Šta je novo?

Hocu "nem" racunar

adam

Slavan
Učlanjen(a)
25.03.2006
Poruke
68
Poena
309
Ovaj racunar mi sluzi "samo" za net i ukljucen je 24/7.
cpu: sempron 2800+ (am2)
mb: asus m2npv-mx
chieftec dg-01wd-d 350w
hdd: wd 80g sata
1.Da li moze neki pasivan cooler za doticni procesor nije klokovan.
2.Da li mogu na napajanju da iskljucim ventilator.
3.Mozda neki tisi hdd itd.

Po mogucnosti da se lako moze nabaviti "u Srbiji".
 
sve, ali SVE ventilatore na 5V i imaces "nem"racunar
 
a shto se hdd tiche stavi neke gumu na mestima gde je kontakt sa kucishtem i tako cesh smanjiti vibracije a samim tim i buku!
 
i na 5V se okrece, a ako se okrece stvara strujanje vazduha. strujanje vazduha nije necujno, jeste mnogo tiho na 5 umesto na 12V ali nije necujno.

vidi ovde nesto
 
ako bash hocesh beshuman PC onda morash da nabavish napajanje koje nema u sebi ventilatore niti bilo kakve pokrtene delove........a to koshta uzasno puno,shto se tiche CPU-a posao bi ti zavrshio bilo koji kuler sa puno bakra i heatpipe-ovima jer kao shto si i rekao necesh da klokujesh a temperature bi ti bile podnoshljive ;)
 
Na napajanu mozesh da stavish neku 12-cu ali onda morash da ga sechesh, ostaje ti jedino josh da zapushish sve rupe na kucishtu gde nemash nikakav vent i ostalo kao shto je vec receno 5v.:wave:
 
Ja imam jednu preporuku koja je kod mene znacajno utisala racunar.

1. Naime skini kuller sa procesora i uz malo egzibicije montiraj Onaj od 9cm sa napajanja.

2. Uzmi napajanje koje ima veliki kuler koji izvlaci vazduh iz kucista tj. okrenut ka procesoru. Npr CODEGEN MODEL 200X OD 350w.

Kod mene je proc 5 stepeni topliji nakon ovog zahvata ali drasticno tisi. Verovao ili ne sada je najbucnija stvar u kucistu hard disk.

codegen-350w,-silent-kep-1-middle.jpg
zasilacz_codegen350_2.jpg
 
Poslednja izmena:
i na 5V se okrece, a ako se okrece stvara strujanje vazduha. strujanje vazduha nije necujno, jeste mnogo tiho na 5 umesto na 12V ali nije necujno.

Jeste, ali hdd se mora okretati pa mora, koja je logika utisavati ispod zvuka hdd-a kad ce se on cuti svejedno, bolje staviti na 5 ili cak 3.3V (zavisi od cooler-a) i imati skoro besuman racunar.
 
Upravo... Čak i na 7v većina fanova će biti tiša od hard diska. Ja sam na mašini koja je 24/7 online tapacirao kućište iznutra sunđerima - drastično sam utišao diskove
 
ili ga stavi iza zida, u drugu prostoriju, a kablove produzne, pa kroz zid.
ako bi to napravio s malo maste, moglo bi da bude i lepo i prakticno...
tako je uradio jedan moj drugar, nacicu slike...
 
ili ga stavi iza zida, u drugu prostoriju, a kablove produzne, pa kroz zid.
ako bi to napravio s malo maste, moglo bi da bude i lepo i prakticno...
tako je uradio jedan moj drugar, nacicu slike...


:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Video sam pre 6 meseci jedan pasivan kuler (1kg + :) ) na kojem moze da se po potrebi doda ventilator od 12 sm i vec tri dana pokusavam da ga nadjem na netu, da li neko zna koji je model u pitanju.

Koji je trenutno najtisi hdd na trzistu i ima li neka alternativa za i-ram (moze i on kad bi nasao ddr-a na kilo).

Ne bih menjao napajanje tek sam ga kupio, da li moze na doticnom da se iskljuci ventilator.
 
Jedini takav koji kod nas moze da se nadje bez problema je ThermalTake Sonic Tower... Ali mislim da ne bi mogao da ti hladi 2800+ sa potpono iskljucenim ventilatorom... Inace u toj varijanti moras da napravis dobru promaju u kucistu, a onda se gubi poenta isklucenog ventilatra na cpu-u...
Ali mozes da nadjes neku tihu 12icu i da joj dodatno spustis napon, uz zatvoreno kuciste tesko da ces nesto cuti...

