Šta je novo?

Horizon: Forbidden West

Xepoj87

Slavan
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruke
4,104
Poena
395
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD 5800x3D, DarkRock 4 PRO
Matična ploča
ASUS TUF GAMING X570-PLUS
RAM
Kingston Fury 32gb Renegade Ddr4 4800mhz
GPU
ZOTAC RTX 4090 AMP Extreme AIRO
Storage
2x1TB SSD Samsung 960Evo, 4TB WD Gold, 750GB WD Black ext
Zvuk
Logitech Z5500 5.1, B&O H9, Sound Blaster Z, Asus Xonar U7 MKII 7.1
PSU
Corsair HX850i
Kućište
Fractal Design Torrent RGB White
Monitor
LG 55B8
Miš & tastatura
Logitech G900, Logitech G915
Ostale periferije
Xbox Elite Series 2
Laptop
Dell Inspiron
Tablet
Microsoft Surface Pro
Mobilni telefon
Iphone 14 Pro Max 256 Deep Purple
Pametni uređaji
Galaxy Watch
Steam
Xepoj_Cp6uje
Pristup internetu
  1. Optički internet
Izgleda brutalno, pravi korak napred u odnosu na proslu igru.
Samo se nadam da ce prica biti na istom nivou.

 
^ Lepo, samo još da unaprede (rekao bih bolje promene iz korena) quest sistem koji je baš bio otužan u HZD 1, kao i exp sistem koji je omogućavao da se max lvl i skill tree otključa već na 2/3 igre.
 
Igra izgleda odlično. Slažem se za sistem unapređivanja heroja. Ja sam mislio da sam pogrešio što sam radio sve opcione zadatke pa vrlo brzo nadogradio lik. Izgleda da su i drugi imali istu situaciju.
 
Kec odigrao vise puta na ps4, zatim jos par puta na PC-ju sa uzivanjem na 2k u 75 fps-a na misu i tastaturi.
Jedna od moji omiljenih igara ikada.
Odigrao na very hard ne koristeci ljubicaste modifikacije za oruzija ili odela,
samo zelene ili plave modifikacije max i takodje ne koristeci elementalne ili explozivne pracke (OP oruzija) sa 0 smrti 100% svih kvestova, eranda itd.
Spucao 200 sati na pc-ju... :)
1623075285573.png

Igra nema veza sa levelima lika kao klasican rpg,
dakle otkljucavate samo slikove/abilitije ali sam lik kao lik ne delite vise damage-a niti dobijate manje ili vise damage-a zbog razlike u lvl-u.

Svejedno zar nije sloboda odlicna da ko hoce da leveluje to i radi,
a onaj ko zeli postepeno radi lagano,
zasto je izbor losa stvar?

Nego il vama deluje malo buckasto Alloy, kao da je malo drugacije lice?
 
Poslednja izmena:
^ Zato što ja hoću da iskonzumiram celu igru, ali neću već na 1/3 igre da budemi demigod...

Ne znam šta je teško optimizovati igru i:
  • izbalansirati EXP koji dobijaš kroz questove da samo onaj koji istraži apsolutno sve otključa ceo ili pretežni deo skill tree (idealno) i/ili
  • smanjiti EXP koji dobijaš nakon ubistva slabijih protivnika, ako je tvoj level veći od njihovog za recimo 5 levela, pa ti grinduj koliko hoćeš i kolji neku nejač, ali efekta u smislu EXP neće biti,
  • scaleovati jačinu protivnika ako se zaneseš sa levelovanjem, kako bi i čopor jadnika bio izazovan.
Tako je bilo u W3 i bilo je gomilu questova i upokojenih protivnika koji su nagrađivali sa 1 EXP (što isto ne vidim kao idealno rešenje, ali jeste rešenje).

Naravno potpuno napamet pišeš da skilovi u HZD ne utiču na damage i sl, jer neki samo tome i služe. Uostalom pogledaj https://horizon.fandom.com/wiki/Skills

A ovo sa izborom je tek nebuloza, pa u svakoj RPG igri imaš izbor da leveleluje ili ne leveluješ (osim što ovo potonje nema nikakvu poentu) već igra treba da te "tera" da istražuješ, leveluješ, ulažeš u lika i učiš složenije mehanike, a da se ukoliko ne leveluješ provodiš kao bos po trnju...

EDIT: U HZD si već na 1/3 igre (ako igraš detaljno) mitsko biće, koje tamani sve pred sobom...
Međutim na stranu to, koncepcijski, pogotovo tematski je i meni igra super legla i igraću HZD2.

EDIT2: I da, Aloy je preterala sa Happy mealom.
ylnzmyqcwv171.jpg


Nikad nije bila ženstvena, ali sad je debeli trandža...
1f6.jpg
 
Poslednja izmena:
Razlika u levelu ne utice na damage, kao sto je u witcheru3, to je poenta.
 
Dobro, u trecem delu ce da je steshu, ima da bude ko pracka, 4% masnoce u telu :p
 
Steroidi samo za obraze? :)
 


Jos malo, jos malo 🤗
 
I jos jedan video
Nisam znao da se Triniti prikljucila ekipi

 


Hands on preview
 
^ Vidim i kod njih zlatno dobaTM, svi ssu se ubucili od prvog dela. ;)
 
Da li još nekom njeno lice i grimase koje pravi deluju potpuno izveštačeno? Mislim jbt 2022. godina, najnovija generacija konzola, ti napraviš nešto što podseća na igre od pre 10 godina.

Što više gledam ove klipove i što više hajpuju igru, tu sam manje uzbuđen, verovatno ću je kupiti tek kad bude na nekom popustu krajem godine.
 
Sve su svemu ocekivana igretina ce biti.
 
Nadam se da ce biti dosta bolja od keca koji mi se nikako nije svideo.
DLC je vec bio korak u pravom smeru.
 
Meni je ovo jedna od igara od kojih najvise ocekujem ove godine. Nadam se da ce biti odlicna. I prvi deo mi se svideo, verujem da ce i ovaj.
 
Nadam se da ce biti dosta bolja od keca koji mi se nikako nije svideo.
DLC je vec bio korak u pravom smeru.
Pa dobro, glede HZD 1, svet je bio super-zanimljiv, kvestovi rudimentalni i nepostojeći, levelovanje besmisleno jer si na najkasnije 2/3 igre iskucao sve skillove i ušao u god mod režim.
Valjda će tu biti neki iskorak nabolje.
 
HZD1 je bio orginalan i imao je taj "wow" efekat. Problem sa svim nastavcima je što im fali taj prvi utisak. Ne sumnjam da će HZD 2 biti odličan ali nam takodje treba neka nova igra od Sony-a koja će oduševiti.
 
Skoro sam negde procitao da Sony trenutno radi na desetak ekskluziva za PS5 koje ce biti potpuno novi IP.
 
Ja nastavke dozivljavam kao da nastavis tamo gde si stao sa prethodnim. Ne slazem se da ce prvi utisak izostati. To je kao da igras fudbal i svake godine sa novim delom znas da je to fudbal (prvi utisak) al i opet se odusevis/razocaras :)
 
Pošto sam napravio familiju da podelimo troškove igre, a ima nas u familiji sa PS4, da li je bolje kupiti verziju za PS4 pa dodatak od 10 USD za PS5, ili može odmah da se kupi verzija za PS5?

Mislim isto košta, ali nekako mislim da neće raditi na PS4 ako se kupi odmah ova verzija za PS5.

Zna li neko?

EDIT: Vidim da pišu da je PS4 verzija pa free update to PS5 najpovoljnija opcija https://www.gamespot.com/articles/h...nt-buy-the-standard-ps5-version/1100-6495987/
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam, ovo je poslednja igra za koju su rekli da nece naplacivati upgrade. Tako da ti je najpametnije da uzmes PS4 verziju.
 
Koliko ja znam, ovo je poslednja igra za koju su rekli da nece naplacivati upgrade. Tako da ti je najpametnije da uzmes PS4 verziju.
Jel' ovo sigurno, ne bi da zeznem momka koji ima PS5, da kupi verziju za PS4 pa da ne može uraditi upgrade (besplatan ili za 10USD, nebitno, jer je svakako računao da plati taj viši iznos) na PS5.
 
Pa sad, 99.9% jeste sigurno, ali ne mogu da tvrdim sa 100% posto jos niko nije imao mogucnost u praksi da to uradi :D
 
samo za onu Deluxe verziju od 80$ pise PS4 and PS5.

Tako da, dok ne izadje, ja nisam 100% siguran da ces sa ovim jeftinijim verzijama moci da igras na obe konzole istovremeno.

Mozda bolje da sacekas da izadje igra.
 
Nazad
Vrh Dno