Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,462
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
... A, imam i jedno pitanje još... Da li ste imali loša iskustva ako vam kurirska služba doveze TV. Mene nekako strah da naručujem veliki TV preko interneta da se ne bi nešto slomilo i posle da se dovijamo ko je kriv. Ovde u mom gradu (Kladovo) mogu da kupim taj al sam video i povoljnije preko interneta...
Ja imam iskustva samo sa AKS (jer PE ne isporučuje pakete tih dimenzija) i sve je prošlo besprekorno.
Inače ja sam u decembru mogao u NS mogao kupiti TCL 50C715, ali je bio 10k skuplji nego u KG pa sam ga naručio iz KG...
Mislim da je dostava bila još oko 1k din.
 
Televizori, monitori su dobro upakovani u svojoj kutiji tako da nebi trebalo da bude ikakvih problema, jedino da se kuriru voze na tim kutijama i da skaču po njima može doći do oštećenja. Što ćeš i videti po kutiji da li nešto od toga rađeno :D
 
Sad mi je malo lakše što se tiče kurirske službe. I ostaje pitanje onda 55 7300f ili 50 7500f. Ako nije velika razlika u kvalitetu i slici možda razmislim i o tom od 55. Ugnjavio sam i neću više. Sad su mi neke stvari jasnije. Hvala vam svima na odgovorima. Do kraja nedelje ću da kupim i javiću šta sam pazario. Pozdrav!
 
Imam male nedoumice, pošto se lomim oko biranja novog televizora i onako sam baš prilično zagrizao za ovaj H65A7500F. E sad, imam i neke popuste, tako da bih mogao da ga kupim za oko 60K, možda malo skuplje. To je prvi televizor veće dijagonale posle 7 godina korišćenja 32ke koja i dalje radi kao da je juče kupljena, pa kapiram da će slika i kvalitet da mi budu odlični kakve god tehnologije imali ili nemali. Ono što me zanima je da li ovaj model može da reprodukuje 4k filmove sa eksternog harda ili flash-a? Imam naloge na netflixu eonu i hbou, ali najviše koristim download pa reprodukciju sa flasha, pa mi je to generalno i najbitnija opcija.

Naravno, ako neko ima neke predloge za bolju kupovinu standardne cene max do 85hiljada bilo kog proizvođača, slobodno nek predlozi.
Hvala, i izvinite na malo dužem postu.
 
Poslednja izmena:
Imam male nedoumice, pošto se lomim oko biranja novog televizora i onako sam baš prilično zagrizao za ovaj H65A7500F. E sad, imam i neke popuste, tako da bih mogao da ga kupim za oko 60K, možda malo skuplje. To je prvi televizor veće dijagonale posle 7 godina korišćenja 32ke koja i dalje radi kao da je juče kupljena, pa kapiram da će slika i kvalitet da mi budu odlični kakve god tehnologije imali ili nemali. Ono što me zanima je da li ovaj model može da reprodukuje 4k filmove sa eksternog harda ili flash-a? Imam naloge na netflixu eonu i hbou, ali najviše koristim download pa reprodukciju sa flasha, pa mi je to generalno i najbitnija opcija.

Naravno, ako neko ima neke predloge za bolju kupovinu standardne cene max do 85hiljada bilo kog proizvođača, slobodno nek predlozi.
Hvala, i izvinite na malo dužem postu.
Gde ga nadje za malo vise od 60k?
 
Gde ga nadje za malo vise od 60k?
Pa imam neke popuste na tehniku, napisah :) U raznoraznim radnjama imam, i onda mogu da ga kupim izmedju 60 i 65 K. Sledece nedelje cu najverovatnije da kupujem, pa cu da napisem utiske. :)
10 dana vec razmisljam, i definitivno mi je Hisense 657500F najbolji miks svega, mada sam u jednom trenutku malo bio blizi nekom androidu xD
 
Poštovani članovi,

razmišljao sam da pazarim 4K TV za nekih 50.000rsd. Za oko mi je zapao model Hisense H50A7500F. Da li postoji nešto bolje za taj novac? Možda i manje dijagonale (43inča).
 
