Šta je novo?

HBO GO

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa kad se odjaviš kod operatera trebalo bi po automatizmu da te odjavi i sa hbo go.Kad se prijavljuš na hbo go, biraš između direktne pretplate ili preko kablovskih i telekom operatera, tako da ti nemože raditi ako si izabro opciju preko operatera za prijavu.
 
Ima, radi sve ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam nikad koristio, ima li HBO GO za iPhone kod nas? Znam da nema iTunes store za Srbiju pa zbog toga ne radi?

Pa nema nikakve veze što nema iTunes store, HBO nema nikakvu povezanost sa Apple servisima pa da ima ikakve veze. Imaš ga i na cro i na uk, usa store koji god da koristiš. Svud radi normalno, nije bitno sa kog store skidaš


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Sad sam se setio šta bi moglo biti. U US nemaju hbo go, nego nešto drugo. Vrv HBO NOW i plus za US su skroz drugi serveri itd i verovatno mu zato nije izbacio hbo go na app store kad je tražio. Da se ne bi cimao da menja country itd, jer je komplikovano malo, uloguj se na njegovom telefonu sa tvojim iTunes nalogom i skini mu hbo go i to je to. Proveri samo da li mu je US nalog a verovatno da jeste. Uglavom mi u EU koristimo hbo go i bilo koja EU zemlja da mu je na iTunes nalogu može da se skine.
Ja imam drugi iTunes nalog koji čuvam i on mi je na US store i ovo izbaca kad kucam hbo go, dok na mom cro nalogu izbaca skroz normalno
760bdf71719cea43b5f7914bc4045697.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Pa lako je da proveriš. Udješ na app store onda klikneš dole na games i u gornjem desnom uglu na sliku od iClouda ili onog kao čoveka ako nema slike pa ideš u payment information i vidiš. Čak šta više da se ne cimate da pravite nov pokušajte da promenite. Pre toga idite isto ovde gde sam napisao samo ne na payment information nego na change country/region pa izbaberi hrvatsku pa onda isto tu samo u payment information i unesi ove podatke slobodno kao što sam ja, ofc bez ovo "Kruševac", ne znam ni odakle se tu pojavilo i idi save, za platnu karticu izbari "none" ako može. U krajnjem slučaju ako traži platnu karticu slobodno nek drugar unese svoju, ne mora da se plaši od nekog skidanja novca ili bilo šta, čak šta više ako mu ikad hakuju iCloud može karticom da dokaže da je njegov i da mu Apple vrati bez problema, bez ikakvog čekanja i provera. Mogu sve srpske kartice. Apple je odradio da mi sirotinja iz Srbije koja nema store koristimo hrvatski store i naše srpske kartice. I to je to, nek skine HBO GO onda. Ako nema karticu ili slično, onda mora da pravi nov account. Samo napravite iCloud preko PC i onda se ulogujte na app store na tom nalogu i unesite ove podatke, slobodno, da se ne cimate da tražite druge. Nadam se da sam pomogao [emoji16]
0be93751ee7f0293eb76f152599c67f9.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se ako je već negde napisano, ali jel radi hbo go u ful hd na android boxovima,

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
То изгледа зависи од даваоца HBO GO услуге. Ја сам имао преко СББ-а и било је много бољег квалитета него преко теленора. Са теленором је био чист СД, што је претпостављам и логично, јер се у већини случајева гледа на телефону.
У сваком случају, можеш ставити коди адон који даје 1080р.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Nema šanse da je SD. Ja kad otvorim HBO GO na laptopu slika mi ponekad jako secka zbog visokog kvalitet. A to mi se dešava kada uključim više od 1080p na yt recimo, onda secka. Ja sam priključivao i preko hdmi na tv i gledao i slika je vrh, na telefonu mi se čini i bolja neko FHD klipovi na yt


