Šta je novo?

Hisense Energy Nordic

Kod tebe je definitvno kvar.Ne sme da odstupa vise od 2 stepena.
 
Nije klima u kvaru nego je klima sranje. Isto kao i ceo hisense.
Na ifeel odrzava u stepen kada se nadje mesto daljincu. Ali je to filozofija do bola. Klima prolazi samodijagnostiku. Samo gorenje kaze da odstupanje temperature nije tehnicki kvar. Sad sam se zajebao da kupim nesto od njih i vise necu.
I televizori su im sranje🙂

@ivanojl
Zvao pet brojeva i takav daljinski ne postoji kod nas.
 
Poslednja izmena:
Energy pro plus kazu da radi ok mada i ona prebacuje za 2 stepena. Ja je nemam tako da ne mogu da tvrdim nista. Znam samo da sam sa hisense klimama zavrsio za sva vremena.
 
Par ljudi oko mene su zadovoljni sa Midea-om. Daikin tu FXT ne bi, nesto su mi misljenja podeljena. Fujitsu ranije hteo a sada isto nesto ste me odgovorili mada ajde nista nije hitno niti odluceno.
 
Na forumu ima dosta korisnih informacija i iskustava. Ima i dezinformacija. Treba to sve pomesati, izmuckati i na kraju procediti. To sto ostane je resenje za tebe.🙂
 
Na forumu ima dosta korisnih informacija i iskustava. Ima i dezinformacija. Treba to sve pomesati, izmuckati i na kraju procediti. To sto ostane je resenje za tebe.🙂
Jel ostaje nordic ili nesto drugo ide za zamenu ?
 
Obzirom da sam imao havariju u kupatilu prosle nedelje i da moram da ga renoviram kompletno, nordic ce da ostane i sledece zime. Moram samo da smislim kako da drzim daljinac a da nikome ne smeta. Planirao sam da ga zamenim daikinom i da kod kiinca zamenim vivax daikinom. Od toga nema nista u trenutnoj situaciji . Ako skupim za klincevu sobu bice dobro. Kupatilo ima da me otkosta katastrofa. krastavac
 
Ta klima je neispravna.Ne znam zasto je ne reklamiras?
Ma nije neispravna zna da nabije znatno vecu temperaturu u sobi od zadate. Posebno ako je stavis u sobu od 20kv. Nije za spavacu sobu eto to ti je najbolje objasnjeno a sa druge strane idealna za spavacu jer je tiha. Ovo je najbolje za nekog ko prelazi sa drva i navikao da mu bude pakao u sobi :)
Nije klima u kvaru nego je klima sranje. Isto kao i ceo hisense.
Na ifeel odrzava u stepen kada se nadje mesto daljincu. Ali je to filozofija do bola. Klima prolazi samodijagnostiku. Samo gorenje kaze da odstupanje temperature nije tehnicki kvar. Sad sam se zajebao da kupim nesto od njih i vise necu.
I televizori su im sranje🙂

@ivanojl
Zvao pet brojeva i takav daljinski ne postoji kod nas.
Bas u pm. A na bosanskom sajtu kad otvoris katalog pored svakog waerles daljinca stoji i zicani kao opciono. Al to izgleda mozda samo za njih... :(
 
Do 2-2,5 stepena je u redu.Ali 5 stepeni?!I da ta klima je za prostorije vece od 20 kv.
 
Ja sam je testirao posto imam dve kada je 40+ kvadrata lagano odrzava. Al kad zatvorim vrata od sobe i bude u 20kv treba joj vremena da provali da je nabila vise i u jednom trenutku bude malo neprijatno.... :(
 
Zato sto ne mogu da dokazem da je neispravna. Prijavio sam kvar kol centru jutros. Kada sam im rekao sta je problem odgovorili su da to nije tehnicka neispravnost. Oni mogu da posalju nalog da dodje serviser, ali ako utvrdi da nema kvara izlazak ce da naplate. Pricao sa kucnim prijateljem koje je ovlasceni bio za drugi brend i rekao mi da se ne majem bezveze i da ne trosim vreme i zivce nece to da priznaju. E sad, probacu da privatno nahvatam ovlascenog u mom gradu za gorenje pa da vidim sta kaze. Mada mi deluje kao mrka kapa.
 
Inace ovi serviseri mi rekose danas da je za Srbiju samo u prosloj godini uvezeno 25000 klima uredjaja Hisense, a da Midea,Gree i Vox zajedno nemaju 22000. To mi je rekao jer sam ga pitao da li ljudi cesto prijavljuju kvarove za Hisense klime i da li su generalno pokazale dobro. U fazonu vise kvarova je bilo za Bosch nego za Hisense klime. Mozda laze mada zasto bi...
 
