Šta je novo?

Hisense Energy Nordic

Poslednja izmena:
Lako se instalira i povezuje app sa klimom
Fan na pet tj. "super" na daljincu,cvilenje bilo i kod mene ali tad je zadata temperatura na 30c čim sam smanjio na 25c prestalo
Čula se spoljna da cvili...a i malo unutrašnja
Inače kad je zadata temperatura 21,22,23C i fan 5 onda nema tog cviljenje,pištanja...
 
Poslednja izmena:
Vrv cvili jer tad max optereti kompresor, ja ovu moju jos nisam montirao kod dece ne mog se dogovore
@batica11 nisi uzeo tapo da pratis kako modulise
@ribolovacr upali je tek sutra sad nema smisla jos je vrucina imas li cime da pratis modulaciju
 
Nisam,planiram ovo...
 

Prilozi

  • Screenshot_20231202_193036_Chrome.jpg
    Screenshot_20231202_193036_Chrome.jpg
    87.1 KB · Pregleda: 83
Vrv cvili jer tad max optereti kompresor, ja ovu moju jos nisam montirao kod dece ne mog se dogovore
@batica11 nisi uzeo tapo da pratis kako modulise
@ribolovacr upali je tek sutra sad nema smisla jos je vrucina imas li cime da pratis modulaciju
Imam smart uticnice na obe klime.
Ne mogu uopste da pohvatam kako radi ovan nonsense😀.
Kada greje prebaci temperaturu za 3c pa se ugasi. Takodje ne mogu da je uhvatim kad se pali u odnosu na zadatu temperaturu, tj koliko treba da padne ispod zadate pa da krene da radi.
Ako neko zna sta radi ona opcija AI?
Ima tamo neko podesavanje od -3 do +3. Sta to znaci?
Vrv cvili jer tad max optereti kompresor, ja ovu moju jos nisam montirao kod dece ne mog se dogovore
@batica11 nisi uzeo tapo da pratis kako modulise
@ribolovacr upali je tek sutra sad nema smisla jos je vrucina imas li cime da pratis modulaciju
Imam smart uticnice na obe klime.
Ne mogu uopste da pohvatam kako radi ovaj nonsense😀.
Kada greje prebaci temperaturu za 3c pa se ugasi.To je sa Ifeel. Bez njega prebacuje 4c. Takodje ne mogu da je uhvatim kad se pali u odnosu na zadatu temperaturu, tj koliko treba da padne ispod zadate pa da krene da radi.
Ako neko zna sta radi ona opcija AI?
Ima tamo neko podesavanje od -3 do +3. Sta to znaci?
 
Imam smart uticnice na obe klime.
Ne mogu uopste da pohvatam kako radi ovan nonsense😀.
Kada greje prebaci temperaturu za 3c pa se ugasi. Takodje ne mogu da je uhvatim kad se pali u odnosu na zadatu temperaturu, tj koliko treba da padne ispod zadate pa da krene da radi.
Ako neko zna sta radi ona opcija AI?
Ima tamo neko podesavanje od -3 do +3. Sta to znaci?

Imam smart uticnice na obe klime.
Ne mogu uopste da pohvatam kako radi ovaj nonsense😀.
Kada greje prebaci temperaturu za 3c pa se ugasi.To je sa Ifeel. Bez njega prebacuje 4c. Takodje ne mogu da je uhvatim kad se pali u odnosu na zadatu temperaturu, tj koliko treba da padne ispod zadate pa da krene da radi.
Ako neko zna sta radi ona opcija AI?
Ima tamo neko podesavanje od -3 do +3. Sta to znaci?
Ai je u fazonu da je pustis sama sve da ti regulise temperaturu brzinu i krilca onaj senzor kugla ce da ti prati pokrete u kuci i da sklanja da ne duva pravo u ljude. Mislim da ta AI je idealna stvar za hladjenje a ne za grejanje. Moje iskustvo vam pisem sutra posto ja sam ih instalirao u kuci u kojoj ne zivim i taj dan u kuci je bilo 4 stepena sve ledeno pa nije bilo realno da ih nagazim da zagreju. Danas je bilo toplo provetrio sam kucu i ukljucio obe da rade jedna na spratu jedna u prizemlju pa sutra cu da vidim kako se ponasaju kad odem do kuce.
 
