Šta je novo?

HD filmovi - Tehnicka diskusija

Rekao bih da je jeftinija opcija da se pušta preko tog Plexa? :) Za 4K remux mi treba baš jaka karta, a PC sa kog bih stremovao nije toliko jak. i5 4590 i GTX 1070, kapiram da je to smešno za MadVR i 4K.

I koliko jak upload je potreban?
 
To 1:1 je za kopiju video sa diska, ja sam mislio na sam rendering slike. Cinjenica je da na recimo NGU sharp i drugim upscale render opcijama ima vise benefita na sadrzaju manje rezolucije i sa manje detalja, ali ako imas dovoljno hardverske snage (veoma jak GPU), i taj 4k remux moze da izgleda jos malcice detaljnije, bolje nego preko internog playera u samom TV-u.

Jasno. Bez sumnje će biti bolje nego interni player.

Rekao bih da je jeftinija opcija da se pušta preko tog Plexa? :) Za 4K remux mi treba baš jaka karta, a PC sa kog bih stremovao nije toliko jak. i5 4590 i GTX 1070, kapiram da je to smešno za MadVR i 4K.

I koliko jak upload je potreban?

Ne treba upload nikakav. Sve ide u okviru lokalne mreže.

Hmmm, tako znači. A ne postoji mogućnost da ja streamujem iz drugog stana? A da gledam na drugoj lokaciji. Verovatno se ta funkcionalnost plaća.

Plaća se. Tu je bitan upload.
 
Poslednja izmena:
Hmmm, tako znači. A ne postoji mogućnost da ja streamujem iz drugog stana? A da gledam na drugoj lokaciji. Verovatno se ta funkcionalnost plaća.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Istekao edit.

@Alex, hvala puno! Lifetime licenca nije puno kome realno treba da opcija i sve ostalo šta nudi.
 
Ima li razlike u radu plex-a i stremia?
Pre neki dan mi stucao net i primetim da i servio nece da radi, prijavljuje spor izvor.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
plex radi lokalno pretezno, moze i remote kad nisi kod kuce ali ja to bas retko koristim
 
Koja je prednost Plexa u odnosu na Kodi?

Koristim Kodi na Android boxu i strimujem fajlove sa PC-ja, sve radi fantasticno.
 
ja na boxu koristim plex addon za kodi posto mi je library vec podesen za plex, jer na eon boxu plex meni barem zakucava kada idem na resume gde sam stao

takodje na starijim samsung tv nema kodija pa sam ogranicen na plex

sve u svemu slicno samo sto plex mislim vise user friendly za vecinu korisnika

naravno sve ovo ako ne ulazimo u to da kodi ima. milion vise mogucnosti od plexa ali za ovu pricu meni je plex bolji
 
Plex je više za lokalni sadržaj tj. ono što imaš na PC kod sebe i ne zavisi od brzine interneta.




Kao što reče emaremare Plex je više user friendly ili plug and play, dok je Kodi švajcarski nož.
Ufff, ja sam omasio, hteo da napisem koja jw razlika izmedju servia i plexa, a ja napisao stremio [emoji16]. Ja koristim servio.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ufff, ja sam omasio, hteo da napisem koja jw razlika izmedju servia i plexa, a ja napisao stremio [emoji16]. Ja koristim servio.

Isti je princip samo Plex ima lepši user interface nešto slično Netflixu.
 
Isti je princip samo Plex ima lepši user interface nešto slično Netflixu.
Znas zasto pitam. Neko gore je napisao da intetnet ne utice na rad plex-a, a pre neki dan kod mene pala brzina na 10-20mb/s, i servio se zakucao kada sam hteo da gledam film skinut na hard laptop-a, preko box-a. Zato sam pitao da li ova dva programa rade na isti princip.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Znas zasto pitam. Neko gore je napisao da intetnet ne utice na rad plex-a, a pre neki dan kod mene pala brzina na 10-20mb/s, i servio se zakucao kada sam hteo da gledam film skinut na hard laptop-a, preko box-a. Zato sam pitao da li ova dva programa rade na isti princip.

Ne utiče sigurno. Ja sam ga koristio i bez interneta. Možda ti se "zaglupio" ruter pa je došlo to smanjenja brzine generalno.
 
Pustao preko plexa na TV Star Wars: The Rise Of... remux sam skinuo oko 53Mbit/sec je bitrate i da ne ureknem radi odlicno preko Wi-Fi 5ghz. Samo kad sam film pustio primetio sam da ako mi stoji na plex app display mode: original slika je zumirana a tek na letterbox je normalna . Da li sam nesto predvideo? video mi je direct play ne transcodujem ga, tv je Sony 65XH9077.
 
Jel ima negde neka nova lista od bar pre godinu dana koja pokazuje koja internal grupa je sa kojeg sajta? Vidim da se dosta toga promenilo u odnosu na recimo period od pre 5 godina. Ja trazio na netu ali sam nasao samo dve liste od pre Hrista.
 
Da li su ovo remasterovana izdanja LOTR? Drugar skinuo, pa da proverim.Screenshot_20201228-155041.jpg

I ova:


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
cc9a6642e0c6b6e4e43b4be57ed39936.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala.
A koje je od ova dva? Ili su oba?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Prvo su netaknuti fajlovi sa BluRay didkova, drugo su samo video, audio i titlovi zapakovani u jedan fajl.