Inace ovi serviseri mi rekose danas da je za Srbiju samo u prosloj godini uvezeno 25000 klima uredjaja Hisense, a da Midea,Gree i Vox zajedno nemaju 22000. To mi je rekao jer sam ga pitao da li ljudi cesto prijavljuju kvarove za Hisense klime i da li su generalno pokazale dobro. U fazonu vise kvarova je bilo za Bosch nego za Hisense klime. Mozda laze mada zasto bi...
Meni su ovi "moji" majstori isto rekli za vox i hisense, da je postotak zalbi u odnosu na br prodanih klima bas malen, a bas ih se mnogo prodaje
 
U sustini nisam sada mogao nesto da isprobam, radila nekih sat vremena ali deluje da ce da sluzi. Samo jedan mali problem,kada sam je ugasio pa upalio cuje se kao neko zvizdanje iz unutrasnje jedinice, i cuje ne samo blizu nje vec i na 5m od nje, tiho ali se cuje.
 
Ma to majstor stavio na 30C kada je upalio prvi put da proveri. Kako normalno? Imam u stanu i inverter i on/off klimu ali se ne cuje ni jedna n druga.
 
Kod svih nas se povremeno cuje. Sad da li je gas ili kompresor. Nemam pojma. Uglavnom se cuje kad modulacija ode preko 900w. Ili ti kad krene da radi.
 
Znaci ne bi trebalo da se cuje kada postigne temp i radi na oko 500w ili koliko vec kada postigne temp?
Tako nekako radi taj kompresor i tako se cuje. Menije bas bilo čudno kad sam je ugradio, kao da fucka nesto. Isto je kod jos 2 poznanika. Međutim kod mene se cuje samo kada je mrtva tisina i manji fan.
 
Pa dobro sad ova moja ne zvizdi bas, kazem cuje se kad je mrtva tisina i to sam cuo prvih par dana jer sam osluskivao svaki zvuk od klime, znaci nesto na sta sam prestao obracati paznju treci dan....sad ne znam mozda je kod nordica intenzivnije... p.s. a ja sam neko kome smeta rucni sat u itoj prostoriji kada spava
 
Cuje se samo kad podigne modulaciju i to kad je na fan 5. Na nizim brzinama se ne cuje. Kad sam kupio klimu se culo cesce, sad imam utisak da se prilicno proredilo. Verovatno se razradela. Ono klokotanje se cuje svaki put kad krece da radi - to je strujanje gasa kroz cevi. I jos jedna interesantna stvar. Pocela je da radi kontrolne defroste od pre neki dan. Traju oko 2 minuta. To se do sad nije desavalo. Izgleda treba vreme da se razgazi ili ce da crkne uskoro 🙂
 
Cuje se samo kad podigne modulaciju i to kad je na fan 5. Na nizim brzinama se ne cuje. Kad sam kupio klimu se culo cesce, sad imam utisak da se prilicno proredilo. Verovatno se razradela. Ono klokotanje se cuje svaki put kad krece da radi - to je strujanje gasa kroz cevi. I jos jedna interesantna stvar. Pocela je da radi kontrolne defroste od pre neki dan. Traju oko 2 minuta. To se do sad nije desavalo. Izgleda treba vreme da se razgazi iki ce da crkne uskoro 🙂
Kako si poceo i kako nastavljas, ima da ispadne da nisi bolju klimu u zivotu uzeo 😂
Sala mala :)
 
Videcu za vikend kada budem u kuci kako ce da se ponasa, prvi dan sporet i drva da malo zagreju prostor i onda cu da pustim klima da preuzme.
 
Da bre, stvarno tako ispada. 🤣
Za 56k ne treba ocekivati cudo. Preko svega bih mogao da predjem, samo da mogu da nastelujem temperaturu normalno. Klima je u spavacoj i extremno mi je tesko da nadjem mesto za daljinac.
Provalio sam neki polozaj pored sredine bracnog kreveta. Namontiram na tripod od fotoaparata da moze da vidi klimu jer je jako ostar ugao. Kliknem ifeel i 23c. To je bilo preksinoc. Odrzavala temperaturu ok. Varirala izmedju 22.5 i 23.5. Super rekoh, sinoc postavim sve isto. U toku noci verovatno nogom oborim tripod. U jednom momentu se budimo ja i zena mokri. U sobi 28c, a daljinac na podu. Klima kad je izgubila kontakt nastavila da radi kao da je setovano 23. Odlepio sam totalno i odmah ujutru zvao kol centar.
 
Nazad
Vrh Dno