Šta je novo?

HTC Desire

Pretpostavljam da su mnogi od vas, poput mene imali problem s Marketom, kada nisu mogli da skinu neku aplikaciju ili urade prosti update. Ja sam pokusavao na vise nacina da sredim isti problem i na kraju sam dosao do zakljucka da slobodna memorija telefona ne sme da bude manja od 10%. U suprotnom update ili download necete moci da odradite kako treba, tj nikako. Napominjem da imam htc Desire koji nije rutovan i da sve aplikacije koje to dozvoljavaju prebacujem na sd karticu. Javite ako ste i vi na isti nacin uspeli da sredite navedeni problem, da vidimo da li je u pitanju slucajnost ili pravilo.

Na ispod slobodnih 15MB mi je pravio probleme sa instalacijom, cim podignem iznad toga sve radi normalno.
 
Kako se otkljucava Desire zakljucan na neku mrezu? Da li se unlock dobija rootovanjem ili mora jos nesto da se odradi?
 
Ne mozes rutovanjem da otkljucas Desire, vec moras da kupis unlock code (mislim da je oko 15-20 evra)

Sto se tice Telenorovih Desire-ova, neko je forumu pricao da je za njih nemoguce naci kod (bar ne trenutno), jer Telenor ima neke svoje interne kodove...
 
Hvala na odgovoru :D.

Ovaj Desire je sa austrijskog T-mobilea. Video sam na netu da se prodaju ti unlock kodovi, al sam mislio da je neka mucka ,).
 
Moze li neko predloziti neke dobre aplikacije za:
- alarm
- rodjendane (da preuzima info iz imenika)
- trajanje razgovora (nisam nasao da ima fabricki)
- player sa prevodom
 
Šta fali default alarmu? Ako ti on ne paše, pretraži market, ima ih brdo.
Ja za rođendane koristim standardni kalendar, samo moraš u google calendar da uključiš opciju, pa posle i na svom telefonu.
Ima trajanje razgovora, samo je zakopano. Ideš na view call history, pa onda na view detailed call history.
 
Neverovatno je koliko prosecna kamera, lose izbalansirana baterija (iako je solidnog kapaciteta), sporo butovanje i jako los video striming moze da upropasti inace jako dobar desire. htc ce morati mnogo vise da se potrudi na buducim android modelima.
 
Ko da je bitno koliko se butuje, otkad imam android gasim telefon jednom mesečno, jednom sam uspeo 45 dana da ga ne ugasim.
 
Poslednja izmena:
Mene zanima to da kada sa ROM menadzerom idete na pravljenje particija (u mom slucaju zelim ext2) i odaberem velicinu, i onda mi izbaci da ce krenuti u brisanje kartice, zanima me da li je definitivno brise posto bi me smaralo da ponovo prebacujem svu muziku na nju, a takodje na kompjuteru nemam citac kartice u slucaju da nesto krene po zlu pa moram da prebacim na nju?
 
Šta fali bootovanju i streamingu? Jeste da nije najbrži but, ali što kaže telep, nije kao da ga gasiš 5 puta na dan. Doduše, ja sam prošle sedmice resetovao telefon 4, 5 putau dva dana, jer mi se nije slagao sa karticom, pa se samo zaglupi. Stavio sam drugu i odlično radi. A ta ista kartica samo fercera u hd2.
A što se tiče straming-a, jedino mesto gde mi je zafalio je u engadget aplikaciji. Inače svuda radi odlično.
 
Sto se tice telefona desire-a, mogu samo da potvrdim da je nenormalno brz, dobar displej, dobru podrsku ima, jos kad se ubaci dobar ROM, sta reci, vrh.

Testirao sam, Htc Desire s Iphone-om 4 i Htc HD2, mogu slobodno da kazem, da je brzi na internetu od njih i nekih aplikacija.
Android vrh, nije ni cudo sto osvaja trziste, opet, linux je to. ;)
 
Jel neko kupovao druge slusalice od ovih fabrickih i kakvo je poboljsanje?
 
