Šta je novo?

Horizon: Forbidden West

U bre kako to, dimne bombe su mi must have pogotovu za prejake masine.

2x advanced acid trap
1x smoke

I thunderjaw pada za ~30 sec :D
 
Ja sam više "pucaj, kotrljaj se i udri" tip. Jako retko koristim zamke. 😀

Nakon 30 sati igre, dostigao sam 28. nivo. Upravo sam
vratio prvi podsistem natrag do GAIA - Aether.
Ima jako puno stvari da se radi. Misije su vrlo raznovrsne, uključujući i sporedne. Čak su i likovi iz sporednih misija upečatljivi i unikatni. Za mene je ovo igra godine. :)
 
Prosto te vuce da odugovlacis sa main questovima :)

Nije Ace Combat ali je prosto fascinantno :D
 

Prilozi

  • 17f70fd92ea27-screenshotUrl.jpg
    17f70fd92ea27-screenshotUrl.jpg
    246.3 KB · Pregleda: 92
  • 17f70fd8ad679-screenshotUrl.jpg
    17f70fd8ad679-screenshotUrl.jpg
    281.2 KB · Pregleda: 92
Ja i posle zadnjeg Patcha ne mogu da pokrenem Melee Pit i nikad vise ne kupujem preordere. Ne mogu da se nerviram vise, proslo je vec 2 nedelje i 2 Patcha...
 
Koji melee pit? Ja sam završio dva do sada.
 
Pa ima ovo u traileru a nema konteksta nikakvog pored slika :D
 
Ma znam, nego to iz trejlera brzo zaboravim, a hteo sam da vidim prvi put kada ja to uradim :D
 
Kontekst je jos bolji, veruj mi :D
 
Oruzija se pojalju 100% tj. kupovina ljubicastih se otkljucava kako se progresuje kroz pricu,
dakle 100% provereno. Vendor ispred baze koji je imao samo par zelenih, je kasnije imao i par plavih, a kako sam napredovao dalje,
pojavila su mu se sad i ljubicasta oruzija za prodaju.

Neki vendori imaju ljubicasta za prodaju ali samo 1 ili 2 koji su 100% fixni u uvek isto prodaju nevezano za progres kroz main quest ti se nalaze skroz desno na mapi.
 
Koji melee pit? Ja sam završio dva do sada.
Ja jedan zavrsio na pocetku igre, drugi zabagovao. U pitanju je Scalding Spear... pokusacu veceras ostale da pokrenem pa cu videti da li je samo do ovog ili generalno bug.
Slucajno naleteh na interaktivnu mapu, mozda nekome pomogne u potrazi za questovima / lokacijama...
 
Neko zna kako funkcionise damage deljen i dobijen zbor razlike u levelima?
Ako je protivnik 5,10,2,-5 lvl-a od mene?

Ne koristim nesto posebno al ajd da pitam,
kako funkcionise koldrum i otkljucavanje override-a masina?
U kecu je bilo samo se zavrsi koldrun i to je to, ceo daj set masina moze da se overrajduje,
ovde nesto moze, nesto ne, a za neke masine trazi mi neke dodatne delove u bazu da donesem.
 
Pa da, za deo masina dobijes da mozes odma a za deo skupljas resurse i onda radis "upgrade" u bazi. U sustini moze super taktika da se napravi kada otkljucas skil gde mozes da biras da li ces ofanzivni ili defanzivni override da radis. Tipa uzmes 2 masine koje su ofanzivne i kidisu na one obicne, i 2 da te brane na primer
 
Ljudi neko mozda zna da li je bug ili tako teba.
Fale mi neke komponente od skorcera (masina iz dlc-a iz prvod dela) ali njih nigde nema na mapi.
GLedam po netu gde se sponuju sve regularno sa ikonicom, odem tamo nema nista, prazno i pusto.

Moze neko da baci neki screenshoot gde ih sve ima, ja sam nasao na netu na dva mesta ali dzaba.
Sto se price tice pri kraju sam, ako je vezano za main kvest kad se sponuju, realno trebalo bi da su vec tu.
Ne znam sta je problem.
 
I kod mene su samo tu, eventualno ako prate neki konvoj.

