Šta je novo?

Honor Magic6/Pro

Meni se više sviđa bez te linije. A tastaturu sam zamenio za Gboard, i promenio veličinu. Na tu tastaturu sam navikao.

Ja imam crni, i ima običnu providnu masku. Čekam i na to, da se možda pojavi nešto bolje. Gorila staklo 3 je bilo najbolje za to, mislim. Lakše se polomi, ali teže da se izgrebe. Ja na ovoj foliji već imam jednu liniju. Ne vidi se, osim na dnevom svetlu...
 
Jel neko instalirao Esim pored Esima ili su svi prethodno imali klasične fizičke kartice?
 
I ja sam instalirao i odradio ažuriranje. Posle sam onemogućio i izbrisao karticu. Mislim da može još 20 h da se aktivira na drugom uredjaju. Pa ako nekom treba nek proba da skenira kod i aktivira.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240427_163324.jpg
    Screenshot_20240427_163324.jpg
    75.1 KB · Pregleda: 121
Moram priznati da sam očekivao više od telefoto kamere. 5x zoom veoma dobar, 10x po danu dobar ali pri slabijem svetlu... Mislim da se sa tom kamerom moraju izvući bolji rezultati.
Koristio sam pre Honora dva meseca Vivo X100 Pro (Kina). Subjektivni osećaj mi je da su kamere na Vivu, ukupno gledano, bolje. Glavna kamera,,, tu su negde. Premalo vremena koristim Honora da bih izneo konačan sud. Telefoto - bolja na Vivu definitivno! I sa 20x zooma dobijao sam upotrebljive slike. Čak i 10x zoom na yVivu je bolji.
Širokougane su prosek obe kamere.
Video je na Vivu odličan. U početku je fluidnost prilikom zumiranja bila nešto slabija ali su poslednjim updateom to doveli skoro do perfekcije.
U odnosu na Magic5 Pro Magic6 Pro je popravio video snimanje podosta. Još kad bi taj zoom bio malo fluidniji bilo bi odlično!
Čini mi se da je na Magic5 Pro moglo da se prebaci s prednje na zadnju kameru zokom video snimanja. Na ovom novom Honoru to nije moguće. Zašto ne znam. Nije da mi nešto treba - samo primećujem.
Ne mogu megapixeli da zamene optički zoom. Kod nižih vrednosti zooma to je OK, kod viših baš i ne.
Ekran na Honoru je čista perverzija! Bolji ekran video nisam. Koristio sam prošle godine sijaset flegšip modela - boljleg ekrana nema!
Zvuk - isto važi kao i za ekran. Što se mene tiče čista desetka!
Bateriju nisam dovoljno testirao. Čini mi se da je odlična. Videćemo
Softver me je prijatno iznenadio. Mislio sam da je Vivo sa OriginOS prešao igricu u Android svetu što se fluidnosti tiče ali sam se prevario. Umeo je Vivo bekad malo da zapne prilikom surfovanja u Chromeu ili prilikom skrolovanja Google Feedom - Honor ne trzne nikad! Animacije na Honoru su vrlo prijatne za oko. Ispravljeni su sitni nedostaci koje sam prometio na Honor5 Pro.
Samo još nalo kamere da utegnu i biće super. Vivo je svakim updateom dodatno unapređivao kamere. Nadam se da će i Honor ići njegovim stopama.

Da ne zaboravim - dve aplikacije za plaćanje telefonom ne rade. NLB Pay i RaiPay. Tačnije tade ali ne mogu da se prijavim na naloge. Na prvoj mi izbacuje pogresnu lozinku (verovatno je do banke) a na drugoj neku poruku o grešci. Na Vivu su radile obe.
 
Poslednja izmena:
Što se zamerki tiče, danas sam prvi put uzeo da testiram prednju kameru i nisam preterano oduševljen, bez obzira koliko je hvalili na recenzijama svuda naokolo. Npr u restoranu gde su jaka svetla užasno baca odsjaj i bukvalno se po sred slike stvore iritantne linije. Iz svakog ugla dobijam iste rezultate. Na dnevnom svetlu, naravno, nema problema. Ali noću je haos. Nije zamrljana kamera, očišćena je, i gola je, nema zaštite nikakve, znači nema dodatnu smetnju koja bi potencijalno pravila problem. Ne znam kako se konkurencija bori s tim, ali očekivao sam više.
 
Moram priznati da sam očekivao više od telefoto kamere. 5x zoom veoma dobar, 10x po danu dobar ali pri slabijem svetlu... Mislim da se sa tom kamerom moraju izvući bolji rezultati.
Koristio sam pre Honora dva meseca Vivo X100 Pro (Kina). Subjektivni osećaj mi je da su kamere na Vivu, ukupno gledano, bolje. Glavna kamera,,, tu su negde. Premalo vremena koristim Honora da bih izneo konačan sud. Telefoto - bolja na Vivu definitivno! I sa 20x zooma dobijao sam upotrebljive slike. Čak i 10x zoom na yVivu je bolji.
Širokougane su prosek obe kamere.
Video je na Vivu odličan. U početku je fluidnost prilikom zumiranja bila nešto slabija ali su poslednjim updateom to doveli skoro do perfekcije.
U odnosu na Magic5 Pro Magic6 Pro je popravio video snimanje podosta. Još kad bi taj zoom bio malo fluidniji bilo bi odlično!
Čini mi se da je na Magic5 Pro moglo da se prebaci s prednje na zadnju kameru zokom video snimanja. Na ovom novom Honoru to nije moguće. Zašto ne znam. Nije da mi nešto treba - samo primećujem.
Ne mogu megapixeli da zamene optički zoom. Kod nižih vrednosti zooma to je OK, kod viših baš i ne.
Ekran na Honoru je čista perverzija! Bolji ekran video nisam. Koristio sam prošle godine sijaset flegšip modela - boljleg ekrana nema!
Zvuk - isto važi kao i za ekran. Što se mene tiče čista desetka!
Bateriju nisam dovoljno testirao. Čini mi se da je odlična. Videćemo
Softver me je prijatno iznenadio. Mislio sam da je Vivo sa OriginOS prešao igricu u Android svetu što se fluidnosti tiče ali sam se prevario. Umeo je Vivo bekad malo da zapne prilikom surfovanja u Chromeu ili prilikom skrolovanja Google Feedom - Honor ne trzne nikad! Animacije na Honoru su vrlo prijatne za oko. Ispravljeni su sitni nedostaci koje sam prometio na Honor5 Pro.
Samo još nalo kamere da utegnu i biće super. Vivo je svakim updateom dodatno unapređivao kamere. Nadam se da će i Honor ići njegovim stopama.

Da ne zaboravim - dve aplikacije za plaćanje telefonom ne rade. NLB Pay i RaiPay. Tačnije tade ali ne mogu da se prijavim na naloge. Na prvoj mi izbacuje pogresnu lozinku (verovatno je do banke) a na drugoj neku poruku o grešci. Na Vivu su radile obe.
Update: ne znam da li je update odradio nešto ali moram da ispravim samog sebe - digitalni zoom u dnevnim uslovima je vrlo upotrebljiv. Evo nekoliko primera. Priložio sam par fotografija i njihove parametre. Slikao sam dete na kalendaru i deo zidnog sata.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240428_094626_com.hihonor.photos.jpg
    Screenshot_20240428_094626_com.hihonor.photos.jpg
    92.9 KB · Pregleda: 54
  • Screenshot_20240428_094608_com.hihonor.photos.jpg
    Screenshot_20240428_094608_com.hihonor.photos.jpg
    86.2 KB · Pregleda: 40
  • Screenshot_20240428_094538_com.hihonor.photos.jpg
    Screenshot_20240428_094538_com.hihonor.photos.jpg
    130.4 KB · Pregleda: 42
  • IMG_20240428_094122.jpg
    IMG_20240428_094122.jpg
    112.2 KB · Pregleda: 40
  • IMG_20240428_094149.jpg
    IMG_20240428_094149.jpg
    108.1 KB · Pregleda: 48
  • IMG_20240428_094221.jpg
    IMG_20240428_094221.jpg
    191.8 KB · Pregleda: 73
Pozdrav drugari, koji punjac preporucujete da se uzme, imam 66w od mog starog honora 70, da li da ostanem na njemu ili da uzmem 100w koji sam vidjao po oglasima?
Trenutna zamerka jedino baterija da ne kažem blagi užas Pogledajte prilog 440178
ja sam prezadovoljan baterijom, dosta sam zahtevan korisnik, blutetooth upaljen stalno posto sam povezan na auto (priroda posla), vidim osetan skok u trajanju baterije od honora 70, ja sam prezadovoljan
 