Ja sam ubo u Desire Sennheiser HD 201 (one velike) i super je zvuk...

Meni su iskreno dovoljne i fabricke, nisam nesto zahtevan.

Koristim custom DeFrost ROM, uz koji dolazi DSPManager, koji ima ekvilajere i jos neki efekat.

Zamerka bi mi bila tiha reprodukcija preko radija...
 
Poboljsanje i n ije toliko primetno da budem iskren...
Uzeo sam sony in-ear i zbog izolacionog efekta koji imaju pruzaju malo kvalitetniji zvuk ...
Mada i dalje pesme sa neobicnim bitrate-om krche kada je bas ili neka niza frekvencija...
 
Kao sveži vlasnik Desire-a želim da prenesem par utisaka,
pre Desire-a sam imao Samsung Galaxy I7500, i sam prelazak na ovj telefon je kao sa golfa na neki Ferrari, mislim banalno poređenje ali stvarno u realnom radu to je neverovatno, toliko je brz u u poređenju sa pomenutim Galaxy-jem, morao sam da ga rootnem tako da imam clockwork recovey i još se nećkam koji rom da mu stavim. Odlično radi na ovom stock sense okruženju Androida 2.2 pa me zanima ima li svrhe da ubacim neki rom ili pak da čekam pojavu roma 2.3 verzije Androida,
i gde ima da se poruči preko neta dobra gumirana ili silikonska fotrola poput ove?
http://img703.imageshack.us/img703/5893/img1862t.jpg
http://img577.imageshack.us/img577/5472/img1863.jpg
 
ebay?
 
Ako ti sve radi kako treba, ne diraj ništa. Ne moraš da flešuješ rom čisto da bi flešovao, i onako su svi više-manje isti (mislim na sve sense varijante).
 
^^^
Ja moj još nisam rootovao. Verovatno hoću kada izađe 2.3
 
Imao sam pre Desirea htc HD2 i sto se tice ROM'ova android romovi su jos smejurija naspram windowsa, ipak je ono operacioni system star i provaljen uzduz i popreko tako da je svejedno koji rom stavljas, svi su jednako "losi" (sto se tice extra funkcija za android). Meni se svidja android jer je brz, ima milion sitnih programcica koji imaju cak 1 funkciju ili dve pa treba instalirati zilion stvari da dobijes upotrebljiv telefon ali u drugu ruku je i to ok jer mozes izabrati sta ti treba a sta ne.
 
Svi ga nestrpljivo očekujemo, a nemamo pojma ni kako će da izgleda, ni kako će da radi :)

Edit: Mislim na Džindžerbred ;)
 
Jer ima neka zvanična potvrda da će Desire dobiti novu verziju Androida..pitam jer je ja za sad nisam video :(

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
 
Oxygen 2.0 beta ROM (FROYO 2.2.1 | 2.6.35.8 BFS/BFQ/SVS-OCUV | FM | 55MB)
 
Dobiće ovaj novi sense. Sada, da li će HTC izbaciti to samo kao update, ili sa celim gingerbread-om, videćemo.
 
U razmišljanju sam da li da uzimam Desire preko Telenora. Pročitao sam celu temu i vidim da su niceCREAM i Laza imali problema sa resetovanjem telefona, a YT je pun takvih snimaka. Kakva je situacija sa Telenorom i servisiranjem i garancijom, ako se desi da je falična ploča? Da li daju zamenski tel? Može li se pri kupovini proveriti tel. na recimo mrtve piksele?
 
Dule ne znam za njih ali meni je desire najstabilniji fon ikada, a imao sam ih ne znam ni ja sam koliko... Mozda ti je pametnije da sacekas DHD, ali i ako pazaris Desire neces nikako pogresiti. Od 1000 ljudi ako dvoje imaju problem... i nije tako lose :) ne postoji savrsen proizvod, to ti je jasno...
 
HD mi je glomazan, a rezolucija je ista, da ne idemo dalje u tom smeru, ne odgovara mi :).
Čak mi je i Desire sa novim SLCDom sasvim ok kupovina.
 
Nazad
Vrh Dno