Šta je novo?

HTC HD2

ali kada resetujem telefon i dok god ga ne zakljucam on radi perfektno, pa mi je sada to sumnjivo jer da je otiso touch onda ne bi trebalo uopste da radi valjda, a ovo kao da ga nesto buni kada ga zakljucam i onda se ponekad otkljuca ali retko kad...telefon mi nikada nije ispao nigde, ocuvan kao nov i sada se odjednom pojavio ovaj problem.....recimo danas sam ga skoro ceo dan koristio bez zakljcavanja ekrana i sve je radilo savrseno.... imam garanciju u telenoru odnecu ga da vidim sta ce mi reci....
 
Poslednja izmena:
Onda je touch sigurno ok.
Ako imas HSPL, onda ovako.
1. izvadi sd karticu, ostavi je van
2. udji u bootloader
3. task 29
4. flesuj stock wm rom
5. hardreset
mora da radi. Tek kad se uveris, onda dalje, da trazimo sw gresku.

TT
 
ali kada resetujem telefon i dok god ga ne zakljucam on radi perfektno, pa mi je sada to sumnjivo jer da je otiso touch onda ne bi trebalo uopste da radi valjda, a ovo kao da ga nesto buni kada ga zakljucam i onda se ponekad otkljuca ali retko kad...telefon mi nikada nije ispao nigde, ocuvan kao nov i sada se odjednom pojavio ovaj problem.....recimo danas sam ga skoro ceo dan koristio bez zakljcavanja ekrana i sve je radilo savrseno.... imam garanciju u telenoru odnecu ga da vidim sta ce mi reci....

od prijatelja hd2 je isto to poceo da radi, eno ga sad ceka touch da stigne u veleprodaje, ne bi li ga zamenio.. bio je fon kod mene, probao sam mnogo i wm i android romova, stalno se isto ponasao sto je serviseru jasno ukazalo da je u pitanju touch.. sad kad stigne u veleprodaju touch+lcd i kad se zameni, videcu jel radi kako treba..
 
od prijatelja hd2 je isto to poceo da radi, eno ga sad ceka touch da stigne u veleprodaje, ne bi li ga zamenio.. bio je fon kod mene, probao sam mnogo i wm i android romova, stalno se isto ponasao sto je serviseru jasno ukazalo da je u pitanju touch.. sad kad stigne u veleprodaju touch+lcd i kad se zameni, videcu jel radi kako treba..

i koliko bi trebalo da kosta touch+lcd?
 
nemanja, da ti nije zaglavio end taster. ima thread na xda gde je brdo ljudi povezalo probleme sa touch screen-om sa zaglavljenim end tasterom
 
pa ne znam druze mozda je i to, kada pritisnem end taster aktivira se ekran i trazi da prevucem prstom da bi ga otkljucao ali ne reaguje na to, ponekad se desi da hoce.
A problem je nastao postepeno, kada prvi put pritisnem end taster nije htelo, pa onda iz 2,3-ceg puta je proradio touch i tako je bilo prvog dana, dok evo sada samo ponekad hoce da se otkljuca ali retko kad. Ne znam kako da budem siguran da nije mozda do tog end tastera? pozdrav
 
probaj da ga budis bilo kojim drugim tasterom, end ne diraj uopste

TT
 
e radi dosta bolje.......nece bas uvek da se odmrzne ekran ali dosta bolje nego kada pritisnem end taster.....i sta sada?

pardon, zapravo uvek radi kada ga budim sa tasterom windows....
 
Poslednja izmena:
Hi svima.
Opet chuveni problemi sa tasterima.
Evo da Vam kazhem moja isqstva sa tasterima.-ako nekoga zanima! :)
Upravo end taster mi je poche gubiti hod, sve dok ga nije skroz izgubio ali je i dalje imao funkciju, tj. radio je. Inache tastere sam koristio izuzetno malo. Otkljuchavao sam phone na sve tastere nisam se koncentrisao ni na jedan posebno od pochetka.
HD2 je tada u decebru proshle godine bio star godinu dana kada sam ga odneo na servis kod operatera.
Da skratim prichu dobio sam potpuno novi HD2 sa obnovljenom garancijom od 2god.
Neretko je da ljudi imaju problema sa tasterima. To je jedina ali velika mana HD2 phona.
Zato sada mozhemo primetiti da se HTC skroz okrenuo touch tasterima!Dok se to kriticharima ne svidja ali tako su reshili problem.
 
Poslednja izmena:
Sada sam provalio da i End Call taster radi ali kada ga KRVNICKI pritisnem :)

Jel moze to u nekom servisu da se sredi(zameni ili sta vec) ili da ga nosim kod operatera (telenor)?
 
Ja Android koristim potpuno bez tih tastera. Osim Win za wake up, i End samo za reboot (samo kad mi treba CWM).
Inace, kod mene je hod izgubio call taster (ali radi), a End je najbolji.

