Šta je novo?

Hi-Fi vs AVR

Lepi, ja sam već povezao centralni i dva satelita. Radi to. Vufer, naravno nisam. Centralni kažem radi ali čini mi se nije to to. Ovi sateliti su slabi.
 
Šta bi bio prioritet, vufer ili centralni? Osnovni su mi Yamo.
Који Јамо? Тражи централни из исте или сличне серије а и суроунде. Суб је већ питање шта има у понуди а да је суб а не појачани бас драјвер.
 
Они лг сателити су играчке у порешењу са овим. Потражи нпр Јамо Е8 центар и суроунде или неке мање попут Е-500 за задње и сл. Требали би да су јефтинији звучници који би се уклопили са предњим.
 
Gvlada hvala puno za savet.
Vidim da ovaj momak sa KP iz Smedereva prodaje centralni iz E8 serije za 90 eura. Je li to ok?
 
Poslednja izmena:
Не знам продавце, провери стање звучника.
Пише да је био 299$, види стање, да ли има договора око цене и сл.
 
Uzeo sam na kraju MARANTZ MELODY X M-CR612 BLACK

Posle nekih 10ak dana koriscenja, zadovoljan sam skroz. Generalno za sobu od 16-17 m2, ovo je vise nego dovoljno. Od funkcija ima bukvalno sve sto mi treba.
Al moram da kazem i ovo, cisto radi rasprave od pre par strana. Kad uporedim ovaj uredjaj sa prethodnom Yamaha rx-v450, ja ne primecujem razliku uopste, sto se tice zvuka. Tako da eto, moje misljenje je da za prosecnog korisnika (znaci za 90% korisnika otprilike), ne treba previse obracati paznju i voditi se onom skuplje je i bolje, zato sto vecina tu razliku nece primetiti uopste
 
Сигуран си 90%? :)
Битно да си ти задовољан, свако купује за своје задовољство а не зарад позитивних критика са стране.
Које звучнике си повезао и како их позиционирао?
 
Dobro, mozda sam malo preterao al kapiras sta sam hteo reci. Imam neke stare caletove zvucnike Sony SS-E55, nominal 80w, music 120w. Kapiram da bi uz neke novije zvucnike bilo bolje, al za ono sto meni treba ovo zavrsava posao. Ne odvrnem ni na pola volume, i mislim da pravim nelagodu komsijama okolo :D ma pozicionirao ih klasicno, kako imam komodu jedan sa leve, drugi sa desne strane i to je to, na podu
 
Imam neke stare caletove zvucnike Sony SS-E55
Dobri su to zvučnici.
Kapiram da bi uz neke novije zvucnike bilo bolje
Možda ali za mnogo više para nego što si dao za pojačalo.
E ovo promeni, stavi ih na neke stalke da ti je visokotonac u visini ušiju kada slušaš i pomeri ih napred koliko možeš i malo zakosi prema mestu sedenja pri slušanju. Malo eksperimentiši sa pozicioniranjem i začudićeš se koliko se zvuk menja.
 
Послушај га, наћи ћеш на нету више савета и туторијала око позиције звучника и прављења стерео слике.
 
slažem se sa bakarom, 2+1 kix ass.

moguće je tvoje pojačalo, čak i ako je klasično stereo, staviti u 2+1 režim.
stereo pojačala su gotovo uvek kvalitetnijeg zvuka od AVR.

postoji velika ponuda pasivnih subwoofera koji imaju high level ulaze i izlaze.
često su to veoma kvalitetni vuferi, sa dve bas membrane.
u input kanale na subu , L i R, dovedeš pojačani signal iz pojačala,
iz sabvufera, na high level outpute zakačiš stereo par zvučnika .

