Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,571
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Umesto obećane Vidaa U4.0, na mom Hisense 50 U7B, dodat Simple Smart SS-IPTV, bez Srbije, kao i Wikipedia i Al Jazeera. Obećavajuće pred Novu godinu od kompanije Hisense.
 

Prilozi

  • hisense.jpg
    hisense.jpg
    236.5 KB · Pregleda: 217
Meni je sinoc na U7QF izbacio update L1103, UK podesena zemlja.
Update include:
  • VIDAA U4.3 platform release
  • Aplication enhancements
  • Software bug fixes
Instalirao sam ga ali nisam stigao da ga testiram. Na stranim forumima sam citao da je ovaj update smanjio (resio) "judder" problem.
Ja nisam stigao da testiram ali cu preneti iskustva kada stignem da testiram.
 
Sigurno TV iz 2019 nece dobiti azuriranje na Vidaa U4.0
Jer im to nije interes teraju ljude da kupe nove TV.
Resenje kupite Android Box.
 
Da li je neko koristio / video / kupio 55E76GQ? Našao sam dobru akciju za taj model pa me interesuju vaša iskustva.
 
Pogledao sam ovu recenziju i ono što me odvratilo od ovog TV-a je što izgleda prilično pati od DSE-a. Pogledajte npr. u tom videu od 1:57 pa obratite pažnju na travu na fudbalskom terenu, donji desni i levi ugao, DSE je priličan. Ili kad Ronaldo šutira penal levu i desnu stranu TV-a, baš neprihvatnljiv DSE. On se inače može zapaziti u mnogo scena u ovoj recenziji ako se malo bolje zagleda. E sad moguće da je to u prirodi manje nego na snimku jer snimci inace malo to pojačaju. Pored ovoga pogledao sam još nekoliko snimaka na YT ovog TV-a i gotovo svuda sam uočio DSE...
 
Ko ima problem sa AppsNow treba da idete u podesavnje~mreža~konfiguracija mreze~ip podešavanja pa podesite ovako dns 1 i dns 2.
Ja sam npr ukuca:
DNS 1: 23.21.43.50
DNS 2: 54.183.15.10
 
MA sad citam jos od maja je vest da ce vida 3.0 dobiti update na 4.0 ali sto je jedan napisao, na internetu niko "ne laze" :) tako da mislim da ce ostati moj tv stick na ovom nazovi smart tv-u
 
Pogledao sam ovu recenziju i ono što me odvratilo od ovog TV-a je što izgleda prilično pati od DSE-a. Pogledajte npr. u tom videu od 1:57 pa obratite pažnju na travu na fudbalskom terenu, donji desni i levi ugao, DSE je priličan. Ili kad Ronaldo šutira penal levu i desnu stranu TV-a, baš neprihvatnljiv DSE. On se inače može zapaziti u mnogo scena u ovoj recenziji ako se malo bolje zagleda. E sad moguće da je to u prirodi manje nego na snimku jer snimci inace malo to pojačaju. Pored ovoga pogledao sam još nekoliko snimaka na YT ovog TV-a i gotovo svuda sam uočio DSE...
Vec sam pominjao, ali ovo je i moja (jedina) prituzba na 50U7QF koji posedujem.
Generalno cini mi se da Hisense kuburi malo sa DSE, kod rodbine/prijatelja jos 55A7500, 55A7300 i 55A7100 (da, svi su kupili TV ove godine :-D ) j svi do jednog su imali manje ili vise izrazen ali ipak primetan DSE na fudbalskim utakmicama. Tu je najlakse primetiti zbog trave i kretanja kamere po istoj, ali tu su recimo i nebo i slicne scene.
Sad, moguce je da se tako potrefilo ili da ja mozda ocekujem previse u tom nekom cenovnom rangu (mada sam bas zato i birao U7QF za sebe koji je nivo iznad spomenutih), ali npr. caletov nov LG za slicne pare ne pati od tih problema. I to sam pokusavao da ih nadjem.
U svakom slucaju, ko je osetljiv treba da bira i model i oceni pojedinacni primerak koji mu je zapao, pa i da vrati ako nije zadovoljan. Jer cini mi se da proizvodjaci i prodavci u jeku ove opste nestasice i logistickih problema pokusavaju da proguraju i ono sto ne bi trebalo.
Ja se evo ne secam da sam ranije to toliko primecivao, a gledao sam fudbala i po tudjim kucama, kaficima, kladionicama...
 
Vec sam pominjao, ali ovo je i moja (jedina) prituzba na 50U7QF koji posedujem.
Generalno cini mi se da Hisense kuburi malo sa DSE, kod rodbine/prijatelja jos 55A7500, 55A7300 i 55A7100 (da, svi su kupili TV ove godine :-D ) j svi do jednog su imali manje ili vise izrazen ali ipak primetan DSE na fudbalskim utakmicama. Tu je najlakse primetiti zbog trave i kretanja kamere po istoj, ali tu su recimo i nebo i slicne scene.
Sad, moguce je da se tako potrefilo ili da ja mozda ocekujem previse u tom nekom cenovnom rangu (mada sam bas zato i birao U7QF za sebe koji je nivo iznad spomenutih), ali npr. caletov nov LG za slicne pare ne pati od tih problema. I to sam pokusavao da ih nadjem.
U svakom slucaju, ko je osetljiv treba da bira i model i oceni pojedinacni primerak koji mu je zapao, pa i da vrati ako nije zadovoljan. Jer cini mi se da proizvodjaci i prodavci u jeku ove opste nestasice i logistickih problema pokusavaju da proguraju i ono sto ne bi trebalo.
Ja se evo ne secam da sam ranije to toliko primecivao, a gledao sam fudbala i po tudjim kucama, kaficima, kladionicama...
Činjenica je da DSE pomalo zavisi i od primerka do primerka, međutim teško će se desiti da jedan primerak istog modela ima izražen DSE a da ga drugi uopšte nema, bar je moje iskustvo takvo. Mislim da je ta priča o panel lutriji prenaduvana i da DSE dominantno zavisi od modela a ne od primerka, rekao bih od modela dominantno a od primerka u nijansama. Eto npr. ovaj model o kome pričamo (E76GQ) ni jedan na YT nisam video da nema DSE, negde jeste bilo malo manje a negde više ali svaki ga ima. Drugi primer, ja imam Samsung TU8500 seriju koji nema u realnim scenama primetan DSE i nisam ga primetio ni na nekoliko drugih primeraka koje sam video po raznim prodavnicama i kod nekih prijatelja (da ne bi bilo da ga reklamiram taj TV ima neke druge probleme ali to ovde nije tema). Inače sam DSE je za mene apsolutno neprihvatljiv na TV-u koji ima Quantum dot, Dolby Vision, HDR10+, Dolby Atmos i mnoštvo drugih naprednih tehnologija, dok nekom drugom to ne smeta ili mu predstavlja prihvatljiv kompromis.
 
Postoji li neki sajt, poput onog češkog, sa kojeg mogu da se skinu apdejti za hisense televizore? Pitam jer tu nisu odavno ažurirali, sve je uglavnom iz 2020. najkasnije.
 
Da li neko zna kako vratiti stariji firmware?
Posto mi je bio k0622 a kad sam prebacio na UK za drzavu dobijo sam upustvo da postoji novi firmware kojeg sam skinuo i instalirao.
Sad nemoze da se ubaci stari firmware posto dobijam poruku da je ovo nova verzija softvera.
 
Nazad
Vrh Dno