Pozdrav drugari, koji punjac preporucujete da se uzme, imam 66w od mog starog honora 70, da li da ostanem na njemu ili da uzmem 100w koji sam vidjao po oglasima?

ja sam prezadovoljan baterijom, dosta sam zahtevan korisnik, blutetooth upaljen stalno posto sam povezan na auto (priroda posla), vidim osetan skok u trajanju baterije od honora 70, ja sam prezadovoljan
Ja koristim Baseusov 66W punjač. Telefon mi napuni od 10-100 za nekih 45 minuta. Pretpostavljam da je i kod tebe isti slučaj. Ako je tako be vidim razloga da bacaš pare na novi punjač pošto će ti se u idealnim uslovima telefon puniti brže za pet do 10 minuta.
 
Pozdrav drugari, koji punjac preporucujete da se uzme, imam 66w od mog starog honora 70, da li da ostanem na njemu ili da uzmem 100w koji sam vidjao po oglasima?

ja sam prezadovoljan baterijom, dosta sam zahtevan korisnik, blutetooth upaljen stalno posto sam povezan na auto (priroda posla), vidim osetan skok u trajanju baterije od honora 70, ja sam prezadovoljan
Ja sam kupio Honorov 100w punjač u Yettelu zajedno sa telefonom. Oko 4900 din je koštao. Oko 40 do 45 min puni. Mislim da nema potreba da kupuješ neki jači od tog što imaš.
 
Evo sad pročitah na drugom forumu - da biste dobili update na 9.0.0.127 koristite aplikaciju My Truephone (Play Store). Odaberite Nemačku. Imate esim od 100MB free trial
 
U međuvremenu se pojavio update 8.0.0.135, doduše u Maleziji. Nisam snimio changelog, ne znam šta je dodato/popravljeno.
 
Kupio sam Honorov SuperCharge od 100W. Interesanto, ako nešto ne propuštam, da kabl od ovog punjača ne mogu da koristim sa Samsungovim telefonom za prenos podataka. Radi sa Honorom. Mogu da punim drugi telefon.
 
Nisam ispratio za 135 global, video sam da si pomenuo kineski 130.


Inače, call recorder je proradio, potrebno je instalirati apk v15 i preko adb-a aktivirati iz cmd-a :




To je to. I dalje neće da se vidi u dialeru, ali nije ni bitno, automatski se snimaju u pozadini.

Svaka čast! Našao apk
 
Poslednja izmena:
Koji adb da skinem? Imam neki ali ne vidi uređaj. Mora li originalnim kablom da se poveže za pc?
 
Samo kucaj adb platform tools i skini poslednju verziju.

Ne mora originalni kablić koji ide uz telefon, ja sam povezao kablom koji sam dobio uz Honor GS Pro. Gledaj samo da nije neki šugavi koji služi samo za punjenje. Mora da ima file transfer podršku.

Takođe, potrebno je aktivirati developer options i usb debugging u settings.
 
Samo kucaj adb platform tools i skini poslednju verziju.

Ne mora originalni kablić koji ide uz telefon, ja sam povezao kablom koji sam dobio uz Honor GS Pro. Gledaj samo da nije neki šugavi koji služi samo za punjenje. Mora da ima file transfer podršku.

Takođe, potrebno je aktivirati developer options i usb debugging u settings.
E ovo zadnje sam bio zaboravio 😁 Hvala ti, radi k'o sat!
 
Nazad
Vrh Dno