dakle, zvučnike ne kačiš direktno na amp, nego na izlaz iz suba.
Na taj način skretnica iz suba perfektno raspoređuje spektar na sub i zvučnike i nema potrebe da se bakćeš oko crossover podešavanja za bas.
Pošto se odlično razumeš u tematiku, a ja sam mrtvi početnik, trebao bi mi savet.
Uspeo sam da spalim zvučnike postojeće jer sam čačkao na upaljeno pojačalo.
Pojačalo je Denon PMA 250 koje ima izlaz na isključivo na 8 ohm što dosta ograničava stvari.
Koje stereo zvučnike bi preporučio i na koji način (i koji) bas bih mogao dodati na ovo 2.0 pojačalo? Naravno ne nešto preskupo, do 100e bi bilo idealno.
Uslovi korišćenja su 99% filmovi i serije i 1% gramofon. Sve što može biti od kolekcije na plexu je sa atmos-om.
Razmišljao sam se o nekom atmos sistemu, ali koliko vidim nema ništa za 300-400e. Imam prostora da postavim zvučnike i kablove.
Soba je relativno mala, tako da snaga nije imperativ, s obzirom da ne znam da li sam ikada ovaj Denon pojačao preko pola.
 
najpre, PMA-250 podržava zvučnike od 4-16 Oma

dscn3244.jpg

Bas bi mogao da dodaš tako što bi kupio ozbiljan pasivni subwoofer sa HIGH LEVEL stereo inputom i outputom
iz Denona idu kablovi U SUBWOOFER,
IZ SUBWOOFERA
idu kablovi U ZVUČNIKE

Naravno Impedansa SUB i ZVUČNIKA treba da bude ISTA.

Preporuka, do 100e?
-npr OVO
 
Hvala na odgovoru :)
U pravu si, kad sam došao kući proverio sam za impedansu. Pomešao sam ga sa prethodnim pojačalom.
 
nisam mislio na aktivni nego baš na PASIVNI sub,
(denon očigledno nema LFE , tj subwoofer low level RCA izlaz)

I to ne bilo kakav:
subwooferi o kojima pričam imaju u sebi skretnice (važno za pravilnu raspodelu frekvencija)
i veoma često DVA bas drajvera (baš takve modele i treba tražiti).

Poleđina im izgleda ovako-
Mislim da je veoma lako da po oznakama na vuferu shvatite koncept.
dsfdfsd.jpg
 
Poslednja izmena:
А активни са high level улазима? Тако неће напињати појачало а имаће у себи подешавање јачине и кросовера.
 
može da se priveže, ali je zvučno maltene nepodnošljivo.
opseg od 20-80ak Hz bi bio reprodukovan kao Mono sabvufer "kanal".
I tu se gubi na zvučnoj vernosti originalu, zapisa u Sub-bas spektru.
a naš cilj je pravljenje 70s style HiFi stereo+sub sistema, što se kao koncept pogubilo otkako je preplavila 5.1 konfekcija (uoči zarez).

takodje u tvom slučaju bi denon pojačalo daisy-chainovao sa pojačalom iz sabvufera, gde rizikuješ EM šum iz mreže, distorziju
i slične neprijatnosti.

postoje aktivni subvuferi sa HIGH LEVEL IN i OUT, ali čak i da skretnica dobro rasporedjuje frekventni opseg (što uglavnom nije slučaj u nama zanimljivoj cenovnoj klasi),
- aktivni sabvuferi sa 2 bas drajvera su daleko skuplji od kvalitetnih pasivnih modela, koje polovne možeš kupiti za kikiriki.
npr-
sdasasd.jpg



ukratko, ukoliko je pojačalo moderno i ima LFE-out, aktivni sub je logičan izbor.
kod starovremskih stereo pojačala, dual bas pasivac sa skretnicom je majka jana.
 
Poslednja izmena:
У тој причи, где стерео амп нема суб или пре оут, једино ми рел дође као елегантно решење. Једино што нису јефтини...
 
Sve pohvale za Kokana i G.Vladu(ovo može se protumaci kao Gospodin, ili G unit )🙂

Obojica ste hardcore za sve vezano za konekcije zvučnika, visekanalne sisteme i td.
Ne ulazim u priču o Snake Oil-s, Kablovima i šta ti ja znam drugim ritualima pre nego što uključite prekidač i zapravo pustite zvuk ..


Znanje i entuzijazam pre svega su evidentni nek kaže ko šta hoće.
 
Прво слово презимена па име... то било слободно некада давно...
Све у хифи је игра без престанка, некад има смисла, некада не али увек има промене... на боље или горе.... :)
 
Nazad
Vrh Dno