Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,539
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Ja sam juče testirao, puštao sam kroz kodi DV ripove, odmah pređe u HDR mod i vidi se razlika. Da nije do uređaja, gde ti je instaliran kodi, koji je uređaj? Neki android box?

EDIT: nemam sad ni jedan premium servis uplaćen, moram da čekam HBOMAX, hoćeš da kažeš da TV ima baš DV režim slike?
 
Ja sam juče testirao, puštao sam kroz kodi DV ripove, odmah pređe u HDR mod i vidi se razlika. Da nije do uređaja, gde ti je instaliran kodi, koji je uređaj? Neki android box?

EDIT: nemam sad ni jedan premium servis uplaćen, moram da čekam HBOMAX, hoćeš da kažeš da TV ima baš DV režim slike?
U pitanju je fire tv stick 4k.
tv ima dv rezim.
obicni rezimu su standard, cinema (night i day), sport, dynamic
hdr su hdr standard, hdr day, hdr night...
i dv rezimi su dv bright, dv dark i dv custom.
u dv rezimu se ne zatamni slika kao u hdr rezimu.
ne mogu da forsiram hdr ili dv vec samo ako detektuje sadrzaj.

problem eternals filmom imam i preko tv integrisanog playera kada ubacim flash.
koji dv rip si gledao?
 
Nisu isti televizori, moj nema DV modove, samo HDR, i kad mu pustim DV rip on uključi HDR. Probao sa gt-king i firestick 4k max, film je Dune. I nije tamno kao na Eurosport 4k već se vidi da je HDR, slika je vidno dinamičnija i svetlija.
 
netflix birdbox. dv izgleda odlicno.
netflix snowpiercer dv takodje odlicno.
dune dv iz kodi pusta kao obican hdr i bude tamno.
kada na firestick forsiram dv rezim i pustim dinu, to izgleda dobro, ali ne verujem da je pravi dv

definitivno bih rekao da tv ima neki problem sa prikazom hdr sadrzaja
 
Sta je trenutno najbolje od Hisense-a do 50" na nasem trzistu? Većina jakih modela ili nema kod nas ili su od 55" na vise.
 
A koja je alternativa na Samsungu, LG-u? Jedino na Android TV može SmartTubeNext koji nema reklame.
 
Stvarno ne postoji alternativa? To mi bas bas rusi sneska za kupovinu Hisense-a :(
Nadji nekog ko se bavi hostingom i usmeri dns ka njegovom gde ima instaliran pihole. Nije da nema alternative. :D

A sto se tice 4k prikaza, I na DV i na HDR radi normalno i odlicno, osim na Eurosportu 4k, tu je tamno i negledljivo, mada njega, kao ni SK4k ne prepoznaje kao HDR sadrzaj uopste.
Ali generalno SK4k izgleda fenomenalno samo je siromasan sadrzaj. Tako da to generalno nema veze sa tvom nego sa dolaznim signalom, kao i sa tim dvripovima xD
 
ne verujem da pihole pomaze kod yt reklama u aplikaciji, nije isto kao u browseru.
Svakako nije tesko probati preko adguard dns servera koji sluzi upravo za filtriranje reklama
 
ne verujem da pihole pomaze kod yt reklama u aplikaciji, nije isto kao u browseru.
Svakako nije tesko probati preko adguard dns servera koji sluzi upravo za filtriranje reklama

Ne pomaze pi hole. Podigao sam ga ja na serveru pre nekih mozda godinu i po dana, koristio par meseci i nije efikasno, sto se tice yt.
Mogo je efektniji browser add za to.
 
Uzeh juce 55u8qf

Prvo sto cu da uradim je da proverim koliko ima radnih sati. Kako se to proverava, zna li neko ?
Drugo, okvirno, koliko se krecu cene kalibracije ? Nemojte da stavljate kontakte ljudi koji to rade, nego me samo interesuje okvirno kako se krecu cene ?

Pozdrav.
 
Uzeh juce 55u8qf

Prvo sto cu da uradim je da proverim koliko ima radnih sati. Kako se to proverava, zna li neko ?
Drugo, okvirno, koliko se krecu cene kalibracije ? Nemojte da stavljate kontakte ljudi koji to rade, nego me samo interesuje okvirno kako se krecu cene ?

Pozdrav.
Srecna kupovina. Ako imas vremena mozes li testirati HDR i Dolby Vision sadrzaje na tv-u? Pa da nam preneses tvoje iskustvo i misljenje.
 
Uzeh juce 55u8qf

Prvo sto cu da uradim je da proverim koliko ima radnih sati. Kako se to proverava, zna li neko ?
Drugo, okvirno, koliko se krecu cene kalibracije ? Nemojte da stavljate kontakte ljudi koji to rade, nego me samo interesuje okvirno kako se krecu cene ?

Pozdrav.
Trebalo bi da može Service menu kojem se pristupa...

  1. Hit menu on the remote
  2. Tap right to enter the full menu
  3. Scroll down to sound
  4. Tap right and select Advanced Audio Settings
  5. Scroll down and highlight the Balance slider, make sure it is on 0
  6. Enter 1969 on your remote
  7. The menu will disappear and a green "M" will appear at the top left
  8. Hit menu on the remote, this time a service menu will appear

Onda bi trebalo da je tu negde. Kod mene na 50U7QF je pod 'Options', na dnu pise Running time... (slika nije moja, ali čini mi se da je identičan meni)

1644566927272.png
 
Onda kad udjem u servisni menu i pogledam vreme rada, sta da uradim da ne brickujem ? Kako se izlazi iz tog menija ? Nije valjda da mora da se gasi tv na dugme ?
 
Naravno da se ne treba igrati previse ovde, ali ne treba ni praviti bauka od samog menija.
Izlazi se tako sto se iskljuci tv. Kada se ponovo ukljuci, trebalo bi da bude u 'normalnom' modu.
 
Već par dana EON pri prvoj promjeni kanala samo crnu sliku prikazuje. Nakon samog pokretanja normalno pusti kanal na kome je ugašen. TV je 50U7QF.
Posljednja je verzija firmwara.
Ima li neko sličan problem ili još bolje rješenje za isti?
 
Već par dana EON pri prvoj promjeni kanala samo crnu sliku prikazuje. Nakon samog pokretanja normalno pusti kanal na kome je ugašen. TV je 50U7QF.
Posljednja je verzija firmwara.
Ima li neko sličan problem ili još bolje rješenje za isti?
Hoce nekada da ubrljavi, promeni region, pa vrati... Bez brisanja kesa
 
Nazad
Vrh Dno