Da li i kod Vas kada stavite fan na 1 ili 2 a uključena horizontalna krilca levo,desno (swing) čuje se vibracija plastike i to samo kada se krilca okrenu u desno...gledano u klimu
A kad je fan na 3 ili 4 ili 5 ne čuje se
 
Probao. Cuje se malo. Los kvakitet plastike. Reciklirana izgleda.
 
Prvi utisak o klimi je da deluje jako jeftino.
-Senzori za temperaturu su ekstremno neprecizni. Onaj na uj katastrofa a na daljincu los. Ta njena ocitavanja nemaju veze sa realnom temperaturom u sobi. Zasto, ne znam. Prebacuje zadatu temp. Za 3c na ifeel pa se onda gasi ili modulira. Bez ifeel prebacuje za 4c.
-Ai smart je krastvac u boji ili ti njesra nevidjeno.
-Plastika klime je 90% reciklirana, relativno lose zavrsne obrade I krcka svuda redom.
Dobre strane otkrivene za sad:
  • Unutrasnja jedinica je na fan 2 jako jako tiha, na fan 1 se jedva cuje. Vrlo pozitivno.
  • Sto se tice snage, merio sam izduv na skoro istoj modulaciji 410w na obe, na istoj spoljnoj temperaturi. Amber comfort daje 1.2c visu temperaturu na izduvu u odnosu na nordic u istim uslovima. Pozitivno za 200 eura jeftiniju klimu.
  • Modulacija na amberu ide do 190w, dok nordic ne spusta ispod 360w.
Videcu dalje sta se desava pa izvestavam ovde i dajem uporedni prikaz.
 
To što je plastika reciklirana ne znači ništa. Pravilno bi bilo reći da je plastika lošeg kvaliteta.
 
Svejedno, nije dobra. Nisam protiv reciklaze ali im recept nije sjajan. No dobro, u tom cenovnom rangu i ne treba imati neka prevelika ocekivanja.
 
Štedelo se.
 
Evo mog iskustva sa dve nordic. Kuca od blokova suplji blok stavljen na sire 25cm i malter nikakve izolacije u kuhinji i trpezariji zamenjena stolarija alu termo prekid a ceo jedan zid mi u staklu troslojno ta soba je 32 kvadrata i grejao sam hodnik koji ima stara drvena ulazna vrata koja su malo diht trakom ojacana da manje duva. Za 17 sati rada na 19c ona je potrosila 5kv a na spratu gornja je grejala 27 kvadrata spavacu sobu praznu i hodnik koji je u osnovi 12 kvadrata a duplo kubnih metara jel tu su mi stepenice a na dnu imaju vrata pa je odvojeno gornji i donji deo. gornja klima je potrosila 7kv za 17 sati na 18c. i gore su mi stara stolarija dupli prozori i roletne i u hodniku stari prozor bez komore. Temperatura je bila celu noc i danas 3 stepena. Znaci dole prosek 290w a gore prosek 400w. Planiram da uzmem jos jednu za dnevnu sobu i jos jedan hodnik u prizemlju da mogu dole da zagrejem svih 70 kvadrata i planiram tavan da postavim mineralnu vunu 20cm da sprecim da toplota odlazi. Sto se mene tice za ovu cenu je best buy estecki plastika i tako to meni nije krckalo niti zujalo mada ja na to ne obracam paznju jer u kuci kojoj zivim imam samsung obicnu kojom dogrevam koja zuji trese spoljna vristi vibrira tako da ove dve nove su meni pretihe u odnosu na ovu staru. Ja ne planiram ovu zimu da se grejem na njih selim se na prolece ali testiracu ponovo jos jednom kada budem postavio izolaciju na tavanu pa vam javljam.
 

Prilozi

  • PXL_20231203_131521143.jpg
    PXL_20231203_131521143.jpg
    488.4 KB · Pregleda: 64
Prvi utisak o klimi je da deluje jako jeftino.
-Senzori za temperaturu su ekstremno neprecizni. Onaj na uj katastrofa a na daljincu los. Ta njena ocitavanja nemaju veze sa realnom temperaturom u sobi. Zasto, ne znam. Prebacuje zadatu temp. Za 3c na ifeel pa se onda gasi ili modulira. Bez ifeel prebacuje za 4c.
-Ai smart je krastvac u boji ili ti njesra nevidjeno.
-Plastika klime je 90% reciklirana, relativno lose zavrsne obrade I krcka svuda redom.
Dobre strane otkrivene za sad:
  • Unutrasnja jedinica je na fan 2 jako jako tiha, na fan 1 se jedva cuje. Vrlo pozitivno.
  • Sto se tice snage, merio sam izduv na skoro istoj modulaciji 410w na obe, na istoj spoljnoj temperaturi. Amber comfort daje 1.2c visu temperaturu na izduvu u odnosu na nordic u istim uslovima. Pozitivno za 200 eura jeftiniju klimu.
  • Modulacija na amberu ide do 190w, dok nordic ne spusta ispod 360w.
Videcu dalje sta se desava pa izvestavam ovde i dajem uporedni prikaz.
A na osnovu cega se ovde vecito tvrdi da su senzori za temperaturu na klimama neprecizni?
 
Na osnovu uporedjivanja sa sobnim termometrima.
 
Na osnovu uporedjivanja sa sobnim termometrima.
Moj savet probaj ifeal ali daljinac postavi negde na nesto sto nije hladna povrsina tipa na krevet ili neku tkaninu. Digitalni termostat ima stalak i senzor je uglavom na vrhu pa meri realno umesto daljinca ako stoji na necemu koje je ladno moze da mu promeni za par stepeni. Sto se tice modulacije napisah amber radio na manje. Pazi sve to zavisi od prostora generalno. Moze da se desi kada bi sad obrnuo obe gde stoje da ti amber min bije 350w a nordic 190w. Mada moj savet hvataj prosek mogu neke klime da moduliraju 200w sat vremena a onda 1200w da dige temp a neki koduliraju 350 a 800w da digu temp tako da mislim da to ne treba gledati nego samo izvlaciti prosek potrosnje.
 
Taj prosek potrošnje ti dodje kao da ti jedes kupus, a ja meso. U proseku jedemo sarmu.
Nista posebno ne znaci.
 
Taj prosek potrošnje ti dodje kao da ti jedes kupus, a ja meso. U proseku jedemo sarmu.
Nista posebno ne znaci.
Ja to gledam sa matematicke strane uticnica kaze potrosila toliko za toliko sati jednako prosek :) E sad sto ti kazes sve to moze da zavisi od brdo faktora koliki ce prosek biti to vec nije do mene ja samo kazem modulacija nije merodavna jer klima za sat vremena menja modulaciju brdo puta :)
 
Ja to gledam sa matematicke strane uticnica kaze potrosila toliko za toliko sati jednako prosek :) E sad sto ti kazes sve to moze da zavisi od brdo faktora koliki ce prosek biti to vec nije do mene ja samo kazem modulacija nije merodavna jer klima za sat vremena menja modulaciju brdo puta :)
Zato gledas potrosnju na 24h.
 
Na osnovu uporedjivanja sa sobnim termometrima.
Pa nije ti taj sobni termometar ujedno i klimin termostat pa da na osnovu toga ovde pricamo kako njeni senzori ne valjaju.
To sto se tebi temperatura sa sobnog termometra i ocitana temperatura sa aplikacije koja meri temperaturu sa unutrasnje jedinice ne podudaraju nema nikakve veze.
Posto klima nije povezana na tvoj sobni termometar koji upravlja njome cineci termostat i mucena ima samo taj senzor temperarure na unutrasnjoj j. ona moze samo proracunom da pretpostavlja kolika je kvadratura i zapremina prostorije koju greje i da na osnovu nje kada joj je odredjeni vremenski period pri plafonu temp 26c sebi kaze e sad si dostigla 23c prebaci se na odrzavanje zadate temperature.
Ti ako si njoj zadao na daljinskom 23c i ona se sa zadatih 23c u nekom trenutku prebaci iz moda grejanja u mod odrzavanja zadate temperature znaci da joj senzor savrseno radi to nema nikakve veze sto tebi na app pokazuje 26c indoor, a nema ni veze ni sto se njenih setovanim 23c ne gadja sa ambijentalnom u prostoriji, jer ona nikada ne moze da zna da li zagreva 16m2 ili 45m2.
Drugim recima ako ti je hladno u prostoriji pojacas klimu, ako ti je vruce smanjis je, ne treba da te interesuje koji broj stepeni pise na njoj.
 
Postoje dva problema sa klimama i senzorima, jedan ne smeta nista a drugi smeta itekako!

onaj koji smeta:
-Klima se ne zaustavlja kada dodje do zadane temperature vec grije preko
-klima zagrije do zadane temperature i udje u mod odrzavanja ali kada se ugasi ne pali se cim malo pocne opadati temperatura nego mora opasti za stepen i vise
-kombinacija: em pregrije preko zadate pa se onda ne pali dok ne opadne za 2 tepena.....

onaj koji ne smeta (a tako radi npr energy pro plus, treba ispitati da li tako radi i nordic)
-Senzor je precizan ali nije dobro kalibrisan sa ispisom na ekranu klime. Ponasa se kao da je 2 stepena veća. Znači našimate 22 a ona grije i održava 24. Ovo nije problem jer je precizna vi samo oduzimate 2 stepena na štimanju i to je, želite u sobi 25 naštima 23, želite 22 naštimate 20 i eto...

-Senzor koji se nalazi na unutrašnjoj jedinici klime (i tu temperaturu ispisuje unutar aplikacije) ne bi smio biti u aplikaciji, to služi klimi da mjeri temperaturu usisa i temperaturu izmjenjivača i ne može se koristiti za mjerenje temperature prostorije, jer pošto je odmah uz izmjenjivač koji je zagrijan pokazuje temperaturu koja je za bar 4-5 stepeni veća od temperature u prostoriji, tako da taj podatak treba ignorisati.

-Kada stavljate vas nezavisni termostat za mjerenje temperature treba ga staviti da nije na udaru vazduha klime i ne samo to, najbolje sa strane od klime (na zidu desno ili jevo od zida klime) i pozeljno na visini od metar.
Ja sam to eksperimentisao prije 2-3 godine, imam jako dobar precizan termostat, kada se stavi na suprotan zid od klime (u pravcu duvanja klime ali podaleko) pokazuje i do 3 stepena vecu temperaturu. Kada ga stavim sa strane kako sam gore naveo, ako je blizu poda do 1-2 stepena nize pokazuje a ako ga stavim na visinu oko 2m pokazuje za stepen do 1.5 više. Tako da je neko pravilo da se drži na oko metar visine jer najbolje odgovara našem dojmu temperature. I većina tih termostata posporo kupi temperaturu tako da kada ga stavite treba do pola sata da se prikaže prava temperatura, a samo držanje u ruci par minuta nekada poveća temperaturu senzora
ne treba da te interesuje koji broj stepeni pise na njoj.
Naravno da treba da te interesuje, svi ovi uredjaji kostaju od 500e pa na dalje, nije u pitanju grijalica od 30e. Pa neće niko čitav dan sjediti i povećavati i smanjivati temperaturu. Ako se nastima 23 onda treba da je u pola stepena gore dole održavana temperatura
 
