Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,513
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Ljudi, treba mi pomoć, koji od 55" hisense kupiti do 60000? Vidim ih dosta ali ne znam koji model da uzmem. Hvala svima.
Može u obzir da dođe i od 50".
 
Poslednja izmena:
Sta bi sa onim famoznim martovskim azuriranjem? Neko sa bencha je spominjao da ce b7500 dobiti novi vidaa os ali nista od toga?
 
a da prvo prelistate temu stranu-dve unazad?

 
Има ли неко 55a7300F а да му лепо ради еон на њему? Каква је куповина за 46к? Знам да су 7500 или U7QF бољи, али не даје ми се више новца за кабловску и еон.
 
Prošle nedelje komunicirao sa Hisense podrškom, bili veoma ekspeditivni i profesionalni. Moj TV je H43A6100 (onaj model sa slabašnim procesorom sa 2 jezgra). U odgovoru su mi naveli ono što je i ovde nekoliko puta rečeno-do polovine godine svi Hisense televizori dobijaju EON (uz dodatnu napomenu da se to odnosi na modele na kojima je VIDAA 3 ili VIDAA 4).

Poslali su mi i link ka poslednjem ažuriranju-radi se o verziji K0221, koje, zanimljivo, nema na onom češkom sajtu. Firmware sa češkog sajta instalirao sam tako što sam morao da isključujem TV i dugo držim pritisnuto dugme "power", dok se verzija K0221 samo prebaci na USB, i odmah bude prepoznata i instalirana.

Ukoliko je nekom potreban, firmware se nalazi na ovom linku još 5 dana.
 
ako se ne varam, na HxxA6100 je verzija 2.5 (VIDAA U), kao i na HxxA6500. sad da ih zamolimo i za firmware-ove za druge modele
 
Poslali su mi i link ka poslednjem ažuriranju-radi se o verziji K0221, koje, zanimljivo, nema na onom češkom sajtu. Firmware sa češkog sajta instalirao sam tako što sam morao da isključujem TV i dugo držim pritisnuto dugme "power", dok se verzija K0221 samo prebaci na USB, i odmah bude prepoznata i instalirana.
Ja imam H58A6100, valjda je isti FW?
Koje novine donosi ova verzija FW u odnosu na onu sa Češkog sajta?
 
Ja imam H58A6100, valjda je isti FW?
Koje novine donosi ova verzija FW u odnosu na onu sa Češkog sajta?
Ja sam im fotografisao nalepnicu nazad i na osnovu nje su mi poslali firmware, mislim da bi trebalo da radi na celoj A6100 seriji. Nisam primetio neke značajne promene, UI je isti, ima nekih kozmetičkih promena kod pretrage satelitskih i DVBT2 kanala, mislim da je u audio podešavanjima dodata jedna opcija i to bi bilo sve što sam, do sada, primetio. Najznačajnija novost meni je bila mogućnost direktne instalacije sa USB-a.
E, da, ne znam da li sam nešto propustio u podešavanjima, ali kada mi je TV stigao, pre skoro 3 godine, HbbTv je uredno radio, znam da se aktivirao na gomili nemačkih satelitskih kanala, kao i na hrvatskoj Nova TV. Sada ta opcija postoji u podešavanjima, uključena je, ali se ne pojavljuje obaveštenje da se aktivira pritiskom na crveno dugme, tako da HbbTV ne radi (bez obzira koju državu izaberem u podešavanjima)

ako se ne varam, na HxxA6100 je verzija 2.5 (VIDAA U), kao i na HxxA6500. sad da ih zamolimo i za firmware-ove za druge modele
I ja mislim da je VIDAA U 2.5 (ne mogu da proverim, nigde ne piše), a čak i kada bismo dobili makar verziju VIDAA U 3 nisam siguran kako bi dvojezgarni procesor uopšte gurao EON (mada, da ne grešim dušu, Netflix i Amazon prime, recimo, rade podnošljivo).
 
Prošle nedelje komunicirao sa Hisense podrškom, bili veoma ekspeditivni i profesionalni. Moj TV je H43A6100 (onaj model sa slabašnim procesorom sa 2 jezgra). U odgovoru su mi naveli ono što je i ovde nekoliko puta rečeno-do polovine godine svi Hisense televizori dobijaju EON (uz dodatnu napomenu da se to odnosi na modele na kojima je VIDAA 3 ili VIDAA 4).

Poslali su mi i link ka poslednjem ažuriranju-radi se o verziji K0221, koje, zanimljivo, nema na onom češkom sajtu. Firmware sa češkog sajta instalirao sam tako što sam morao da isključujem TV i dugo držim pritisnuto dugme "power", dok se verzija K0221 samo prebaci na USB, i odmah bude prepoznata i instalirana.

Ukoliko je nekom potreban, firmware se nalazi na ovom linku još 5 dana.
Druze, jel mozes da mi posaljes kontakt podrske da ih priupitam za moj H58A6100 da li mogu da instaliram firmware koji si odradio .

Verovatno je isti ali da ne rizikujem bolje da proverim .

Pozdrav.
 
Bolji je 50U7QF, ali je dosta skuplji.
Ima i H50U7B koji je skuplji, ali po meni nije bolji jer je stariji model (iz 2019.).

Tako da jeste taj što si naveo best buy.
 
U7B je klasa iznad A7500F, a takođe bi trebalo (uskoro?) da podržava EON

50U7QF ima za oko 65K dinara u T.........i

u vezi pitanja da li je moguće da se EON podigne automatski po uključivanju TV, imam kontra-pitanje: je l' tako nešto moguće na WebOS-u, Tizenu ili Android TV-u?
 
Nazad
Vrh Dno