Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,539
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam model 50A7GQ.
Sada imam problem pri registraciji uređaja, ponudjena je verzija 20003930 i 20003932.
Kod mene na kutiji, niti na tv-u nema tog broja, pa ne znam koji da prijavim.
Da li neko ima neko rešenje?
 
Moze li neko da proveri koja je struja na USB na 50A7QF
 
Zna li neko slučajno koja je razlika između: 55A7GQ i HISENSE 55E76GQ.
Na papiru izgledaju totalno isto, 4K, HDR10+, Quantum dot... Cijena im je ista pa mi nije ništa jasno
 
Zna li neko slučajno koja je razlika između: 55A7GQ i HISENSE 55E76GQ.
Na papiru izgledaju totalno isto, 4K, HDR10+, Quantum dot... Cijena im je ista pa mi nije ništa jasno

Boja donje lajsne (A7GQ - tamnosiva, 76GQ - srebrna) i dimenzije kućišta za komponente na zadnjoj strani.
Izgleda da A7GQ ima nešto više funkcija i 50 nita bolje osvetljenje displeja - 350 vs 300 (ako je ovo sa ovog sajta tačno).
 
Moze li neko da mi posalje na pm formu koju je dobio od Hisensa za produzenu garanciju za tv, 5+2? Obrisite sve vase podatke, samo mi treba da vidim kako izgleda forma koja se dobija od Hisensa.
Razlog je sto sam uzeo tv preko Bazzara, pa su oni trebalo to da zavrse za sve korisnike. Medjutim to se poprilicno oteglo i na sve to su mi poslali nesto sto mi ne izgleda bas kako bi trebalo. Nisam sigurno da je ovo sto imam validno u slucaju neke garancije.
 
Zar nije 5V standard na svim USB priključcima?
To je napon, oni pričaju o struji. Od jačine struje koju priključak može da isporuči ti direktno zavisi to koji uređaj možeš da koristiš normalno na tom priključku, jer snaga direktno zavisi od jačine struje ako je napon konstantan (a jeste, ~5V). Primera radi, ako neki HDD troši 5W u nekom normalnom radu povući će oko 1A struje, dakle potrebna ti je struja od 1A pri naponu od 5V, jer P(W)=U(V)*I(A). Ako je priključak ograničen elektronskim komponentama na 0.5A, HDD neće raditi kako treba ili neće raditi uopšte.
 
trebalo bi da piše u uputstvu. no, koji je u pitanju, U7QF ili A7GQ?


inače, kod Hisense-a nije jaka struja na USB-ovima, dovoljna je da potera fleš (mislim da je 5V 0,5A kod USB 2.0 portova)
pogledao vec pre nego sto sam pisao, ali ne dovoljno detaljno. Nacrtano je na slici koja objasnjava portove, a nije namenski napisano nista. Malo traljavo, ali ok.
tnx
 
Je l zna neko kako je sa Hisense tv-om moguce imati HBO GO i kasnije Max? Da li moze da se dokupi neki dodatak kao amazon firestick ili nesto (koja god varijanta je najjeftinija)?

Kad sam kupovao tv nije mi palo na pamet da razmisljam o HBO Go-u i sad vidim da ne moze da se instalira aplikacija.
 
da, tako može. preko stick-a ili box-a na kojem je podržan HBO Max/Go. postoje teme o njima
 
Konacno stigao tv (50u7qf). Generalno je sve ok, osim sto imam problem sa HDR sadrzajem.
Ajd na staranu sto lokalni sadrzaj ne mogu da pustim kako treba (eternals DV), ali kada tv prepozna obican hdr (onaj koji nije hdr10+ ili dv) slika potamni i boje se isperu. Nije do saturacije jer je to podesavanje isto kao na drugim modovima.
 
Konacno stigao tv (50u7qf). Generalno je sve ok, osim sto imam problem sa HDR sadrzajem.
Ajd na staranu sto lokalni sadrzaj ne mogu da pustim kako treba (eternals DV), ali kada tv prepozna obican hdr (onaj koji nije hdr10+ ili dv) slika potamni i boje se isperu. Nije do saturacije jer je to podesavanje isto kao na drugim modovima.
Tako je i na TCL C715.
Kontam da je to tako na svim budžetskim televizorima koji imaju taj "lažni" HDR jer nemaju hardverske mogućnosti za prikazivanje HDR sadržaja kako bi trebalo (pre svega u pogledu nemogućnosti da isporuče neophodno osvetljenje svih delova ekrana).
 
