Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,533
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Odlična tema, gomila korisnih informacija i iskustava. Ja nešto ciljam 55U7QF model da pazarim ali se sve nadam nekom popustu... Ima li nekih informacija da će opet biti organizovan neki popust za članove foruma?
 
Pozdrav svima, vidim da ima ljudi koji se dobro razumeju sto se tice Hisense Tv-a pa imam pitanje u vezi istog. Konkretno imam Hisense H55N6600 iz 2017. godine ako se ne varam .Zanima me jel postoji nacin da se update firmware na taj Vidaa 2.5 ili noviji i da mogu da koristim EON od leta kada bude dostupan ? Hvala unapred
 
Pozdrav svima.

Danas sam pazario Hisense 55A7500F i nemam EON aplikaciju na njemu ni nakon ažuriranja. Ako sam dobro video, ovaj model ima Vidaa 4.0. Stalno mi menja jačinu zvuka kad prebacujem sa kanala na kanal i prebacuje sam na dynamic prikaz slike.

Da li se neko susretao sa ovim i kako da podesim?
 
Pozdrav svima.

Danas sam pazario Hisense 55A7500F i nemam EON aplikaciju na njemu ni nakon ažuriranja. Ako sam dobro video, ovaj model ima Vidaa 4.0. Stalno mi menja jačinu zvuka kad prebacujem sa kanala na kanal i prebacuje sam na dynamic prikaz slike.

Da li se neko susretao sa ovim i kako da podesim?
Region u postavkama mora da bude Srbija da bi imao EON a mozes da probas da prebacis na UK, Nemacku ili Francusku pa da vratis opet na Srbiju. To za dynamic mode mi se cini da nije dostupna opcija za Srbiju vec za neke druge regione, zato verovatno i nemas EON
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    143.8 KB · Pregleda: 46
  • image.jpg
    image.jpg
    154.9 KB · Pregleda: 45
Region u postavkama mora da bude Srbija da bi imao EON a mozes da probas da prebacis na UK, Nemacku ili Francusku pa da vratis opet na Srbiju. To za dynamic mode mi se cini da nije dostupna opcija za Srbiju vec za neke druge regione, zato verovatno i nemas EON
Pozdrav druže,

stoji mi lokacija Srbija gde ćeš videti na slikama iz priloženog. Probaću sad da prebacim region pa da vidim.
 

Prilozi

  • 3.PNG
    3.PNG
    298.3 KB · Pregleda: 36
  • 4.PNG
    4.PNG
    485.6 KB · Pregleda: 38
Region u postavkama mora da bude Srbija da bi imao EON a mozes da probas da prebacis na UK, Nemacku ili Francusku pa da vratis opet na Srbiju. To za dynamic mode mi se cini da nije dostupna opcija za Srbiju vec za neke druge regione, zato verovatno i nemas EON
Sredio se EON nakon promene lokacije. No i dalje imam problem sa slikom i jačino zvuka.
 
da, zbog zvuka i slike. reset na fabričko, prebaciš region na Srbiju, instaliraš EON
 
Vidi prvo u podešavanjima zvuka, imaš tu neke razne opcije, Total Sonic, Surround.... Pa isključi nešto i onda proveri. Možda je namešteno nešto sa automatski redukuje jačinu zvuka.
 
da, zbog zvuka i slike. reset na fabričko, prebaciš region na Srbiju, instaliraš EON
EON sam uspeo sa prebacivanjem lokacije da sredim, no proveriću i sa resetom na fabrička. Hvala.
Post automatically merged:

Vidi prvo u podešavanjima zvuka, imaš tu neke razne opcije, Total Sonic, Surround.... Pa isključi nešto i onda proveri. Možda je namešteno nešto sa automatski redukuje jačinu zvuka.
Ma pokušao sam svašta, moguće i da mi je nešto promaklo. Moraću da proverim još jednom. :)
 
EON sam uspeo sa prebacivanjem lokacije da sredim, no proveriću i sa resetom na fabrička. Hvala.
da ne bude zabune, resetovanje je predloženo zbog drugog problema koji te muči. a zbog resetovanja se gube sva tvoja podešavanja i sve što si instalirao pa moraš opet da instaliraš EON
 
Pozdrav druže,

stoji mi lokacija Srbija gde ćeš videti na slikama iz priloženog. Probaću sad da prebacim region pa da vidim.
EON ima neki bug da zvuk u jednom trenutku kao da pocne da krci ali cim promenis kanal i vratis on nestane. S obzirom da ja gledam mahom SK primetio sam da se to javlja kada krenu reklame a slika ima neko sitno treperenje na crvenoj boji kada je u krupnom planu po ivicama npr. crveni dres, pa kada je krupan plan on kao da ima neki flicker... inace sam jako zadovoljan tv-om
 
EON ima neki bug da zvuk u jednom trenutku kao da pocne da krci ali cim promenis kanal i vratis on nestane. S obzirom da ja gledam mahom SK primetio sam da se to javlja kada krenu reklame a slika ima neko sitno treperenje na crvenoj boji kada je u krupnom planu po ivicama npr. crveni dres, pa kada je krupan plan on kao da ima neki flicker... inace sam jako zadovoljan tv-om
Mogu ti reći da se nekako sredilo, ni sam ne znam kako. Toliko opcija ima da se više gubim. 😁
Dobar je tv, sad još samo da provalim kako naštelovati da slika bude još bolja.
 
