Šta je novo?

Hisense Energy Pro HiNano 12

Na prethodnoj strani sam kacio sliku da klima na grejanju sa eco+ifeel modulira oko 250w.
Pa dobro, hoće čovek da proba malo i drugu stranu.
Mislim da si se ti već odlučio za jednu od te tri, sada samo tražiš odobravanje foruma.
Što se mene tiče, uzmi koju hoćeš. Jeste da nemam nikakva iskustva sa njima, ali eto, dajem moralnu podršku. 😁
Ma nek pise ko sta hoce,ali ja znam da moja dobro radi i da sam zadovoljan.Znam sta mi je serviser rekao sto ugradjuje klime.Cini mi se da je rekao da su najvise ugradili energy modele.
 
Ama covjece klima jeste ekstra ali ne radi ispod 370-400w, ima nas 5 najmanje koji je koristimo iskljucivo za grijanje citavu zimu i svima radi isto. Ti je uslikao na 10 minuta uz centralno grijanje i svima ispiras mozak.

Evo meni se danas na +12 stepeni 15 puta ugasila i upalila
 
Kao prvo klima je koriscena kada nije bilo centralnog grejanja.2.Bez problema modulira ispod 350w ne radi kao on off klima.I nije SVE u modulaciji.I GTech je odlicna klima,ali ne ide ispod 350-400w koliko sam procitao.Ja sam dokazao da moja ide do 250w.Da se ne lazemo isla je nekoliko minuta do 250 pa je posle malo povecala.Ti ili negde gresis u koriscenju iste ili je neki razlog sto nece da ide nize.
 
Poslednja izmena:
Ako je tako de nam uslikaj potrosnju sa nekim danasnjim datumom da vidimo tu potrošnju
 
Kad je budem palio da greje.Ionako prestaje toplana da greje za nekoliko dana.Tad je klima bila podesena na obicno grejanje eco i feel opcije su bile upaljene.Podesena je bila 23 odrzavala 25.Na eco rezimu ogranicava potrosnju.Moja se nalazi u sobi od 20 kvadrata.
 
Hteo sam da probam nove opcije, ifeel, praćenje, jonizatoe itd..
Ne znam kakve su ove klime, koristio bi svakako ventilator na najsporije, grejanje 23 hladjenje preko 25.
Stan je mali, garsonjera, prozori samo sa jedne strane, oko 25kvm.



Na Daikin sam stavio wifi modul tako da radi na wifi, tačno je za modulaciju ako se to odnosi na usporenje rada, meni na nekim momentima troši i oko 150w, inače non stop mi je klima na noćni mod (drvo/jelka ikonica), na najsporije i 22/23 kako kad... Radi već 6,7 god bez problema, malo se čuje spoljna jedinica ali ne smeta meni već možda komšijama...
 

Prilozi

  • 16811538076125400986744650379761.jpg
    16811538076125400986744650379761.jpg
    117.4 KB · Pregleda: 28
Poslednja izmena:
Hteo sam da probam nove opcije, ifeel, praćenje, jonizatoe itd..
Ne znam kakve su ove klime, koristio bi svakako ventilator na najsporije, grejanje 23 hladjenje preko 25.
Stan je mali, garsonjera, prozori samo sa jedne strane, oko 25kvm.
Ako uzmes cenu i kvalitet klima je dobra.Tiha je,skoro pa necujna ja sam prezadovoljan.Jedino se cuje unutrasnja kad se stavi na turbo,spoljna je necujna skoro.To pametno oko je marketing.Kad upalim pracenje vrti ona krilca levo desno.
 
Dajte ipak neku preporuku do 75k, ne vredi... Samo da ima wifi ili makar da bude ready a da modul ne kosta 100eur...
 
Ama covjece klima jeste ekstra ali ne radi ispod 370-400w, ima nas 5 najmanje koji je koristimo iskljucivo za grijanje citavu zimu i svima radi isto. Ti je uslikao na 10 minuta uz centralno grijanje i svima ispiras mozak.

Evo meni se danas na +12 stepeni 15 puta ugasila i upalila
Prijatelju da se greješ celu zimu na 200w ne ide...a i da ide trebao bi doobrano da uložiš u izolaciju pa bi i tad bilo pitanje da li ti je grejanje 200w po zimi u odnosu na uloženo.

Naravno da nikome neće raditi isto ne ova već svaka klima nebitan je brend...ključnu ulogu igra način gradnje, izolacija, raspored prostora koji se tretira i naravno vremenske prilike. Prosto poređenje koje praviš i to što zahtevaš od klime nije realno.
 
Prijatelju da se greješ celu zimu na 200w ne ide...a i da ide trebao bi doobrano da uložiš u izolaciju pa bi i tad bilo pitanje da li ti je grejanje 200w po zimi u odnosu na uloženo.

Naravno da nikome neće raditi isto ne ova već svaka klima nebitan je brend...ključnu ulogu igra način gradnje, izolacija, raspored prostora koji se tretira i naravno vremenske prilike. Prosto poređenje koje praviš i to što zahtevaš od klime nije realno.
Nisam pricao o tome koliko je vati realno grijati koliki prostor.

Vec je rasprava vezana za to sto je neko trazio preporuku klime za manju prostoriju. Za manju prostoriju treba klima koja uspjesno nisko modulira i spušta potrošnju jer brzo zagrije mali prostor.

Ja sam rekao covjeku da su ove klime jako dobre, odlicno griju i sve ali hisense klime energy hi nano i energy pro plus koje ima nas 5-6-7+ na forumu i klima ne moze da modulira ispod 400w (u najboljem slucaju kratko oko 370)w. Ne vezano sad za prostor koji se grije i izolaciju, i u najboljim uslovima kada treba da spusti modulaciju klima kada dodje do 370 ugasi se.

Na toplijim, prelaznim periodima klima se cesto zbog toga gasi i pali.

Jedino kolega aleksa konstantno ubjedjuje da njegova radi na 250w medjutim kada tražimo dokaz pokaze nam sliku gdje aplikacija pokazuje potrošnju od 250w ali pokazuje i da je klima je za citav mjesec/godinu radila svega par minuta. Onda je u par navrata rekao da se on grije na centralno i da samo ponekad upali klimu za grijanje. A o kombinaciji postavki na kojima klima navodno pocne da spusta potrošnju necu ni da pricam, znaci prva prica je bila Ai + hi nano pa onda Ai + ifeel pa sad na kraju ai + eco + ifeel itd...

Poenta price je da ne volim da se navlaci ljude na ljude na nesto sto nije tacno. Ko grije veci prostor 20+ kvadrata klima je ekstra, ko grije jednu manju prostoriju u prelaznom periodu ce se cesto gasiti i paliti i to je to, ima jos ljudi kojinkoriste pa neka se jave da potvrde
 
A sta nije tacno?Sto sam postavio sliku kad je modulirala oko 250w?Sledeci put cu da okacim sta sam sve aktivitao od opcija i koliko trosi opet iako sam vec 2-3 puta kacio.Ja niti znam kako su tebi montirali istu niti znam kako je ti koristis.Ja samo znam da je moja spustala do 250.Zadnje sto sam probao je eco+ifeel.Ali ne na smart rezimu.Bez ovih opcija ona ide do 370-400w.A ovo Al+Hinano nema veze sa vezom.
 
Poslednja izmena:
Nadjoh negde, nema ih svuda...

A za ovu kvadraturu da li je ok 09btu? Sto vise gledam sve sam vise zbunjen... Mozda ipak Daikin 09 ftxc25... (ili amber 12)
 
Dobro vece zelim. Burazer planira da kupi ovu klimu
Pa, da li je klima ok,ako je neko ima i kakva su iskustva sa njom?
 
Ok je ta klima,ali za iste pare ima energy pro plus koja je malo bolja.Ima malo jaci kapacitet i jaci protok vazduha.Ja imam ovu i prezadovoljan sam.
 
Da li neko zna da mi odogovri ovde vezano za ostvarivanje garancije mod hisense klime. Naime zvao sam ih da mi pogledaju klimu koja je malo brljavila u radu. I rekli su mi da treba da imam racun fiskalni od onog sto mi ugradjivao inace gubim garanciju. Da li beko zna nesto vise o tome jer mi je potpuno nelogicno niti mi je kad dam kupovao iko reko da treba i fiskalni od servisa koji ugradjuje vec samo pecat firme koja je ugradjivala
 
Da moras da dostavis dokaz o ugradnji klime, ne mora biti fiskalni racun, Ali to ako samo reklamiras klimu za povrat. U slucaju kvara to ne traze. Meni su bar tri puta bili i nisu to trazili. To su trazili kad sam htio izmjenu uredjaja tj povrat novca.
Racun od klime i garantni list to obavezno. To sam sve online odradio na njihovom sajtu, mislim da jedino tako funkcionise. Ili pozivom na broj, posto sam ja u BiH, mislim da im je sjediste u Sarajevu. Kad sve to odradis onda ti se javi ovlasteni serviser.
 