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
То изгледа зависи од даваоца HBO GO услуге. Ја сам имао преко СББ-а и било је много бољег квалитета него преко теленора. Са теленором је био чист СД, што је претпостављам и логично, јер се у већини случајева гледа на телефону.
У сваком случају, можеш ставити коди адон који даје 1080р.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
Znam da je preko kodi adona ful hd, zanima me preko aplikacije, ona mi deluje preglednija. Uzeo bih neki box pa čisto da vidim da li je i na njima u HD kvalitetu

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Mogu da kažem da najbolju sliku ima preko Samsungove apk

Sent from my Huawei Y7 prime
 
Kad mi istekne ovaj prvi besplatan mesec, otkazem kao sto sam planirao. E sad jel moguce napraviti novi hbo go akaunt i opet uzeti taj prvi mesec besplatno sa istim paypal akauntom?
 
Probaj, najgore što može da se desi je da ne prihvati registraciju drugog naloga sa istom PayPal adresom. :)
 
Kakav vam je kvalitet hbogo na browseru? Sinoć kad sam gledao GoT, ono je bilo užasno, skoro negledljivo u tamnim scenama.
Rezolucija se nije menjala, logo je oštar, ali kao da je bitrejt mali.
 
Poslednja izmena:
Kakav vam je kvalitet hbogo na browseru? Sinoć kad sam gledao GoT, ono je bilo užasno, skoro negledljivo u tamnim scenama.
Rezolucija se nije menjala, logo je oštar, ali kao da je bitrejt mali.
Ne drži me za reč, ali mislim da je SD.
Ja sam danas gledao preko Kodija poslednju epizodu got-a u 1080p i te scene sa mrakom se dosta dobro vide.
 
Nije sd sigurno, jer gledam na 4k tvu od 50", samo što je podešena rezolucija desktopa na 1080p. 99% je 1080p ali nešto drugo tu ne valja, kad su mračne scene vidi se pixelizacija.
 
Zato što nema na hisense hbogo.
 
Kodi addon "glumi" (tj HBO Go serveru se identifikuje) kao Chrome / Chromium, i koristim widevine DLL/SO "pozajmljen" od istog da dekriptuje stream.

E sad, opšte je poznato da kad je Netflix u pitanju Chrome i Firefox (koji koriste Widevine DRM) su limitirani na 720p a Edge "ide do" 1080p (4K samo na kompovima sa Kaby Lake Intel procesorima) pošto koristi PlayReady DRM... iz nekog razloga Netflix tim "više veruje" zaštiti koju pruža PlayReady nego Widevine.

Ako se dobro sećam Kodi v18 (tj inputstream.adaptive addon koji koristi HBO Go addon) na Windows-u ne podržava PlayReady već samo Widevine DRM a Android verzija Kodi-a podržava i Widevine i PlayReady zaštitu.

Da li je HBO Go takođe tako rigorozan to je pitanje.

"Scene sa mrakom" su izgledale loše na HBO HD stream-u na Eon platformi (gde je maltene duplo veći bitrate od 1080p stream-a sa HBO Go)...
 
Probaću baš da instaliram kodi na windowsu i taj hbogo addon, pa ću uporediti. Već ga koristim na boxu u drugoj sobi i radi odlično.
 
Sad sam pustio preko kodi addona na 32" tvu na android boxu, isto je loše, neću ni da se cimam da instaliram i podešavam na windowsu. Čim se to vidi (u manjoj meri ali se ipak vidi) na malom tv-u, nema svrhe cimati se.
Nije mi do GoT, nego me nervira, mnogo je loše. Ne sećam se da sam imao ranije takvih problema sa HBO GO.
 
Poslednja izmena:
Isti je kvalitet sadržaja kao i sve na HBO GO, ranije sam ukazivao na loš protok na ovoj aplikaciji (koji je duplo manji nego na HBO HD kanalu). Jednostavno sada je bila takva epizoda gde ima dosta mračnih scena i loš protok je došao do izražaja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno