Šta je novo?

Hisense Energy Nordic

Jedino ako se meni zapao felerican primerak. Mada mislim da je glavni problem softver. Evo pre pola sata setovao preko aplikacije fan 5 temp 18 da bi odrzavala 21c. Pricamo o spratu kuce gde se klima nalazi. Trenutno je sad 23c, i dalje radi zakucana na 550w. Napolju ja 2c. Smanjio sam na 16c i dalje nece da se ugasi. Nesto zakucala. Sad hard reset pa pravac tehnomedia ako hoce da mi vrate kintu da se ne drkam sa servisima.
I ja sam taman htio pisati, treba bar jos jedan korisnik da potvrdi ovo. Ne mislim da ribolovac laže nego moža je loše ugrađena ili falerična njegova...
Isti majsor je ugradjivao i amber. Bio pored njega celo vreme. Ova je i propisno vakumirana. Nije do majstora. Jedino da je feler, mada ne verujem. Prolazi samodijagnostiku, ne prijavljuje nista.
 
Jedino ako se meni zapao felerican primerak. Mada mislim da je glavni problem softver. Evo pre pola sata setovao preko aplikacije fan 5 temp 18 da bi odrzavala 21c. Pricamo o spratu kuce gde se klima nalazi. Trenutno je sad 23c, i dalje radi zakucana na 550w. Napolju ja 2c. Smanjio sam na 16c i dalje nece da se ugasi. Nesto zakucala. Sad hard reset pa pravac tehnomedia ako hoce da mi vrate kintu da se ne drkam sa servisima.

Isti majsor je ugradjivao i amber. Bio pored njega celo vreme. Ova je i propisno vakumirana. Nije do majstora. Jedino da je feler, mada ne verujem. Prolazi samodijagnostiku, ne prijavljuje nista.
probaj cuveni lek ..izvuci iz struje za 15-20 min.. pa vidi ponasanje
 
Odradio upravo hard reset pa testiram i javljam.
Pazi ne znam gde zivis ja konkretno u Kragujevcu. Prosecan broj ledenih dana u kragujevcu je 90. I to da svih 90 dana bude ispod nule konstatno je mala na verovatnoca ali ajde tako da racunamo. 2160 sati x 0.165w = 356kv sto mu dodje 4000rsd plus minus po sezoni. ti dok platis demontiranje i montiranje nove vec izgubi pare vec za tri godine. A mozda bas zbog tog grejaca manje ce da ide u defrost i kad stvarno udari -15 koji dan neces morati da dogrevas sa necim da bi ti bilo isto kao na -5. Razmisli dobro vidim da si se bas razocarao u nonseance :) :) Ali mislim da se i takodje malo vise opterecujes brojkama pusti ga nek ide zivot kroz par god mozda predjes na toplotnu pumpu i svo ovo nerviranje sad ce ti biti smesno.
 
Ali, zar ovo nije identicna klima kao Energy Pro Plus?
Zar nisu nekome bas iz Hisense-a odgovorili da je to samo novo ime za tu klimu ili sam ja nesto istripovao?

Da, jedno slovo su promenili na spoljasnjoj, ali koliko vidim, identicna je...
 
Ali, zar ovo nije identicna klima kao Energy Pro Plus?
Zar nisu nekome bas iz Hisense-a odgovorili da je to samo novo ime za tu klimu ili sam ja nesto istripovao?
To sam i ja mislio, cak sta vise da su ispeglali par sitnice koje je brljao pro plus
 
Resetovao sam klimu, posto je pocela da brljavi opasno. Koristio sam malo i aplikaciju i ispao je picvajz. Ovde sad veje sneg i spoljna je 2c. Setovao sam je na 20c, odrzava trenutno 23c na spratu na modulaciji 560w. Propraticu je danas i sutra pa cu videti.
 
Resetovao sam klimu, posto je pocela da brljavi opasno. Koristio sam malo i aplikaciju i ispao je picvajz. Ovde sad veje sneg i spoljna je 2c. Setovao sam je na 20c, odrzava trenutno 23c na spratu na modulaciji 560w. Propraticu je danas i sutra pa cu videti.
560w je i ok za tu vanjsku od 2C. Koliki rece da je prostor i izolacija i stolarija koju grije? Mozda ta klima samo kao i energy pro plus ima povecan ispis temperature na ekranu. Eto racunaj ako hoces 23 da mora biti nastimano 20 i to nije veliki problem. Koristi samo heat bez dodatnih opcija, fan stimaj na 2 ili 3. ostavi tako pa prati 24 sata
 
Kuca, desetka fasada, drvena dobra stolarija, dupli prozori, predihtovano itd. Probacu danas i sutra samo golo grejanje pa cu da vidim. Masi mnogo temperaturu, za 3c najmanje. Dobro je sto jos uvek nema defrosta a sneg je siba.
 
Sprat 40 mkv nordic , prizemkje 40mkv com.amber.
 
Dobra je to potrosnja za 40 kv. Moras se samo pomirit da oduzimas za 3 stepena kada stimas, ja isto radim na energy pro plus samo oduzimam 2. Bitno da ona odrzava to nomrlano kada oduzmes. Koristi fan 3 na tu kvadraturu jer je auto fan loš i pusti je nek radi
 
Ali, zar ovo nije identicna klima kao Energy Pro Plus?
Zar nisu nekome bas iz Hisense-a odgovorili da je to samo novo ime za tu klimu ili sam ja nesto istripovao?