Uzeo Gree Amber po preporuci... Zadovoljan sam mada cekam zimu da bi video kako stvarno radi i uporedio sa Daikinom... hisense su mi rekli da je za izbegavanje ali to mi je bio prvi izbor.
 
Posle 23 godine mi riknula Samsung klima, naravno on/off, tada nisu ni postojale inverter :). Svakako sam planirao da uzmem neku inverter a ovu da prebacim u radionicu, na kraju, ne da se, ice u smece :). Kompresor zuji, izbaci bimetal, reko garant kondenzator, koji je btw i procureo, uzmem oba nova, 30mF za kompresor i 1,5mF za ventilator, zamenim, kad ono isto, sto ce reci da je kompresor riknuo.
Elem, da se vratim na temu, usao sam u uži izbor ove klime iz teme Hisense Inverter Energy Pro Plus Hi Nano QG35XV0E redovna cena oko 75k, mogu da je dobijem za 70k i Gree Ecoplus Pular 12k Inverter WiFi + Set za 60k din.

E sad, Hisense nema set od 3m koji dolazi uz Gree klime, tako da je ugradnja za Hisense 18k din a za Gree 12k din. U zbiru Hisense bi me izašla 88k din, a Gree 72k din. Razlika 16k, nije mala, ali nije presudna ako je generalno Hisense bolji izbor, jer se nadam da ce bar 10 godina služiti, 23 kao ova Samsung sigurno ne, jer kvalitetet danas ničega nije kao što je nekad bio.

Klimu bih koristio kako za hladjenje, tako i za primarno grejanje prostorije od 32m2, za razliku od Samsung On/Off koju sam koristio za hladjenje i grejanje do 0 stepeni.

Kojoj biste dali prednost od ove dve, kada uzmemo u obriz i sam kvalitet i razliku u ceni?
 
Posle 23 godine mi riknula Samsung klima, naravno on/off, tada nisu ni postojale inverter :). Svakako sam planirao da uzmem neku inverter a ovu da prebacim u radionicu, na kraju, ne da se, ice u smece :). Kompresor zuji, izbaci bimetal, reko garant kondenzator, koji je btw i procureo, uzmem oba nova, 30mF za kompresor i 1,5mF za ventilator, zamenim, kad ono isto, sto ce reci da je kompresor riknuo.
Elem, da se vratim na temu, usao sam u uži izbor ove klime iz teme Hisense Inverter Energy Pro Plus Hi Nano QG35XV0E redovna cena oko 75k, mogu da je dobijem za 70k i Gree Ecoplus Pular 12k Inverter WiFi + Set za 60k din.

E sad, Hisense nema set od 3m koji dolazi uz Gree klime, tako da je ugradnja za Hisense 18k din a za Gree 12k din. U zbiru Hisense bi me izašla 88k din, a Gree 72k din. Razlika 16k, nije mala, ali nije presudna ako je generalno Hisense bolji izbor, jer se nadam da ce bar 10 godina služiti, 23 kao ova Samsung sigurno ne, jer kvalitetet danas ničega nije kao što je nekad bio.

Klimu bih koristio kako za hladjenje, tako i za primarno grejanje prostorije od 32m2, za razliku od Samsung On/Off koju sam koristio za hladjenje i grejanje do 0 stepeni.

Kojoj biste dali prednost od ove dve, kada uzmemo u obriz i sam kvalitet i razliku u ceni?
Hisense je puno bolji izbor.Ja Imam ovu Hisense i vise nego prezadovoljan.Jedino kod grejanja staviti temparaturu za 2-3 broja manje u odnosu na zeljenu u prelaznom periodu.Ja sam je platio 65 prosle godine.
hisense su mi rekli da je za izbegavanje ali to mi je bio prvi izbor.
Ne bih se slozio sa ovom recenicom.Ima jedan model Hisense-a koji je problematican.
 
Nazad
Vrh Dno