Šta je novo?

HTC Desire

Cisto da se zna ako neko iskoristi ovo nekad ... ovo brise i call history ... ali sva sreca pa postoji call log backup app :D
 
Obrisao sam imenik iz Desire-a. Na google-u imam kontakte i dalje. Ubacio sam ih ponovo tako sto sam exportovao iz googla i imprtovao u Desire. Rucno, jer nece da syncuje.)
a koji imenik koristis? Phone, SIM ili google account?
 
hm onda je bas cudno, jer on mora da se syncuje, a jesi probao da obrises sync i da ga ponovo kreiras?
 
Ljudi, šta bi ja trebalo da uradim da mi se "event"-i iz kalendara na telefonu prikazuju u kalendaru na cloudu?
 
Odem na google kalendar na kompu i napravim podsetnik za neki koncert u četvrtak, i on mi se nigde ne pokazuje na kompu, čak ni search ga ne nalazi, ali se odmah spustio u telefon. Mnogo je čudno.
 
kako mislis ne prikazuje ti se u kompu? gde bi ti da se prikazuje? u google calendar?a
ko te dobro razumem ti si napravio event i posle toga je nestao tu gde si ga napravio?
 
Narode, ima li neko problem sa resetovanjem htc desire telefona. Mislim da je problem pregrevanje čipa za mobilnu mrežu ili sl. Vidim na xda forumu da ima dosta ljudi sa tim problemom. Da li je neko kod nas imao takav problem i da li su mu u servisu zamenili matičnu ploču?
 
Poslednja izmena:
^^
Pa da. Ja napravim event u google calendar i nema ga, tj ne vidi se. Ali se odmah spusti u telefon.
Isto je kada napravim na telefonu. Ostane na njemu, ali ga nema na netu (google calendar).
 
Danas mi dade kolega da se igram sa ovim mobom.
Suze mi potekose, al nema se djenge.
 
Dobro vece svima. Od pre mesec dana sam ponosni vlasnik Desire-a - uzet preko Telenora. Telefon je zaista savrsen. Medjutim od nocasnjeg pomeranja sata unazad(ovo mozda i nema nikakve veze sa mojim problemom) se javio zanimljiv problem. Svi SMSovi koje primam imaju pogresan time stamp,koji pokazuje da je poruka prmljena jedan sat ranije nego sto stvarno jeste, sto dovodi do neverovatne zbrke. Malo sam potrazio po netu i ovo je poznat problem ali za koji niko nema resenje. Zanimljivo je to sto se problem pojavio tek sinoc posle mesec,mozda i vise,dana sasvim normanog funkcionisanja. Zanima me da li se jos neko susreo sa ovim i da li bi mogli da mi pomognete sa resenjem? Hvala unapred.

P.S. Da napomenem da poruke koje ja saljem pokazuju ispravno vreme.
 
To verovatno znači da ti ljudi, koji ti šalju poruku, nisu promenili vreme na telefonu. Ili, da u telenoru nije promenjeno vreme.
Ne znam čiji se time stamp upisuje u poruku.
 
...

Takodje imam isti problem, oni koji mi salju sa Telenor mreze vreme mi je sat unazad, dok je kod onih koji mi salju sa MTS-a vreme ok. Ne znam o cemu se radi.
 
To verovatno znači da ti ljudi, koji ti šalju poruku, nisu promenili vreme na telefonu. Ili, da u telenoru nije promenjeno vreme.
Ne znam čiji se time stamp upisuje u poruku.

Nije problem u tome,svi koji su mi slali su imali normalno podeseno vreme. Izgleda nastaje neki problem sa bas Desire-om i na Telenorovoj mrezi jer i meni poruke koje recimo stizu sa MTS-a imaju ispravan time stamp. Zvao tehnicku podrsku sada,javice mi se kada provere.
 
Zaboravio sam da napisem da jedno resenje,bolje receno zaobilazenje problema, moze da bude koriscenje Handcent sms-a,umesto stock sms aplikacije, - bez obzira na pogresno naznaceno vreme kada je poruka stigla u thread-u su poruke pravilno izlistane...