TT
 
Sada sam provalio da i End Call taster radi ali kada ga KRVNICKI pritisnem :)

Jel moze to u nekom servisu da se sredi(zameni ili sta vec) ili da ga nosim kod operatera (telenor)?

Nosi ga tamo gde imash garanciju, bez razmishljanja.Ako je to Telenor onda Telenor.

I ja android koristim bez tih tastera.
SWKey - Button savior -je zakona.
End koristim da ukljuchim phone i za CWM naravno, a za shoot down and reboot koristim widget Quick Boot (Reboot)
za zakluchavanje Lock Screen Widget
a za otkljuchavanje, chekam da me neko pozove pa da se sam otkljucha! -shalim se :)
udarim po bilo kom tasteru, ali nezhno.
 
Poslednja izmena:
ook hvala vam puno....meni taj end call taster radi super kada treba da palim telefon ili gasim, ali u toku rada kada ga samo pritisnem odma mi zbuni touch i onda kada ga JAAAKO zadrzim tek tada mi se odmrzne ekran i sve radi super. E sada meni nije samo jasno kako to da kada ga recimo palim onda samo lagano pritisnem end call a kada je tel aktiviran onda moram jako da ga zadrzim da bi mi odmrznuo ekran....

to mi samo nije jasno.....a inace svaki taster stoji kako treba i nijedan nema prazan hod...
 
Sada sam provalio da i End Call taster radi ali kada ga KRVNICKI pritisnem :)

Jel moze to u nekom servisu da se sredi(zameni ili sta vec) ili da ga nosim kod operatera (telenor)?

mi stavili novu tastaturnu plocu i problem sa touchom je ostao.. tako da.. odnesi ga u Telenor, gde vec imas garanciju i ne razmisljaj vise o tome.. nek oni razmisljaju.. btw. lcd+touch je oko 120e sa rukama..
 
[Script][CWM] SD Card reading speed fix

Neshto veoma zanimljlivo i shto je najbolje, radi.Neki qvari su vecj implementirali u svoje sledecje buildove.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1010807
snap20110327_211119.png
snap20110327_205641.png

photos from developer brainmaster
 
Poslednja izmena:
Aj da se ukljucim sa mojim ogromnim iskustvom sa HD2. :p
Kod tebe je problem jer je, verovatno fabricki, Touch Screen dislociran u odnosu na metalni nosac Disleya pa pritiskom na tastaturu ( nista cudno s obzirom da je telefon sav na lepljenje ), Touch Screen ( ciji je Flat kabel sa chipom uravo ispod END dugmeta ) pravi kratak spoj na metalni nosac i automatski zamrzava funkcije toucha ( servisirao sam upravo takav problem ). Ako imas garanciju nosi da ti se resi. Ako nemas onda u neki servis koji to zna da uradi kao svet jer rastavljanje HD2 je uzasan posao. U svakom slucaju nemoj krvnicki stiskati jer ces ostetiti flat i onda ces bas biti u problemu. Tastaturna ploca nije problem ako radi ali vrlo lako postane problem ako se jako stiska, uzasno su osetljivi mikrotasteri na njoj.

Toliko od mene :)

Da dodam... Touch Screen je verovatno ispravan, problem je u kratkom spoju, bez detaljne provere dobrog servisera nemojte razmisljati o zameni.
 
Poslednja izmena:
imam jedno pitanje koje je verovatno glupo ali ja se ne razumem uopste
kupio sam hd2 i pokusavam da stavim android na njega,pokusavam da dignem ROM,ali mi nonstop zakuca na 0% i prijavljuje gresku,u bootloader mi pise SPL 1.42.000 XE 0x05 0x50,sta treba da uradi?
hvala ljudi unapred!

E ovako,

kao prvo 1,42 znaci da je telefon na fabrickom SPL-u tako da je prvi posao HSPL 2 ili 3 ili 4
drugo, uz SPL 1,42 je dolazio radio ROM koji ne podrzava android, tako da je drugi posao Flash Radia
tek posle ove 2 stavke mozes da dizes android
Ako te interesuju detaljna uputstva i ako jos nisi resio ti se javi pa cu te uputiti.

P.S. Nista od ovoga ne radi ako nisi potpuno siguran i upucen a baterija na minimum 50%

:)
 
Poslednja izmena:
Nije obavezno svaki Telenor HD2 zakljucan. To sto ima Telenor logo ne znaci da je zakljucan pa otkljucan ;) Logo, kao logo se cak i moze ubaciti ali ne verujem da se neko trudio to da odradi.
Ne menja nista, samo ne bih da iznosimo info da je otkljucan jer do sad nijedan HD2 nije otkljucan sa Telenora na klasican nacin - unosenjem unlock koda.

Telenor LoGo znaci da je u HD2 Telenor ROM. Ti telefoni su uglavnom SPL 1,42 izmenjena ROM ver. 1.66 i radio izmenjen na 2.07.51.22_2 ( to X.X.51.X pravi problem sa Androidom ). Vecina tih telefona je zakljucana. Resenje otkljucavanja bez rizika brikovanja telefona i gubljenja garancija ( telefon mora da se otvara da bi se dekodirao ) je otkljucavanje sa Turbo SIM karicom. ( Moj provereno radi na MTS a zakljucan je na Telenor )
 
Da je zakljucan na telenoru nebi mogao da ga koristis na mts, vec telefon nije ni kodiran.

pa upravo je napisao da radi uz TurboSIM ;)
Parce elektronike koje se stavlja ispod sim kartice i onda tel radi sa svim karticama.. Sad je upravo izasao i TurboSIM za Iphone4 pa i oni mogu na taj nacin "otkljucati" fon..
 
pa upravo je napisao da radi uz TurboSIM ;)
Parce elektronike koje se stavlja ispod sim kartice i onda tel radi sa svim karticama.. Sad je upravo izasao i TurboSIM za Iphone4 pa i oni mogu na taj nacin "otkljucati" fon..

Upravo, razumemo se. Turbo SIM je dobar nacin da se dekodira telefon a zadrzi garancija.
 
nekad bas i nije;) jedan komunikator E90 sa turbosim-om je radio nakaradno.. baterija jako kratko, bio je cesto nedostupan a cak je i TurboSIM posle update-a sw-a prestao funkcionisati.. Onda smo ga na kraju otkljucali i radio je kao sat, kao i baterija koja je gurala odlicno..
 
nekad bas i nije;) jedan komunikator E90 sa turbosim-om je radio nakaradno.. baterija jako kratko, bio je cesto nedostupan a cak je i TurboSIM posle update-a sw-a prestao funkcionisati.. Onda smo ga na kraju otkljucali i radio je kao sat, kao i baterija koja je gurala odlicno..

I tu se slazem, postoje razne verzire Turbo SIM kartica i chipova intergrisanim na njima. Postoji tacna specifikacija telefona za svaki izbacen chip. Moze se reci da je od slucaja do slucaja ali se nepravilnosti pokazu odmah. Ako telefon radi 24h normalno, nema razloga da i u buducnosti pravi probleme i obrnuto. Konkretno sam ja otkljucavao i koristio 3 telefona na ovaj nacin: N95 8GB, N97 mini i sad HTC HD2 i nikakvih problema u radu nisam primetio.
 
Ko hoce da proba Android ili je koristio Hyperdroid V.7,8.. Obavezno probajte V.11. Poslednja verzija radi bas sve glatko. Nema laga kod otvaranja ili gasenja programa. Dodata je "rotacija-animacija" ekrana pri korisnjenju nekih aplikacija.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
 
:wave:Drugovi izvinite stvarno što vam remetim mir u temi ali gde bi pitao na drugom mestu ako ne kod poznavaoca ovog telefona doduše HD7!Molim vas planiram da uzmem HD7 pa slušam razne komentare na mob. svet kako nemojte ljudi uzimati ovo s????e od telefona,nema podršku za ovo te za ono...itd pa sam mislio ako bi neko bio ljubazan da me posavetuje pošto vi već koristite HTC HD telefone.Unapred zahvalan svima i veliki pozdrav za sve!:wave:
 
:wave:Drugovi izvinite stvarno što vam remetim mir u temi ali gde bi pitao na drugom mestu ako ne kod poznavaoca ovog telefona doduše HD7!Molim vas planiram da uzmem HD7 pa slušam razne komentare na mob. svet kako nemojte ljudi uzimati ovo s????e od telefona,nema podršku za ovo te za ono...itd pa sam mislio ako bi neko bio ljubazan da me posavetuje pošto vi već koristite HTC HD telefone.Unapred zahvalan svima i veliki pozdrav za sve!:wave:

ako si vec zapeo da uzmes win phone 7 telefon uzmi omniu 7. moj predlog ti je da ipak sacekas barem jos 6 meseci, dok microsoft ne doradi stvar jer je operativni sistem jos uvek nezreo
 
ako si vec zapeo da uzmes win phone 7 telefon uzmi omniu 7. moj predlog ti je da ipak sacekas barem jos 6 meseci, dok microsoft ne doradi stvar jer je operativni sistem jos uvek nezreo

Hvala prijatelju na odgovoru,samo molim te zašto preporučuješ samsung omniu 7 više od HTC HD7.Svaka pomoć dobrodošla!Ma ja imam i9000 GALAXY S i I8000 OMNIU II nego prodajem OMNIU II pa bih kupio HD7.HVALA
 
Vrh Dno