Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,539
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Postoji li neki sajt, poput onog češkog, sa kojeg mogu da se skinu apdejti za hisense televizore? Pitam jer tu nisu odavno ažurirali, sve je uglavnom iz 2020. najkasnije.
Ja sam skidao sa ruskog...pocinje sa 4.
 
škakljivo pitanje. 43"+ su 4K modeli sa VIDAA U sistemom koji tek od verzije 4 (i 5) podržava EON, to su modeli za '20. (F u oznaci) i '21. godinu (G u oznaci). manje dijagonale, koje su Full HD ili HD Ready, samo Android modeli podržavaju EON (e, sad, koji su Android modeli uglavnom se ne može zaključiti na osnovu oznake modela)

inače, za preporuke za kupovinu postoji https://forum.benchmark.rs/forums/Šta-da-kupim.199/
 
Ne kuzim nikako razliku izmedju tj koji je bolji hisense a7g ili e76g ?
Nasao sam 58A7Gq za jeftine novce.
Al sam nasao i nano 75 povoljno.
Pa sam sad u nedoumici.mada me jako privlaci 58 ekran
 
Imam problem vec neko vreme sa H55A6100 televizorom, odbija da se upali kada stoji duze vreme u stand by. Kada ujutru pokusam da upalim TV preko daljinskog i na dugme na samom uredjaju uopste ne reaguje iako svetli crvena lampica da je u stand by rezimu tj ugasen, onda ga izvucem iz struje i upalim ga bez problema i nakon toga sasvim normalno radi do sledeceg puta kada duze ostane ugasen, recimo vise od 6 sati.
Kada ga upalim ume da bude jako spor tj da je odziv na komande sa daljinskog malo usporen i nekada se desi da se posle par minuta ugasi sam od sebe, onda ide ponovo cupanje iz zida i nakon toga normalno funkcionise.

Meni ne deluje kao hardverski kvar nego vise da je softverske prirode, zato sam mu ponovo pregazio FW sa poslednjim koji je dostupan na onom Ceskom sajtu iako je ista verzija vec bila instalirana, ali sam mislio da ce mozda da pomogne, ta akcija nije dala rezultate.
Pokusao sam i sa vracanjem na fabricka podesavanja, i sa nekim tutorijalima sa neta da se drzi dugme za paljenje na daljinskom 30s pa da se izvuce i vrati u struju ili tako nesto sto je takodje bilo bezuspesno.

Da li je neko imao slicnih problema i mozda zna kako mogu ovo da resim?
 
Pozdrav, da li mi neko možda može pomoći, u pitanju je Hisense tv 40B6700PA Smart Android Full HD. Kada ga uključim prikazuje ovu sliku na ekranu i nemoguće je pustiti kanale, svašta sam probala ali bezuspešno?
 

Prilozi

  • Hisense.jpg
    Hisense.jpg
    75.8 KB · Pregleda: 47
Треба та 2 тастера која су обележена држиш толико секунди колико ти тражи, како би повезала даљински.
 
Pozdrav, da li mi neko možda može pomoći, u pitanju je Hisense tv 40B6700PA Smart Android Full HD. Kada ga uključim prikazuje ovu sliku na ekranu i nemoguće je pustiti kanale, svašta sam probala ali bezuspešno?
Ovo na slici ne izgleda kao daljinski za Hisense TV, već kao daljinski za Mi Box S (ili možda neki sličan Android box), da nije možda povezan neki box na TV, pa traži da se upari njegov daljinski?
 
ili traži da se upari drugi daljinski sa TV-om? B6700 je Android TV model. ja imam 32B6700PA i uz njega ide običan daljinski (ništa ovako fancy kao na slici)
 
Ovo na slici ne izgleda kao daljinski za Hisense TV, već kao daljinski za Mi Box S (ili možda neki sličan Android box), da nije možda povezan neki box na TV, pa traži da se upari njegov daljinski?
Nemam ništa od toga, samo karticu od super nove, i daljinski od tv-a.
ili traži da se upari drugi daljinski sa TV-om? B6700 je Android TV model. ja imam 32B6700PA i uz njega ide običan daljinski (ništa ovako fancy kao na slici)
I moj daljinski od tv je običan, nije fensi :giggle:. Nemam pojma kakv je ovo daljinski na slici ekrana, nikada se nije pojavilo do sad.
 
probaj da isključiš bluetooth na TV-u (ima isti, prema specifikacijama https://rs.hisense.com/proizvodi/televizori/fhd-hd-tv/40b6700pa/20002053#spec)
Ne znam kako bih isključila bletooth, jer neće apsolutno nijednu komandu na daljinskom da izvrši sem da ugasi i upali tv i kao što sam napisala može yuotube da se koristi. I da kada isključim kabl iz struje pa posle nekog vremena uključim i upalim na daljinskom tv, tada se prvo pojavi da odaberem jezik, odaberem srpski i onda opet ova ista slika sa daljinskim na ekranu.
 
Nazad
Vrh Dno