Sta je preporuka za neki 4K TV od 50" da je sto jeftinije a da valja, na koji model ciljati?
I isto to pitanje za neki model od 55" ako nije velika razlika u ceni uzeti taj veci
 
koliko para toliko muzike. za mene minimum je A7500F (2020), eventualno B7500 (2019)
preporučene cene: 50A7500F 63K, 55A7500F 70K dinara
 
Jel ima nesto od madjara sto je iste cene a bolje? Ako nema to cu onda pazariti
Smart mi je nebitan, a i ovako nisam nesti zahtevan korisnik
edit: sad gledam na eponudi manje su cene dosta ovaj od 55" je 55hilj
 
koliko sam upućen, "mađari" su presušili u poslednje vreme. a i da nisu, bolje uzeti u domaćoj maloprodaji (on-line ili u radnji) zbog 5 godina garancije (ako se ne varam, opet je u toku)
možeš da uzmeš A7100F, to je osnovna serija, eventualno A7300F. preporučene cene spomenutih serija možeš videti ovde https://rs.hisense.com/proizvodi/televizori/uhd-tv
 
Jel mnogo primetna razlika između 7100f, 7300f i 7500f u kvalitetu? Da li je razlika vidljiva samo kod prikazivanja 4k?
Razmišljam o 50A7500F i 55A7100F. Slične cene. Ajd sad. Izlizano pitanje ali se bacam u razmišljanje. Da li će update uvek isti da bude
za oba modela? Još nešto...Gledao bih sa nekih 3-3,5m daljine i da li je toliko primetno u veličini između 50 i 55". Udavih. Reko ja...
izlizano pitanje al gde drugde da pitam...i koga...?
 
za tu udaljenost preporuka je 65" minimum. ima razlike između ta tri. recimo, slabiji modeli lošije skaliraju sadržaj koji nije 4K. A7500F ima MEMC, što znači da ima i Game Mod (slabijim modelima ne treba Game Mod jer nemaju potrebu za istim)

što se mene tiče, A7500F je minimum od 4K modela kod Hisense-a
 
Onda, bolje da je malo manji, a da ima bolju sliku. Znači. bolje je uzeti 50 7500F nego 55 7100F. Verovatno ću i tako. Dosad sam gledao na 32". Nemam pare za bolje. Tu sam 55000max.
 
taj 32" je verovatno HD Ready i to može na 3-3,5m. 4K za tu udaljenost traži (po nekim preporukama i računicama) 65".
 
Onda, bolje da je malo manji, a da ima bolju sliku. Znači. bolje je uzeti 50 7500F nego 55 7100F. Verovatno ću i tako. Dosad sam gledao na 32". Nemam pare za bolje. Tu sam 55000max.
Ma druže, ako su pare ograničavajuć faktor (a uvek i skoro svima jesu), rezon ti je dobar, i bolje uzmi 507500F nego 557100F, iako je ovo što ti pominje @momsab tačno oko preporučenih udaljenosti za gledanje.
Doduše pomoglo bi i da si napisao za koje sadržaje ćeš prevashodno koristiti TV.
 
Jes tako... taj 32" je HD Ready. Ovde lokalni provajder na koji sam zakačen ima malo HD kanala. Uglavnom su 576i (ili 567i zaboravih), tako da bi uživao u slici jedino preko youtube-a i EON-a ako ga ima. Ne znam. Za 65" nema šanse. Nemam te pare. Ostaje ona opcija 50 ili 55. Verovatno ću ovih dana da pazarim pa se javljam. A, imam i jedno pitanje još... Da li ste imali loša iskustva ako vam kurirska služba doveze TV. Mene nekako strah da naručujem veliki TV preko interneta da se ne bi nešto slomilo i posle da se dovijamo ko je kriv. Ovde u mom gradu (Kladovo) mogu da kupim taj al sam video i povoljnije preko interneta...
 
Možeš bilo koju dijagonalu da gledaš sa bilo koje daljine. Te preporuke vezane za udaljenost i dijagonalu su vezane za takozvani bioskopski doživljaj, gde bi trebalo da ekran zauzima 30 do 40 posto vidnog polja. Po tome se 32 inča gleda sa nekih metar i dvadeset do metar i četrdeset, 43 inča se gleda sa metar ipo do metar i osamdeset, 50 inča se gleda sa dva metra i tako dalje.
Time što ćeš 50 inča da gledaš sa tri metra udaljensti samo gubiš taj bioskopski doživljaj, a valjda nije problem pomeriti stolicu i približiti se, ako ti je baš do toga.
 
Nazad
Vrh Dno