Šta je novo?

HBO GO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li se meni čini ili HBO GO skraćuje filmove? Ponekad i promijeni aspect ratio. Zašto im je svrha raditi ovo kada mogu poremetiti čitav pacing filma
 
Na HBO Go Europe je ako se dobro sećam sav sadržaj konvertovan u 25fps... pa se zato za ne-evropsku produkciju ne poklapa "duration" epizoda i filmova koji vidiš na IMDB.
 
Na HBO Go Europe je ako se dobro sećam sav sadržaj konvertovan u 25fps... pa se zato za ne-evropsku produkciju ne poklapa "duration" epizoda i filmova koji vidiš na IMDB.
Da li to znači da je evropski standard za filmove 25fps, a kod ostalih niži? Mislio sam da je standard 24fps, pa me baš zanima zašto su "dizali" na 25?
 
Nema to veze sa standardom za filmove, nego sa standardom za emitovanje tv kanala. U Evropi se emituju u 25 fps, a u Americu u 29,nešto. A sve to ima veze sa frekvencijom elektrodistributivne mreže, koja u Evropi radi na 50 herca, a u Americi na 60 herca. Standard za filmove je i dalje 24 fps.
 
Da li neko ima problema sa HBO GO logovanjem? Imam preko SBB-a, probao sam da se logujem dok sam bio u Grčkoj ako to ima bilo kakve veze, dva dana već ne mogu da se ulogujem.
 
To znam, imam problem da se ulogujem na telefonu u Srbiji i svaki put kad hoću da pokrenem aplikaciju na EON boxu uloguje me i app radi, ali kad izađem i uđem ponovo moram da se logujem ponovo, iznova i iznova. Jel se ovo dešava još nekom ili sam ja usamljeni slučaj?
 
Da li to znači da je evropski standard za filmove 25fps, a kod ostalih niži? Mislio sam da je standard 24fps, pa me baš zanima zašto su "dizali" na 25?
Sve što se emituje i gleda uopšte na TV-u, striminzima u Evropi je u PAL-u 25 fps, to je takav standard, i većina sveta ga i koristi, a SAD i još neke države koriste NTSC tj 23.976 fps-a ako ćemo preciznije, zato HBO GO mora da dodaje sadržaj na striming koji je u PAL-u, jednostavno takav je standard kod nas i to je to mora se poštovati, jedino je problem za bioskopske filmove pogotovo ove sinhronizovane da se gledaju u PAL-u jer se dosta primećuje da su glasovi izmanipulisani
 
To znam, imam problem da se ulogujem na telefonu u Srbiji i svaki put kad hoću da pokrenem aplikaciju na EON boxu uloguje me i app radi, ali kad izađem i uđem ponovo moram da se logujem ponovo, iznova i iznova. Jel se ovo dešava još nekom ili sam ja usamljeni slučaj?

Imao sam sličan problem kada sam čačkao VPN.
Nazvao sam korisnički centar pa su oni obrisali uređaj sa kojim sam imao problem, pa proradilo.
 
Najavljeno:
Screenshot_20210908-122321~2.png


U komentarima su napisali da će se pretplata za HBO Go prebacivati automatski na HBO Max.
 
Е сад је питање да ли ће и мобилни оператери да то схвате као обичан прелаз или ћемо ми,који користимо ХБО кроз претплату,бити додатно оглобљени?
 
Sad još kada bi znali da li sve ostaje po starom ili će se HBO Max posebno plaćati kao Netflix? I naravno po kojoj ceni.
 
HBO Max will be launching in six European countries on 26. October 2021. The new countries are Andorra, Denmark, Finland, Norway, Spain, and Sweden.
Warner Media added that 2022 will see the service come to 14 additional markets (Serbia).
 
Poslednja izmena:
Sigurno nece biti tek na zimu, do leta ce da izadje 100% kako bi navukli nove korisnike za jesen/zima sezonu, tada su najaktivniji sto se tice novog sadrzaja.
 
Nadam se i da ce biti aplikacije i na starijim smart tv-ima kao sto to ima Netflix.
 
Nadam se i da ce biti aplikacije i na starijim smart tv-ima kao sto to ima Netflix.
To neće biti sigurno. Oni redovno gase podršku za stare modele za HBO Go. Šanse da će za te modele urade novu aplikaciju su ravne nuli.
 
Stiže Max na krilima zmaja, sa serijom House of the Dragon. 🙂
 
Ne verujem da bi odradili već promo kampanju, ako izlazi tek za godinu dana.

Ja očekujem u prvoj polovini godine. Možda čak i prvi kvartal.
Neko ih je u komentarima na FB stranici pitao kada tačno u 2022. će biti dostupno, a oni su mu odgovorili GIF-om “Winter is coming”….
 
Imaju neku konferenciju sada u oktobru i najavili su da će se znati više informacija, pre svega datum kada kreće Max i cena usluge.
 
Е сад је питање да ли ће и мобилни оператери да то схвате као обичан прелаз или ћемо ми,који користимо ХБО кроз претплату,бити додатно оглобљени?
Mobilni operateri retko kad shvataju nešto u našu korist.
 
Zima pocinje 21.12. tako da cisto sumnjam da misle na 10 dana zime 2022. godine. Samim tim ocigledno je da misle na period od 21.12.2021 do 20.03.2022(kada pocinje prolece)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno