Šta je novo?

Honor 90

Migrant

Slavan
Učlanjen(a)
19.07.2018
Poruke
2,733
Poena
235
Navodno 6. jula je predstavljanje globalne verzije Honor 90 telefona.
Ukratko o specifikacijama:
Snapdragon 7 gen 1;
12/256GB;
6.7" oled, 120Hz, 3840Hz PWM + neka tehnologija koja manje utice na prirodnu proizvodnju hormona melatonina;
200MP glavna kamera, 0.56 mikrona pikseli, valjda bez OIS-a;
5000mAh, 66W punjenje...

Steta sto nema 7+ gen2, kad vec nece stici Pro verzija sa 8+ gen1 na globalno trziste. Jos dve potencijalne mane: nedostatak OIS-a i ne znam da li ima bar IP53 zastitu.
Mene zanima ovaj telefon najvise zbog ekrana, da li je zaista toliko prijatniji za oci koliko ga hvale (naravno to je prilicno individualno).
Cena u Kini 330e, videcemo koliko ce biti skuplji kod nas.


Edit: Honor zvanicno vise nema veze sa Huawei kompanijom, ali posto su i ostali Honor telefoni u Huawei podforumu, ovde sam postovao temu.
 
^Moguce da "iza kulisa" i dalje imaju veze...

@tema

Evo i detaljnije o usporedbi treperenja ekrana izmedju Honor 90 pro (vanila 90 ima isti PWM), S23 ultra i 14 pro max:
 
evo gaaaaaaaa
 
Steta sto nema Pro modela sa 8+gen1 u Evropi. 7gen1 je slab (bar za moje potrebe), da je 7+gen2 bilo bi super...
 
Inače, Honor 90 kod nas stiže u verziji 12+512GB i u pretprodaji je od 7. do 24. jula po ceni od 74.999 dinara. Dodatak - u ovom periodu prodaje se dobija na poklon HONOR Pad X8.
 
jel vredi taj pad???
 
Inače, Honor 90 kod nas stiže u verziji 12+512GB i u pretprodaji je od 7. do 24. jula po ceni od 74.999 dinara. Dodatak - u ovom periodu prodaje se dobija na poklon HONOR Pad X8.
Po ovoj ceni sa ovim specifikacijama teško će to ići a onda kao adut je mogao biti neki sat na poklon ..de su izukli ovaj tablet ne znam ali to ne treba nikom..mnogo sam više očekivao od 90 serije..šteta
 
Dobra je Pecina recenzija, sve je na mestu. Nema punjač, nema stereo, soc prosek, jedino ekran top.
 
Planiram kupiti prošlogodišnji Honor 70.
 
Promašaj godine, 70 je čak i bolji, a nalazi se za po 300 EUR. Kamera je sigurno bolja npr.
 
Skoro nisam nista lose napisao za niti jedan model telefona,ali ovo ne vredi niti priblizno ovolike cene
Ne vidim niti jedan jedini razlog da neko ovo kupi pored Honor 70 modela
Sta Honor pokusava samo nebo zna
 
Nema OIS, nema IP rating, nema Gorillu (na zakrivljeni ekran), nema stereo zvucnike, softverska podrska 0... I na sve to 75.000. 🤣 🤣 🤣
 
Ovo je klasican pokusaj ,ajd da zivimo od stare slave. Ako se uporede ponudi motorola edge 40 i honor 90 i cene, ispada da je neko u Honoru koristio opojne supstance 😄.
Edge 40 bez diskusije bolji telefon ali softverska podrška užas... Ima poseban deo foruma za Motorolu gde se ljudi žale da flagship modeli iz 2022 nisu dobili android 13 još uvek
 
Ni Honor nema baš podršku za pohvalu. Honor 70 i 50 tekn ovih dana dobili Android 13.
 
Evo ga na KP za 380e vakum, msm da je cena odlicna, probao sam tel pre izlaska na trziste, sasvim pristojan, a izuzetno lep i elegantan tel. Zavrsni finish je kao na magic 5 pro green varijanta.
 
Cini mi se da je to veleprodajna cena (vp cena) tako mu pise u naslovu,verovatno mu je maloprodajna veca. Mislim da je bolja kupovina F5 nego Honor 90.
 
@Vuletaa
Uz duzno postovanje, meni je ta softverska podrska malo precenjena kategorija. Ok naravno da je bitno, pre svega sigurnosne zakrpe telefon da ima, ali evo ja koristim vec cetvrtu godinu mi9t i ne vidim da nesto krucijalno gubim sto nemam najnoviji android.
Daj ti meni dobar ekran i bateriju, upeglaj dobro tu verziju androida sa kojom se tel isporucuje...
Ja sam na nekoliko telefona, ukljucujuci i moj, primetio usporavanje sa tim update-ima na noviji android, najbolje mi je radio fon sa androidom 10 fabrickim, tako da iskreno meni su vaznije neki drugi parametri kod kupovine telefona..
 
