or DeathSPL or Haykuro's SPL or whatever you prefer) is a prerequisite for Dream/G1 users. Magic (MT3G etc) users do *not* need to do this. Ciwrl has written a guide to installing this bootloader. Flashing this bootloader under the wrong conditions can actually brick your device, so pay attention to the guide.
Po ovome ne mora biti 100% brickovan....što kaže jorgovan, možda ima spasa.
 
Ja nisam uspeo ni da ga instaliram...mislim na ovaj Cyanogenmod-5 For Dream/Magic - Mean Lean Pastry Machine - V5.0.7 (05/25/2010). Jednostavno posle instalacije i restarta, stoji ono HTC Magic na bootu pola sata i nista se ne desava. Na kraju sam morao da vadim bateriju. Evo sada pokusavam jos jedanput, zadnji, da vidim mozda bude hteo.
 
Ja nisam uspeo ni da ga instaliram...mislim na ovaj Cyanogenmod-5 For Dream/Magic - Mean Lean Pastry Machine - V5.0.7 (05/25/2010). Jednostavno posle instalacije i restarta, stoji ono HTC Magic na bootu pola sata i nista se ne desava. Na kraju sam morao da vadim bateriju. Evo sada pokusavam jos jedanput, zadnji, da vidim mozda bude hteo.

Koj radio imaš?
 
Našao sam čoveka u NSu koji veruje da može da sredi telefon preko JTAGa, ali za ~nedelju dana... Ima neko servisera negde drugde? :eyebrows:

:edit:

Uspeo da dobijem blue led mode...al ništa dalje :)
 
Poslednja izmena:
Ako ne moze da dodje bar do onog "htc magic", to je brick. Kako ti se samo desilo da flash-ujes G1 radio, tj. da ne citas uputstva, nije mi jasno

Za CM, naravno, treba "stari" radio, to i vrapci znaju...

P.S. CM 5.0.7 (inace stoji na 24-oj strani ove teme)
 
Poslednja izmena:
Ja nisam uspeo ni da ga instaliram...mislim na ovaj Cyanogenmod-5 For Dream/Magic - Mean Lean Pastry Machine - V5.0.7 (05/25/2010). Jednostavno posle instalacije i restarta, stoji ono HTC Magic na bootu pola sata i nista se ne desava. Na kraju sam morao da vadim bateriju. Evo sada pokusavam jos jedanput, zadnji, da vidim mozda bude hteo.

Ako nisi instalirao kernel update, upravo to će se desiti. Kernel update mora da se stavi na 32a mašine (valjda je po defaultu rom predviđen za 32b). Nisam siguran da li treba da se ide određenim redom, ja sam stavio prvo ROM pa onda kernel update i na kraju google apps.

P.S. CM 5.0.7 (inace stoji na 24-oj strani ove teme)

Ako aludiraš na to da je vest o CM 5.0.7 već bila postavljena, to je "test 5" posle koga su bila još dve test verzije dok nije izašao dugo očekivani "stable" za koji sam postavio link. Čisto da ne bude zabune :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno