Šta je novo?

HTC HD2

kreiras particiju u recovery konzoli i flesujes rom koji ima app2sd support
ako vec flesujes rom koji nema app2sd support, onda u temi roma na xda nadjes sta treba da flesujes kroz recovery da bi ti rom video tu particiju...

Izvini, znam da vecina ovde te postupke zna. Ja a mozda i jos nekolicina ne znamo tacno redisled koraka. Instalirao sam UltimateDroid 3.1.1 i cini mi se da nije app2sd pa je kuvar pored Zip fajla postavio jos jedan.
Molim te da li mozes u desetak koraka opises kako i sta se prvo instalira?
Npr:
1. Full-formatiranje kartice
2. Instalacija MDGLR
3. U meniju odabrati Recovery radi ulaska u CWmode
4. ... ostalo ... nemam pojma da li i koji zip? Ili neki format particija?
Please
HVALA unapred
 
Izvini, znam da vecina ovde te postupke zna. Ja a mozda i jos nekolicina ne znamo tacno redisled koraka. Instalirao sam UltimateDroid 3.1.1 i cini mi se da nije app2sd pa je kuvar pored Zip fajla postavio jos jedan.
Molim te da li mozes u desetak koraka opises kako i sta se prvo instalira?
Npr:
1. Full-formatiranje kartice
2. Instalacija MDGLR
3. U meniju odabrati Recovery radi ulaska u CWmode
4. ... ostalo ... nemam pojma da li i koji zip? Ili neki format particija?
Please
HVALA unapred

U poslednjoj verziji (UD 3.1.1. v2) kuvar je ubacio app2sd podrsku, i to bolju varijantu od one koju je naveo kao poseban zip (Darktremor's app2sd). Dakle, taj dodatni zip ti ne treba.
Nemam puno vremena, pa evo koraka ukratko:

(HSPL se ppdrazumeva)
1. Stavi odgovarajuci RadioROM (recimo 2.15.50)
2. Task 29
3. Magldr 1.13
4. Skini CWM, uz odgovarajuci partition layout (zavisno od velicine ROMa, konsultuj kuvara). Za UD ROM, pogledaj u tredu danasnji post korisnika clyder - okacio je spakovano ono sto ti treba (CWM 3.0.1.9 sa partition layout-om od 150MB). Udji u Magldr, odaberi USB Flasher, i flesuj ovaj CWM.
5. Reboot, udji u CWM
6. Napravi na kraju kartice ext3 ili ext4 particiju (meni 512MB dosta), formatiraj i nju, a i onu veću (FAT32). Ext3/4 particiju mozes napraviti iz CWM, ili prateci link sa uputstvom koji je okacio kuvar.
7. Na karticu prebaci skinut ROM (zip fajl). Proveri md5
8. Iz CWMa flesuj ROM (opcija choose zip from SD).
9. Uzivaj u izvanrednom ROMu :)

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
 
Hvala ti Kibicer. Sad je ok. Izgleda da je bilo presudno sto sam sad ubacio taj fajl sa layoutom. Ne razumem se bas dobro sta to znaci - ali birno je da je pomoglo :) i sad imam bas bas puno mesta za aplikacije

Ps: vidim da si na xda u prepisci okonekog novog kernela. Kad bude testiran, zamolicu te tad da napises kako se tacno instalira ;-))
Thanks jos jednom
A.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
 
Pošto imamo ovaj evropski HD2, interna memorija je dosta mala. Deo te memorije mora biti dodeljen posebnoj particiji koja će "nositi" sam ROM. Cilj nam je da ta particija bude što manja. Za no-Sense ROMove, taman je 150 MB. UD ti tsko obezbeđuje oko 230MB interne memorije za aplikacije.
Nedostatak dobrim delom kopnezujemo raznim app2sd aplikacijama, tamo možemo premestiti i cache, i Dalvik cache. Trenutno imam oko 40 instaliranih aplikacija, i imam 142MB interne memorije slobodno :)

Gledaj da naučiš sve mogućnosti CWM-a (backup and restore), i uživaćeš u Androidu na HD2.

Na UD ROM-u, kerneli se vrlo lako menjaju, prostom instalacijom zip fajla iz CWM-a. Ja lično nisam toliko aktivan, vrlo često sam na putu, i sa ograničenim pristupom internetu. Ali pratim šta drugi rade :)
Još jednom - igraj se koliko hoćeš, ali bekapi su obavezni. Crawlingcity je vrlo talentovan kuvar, ali mu se često dešavaju propusti - jako je mlad, pa je to razumljivo.
 
Poslednja izmena:
U poslednjoj verziji (UD 3.1.1. v2) kuvar je ubacio app2sd podrsku, i to bolju varijantu od one koju je naveo kao poseban zip (Darktremor's app2sd). Dakle, taj dodatni zip ti ne treba.
Nemam puno vremena, pa evo koraka ukratko:

(HSPL se ppdrazumeva)
1. Stavi odgovarajuci RadioROM (recimo 2.15.50)
2. Task 29
3. Magldr 1.13
4. Skini CWM, uz odgovarajuci partition layout (zavisno od velicine ROMa, konsultuj kuvara). Za UD ROM, pogledaj u tredu danasnji post korisnika clyder - okacio je spakovano ono sto ti treba (CWM 3.0.1.9 sa partition layout-om od 150MB). Udji u Magldr, odaberi USB Flasher, i flesuj ovaj CWM.
5. Reboot, udji u CWM
6. Napravi na kraju kartice ext3 ili ext4 particiju (meni 512MB dosta), formatiraj i nju, a i onu veću (FAT32). Ext3/4 particiju mozes napraviti iz CWM, ili prateci link sa uputstvom koji je okacio kuvar.
7. Na karticu prebaci skinut ROM (zip fajl). Proveri md5
8. Iz CWMa flesuj ROM (opcija choose zip from SD).
9. Uzivaj u izvanrednom ROMu :)

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

@kibicer, hvala na ovom uputstvu. sad sam instalirao UD311v2 i stvarno lepo izgleda. e sad problem sa memorijom. napravio sam ext4 od 1gb. i koliko vidim telefon je ne vidi, tj pise da ima slobodno 225 od 231mb (nesto sam vec instalirao). jesam trebao negde u settingsu to da aktiviram ili...
pomoc
 
@kibicer, hvala na ovom uputstvu. sad sam instalirao UD311v2 i stvarno lepo izgleda. e sad problem sa memorijom. napravio sam ext4 od 1gb. i koliko vidim telefon je ne vidi, tj pise da ima slobodno 225 od 231mb (nesto sam vec instalirao). jesam trebao negde u settingsu to da aktiviram ili...
pomoc

cim imas toliko slobodne memorije, svega 6MB ti je zauzeto na mem.telefona, ocigledno se koristi EXT particija.. Ja mislim da ti titanium ili neki drugi program moze pokazati zauzece svih particija na fonu..
 
@voodoons, hvala.
nisam siguran al to mi je sto mi je. nego ono u podesavanja/aplikacije/upravljanje aplikacijama pa kad udjem u aplikaciju, premesti u sd karticu, jel to prebacuje u fat 32 ili ext3 particiju.

i jos jedno

1. Stavi odgovarajuci RadioROM (recimo 2.15.50)
2. Task 29
3. Magldr 1.13

4. Skini CWM, uz odgovarajuci partition layout (zavisno od velicine ROMa, konsultuj kuvara). Za UD ROM, pogledaj u tredu danasnji post korisnika clyder - okacio je spakovano ono sto ti treba (CWM 3.0.1.9 sa partition layout-om od 150MB). Udji u Magldr, odaberi USB Flasher, i flesuj ovaj CWM.
5. Reboot, udji u CWM
6. Napravi na kraju kartice ext3 ili ext4 particiju (meni 512MB dosta), formatiraj i nju, a i onu veću (FAT32). Ext3/4 particiju mozes napraviti iz CWM, ili prateci link sa uputstvom koji je okacio kuvar.
7. Na karticu prebaci skinut ROM (zip fajl). Proveri md5
8. Iz CWMa flesuj ROM (opcija choose zip from SD).
9. Uzivaj u izvanrednom ROMu :)


sta sad ovo pod 4 znaci, jel ako probam neki drugi android moram da menjam i CWM.
hvala
 
Poslednja izmena:
Kad premestas aplikacije na karticu u podesavanju aplikacija u telefonu, ona se smesta u /sdcard/.android_secure/ folder - znaci ide na FAT32 particiju.. a to sa EXT particijom nemas potrebe da radis ;)

Ako menjas bazu rom-a, recimo sa CM7 ides na neki Desire HD rom, moras menjati CWR u ~400MB... Ako menjas rom ali osajes na CM7, ne moras menjati particiju, dovoljno je da odradis full wipe a ja radim i format svega iz Recovery konzole...
 
@voodoons, hvala.
Ako te ne mrzi jos samo da napises korake za full wipe i format iz rikaverija.
 
Udjes u recovery i imas u glavnom meniju Wipe data/cache i wipe cache..
U Mount meniju imas Format svake particije zasebno, boot, system, data, cache, sdcard, sd-ext..
U Advanced meniju imas Wipe Dalvik-cache..
 
Ја са овим CM7 ромовима нисам ни имао потребу да радим full wipe. Када се прелазио на 3.1 верзију UD рома, а и када сам прелазио са UD на HyperDroid CM7 RC2, само сам урадио инсталацијију рома из CWM и сви подаци су ми остали, а све ради без грешке.
 
Udjes u recovery i imas u glavnom meniju Wipe data/cache i wipe cache..
U Mount meniju imas Format svake particije zasebno, boot, system, data, cache, sdcard, sd-ext..
U Advanced meniju imas Wipe Dalvik-cache..

hvala

hvala Enrico Adams
 
Poslednja izmena:
@milkobgd
šta si uradio sa onim brikovanm telefonom?
 
@dusko m, meni nista nije uspelo. ne znam sta je drugar pre mene tacno radio pa je tako zakucao. pored tih kvacica umesto prvog slova u tekstu bootloadera zbunjivalo me i sto je radio bio .51. uopste ne znam jel to za evropski hd2.
pokusavao sam i task29 i radio i oficijelne romove i sa sd i preko usb. na kraju sam digao ruke i vratio ga drugaru. on je probao par puta artemis i prosla mu je instalacija. kako ni sam ne zna. verovatno je slucajno proslo.
sad mu radi kao i ranije, tj relativno cesto se restartuje, sto je i bio razlog menjanja roma na prvom mestu.
 
da li je neko radio aktivirao windows phone 7 i kako? zanima me samo nabavka aktivacionog koda.... hvala!
 
U samom početku WP7 @ HD2, ljudi su zvali Microsoft u Beogradu, tražili kod, i dobijali ga, pisali su o tome ovde na forumu.
 
Pozdrav svima !

Drugar je prosle nedelje kupio polovan HD2 sa Telenor mreze po papirima star oko 6 meseci i nekoliko dana u odlicnom je stanju.
Kako je vecina telefona (HD2) sa Telenor mreze zakljucano, on bi zeleo da ga otkljuca.

Da li je neko od vas u proteklih 6-7 meseci otkljucao telefon i na koji nacin?
 
nema sa Telenora otkljucavanja. tj. i ima ali radi se testpoint, otvara se tel, secka na odredjenim mestima i bolje to da ne radi..
zakljucak: bolje da je kupio otkljucan HD2
 
voodoons hvala na odgovoru

drugar se smorio kada sam mu javio
 
Poslednja izmena:
instalirao sam po prvi put cwm rom i to Ultimate Droid 3.1.1 v2. sada vidim da je izasao Ultimate Droid 3.1.1 v3 pa posto nemam bas previse iskustva u ovome, treba mi pomoc.
kako da apdejtujem rom a da ne idem ponovo celu proceduru (pogotovo mislim na aplikacije sa marketa)?
hvala
 
samo pokreni zip iz cwm, reboot, to je sve
dobijas novi kernel, saniran je BT standby drain

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
 
Jel moze da se predje sa froyo na gingerbread kroz cwm uz naravno backup?

sad sam na coredroid v1.3 pa bih da probam HyperDroidGBX-v10[GRI54-2.3.3][a2sd+][Tytung_R7][INSANE SPEED] ili imate neki drugi za preporuku.
 
Naravno da može, samo je pitanje da li ćeš uspešno moći da vratiš podatke i aplikacije (CWM - advanced restore). Možda da koristiš neki backup software (Titanium,...). Ja ih ne koristim, i ne poznajem.
Drugo, proveri partition size da li je OK, ili moraš da ga menjaš.

Ako koristiš BT, predlažem da ideš na tytung r8.2 kernel. Drastično je smanjen BT idle drain (sa 60mA na ~10mA)
 
sta koristite na androidu za gps navigaciju..sta moze biti zamena igo-u?tj cime je srbija dobro pokrivena...
 
Mozda ndrive,mada se meni uopste ne svidja. IGO (Motonav) je najpopularniji.
 
jel zna neko mozda na kom (dobrom,brzom)romu rade sve android igrice? recimo UltimateDroid je super rom ali dosta igrica ne rade....
 
Hyper GBX?
 
Nazad
Vrh Dno