@Vuletaa
Uz duzno postovanje, meni je ta softverska podrska malo precenjena kategorija. Ok naravno da je bitno, pre svega sigurnosne zakrpe telefon da ima, ali evo ja koristim vec cetvrtu godinu mi9t i ne vidim da nesto krucijalno gubim sto nemam najnoviji android.
Daj ti meni dobar ekran i bateriju, upeglaj dobro tu verziju androida sa kojom se tel isporucuje...
Ja sam na nekoliko telefona, ukljucujuci i moj, primetio usporavanje sa tim update-ima na noviji android, najbolje mi je radio fon sa androidom 10 fabrickim, tako da iskreno meni su vaznije neki drugi parametri kod kupovine telefona..
Slazem se skroz, i podrzavam. Ali za tu ceni koja se ovde placa, mora da bude dosta stvari perfect i da opravda. Pa izmedju ostalog, i podrska.
 
@Vuletaa
Uz duzno postovanje, meni je ta softverska podrska malo precenjena kategorija. Ok naravno da je bitno, pre svega sigurnosne zakrpe telefon da ima, ali evo ja koristim vec cetvrtu godinu mi9t i ne vidim da nesto krucijalno gubim sto nemam najnoviji android.
Daj ti meni dobar ekran i bateriju, upeglaj dobro tu verziju androida sa kojom se tel isporucuje...
Ja sam na nekoliko telefona, ukljucujuci i moj, primetio usporavanje sa tim update-ima na noviji android, najbolje mi je radio fon sa androidom 10 fabrickim, tako da iskreno meni su vaznije neki drugi parametri kod kupovine telefona..
Slazemo se u vecini. Takodje koristim telefon koji je relativno star. Mi 9 lite, evo vec cetvrta godina i fino funkcionise. Najveci razlog zbog kojeg trazim novi telefon je baterija, isprazni se posle pola dana i ume ponekad da zabode telefon ali podnosljivo.
Kupiti telefon i dati nekih 400 ili 500e a nemati dobru softersku podrsku.. po meni ne vredi te pare. Zapitam se zasto bih uopste onda kupovao telefon kad ni na mi 9 lite nemam podrsku a trenutno mi zadovoljava sve zahteve(samo baterija slaba)
 
Inače, Honor 90 kod nas stiže u verziji 12+512GB i u pretprodaji je od 7. do 24. jula po ceni od 74.999 dinara. Dodatak - u ovom periodu prodaje se dobija na poklon HONOR Pad X8.
A kada se ocekuje dolazak telefona ako se sada naruči?
I drugo, taj pad x8 sa koliko je rama? Ima sa 3,4 i 6 gb rama verzije.
 
Ja nisam nasao ni sam telefon koliko memorije ima. Pise do 512gb. Bio malopre u Beo Sc u yettelu da se raspitam, radnik u poslovnici ne zna ni da ta akcija postoji.
Svakako i mene zanima kad sve stize ako se sad naruci. Meni deluje kao dobar deal. Uz moj paket je 48000 i dobije se tablet koji je super za stripove i za decu na putovanju da gledaju nesto
 
Zna li neko kako iskoristiti popust za reciklazu ako se radi preorder online?
 
Slazemo se u vecini. Takodje koristim telefon koji je relativno star. Mi 9 lite, evo vec cetvrta godina i fino funkcionise. Najveci razlog zbog kojeg trazim novi telefon je baterija, isprazni se posle pola dana i ume ponekad da zabode telefon ali podnosljivo.
Kupiti telefon i dati nekih 400 ili 500e a nemati dobru softersku podrsku.. po meni ne vredi te pare. Zapitam se zasto bih uopste onda kupovao telefon kad ni na mi 9 lite nemam podrsku a trenutno mi zadovoljava sve zahteve(samo baterija slaba)
Upravo to. Cene su upravo i takve jer su ubedili ljude da im svake ili svake druge godine treba nov telefon. Ti kada realno pogledas unapredjenja su minimalna, a dajes dobre pare za nov uredjaj. Ja se razmisljam da ovome kada baterija bas oslabi kupim neku zamensku,i da ga nosim jos jedno dve godine. Industrija ne moze 5 godina da resi kameru ispod ekrana , svake godine kupujemo novu verziju androida i nove procesore , a na primer to je po meni jedna od najvecih mana telefona zbog koje mi se i ne menja moj telefon. Sto se tice softverske podrske, opet kazem, za mene nije softverska podrska ako ce telefon sa novom verzijom androida da uspori i da mu baterija krace traje, zbog toga kazemd a je to precenjeno i da su u stvari vaznije neke sigurnosne zakrpe i slicne stvari od nove verzije androida.
 
Nazad
Vrh Dno