Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,674
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Nemam takav TV, ali ako ti je slika generalno bleda, onda probaj da promeniš "RGB Range".
Na soniju: (Settings) > [Sound and Screen] > [Video Output Settings]
Obično stoji na "automatic" i bude OK, ali probaj da promeniš na "limited" ili "full", jer možda PS4 ne komunicira ispravno sa televizorom da bi uključio RGB opseg koji TV zaista koristi. Postoje samo ova dva opsega (full ili limited), ali možda ti na automatic uključuje pogrešan. Zato probaj ručno. Važi i za podešavanja RGB opsega na samom TV. Potraži pravu kombinaciju podešavanja na konzoli i televizoru.
Meni je tako nekada na starom LG bila bleda slika sa PS4, dok nisam pročačkao ova podešavanja i namestio da bude odlična.
Stavio sam na Full, i mislim da je za nijansu bolje. Imam generelano problema sa jednom igricom. Bice da je da sam se navikao na IPS ekran
 
Stigao update na Vidaa 4.3, A7300F je u pitanju.
Nema za sada nikakvih vizualnih promena.

Koliko vidim promena je na UK country settingu gde je dodan Disney+ app, moguće da je bio i ranije ali ga nisam video.
 
Pozdrav svima,

Uzeo sam 65U7QF.
Šta je preporuka za solidan zvuk? Koliko vidim, ne podržava 3.5 mm ulaz, a šteta jer imam dobre zvučnike, Logitech Z3.

Video sam da postoji HiSense soundbar HS205, ali soundbarovi mi ne deluju ozbiljno, a puštam muziku sa Deezera preko TVa.
Nije mi bitno da je glasno, već da je zvuk prostoran, da se čuje bas lepo, itd...

Hvala svima.
Ja sam uzeo polovnu yamaha ysp-1000 soundbar. Morao sam servisirati kondenzator za paljenje i posle toga je radila ok.
Ima adapter opticki->3.5mm za par desetina evra, ako imas daljinski za z3 zvucnike, posto mislim da nece moci da se podesava zvuk na tv-u.
 
Ja sam uzeo polovnu yamaha ysp-1000 soundbar. Morao sam servisirati kondenzator za paljenje i posle toga je radila ok.
Ima adapter opticki->3.5mm za par desetina evra, ako imas daljinski za z3 zvucnike, posto mislim da nece moci da se podesava zvuk na tv-u.
Druže, hvala puno na predlogu rešenja.
Što bi se reklo, ljubi brat.
 
Gledam za kuma model 43A7300F koji mu odgovara za njegove potrebe ali je na prethodnom tv-u imao instaliranu supernova aplikaciju pa me zanima da li je ima i na novom Vidaa 4.0?
 
Gledam za kuma model 43A7300F koji mu odgovara za njegove potrebe ali je na prethodnom tv-u imao instaliranu supernova aplikaciju pa me zanima da li je ima i na novom Vidaa 4.0?
Imas i 43A7100F,razlika izmedju tog tvog i ovog je samo u nogicama,nema bitnih razlika.Ja sam hteo taj prvo,ali ga nije bilo online pa sam uzeo 43A7100F.
 
Pozz društvo. Vidim da je 55E76GQ trenutno na finom sniženju. Ima li ko neka iskustva sa ovim modelom i ima li bitne razlike u odnosu na U7GQ recimo? Vidim da ima fabricki instaliran ovaj VIDAA 5.0 pa kontam da je to prednost u odnosu na starije modele
 
Pozz društvo. Vidim da je 55E76GQ trenutno na finom sniženju. Ima li ko neka iskustva sa ovim modelom i ima li bitne razlike u odnosu na U7GQ recimo? Vidim da ima fabricki instaliran ovaj VIDAA 5.0 pa kontam da je to prednost u odnosu na starije modele
I mene zanimaju iskustva sa ovim TV-om. Što se tiče teorije u odnosu na U7QF nema lokalno zatamnjivanje, navodno ima bolje procesiranje slike i ima AI za dodatno optimizovanje slike. Na Hisense sajtu nije u ULED kategoriji već u UHD kategoriji što mi nije najjasnije jer ima quantum dot panel (verovatno zbog nedostatka lokalnog zatamnjivanja). Inače kada bi neko potvrdio da ima solidnu dubinu crne boje kao i da sa isključenim MEMC-om nema nikakve probleme sa gledanjem fudbala u 1080@50i (DSE ili bilo kakav judder, stutter ili slično) uzeo bih ga u razmatranje za kupovinu.
 