Evo da javim utiske posle kupovine TV-a. Odličan je. Gledao sam tek malo nešto od video snimaka ali je osećaj slike i zvuka stvarno vrh. Slika na 4K je oštra i lepa kao i na full HD rezoluciji. Za sad imam samo jedno pitanje...gde mi je EON? Ima li ga na ovom TV-u?
Pozdrav svima!
 
ima ga ako je region Srbija. pričamo o VIDAA u 4
 
Ne znam još koji je VIDAA kod mene. Čim sam uključio TV uradio je neko ažuriranje. Kako da proverim koji je VIDAA kod mene?
Hvala!

Region u postavkama mora da bude Srbija da bi imao EON a mozes da probas da prebacis na UK, Nemacku ili Francusku pa da vratis opet na Srbiju.
Nađoh ovo u prethodnoj stranici pa ću da probam...
 
pa, ako je interfejs uglavnom sa leve strane što se opcija tiče, onda je 4. malo glupavo da se ovako objašnjava kad već verovatno ne piše pod System
 
Piše V0000.01.00T.K1112 verzija softvera. Prvo sam prebacio na UK, pa na Srbiju i nema EON. Zatim sam prebacio na Nemačku i pojavio se HBB koji se izgubio kad sam opet vratio na Srbiju. Još uvek ne mogu EON da navatam.
 
Meni se na U7QF pojavio posle nekog vremena.
 
Imam A7 50 inča, da li mogu da instaliram HOB GO ?
 
@vladat1, 50A7100F, 50A7300F ili 50A7500F? malo preciznosti nije na odmet.

HBO GO uopšte nije podržan. inače, isti se polako globalno menja HBO Max-om ili kako već
 
Kako si zadovoljan sa U7QF? Planiram uzeti 55U7QF i dosta sam čitao i informisao se jedino što me malo brine jeste "judder" problem (cepkanje slike prilikom brzih promena). Čitao sam da su to rešili sa novijim verzijama firmware-a. Kakva su tvoja iskustva?
Ja sam zadovoljan, lepo osvetljenje ima, ali oseti se to sa štucanjem. Mora da se radi po podešavanjima da bi se smanjilo to. A i fabrička slika je loše kalobrisana, prenaglašene su boje i presvetlo je.
TV je ok, ali mora malo da se podesi.
 
Ja sam zadovoljan, lepo osvetljenje ima, ali oseti se to sa štucanjem. Mora da se radi po podešavanjima da bi se smanjilo to. A i fabrička slika je loše kalobrisana, prenaglašene su boje i presvetlo je.
TV je ok, ali mora malo da se podesi.
Hvala na info. Nije mi frka podesiti, čak možda i platiti da mi neko hardverski kalibriše TV (ako se iko time bavi). Kakva ti je slika kad TV "nahraniš" dobrim ulaznim signalom (tipa BlueRay filmovi velikog bitrate-a, 4K Netflix/Youtube)? Kako izgleda HDR na filmovima a kako HDR gaming? Uglavnom bi mi služio kao drugi monitor, za BR 4K filmove i 4K Netflix i Youtube... Sport i kablovske kanale uopšte ne gledam...

I koliko je to štucanje posle podešavanja? Da li je podnošljivo i kada se najviše javlja?
 
Hvala na info. Nije mi frka podesiti, čak možda i platiti da mi neko hardverski kalibriše TV (ako se iko time bavi). Kakva ti je slika kad TV "nahraniš" dobrim ulaznim signalom (tipa BlueRay filmovi velikog bitrate-a, 4K Netflix/Youtube)? Kako izgleda HDR na filmovima a kako HDR gaming? Uglavnom bi mi služio kao drugi monitor, za BR 4K filmove i 4K Netflix i Youtube... Sport i kablovske kanale uopšte ne gledam...

I koliko je to štucanje posle podešavanja? Da li je podnošljivo i kada se najviše javlja?
Sve je subjektivno. Ja mogu da progutam to, a neki verovatno ne bi mogli. Ima negde na netu da se kupe podešavanja za taj TV, video sam.
 
Nazad
Vrh Dno