EDIT:

Javili su mi se iz tehnicke podrske - vrlo su fini i brzi bili,zaista sve pohvale,ali nemaju pojma ni kako je nastao problem ni kako da ga rese,predlog je bio da u vremenskim zonama namestim na gmt+2 pa da rucno namestim sat pa ce me pozvati ponovo da vide jel radi-bezveze sam prekidao vezu jer sam odmah znao da nece biti dobro ali sam probao i ne vredi-sada mi umesto samo pristiglih poruka i poslate imaju pogresan timestamp takodje za jedan sat unazad. Da ne pominjem da se clock widget skroz sludio i da bi tim verovatno zeznuo i kompletan kalendar mozda i alarme...Greska je skoro sigurno u Telenorovoj mrezi, nacinu njenog funkcionisanja sa Desire-om jer je to relativno dobro poznat bug koji se jos ranije pojavljivao-najizrazeniji na odredjenim mrezama u Kanadi koliko sam za ovo kratko vreme uspeo da pohvatam. Korisnici koji su jos tada kontaktirali HTC su dobili odgovor da je problem upravo u provajderima i da oni to treba da rese... Poznajuci nasu azurnost verovatno ce biti reseno samo ako se resi samo od sebe. Zaista iritantna stvar za ovako skupu igracku. Nista - do tada tu je Handcent. Molio bih jedino ostale forumase koji imaju Desire uzet preko Telenora ako imaju isti problem da napisu cisto da se vidi jel problem opste prirode ili samo na nasumicnim aparatima.
 
Poslednja izmena:
Ja imam isti problem kao i ti, ali me mrzi da koristim handcent. :D
 
Ja imam isti problem kao i ti, ali me mrzi da koristim handcent. :D

Kako ti nije mrsko da ti poruke izmesano stoje... :D

Bilo kako bilo problem je izgleda nocas resen, kako mi je receno nastao je upravo zbog pomeranja sata. Zaista moram da pohvalim ljude iz tehnicke podrske jos jednom koji su se extra potrudili i kontaktirali me nekoliko puta da probaju da rese problem i kasnije da se uvere da je sada sve u redu. Sve pohvale.
 
Zaista moram da pohvalim ljude iz tehnicke podrske jos jednom koji su se extra potrudili i kontaktirali me nekoliko puta da probaju da rese problem i kasnije da se uvere da je sada sve u redu. Sve pohvale.

ovo samo kod nas ima, pohvaljujemo bilo šta normalno što nam se desi jer smo navikli na zavlačenje, izbegavanje , nejavljanje...ljudi samo rade svoj posao kako treba.
 
Mnogo si bre kiseo, samo slažeš žalbe na gomilu i to ovde gde ih niko relevantan ne čita :D
 
Resetovanje...

Narode, ima li neko problem sa resetovanjem htc desire telefona. Mislim da je problem pregrevanje čipa za mobilnu mrežu ili sl. Vidim na xda forumu da ima dosta ljudi sa tim problemom. Da li je neko kod nas imao takav problem i da li su mu u servisu zamenili matičnu ploču?

Imao sam ja problema sa samo-resetovanjem Desire-a, nisam siguran šta je tačno bio problem, ali manifestovao se naj-lakše-brže pri korišćenju navigacije MOTONAV!

U servisu su zamenili ploču i sad sve radi kako treba, jedino što ćeš se načekati dok ti odrade servis (30-45 dana). Mislim da je za tebe najbolje da ga nosiš direktno u servis, Mikros (software) i Bergam (hardware), jer u suprotnom vreme čekanja će biti mnogo bliže cifri od 45 dana!

P. S. Izvini što ranije nisam primetio poruku!
 
Postoji li neko podesavanje ili dodatna aplikacija da se za prekid veze mapira neko od 4 dugmeta? Najbolje krajnje levo.
 
Hvala ti puno_Otisho Desire na popravku u VIP pre 5-6 dana.Dobio sam chak i zamenski telefon,shto me je stvarno iznenadilo,blackberry 9500.Medjutim,blackberry ne moze da prismrdi desire-u tako da mi vec debelo nedostaje,ali shta da se radi.Hvala na odgovoru.
 
zna li neko gde se moze naci dobra futrola za desire

kozna flip case ili tako nesto ? ako je problem reklamiranje moze na pm

hvala :)
 
Da li manjak odgovora o mogucnosti mapiranja hard tastera da shvatim kao negativan odgovor? Ne moze ili niko nije probao?
 
Si prelistao malo na xda? Ovde očigledno niko nije :/
 
Ne znam, ja isključivo naručujem takve stvari preko ebay-a :(
 
Pretpostavljam da su mnogi od vas, poput mene imali problem s Marketom, kada nisu mogli da skinu neku aplikaciju ili urade prosti update. Ja sam pokusavao na vise nacina da sredim isti problem i na kraju sam dosao do zakljucka da slobodna memorija telefona ne sme da bude manja od 10%. U suprotnom update ili download necete moci da odradite kako treba, tj nikako. Napominjem da imam htc Desire koji nije rutovan i da sve aplikacije koje to dozvoljavaju prebacujem na sd karticu. Javite ako ste i vi na isti nacin uspeli da sredite navedeni problem, da vidimo da li je u pitanju slucajnost ili pravilo.
 
Nazad
Vrh Dno