I mene zanimaju iskustva sa ovim TV-om. Što se tiče teorije u odnosu na U7QF nema lokalno zatamnjivanje, navodno ima bolje procesiranje slike i ima AI za dodatno optimizovanje slike. Na Hisense sajtu nije u ULED kategoriji već u UHD kategoriji što mi nije najjasnije jer ima quantum dot panel (verovatno zbog nedostatka lokalnog zatamnjivanja). Inače kada bi neko potvrdio da ima solidnu dubinu crne boje kao i da sa isključenim MEMC-om nema nikakve probleme sa gledanjem fudbala u 1080@50i (DSE ili bilo kakav judder, stutter ili slično) uzeo bih ga u razmatranje za kupovinu.
Sad sam malo istraživao oko toga i mislim da je UHD isto kao i ULED. Koriste istu rezoluciju 3840 x 2160, koja se još označava kao 4K.
 
ULED je takođe UHD (a i 8K), obrnuto ne mora da važi. ULED (Ultra LED) znači da ima dobro urađene neke stvari (Ultra Motion, npr). quantum dot (ono Q u oznaci) od ovogodišnje generacije nije više ekskluziva za ULED
 
Sad sam malo istraživao oko toga i mislim da je UHD isto kao i ULED. Koriste istu rezoluciju 3840 x 2160, koja se još označava kao 4K.
Tu nije stvar u rezoluciji, naravno da su 4K. ULED kategorija televizora im je pandam QLED Samsung televizorima i tiče se isključivo načina izrade panela (quantum dot). Međutim, koji TV će svrstati u tu kategoriju očigledno ne zavisi samo od toga već i od nekog drugog kriterijuma koji sami određuju, verovatno mora imati i lokalno zatamnjivanje.
 
ULED je takođe UHD (a i 8K), obrnuto ne mora da važi. ULED (Ultra LED) znači da ima dobro urađene neke stvari (Ultra Motion, npr). quantum dot (ono Q u oznaci) od ovogodišnje generacije nije više ekskluziva za ULED
Svakako ono što mogu da primetim na njihovom oficijelnom sajtu je da su televizori označeni kao ULED dosta skuplji od ovih UHD.
 
ULED je takođe UHD (a i 8K), obrnuto ne mora da važi. ULED (Ultra LED) znači da ima dobro urađene neke stvari (Ultra Motion, npr). quantum dot (ono Q u oznaci) od ovogodišnje generacije nije više ekskluziva za ULED
Jedina stvar koja je bolja kod U7QF u odnosu na E76GQ je lokalno zatamnjivanje (ovaj drugi to i nema), sve ostalo je na strani ovog drugog, pa čak i MEMC, tako kažu recenzije.
 
Jedina stvar koja je bolja kod U7QF u odnosu na E76GQ je lokalno zatamnjivanje (ovaj drugi to i nema), sve ostalo je na strani ovog drugog, pa čak i MEMC, tako kažu recenzije.
Koju ulogu najviše igra to lokalno zatamljivanje? Sem razlike u ceni, da li igra veliku ulogu u kvalitetu slike i koliko je primetna razlika na panelima sa lokalnim i bez lokalnog zatamljivanja?
 
nikako. nije podržano
 
da li se isplati uzeti hisense 55u7qf za 80k? ima li za te pare nesto bolje
I ja imam istu dilemu.Trenutno imam 43 inča LG ful hd i hoću da uzmem 55 inča uhd.Pogledao sam kod prijatelja u stanu kako izgleda slika 55 u7qf sa eon boxa,sa netflixa , sa youtuba.Slika je nekako meni neobična nisam navikao.Uhd kanali su oštri i tu sam zadovoljan.Malo mi je neobično kada gledam fhd .Ja sam suzio izbor na hisense 55u7qf ili sony 50 X80J ili lg 55 up7803.
 
Koje pritom ništa spec nije donelo. Stiglo i meni na U7QF.
 
Nazad
Vrh Dno