Da nastavim review klime.
Hladno vreme je malo unormalilo rad uredjaja i otkrilo neke negativne stvari.
Definitivno prebacuje zadatu za 3c u bilo kojoj varijanti, a pali se na 1c ispod zadate temperature. Citao i servisnu knjizicu i nema tu pomoci. Nije sjajno Ocekivao sam vise.
Postoji sistem grejaca tacne, kompresora i ne znam cega jos, koji se aktivira na 0c spoljne temperature. Sistem radi 90% vremena dok je temp. 0c i ispod nule. Trosi 165w na sat i sto je najgore povecava ukupnu potrosnju klime, pa i pri najnizoj modulaciji klima ne ide sa potrosnjom ispod 600w. Kada je temp. u plusu modulaciju spusta na 360w.Toliko debilno resenje da nemam reci. Softver kao da je pisao retardirani kinez na aljasci posle napada belog medveda koji mu je odgrizao pola glave. Katastrofa. Vec 4h napolju -1c. Amber zakucan na 416w, a nordic modulira od 860 do 602w u 25% manjoj kvadraturi(sprat iste kuce).
Domet klime pri duvanju reklamiraju na 12m. Tih 12m ima samo u reklami. Realno moze da dobaci nekih 7-8m max. Amber mi pomera zavesu na 10m na fan4. Ovo je bitno zbog grejanja udaljene prostorije.
Resetka sa zadnje strane spoljne jedinice je vrljavo napravljena i kad klima krene da radi cuje se kao mesalica. Srecom to je lako resivo.
Opcija koju reklamiraju kao revolucionarnu je AI SMART. U prevodu to znaci ALA JE OVO SRANJE. Uzasno radi, ali zato mnogo trosi struje 😁
Ima tri dobre stvari kod ove klime. Za ovih par dana nije imala niti jedan defrost.
Ima sirovu snagu, tako da ako zagudi zimus nece biti problema oko grejanja.
Unutrasnja jedinica je tiha. Na fan2 je bas tiha, a na fan 1 skoro necujna. Skroz ok za spavacu sobu.
Sta na kraju reci, koju poruku poslati ljudima koji razmisljaju o kupovini?
NIsam do sada imao prilike da posedujem niti da vidim kako rade hvaljene japanske klime. Video sam vise modela kineskih klima, a neke i posedujem. Da ne znam za bolje i da nemam smart uticnice bio bih zadovoljan ovom klimom. Tiha je, ima snagu i nije mnogo ruzna.
Medjutim, kada se uzme sve u obzir, treba rastegnuti budzet za jos 200-300 evra i kupiti nesto kvalitetnije. Ako to nije moguce mozda treba ici na neki vivax aeri ili vox ivu za manje para. Ovaj nonsense, izvinjavam se, hisense ne vredi ovih para, a ja sam ga platio 56k.
Poduzi je post ali informativan nadam se.
Uzdravlje.
 
Mozda bolje da iskljuci taj komp, taman ce da ustedi za 3 grejaca.
 
Bas šteta ako je tako. Ja imam energy pro plus koja je super ali ima 2-3 sitnice koje kad bi se popravile klima bi bila apsolutno vrhunska i baš sam se nadao da je nordic ispeglana verzija energy pro plusa....
 
Znači ova klima radi skoro kao Gree Muse, što znači za izbegavanje 😁
 
Da. Za izbegavanje. Videcu sa tehnomediom oko povrata danas sta moze da se uradi. Jos uvek imam onih 14 dana od kupovine pa cu da vidim sta i kako.
 
koliko vidim 2 osobe zadovoljne 1 nije... mozda je malo prerano da se kaze za izbegavanje?
 
I ja sam taman htio pisati, treba bar jos jedan korisnik da potvrdi ovo. Ne mislim da ribolovac laže nego moža je loše ugrađena ili falerična njegova...
 
Nazad
Vrh Dno