Quest o kom pricas sam odradio tako sto sam osvojio ovaj rebel outpost iznad njega, i onda ih pobio jednom pa odradio fast travel na drugi kraj mape i nazad i onda jos jednom
 
Iskren da budem ne znam na sta mislis, ali ako nema ociglednog nacina da se popnes na to onda mozes da skocis sa skydrifter-a 🤷‍♂️
 
Neko zna da li postoji nacin da se ludi koji nose armor/kacige ubiju bilo cime iz stealth-a, koji god luk istrelu/municiju da koristim, uvek ali uvek prezive headshoot ako imaju kacige... Neko provalio kako da se ubijaju bez da prezive/podignu alarm?
 
Mislim da možeš samo sa melee da ih ubiješ tako. A inače maska služi kao armor kod mašina, moraš da je prvo skineš, pa onda može headshot.
 
Mozda moze sa sharpshoot bow i focused shot, nisam probao nikad
 
Mozda moze sa sharpshoot bow i focused shot, nisam probao nikad
Probao sam sa sharpshoot lukom i svim njegovim weapon skilovima, nista ne ubije iz prve u glavu ako imaju kacigu.
Jedino valor za stealth koji daje 200% damage + weapon skill za sharpshoot bow sa stealth bonus kad ne znaju gde si, moze,
ali to traje jako kratko...
 
A powershots valor? Tu imas 5 strela, nisi ogranicen vremenom da ih ispalis

Edit: I koji luk imas? Ja sam nabavio neki ljubicasti i na max levelu prilicno kida
Edit2: Taj luk i knockback arrow skidaju srednje masine jednom strelom bukvalno
 
Kod mene je problem, izdvojim sat-dva za igru i kao krenem na main miisiju i onda usput odigram neku side i nista od maina. Sutra opet ista prica :) a sto se tice oruzja gledam da upgradujem ovo sto imam a izbegavam jos da kupujem. Nista mi nije jos wow da bih bacao resurse. Inace sam trenutno 28lv
 
Ako nekoga zanima provalio sam kako da se bar malo smanji inventar itema kad vec ne moze da se uspori vreme pa da se lepo izabere sta ti treba bas u tom trenutku.

1 izaberete sta god recimo heal potion i drzite krstic na dole(kao kad kraftujete)
ali nakon toga ne drzite X nego kliktine kvadrat.
otvorice se menu sa svim itemima
zatim imete opciju unselect, ali pazite da mrdate quick slotove levo desno i unselektujete kako treba a ne recimo heal potion (i ako ste u meniju ugasili recimo acid trap)

Ja sad drzim samo heal napitke, hranu, kamenje, dimne bombe i konja/prevoz.
Zamke ako mi trebaju, i ovako i ne stavljam u sred borbe, sve varijacije su mi ugasene, a recimo fast travel pack ni ne mora da je u item meniju
jer moze da se putuje preko mape samo.

Nadam se da ce ovo nekome pomoci da ne mota kroz 15 zamki
 
Dobar hint. Jel provalio neko koji he mod najbolji z razvijanje? Ja budzim hunter.
 
lvl 50, sledeća misija mi je gemini :D rešio sam da očistim sve side i cauldrone, igram baš polako i uživam, moram da priznam.
 
Ljudi neko zna kako tacno funkcionise plazma oruzije?
Ne govorim o tome da sa plazmom upucate plazma kanister, to je logicno kao i za sve druge emelemntalne kanistere.

Nego o bildapu, dakle pucam i pucam dok se ne napuni i bude efektivno stanje na masini. Pojavi se ceo krug kao i za vartu i ostale, e sta se posla radi?
Nastavlja da se puca plazmom ili treba drugi tip/obican damage? Neko zna kako tacno funkcionise?
 
Konačno je završih - moram da priznam, najbolji credits do sada koji sam video.

ne sviđa mi se kraj i taj final revelation. Prvi deo mi je tu mnogo bolje legao.

Ispada da je faro bio u pravu - ili tačnije, sami ćemo sebi uvek da napravimo neko sranje, imali znanje da ga sprečimo i da se već desilo ili ne.
Obradovao sam se i kad sam krenuo u thebes, ali mi se ne dopada kako su to sa njim na kraju razrešili.
Sve u svemu, odlična igra, ali priča mi je baš meh.
 
Nazad
Vrh Dno