Uglavnom, ovo drugo je ono sto vam treba.
 
Hvala momci.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
MPC-BE (Media Player Classic - Black Edition)

MPC-BE.1.5.6.5884.x64 DOWNLOAD: https://www.videohelp.com/download/MPC-BE.1.5.6.5884.x64-installer.zip
Toolbars: https://sourceforge.net/projects/mpcbe/files/Toolbars/Fluent/
Rename toolbar_line48 to toolbar and put it in MPC-BE folder C:\Program Files\MPC-BE x64

toolbar-line48.png




Changelog:
This file includes only a shortlist of the changes between Media Player Classic - BE's versions.

1.5.6 (beta)
=============================
Splitters
Improved work over the HTTP protocol.
Removed MPC FLAC Source filter.
Ignore corrupted 'APIC' and '\0PIC' tags in ID3v2.

UDP/HTTP Reader
Added support for ShoutCast.
Added support for streams with content-type "video/mpeg".

AudioSplitter
Added support for chapters for WAV format.
Added support for FLAC format.
Added basic support for AIFF format.

AviSplitter
Added support for AV1 video.

DVRSplitter
Added support for Chinese KKmoon CCTV camera file format.

RawVideoSplitter
Added support for AV1 OBU files.

MatroskaSplitter
Fixed playback of some VFW type videos.

MpaDecFilter
Fixed encoding in AC-3. Added check for SPDIF output at 44100 Hz.

MPCVideoDec
Improved AV1 multithreading decoding.

MpcAudioRenderer
Fixed playback of DVD-Video with no sound in the menu.

Видеорендереры
Исправлено преобразование HLG в SDR для EVR-CP.
Исправлен показ первого кадра в некоторых ситуациях для EVR-CP.
Небольшая оптимизация EVR-CP и Sync.

Video renderers
Fixed HLG to SDR conversion for EVR-CP.
Fixed showing the first frame in some situations for EVR-CP.
Minor optimization of EVR-CP and Sync.

Subtitles
Fixed flickering of some subtitles.

Youtube
User pages like https://www.youtube.com/c/ are now parsed as playlists.
Added check for the availability of the received link.
Fixed opening of some links.

Player
WIC is now used for imaging instead of GDI +.
Fixed saving thumbnails for video files whose video tracks are noticeably shorter than audio tracks.
External interface change files (toolbar.png, gpu.png, flybar.png) can now only be in PNG format.
Added the ability to upload logo and covers in HEIF and WebP format.
Reduce the size of large images when viewed in the "Logo" settings panel.
The window size limits the size of the desktop when the player is started and at the beginning of playback.
Fixed leaking GDI objects when using a playlist.
Reworked mouse settings. Added the "Mouse" settings panel.
Added the ability to set the Ctrl, Shift and "Right button" modifiers for some mouse actions.
The "Previous" and "Next" control buttons are supplemented with the "Previous file" and "Next file" actions when the right mouse button is pressed.
Optimized primary rendering of the main window for Windows 7, 8, 8.1.
Fixed the state of the "GPU" indicator after closing a file.
Optimized rendering of playlist items.
Added "Repeat A-B" functionality.
Added the ability to assign a hotkey to open a folder.
Working with settings has been slightly optimized.
Optimized text output in the "Information", "Statistics" fields and the status line.
Improved OSD functionality when displaying permanent messages.
Fixed various issues for exclusive full screen.
Optimized Seek Bar output for an exclusive full screen.
Added the ability to assign a hotkey for calling the "After playback" menu.

ShellExt
Fixed freeze when opening files from qBittorrent.

Updated Ukrainian translation (by arestarh1986).
Updated German translation (by Klaus1189).
Updated Hungarian translation (by mickey).
Updated Chinese (Simplified) translation (by wushantao).
Updated Turkish translation (by cmhrky).
Updated Chinese (Traditional) and Dutch translation (by beter).
Updated Greek translation (by George).

Updated libraries:
dav1d git-0.8.0-2-gd6beb0a;
ffmpeg git-n4.4-dev-2373-ga7f9b3b954;
Little-CMS git-2.11-42-g7dcc91f;
MediaInfo git-v20.09-66-gacf041ac;
openjpeg git-v2.3.1-59-g0f169867;
ZenLib git-v0.4.38-25-g11a96d5;

https://forum.doom9.org/showthread.php?t=165890
https://www.videohelp.com/software/MPC-BE
 
Poslednja izmena:
Da li bi kvalitet filma preko Plexa i sa USB-a trebao da bude isti? Tj. da li je?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
slika i ton treba da budu isti ako je directplay... a kvalitet filma zavisi od toga sta gledas [emoji6]
 
Kako da proverim da li je direct play? Neki 4k remux od 115gb sam skinuo, pa isprobavam. :)

EDIT: jel ovo znači sa pušta original kvalitet?


Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
Pogledajte prilog 295005
 
Poslednja izmena:
ne valja attachment
 
Evo sada
a1d9c43771d314e70a2645acdba630f6.jpg


Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Ne mora da znaci...na serveru na dashboardu vidi da li pise direct play


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Može li neko sa objasni gde to?

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno