Šta je novo?

Honor 90

Koliko vam traje baterija ako:

1. Pojacate osvetljenje na 100%

2. Stavite na 120HZ

3. Stavite na maksimalnu rezoluciju

Meni se brzo prazni ako ovo uradim da li je to normalno? Kad bi ovako korstio ne verujem da bi 1 dan izdrzalo?
Koliko dugo možete koristiti telefon kada je na 100 % napunjenosti , sa tim podešavanjima koje ste naveli ?
 
A koji telefon može da izdrži dan da je non stop na 100% osvetljenje? (Pogotovo ako ekran svetli preko 1000 nita).
Staviš auto osvetljenje i ne razmišljaš o bateriji i ne opterećuješ se sa time.
 
Ni ja ne razumem zasto 100% osvetljenje? U mraku ce ti oci ispasti. Zato i postoji auto mode za korekciju osvetljenja. Nemoj se ljutiti, al ne razumem zasto ovako ,,besmisleno pitanje"...
 
Stavio sam na 100% osvetljenje da vidim koliko ce da izvuce i bogme crpi onako posteno evo kakav je test baterje verovatno je neko kacio:

Screenshot 2024-04-15 103803.png
Iskreno nije nista specijalno baterija a vidim neki su se zalili na mobilni svet za bateriju isto.
 
Ekran je najveci trenutni potrosac baterije. Izadjes napolju na suncan dan i ima da topi bateriju kad automatika nabije osvetljenje na max. Nista ne topi bateriju kao ekran na max pa jos velike dijagonale i visoke rezolucije ali u principu sto veci i svetliji to baterija brze umire. Takodje, ekran na max zna dobro i da zagreje telefon ako se duze koristi (mada ovo najvise utice da li ste napolju na suncu ili samo negde gde je svetlo).

Drugi na spisku trenutne postrosnje je CPU i svi taskovi koji ga opterecuju da upotrebi sva jezgra ili da pojedina nasvira na max. Igre, snimanje u 4K, zahtevne aplikacije. Naravno i ovde radi stalno ekran...

Najveci dugorocni potrosac baterije (koji polako ali konstatno crpi bateriju) je los signal i koriscenje mobilnog neta kad je los signal (tipa, 1 eventualno dve crte 4G/LTE signala). Resenje za ovo je jednostavno. Ako ste stalno u reonu loseg signala, prebacite se na 3G. Imacete brzi net, manju potrosnju baterije i manje zracenje telefona (da, telefon najvise zraci u zoni loseg signala kad jadnik pojacava snagu antena na max a vecini muskaraca je telefon u dzepu blizu ponosa gde se polako pravi kajgana :) ).
 
Ekran je najveci trenutni potrosac baterije. Izadjes napolju na suncan dan i ima da topi bateriju kad automatika nabije osvetljenje na max. Nista ne topi bateriju kao ekran na max pa jos velike dijagonale i visoke rezolucije ali u principu sto veci i svetliji to baterija brze umire. Takodje, ekran na max zna dobro i da zagreje telefon ako se duze koristi (mada ovo najvise utice da li ste napolju na suncu ili samo negde gde je svetlo).

Drugi na spisku trenutne postrosnje je CPU i svi taskovi koji ga opterecuju da upotrebi sva jezgra ili da pojedina nasvira na max. Igre, snimanje u 4K, zahtevne aplikacije. Naravno i ovde radi stalno ekran...

Najveci dugorocni potrosac baterije (koji polako ali konstatno crpi bateriju) je los signal i koriscenje mobilnog neta kad je los signal (tipa, 1 eventualno dve crte 4G/LTE signala). Resenje za ovo je jednostavno. Ako ste stalno u reonu loseg signala, prebacite se na 3G. Imacete brzi net, manju potrosnju baterije i manje zracenje telefona (da, telefon najvise zraci u zoni loseg signala kad jadnik pojacava snagu antena na max a vecini muskaraca je telefon u dzepu blizu ponosa gde se polako pravi kajgana :) ).
Iskreno , iscrpno i krajnje realno .
Svaka čast , tako se odgovara na forumu!
 
Zato i pisem generalno za sve telefone jer licno nemam ovaj telefon pa ne mogu da pricam o specificnim stvarima za ovaj telefon.
 
Zato i pisem generalno za sve telefone jer licno nemam ovaj telefon pa ne mogu da pricam o specificnim stvarima za ovaj telefon.
Ne želim da Vam " laskam " ali zaslužili ste pohvalu jer ste detaljno napisali o potrošnji baterije .
Iskreno mnogi zaborave sve ono što ste Vi napisali i nekima razgonetnuli !

Još jednom samo pohvale a posebno što ste odgovor približili a bez korišćenje Honora 90 .
Hvala Vam .
 
Da li zna neko kako da vratim weather aplikaciju , obrisao sam je mislio sam da moze da se vrati , ako moze neko da mi izdiktira koja verzija je kod njega pa cu ja naci na google.
 
Izvoli
 

Prilozi

  • Screenshot_20240416_171532.jpg
    Screenshot_20240416_171532.jpg
    53.3 KB · Pregleda: 21
nema nista na google , jel ima neki link do play stora
 
Kresuju i ova iz septembra i iz novembra. Starije nisam probao , tad nije izasao honor 90 pa ni necu.
 
Kresuju svi linkovi sto ste postavili , cim instalira i udjem odmah izadje , evo probaj da instaliras , ne moras da brises tu sto imas.
 
Juce sam obrisam weather aplikaciju , nista nisam uradio , zasto bi radila huawei aplikacija na Honor oni su se 2020 odvojili?
 
Greskom sam obrisao weather na p30 pro dok sam ga posedovao, instaliro sam weather tako sto sam prebacio region na Kina u onaj njihov appgallery i tamo ga bez problema skinuo. E sad ne znam na honor nema onaj Huaweiov appgallery.
 
Koji File Manager koristite da pratite koliko ste zauzeli prostor ,a ja sam skinuo neki Xfolder File manager skroz je korektan , jel ima Honor neki svoj?
 
Da meni je plava ikonica predzadnja pred Beleski, mozda je nekom zuta ja sam menjao temu "Datoteke"(Files) honorova aplikacija je isto skroz ok kad kliknes na Pretrazi to se vidi sve zauzece slicno kao na ovoj Xfolder File manager.
 
Nazad
Vrh Dno