Fora je da DV i hdr10+ rade normalno kroz netflix i prime. Ostaje pitanje da li postoji značajna razlika u prikazu, to tek treba da istražujem. Možda i ova dva ne rade kako treba pa prikažu običnu sliku u hdr modu.
 
Eurosport 4K prikazuje sadržaj u HLG HDR formatu, možda je i do toga.
 
Био буџетски или не, очигледно је да нешто не штима са HDR10 и Dolby Vision садржајем.
Да ли неприказују пун HDR или је нешто друго по среди...
Тако HDR и DV садржај приказује и мој 1080p Тесла ТВ који нема ни HDR.
 
Nisam bas siguran da sam uspeo da se registrujem i prijavim ali ajde da pokusam ponovo sa pitanjem.Nov sam na forumu i od vas ocekujem savet i preporuku za kupovinu Hisens tv.Verovatno sam najstariji na forumu(penzioner) .Dobro znam koji tv mi je potreban i sa kojim osnovnim karakteristikama.Posle analize i pretraga i sa mojim znanjem i godinama zivota najvise mi odgovaraju dva Hisense televizora.Bio je prvo 55u7qf a sada 55a7gq.Ovaj drugi pre svega zbog IPS panela jer mi je dnevna soba velika i sto nas ima od porodice u posebnim trenucima.Inace u kuci vec imam dva manja 32 inca sa IPS panelima(Lg i Sony) i mislim da za mene pored svih losih strana IPS je u prednosti.OS mi nije bitan jer vec imam SBB-EON.Bitan mi je kvalitetan panel za gledanje kablovskih kanala,pregled slika i video klipova jer se bavim digitalnom fotografijom.
 
Konacno stigao tv (50u7qf). Generalno je sve ok, osim sto imam problem sa HDR sadrzajem.
Ajd na staranu sto lokalni sadrzaj ne mogu da pustim kako treba (eternals DV), ali kada tv prepozna obican hdr (onaj koji nije hdr10+ ili dv) slika potamni i boje se isperu. Nije do saturacije jer je to podesavanje isto kao na drugim modovima.
Rekoh ti ja da uzmes LG-a :p
 
Verovatno je IPS. Što je za neke prednost, a za neke mana. Meni je prednost, ako gledaš TV. U krajnjem slučaju možeš u prodavnici tražiti da se upali pre plaćanja (ako nije izložen) pa sam vidi.
 
IPS je sigurno,po specifikaciji .U radnji je izlozen i slika sa demo videa izgleda odlicno.Proveru panela mozes i sam da proveris na izlozenim televizorima ako blago prstom kucnes .Tv mora da je ukljucen.IPS na mestu kuckanja ne menja boju dok VA potpuno razlije boju.
 
da se malo nadovezem na HDR sadrzaj.
na youtube sam pustio klipove koji su HDR i tv predje u HDR rezim. Slike je odlicna i pravilno se prikazuje. Ako u tom rezimu odem na related ili premotavam, vidi se da je zatamnjeno i malo isprano (sve osim samog klipa). Tako da je to ocigledno normalno za neHDR sadrzaj u HDR modu.
Trazio sam dolby vision klipove, ali svi se uvek ucitaju kao HDR, barem ih tv tako prepoznaje. Mozda je do samog YT. Kao sto rekoh, u prime video prejde i u DV rezim.
Ostaje mi samo da pronadjem nacin da pravilno pustim lokalni HDR sadrzaj jer VLC i Kodi to ne rade kako treba. TV prepozna i zatamni, ali i video je taman. Bice da je do nacina ripovanja, a mozda i do samih playera dok ne urade to pravilno.

Nisam mislio da cu, ali sam poceo da koristim netflix i prime. Ima nesto u toj jednostavnosti.
 
Nazad
Vrh Dno