Da, jedno slovo su promenili na spoljasnjoj, ali koliko vidim, identicna je...
Da,bas tako,Energy Pro Plus.Zvanicno su i meni rekli iz podrske Hisense.Jedina razlika je sto Energy ima Tosibin kompresor.Potvrdio i montazer.
Nordic za sada se nezna.I verovatno Energy nece biti u ponudi.
 
Posle reseta juce prilicno je bolja situacija. Setovana na 20c, fan 5. Bez ifeel, aplikacije i ostalih egzibicija. U vecoj sobi odrzava 23.5, u manjoj sobi preko puta odrzava 22c. Posto je spoljna temp u plusu ne rade oni grejaci pa sad modulira na 400w, sto je ok obzirom da je napolju 3c. Juce sibao sneg, velika vlaznist i nijednom nije otisla u otapanje. Moracu da progutam tih 165w ipak rade posao(mada je kod ambera to drugacije reseno, a nije se ni on otapao).
Drndanje resetke na spoljjoj sam resio ubacivanjem parcenceta izolacije cevi izmedju saca i resetke(podglavljeno😁).
Propraticu je na dalje, pa javljam.
 
Imam ovu klimu i instalirao sam ConnectLife aplikaciju, ali mi ne pokazuje potrosnju struje, mogu samo da menjam temperaturu i ostala podesavanja. Kad udjem u power consumption pise Electricity 0kwh Runtime 0h. Jel zna neko kako da namestim ovo da mogu videti potrosnju?
 
Imam ovu klimu i instalirao sam ConnectLife aplikaciju, ali mi ne pokazuje potrosnju struje, mogu samo da menjam temperaturu i ostala podesavanja. Kad udjem u power consumption pise Electricity 0kwh Runtime 0h. Jel zna neko kako da namestim ovo da mogu videti potrosnju?
Pusti je da radi i sacekaj par sati. Mada app ne pokazuje tacnu poteosnju
 
Onda baguje aplikacija. Vidis da je njesra, pola stvari ne radi kako treba. Mozes eventualno da probas da deinstaliras app i da resetujes klimu pa ponovo da je uparis. Mada kazem ti ne meri dobro potrosnju. Bolje stavi smart uticnicu. Imas one prosto od 16A za 1150din. Rade poso.
 
Koliko "laže" aplikacija u odnosu na stvarnu potrošnju struje?
 
Ni na Mitsubishi ne radi merenje potrosnje.
 
Pozdrav,
Može li mala pomoć, kada se instalira aplikacija, kako se dalje povezuje klima na wifi? Hvala unapred.
 
Danas je ugradjena i kod mene ova klima. I za sada su utisci....hmmm.

1. Iz spoljne se cesto cuju neki iritantni zvukovi, zuborenje, zujanje.... ne znam da li je to normalno.

2. Aplikacija pokazuje da je u sobi 20c. Dva sobna termostata da je 14c :LOL:

Evo par fotografija.

klima-1.jpg


klima2.jpg


klima3.jpg
 
Poslednja izmena:
Zanemari tu temperaturu u aplikaciji to je temperatura vazduha kod izmjenjivaca a ne temperatura u prostoriji.
 
Danas je ugradjena i kod mene ova klima. I za sada su utisci....hmmm.

1. Iz spoljne se cesto cuju neki iritantni zvukovi, zuborenje, zujanje.... ne znam da li je to normalno.

2. Aplikacija pokazuje da je u sobi 20c. Dva sobna termostata da je 14c :LOL:

Evo par fotografija.

klima-1.jpg


klima2.jpg


klima3.jpg
Da li tu ima 3m cevi?Zborenje,zujanje,brujanje se cuje ako ima manje od 3m cevi zato peoizvodjaci preporucuju najmanje 3m cevi.
 
Da li tu ima 3m cevi?Zborenje,zujanje,brujanje se cuje ako ima manje od 3m cevi zato peoizvodjaci preporucuju najmanje 3m cevi.
Ne, kod nekih klima se jednostavno tako cuje kompresor. (Ako je to tihi zvuk onako nekog sistanja, zvizdukanja). Kod mene se tako cuje ali je jako tiho, cuje se samo kada su svi zvukovi u prostoriji ugaseni.
Otvori prozor i slusaj vanjsku, vidices da se tako cuje vanjska a nesto tog zvuka se prenosi cijevima unutra
 
Da li tu ima 3m cevi?Zborenje,zujanje,brujanje se cuje ako ima manje od 3m cevi zato peoizvodjaci preporucuju najmanje 3m cevi.
Da, ima 3 metara cevi, stavljene su u posebnu izolaciju i namotane iza spoljne jedinice. Mislim da je to dobro uradjeno.

Radi tek par sati, mozda treba malo da se "razradi"
 
Poslednja izmena:
Normalno je ZA OVU KLIMU. Kada digne potrosnju na oko 1kw čuće se i sistanje i zuborenje i neko visokofrekventno pistanje. Ne sekiraj se nista sve je ok. Aplikacija pokazuje netacne vrednosti.
 
Trenuto potrosnja 1500w 😭

Sad se BAS cuje, kao neki omanji potok.
 
Cepace ti tako do sutra, mozda i duze, s obzirom da ti je unutra 14c, dok zidine ne ugreje.
 
Nazad
Vrh Dno