I ne mozes tek tako da iskljucujes vetnilatore, taj chief nije bas najbolje resenje, ja imam 360w, jedino se ono cuje iz kucista i poprilicno me nervira.
Uvek mozes da oblozis kuciste debljim sundjerom za jos koji decbel manje, ali NEMOJ oko napajanja, posto se se vise grejati, sto ubrazava ventilatore, pa si vise stete napravio....
 
Jeste, ali hdd se mora okretati pa mora, koja je logika utisavati ispod zvuka hdd-a kad ce se on cuti svejedno, bolje staviti na 5 ili cak 3.3V (zavisi od cooler-a) i imati skoro besuman racunar.
moze kupiti samsungove mobile hardove za laptop, necujni su.
 
po meni ce da zavrshi posao jedno antec napajanje bez kulera. i hyper6. Ostaje samo hdd da se vrti. pozdrav
 
A moze i ovako:
kupis ovo
macks_earplugs.gif

pa stavis ovako
154_1.jpg

i onda kao da si gluv, ne cujes ni PC ni ostale ukucane.
Btw ima razlicitih oblika i boja, za svaciji ukus:
210220563_200.jpg
ear_03.jpg


No hard feelings, nisam mogao da odolim:p
 
ThermalTake Sonic Tower

Da to je to:
 

Prilozi

  • 00003920-Thermaltake-Sonic%20Tower_CL-P0071.jpg
    00003920-Thermaltake-Sonic%20Tower_CL-P0071.jpg
    64.7 KB · Pregleda: 127
Poslednja izmena:
ja imam bas takav (vidi potpis za cpu i oc) i sa jednim CM fanom od 120mm, ne cuje se ni na max rpm, sto je negde ~1200. a temp. odlicno niske...
 
Ja sam uzeo juce Hyper 6,ali ne moze da mi se nakaci na plocu i sad cu verovali ili ne da menjam ceo komp,ne vredi,i ja ocu "nem" racunar...
 
ja u kucistu imam SILVERSTONE NITROGON NTO 2,ali ne moze bez nijednog kulera.potrebno mu je barem malo ventilacije.Probao sam zimus,uspesno,ali leti nabija temperaturu
NT01-V2.jpg
 
Diabolique je napisao(la):
Kako se cuju na 5V?
Imam 3 dvanaestice i jednu osmicu na 5V i hard je najglasnija komponenta.
Animan je video, cuo i ako meni ne verujete pitaj te njega.
I animaN potvrdi da je super tih :D :D :D,btw nisam nishta chuo :),samo sam video

astan je napisao(la):
@ANIMAN
Jel istina?
maaaaaaaa laze :D :D :D,
shalu na stranu komp mu je skoro *beshuman

*beshuman znachi 0db a Diabolique-ov komp pravi po mojoj slobodnoj proceni 1.5db i to na razdaljini od 50cm a shto si dalji tako i nivo ''buke'' opada :D (ne rachunam kad mu radi HDD)

@Diabolique
Sredi BRE HDD :)
 
Koja ti je tacna oznaka fan-a?

evo :

A12025-12CB-5BN-L1

tri takva imam, u napajanju, na procesoru i ispod prednje maske.
kad (na kratko) iskljucim onu 9-ku sto mi hladi grafulju i bocnu 9-ku, a ova tri podesim na max rpm, cuju se samo diskovi a sve hladi super (sem graficke).
 
i na 5V se okrece, a ako se okrece stvara strujanje vazduha. strujanje vazduha nije necujno, jeste mnogo tiho na 5 umesto na 12V ali nije necujno.

Brate ako oces da ga cujes cuces ga, samo kazem da ja svoj komp mogu cuti samo nocu i to na 1metar i bas da se koncentrisem na taj sum,
kako da ti kazem kazaljka od zidnog sata je bucnija

Jeste, ali hdd se mora okretati pa mora, koja je logika utisavati ispod zvuka hdd-a kad ce se on cuti svejedno, bolje staviti na 5 ili cak 3.3V (zavisi od cooler-a) i imati skoro besuman racunar.

pazi moj model hard diska je nesto sto se ne srece svaki dan, naime poznato krljanje glave pri ocitavanju se ne cuje,
drugo i ono bitnije onih 7200 obrtaja me ubija i cim prislonim hard kucistu on od njega napravi zvucnu kutiju i cuje se neverovatno brujanje kucista,
zato mi hard stoji u 5.25" mestu razapet izmedju kanapa i ne ispusta nikakav sum
 
ako hard stoji na kanapima to je jako opasno jer u sustini hard ne sme da se pomera..
 
a zasto nesme da se pomera?
meni tako radi vec pola godine,
nemam digitalac ali sam se koristio ovim sistemom :,,:
 

Prilozi

  • no-vibe-3.jpg
    no-vibe-3.jpg
    69 KB · Pregleda: 310
Nazad
Vrh Dno