Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Naravno, validna opcija.
Ali ukoliko na +1200MHz nema error-a, a ima manji hashrate, znaci da memorija throttle-uje.
Ethhash linearno skalira sa povecanjem kloka memorije.
Povecanje power limita za 2% je donelo bolji rez i kad se digne VRAM na 1325MHz. Za sad sam dosao dotle, preko noci sam ostavio da kopa tako, bude 1-2 stale share-a na svakih 70-ak, ali nije strasno. Probacu nocas jos malo gore da odem sa frekvencijom VRAMA. Sad je na 100MH/s.

1633329646842.png
 
Probao sam lolMiner i za sad je najvise sto sam mogao da izvucem od svih ostalih minnera
3080 LHR - 71 mh/s
3070Ti - 58 mh/s.
 
Ako te ne mrzi molim te napisi koje su tacno karte u pitanju, podesavanja i potrosnju 😉
 
3080 Suprim LHR lolMiner (+1300 memorija, core limit 1200mhz) - 71,5mh/s ~ 220w. Probao sam i gMinner 66,7mh/s ~ 180w - pa sad ko voli potrosnja ili mh/s
3070 TI GigaByte lolMiner (+1300 memorija, core limit 1400 mhz) - 58,5 mh/s ~ 170w. gMinner 55,6 mh/s ~ 140w.

Malo sam se igrao i sa 3070 Ti, ERGO 190mh/s, RVN - 41 mh/s
 
Poslednja izmena:
Pozz drugari, koja graficka je najbolja od ovih 4, prvenstveno mi treba za gaming, ali pusticu i da majnuje kad nisam kuci:
PALIT DUAL LHR 3060ti
Asus 3060Ti Dual Gaming OC LHR
Evga 3060ti XC LHR
KFA2 3060Ti Ex -1 OC LHR
 
3080 Suprim LHR lolMiner (+1300 memorija, core limit 1200mhz) - 71,5mh/s ~ 220w. Probao sam i gMinner 66,7mh/s ~ 180w - pa sad ko voli potrosnja ili mh/s
3070 TI GigaByte lolMiner (+1300 memorija, core limit 1400 mhz) - 58,5 mh/s ~ 170w. gMinner 55,6 mh/s ~ 140w.

Malo sam se igrao i sa 3070 Ti, ERGO 190mh/s, RVN - 41 mh/s
Hvala na inf, baš sam razmišljao na temu 3070Ti. Ja sa Vegom 64 imam sličan rezultat kao 3070Ti, ETH 51mh/s na 120W, a ERGO 195 mh/s na 164W
 
3080 Suprim LHR lolMiner (+1300 memorija, core limit 1200mhz) - 71,5mh/s ~ 220w. Probao sam i gMinner 66,7mh/s ~ 180w - pa sad ko voli potrosnja ili mh/s
3070 TI GigaByte lolMiner (+1300 memorija, core limit 1400 mhz) - 58,5 mh/s ~ 170w. gMinner 55,6 mh/s ~ 140w.

Malo sam se igrao i sa 3070 Ti, ERGO 190mh/s, RVN - 41 mh/s
Hvala na informacijama! Da li si video koje su temperature i brzina vent.? Usput kakva su vam iskustva sa Gainwrd kartama?
 
3080 Suprim je oko 90c temp memorije.
A na 3070ti je oko 72c temp memorije. Realno ocekivao sam vece temperature na 3070TI zbog gddrx6 memorije ali odlicno su uradjene. Ja sam testirao GigaByte model.
Temp cipa na obe je oko 55c, vaznije je gledati temp memorije.
Brzina venta je oko 65%.

Sto se tice Gainward slabije je odradjeno hladjenje, jer ja sam testirao model sa 2 venta (3060ti i 3060).
 
Ima li ko da koristi 2060 super 8GB ?
Koliko ste dobili MH/s i sa kojom potrosnjom ?
 
Drugar je promenio majner sa phoenix-a na trex i dobio 2mhs vise.
Jesu okej podesavanja ovo?
 

Prilozi

  • IMAGE 2021-10-10 17:18:52.jpg
    IMAGE 2021-10-10 17:18:52.jpg
    87.9 KB · Pregleda: 41
  • IMAGE 2021-10-10 17:19:04.jpg
    IMAGE 2021-10-10 17:19:04.jpg
    61.9 KB · Pregleda: 41
Stvarno ne znam sta moze da bude. Podigni najnoviju verziju Windowsa, pa probaj da li hoce. Kod mene sve radi sa navedenim drajverima.
Edit:
Otkaci sve kartice, a ostavi samo 1, pa dodaj 1 po 1.

Ajde provedi ovako.
Da je na ploci svuda podesen pcie gen2 mod i na x16 i na ostalim x1 slotovima.
Above 4G da je ukljucen u biosu.
Bocni jednu grafiku u x16 slot i probaj drajver samo kad je jedna povezana

Napisah juce da podrska na linuxu nije idealna, ali phoenix 5.6d prepoznaje seriju 6000. Pokusaj ako te ne mrzi i uzmi u obzir prethodne savete. Meni takodje na jednom rigu nije hteo da prepoznaje karte dok nisam iskljucio integrisanu grafiku.

CSM nije bitan, ako dobijes da ti jedna gpu radi, dobices ih sve.
Naravno probas reset bios/update.
Koja je ploca u pitanju?
Ovo vise deluje kao glup problem a ne veliki problem, sto je mnogo gore.

Do ploče je, nije do grafika.
Simple mining ima podršku za RX 6600 od 24.09.

Nešto nisi dobro podesio u BIOS-u - CSM, GEN2, Above 4G...
Pronadji mining podešavanja za ploču koju imaš.

RX 570, RX 580 i RX 5700 rade bez modovanja, ali ne mozeš da izvučeš maksimalan hash i da smanjiš potrošnju bez modovanja.

Možete li da napišete tačne modele ploča koje koristite? Verovatno su neke sa modernijim čipsetovima. Ovo šanse nema da namestim da radi kako treba. Probao sam na Biostar TB-250 BTC i na Asrock H81 BTC Pro. Samo te ploče i imam.
Elem, ona greška i nemogućnost instalacije drajvera je definitivno do starijeg windowsa 1607 ltsb (koja glupost, windows koji ne podržava drajvere pisane za njega... samo zato što je malo starija verzija, e moj microsoft). Na njemu nekad izbaci tu grešku a nekad i ne može ni da započne instalaciju jer vrti u nedogled i ne detektuje kartice.
Probao sam neki novi win10pro 20H2 (zgadio se) i neki ltsc 1809 i na njima prolazi instalacija drajvera ali nema šanse kada su sve kartice ubodene (Biostar ploča). Dođe do 5% ili 11% i samo tako ostane, a nekad i zamrzne ceo računar. Vrlo se haotično ponaša, nekad prođe instalacija sa 4 nekad neće, uglavnom što manje kartica to bolje. Nebitan je raspored, nije do slotova, sve je ispravno i dobro podešeno, biosi apdejtovani na obe takve identične TB250 ploče, nisam duduk petljam s ovim svakodnevno od 2017. Znači ploče su majnovale bez problema godinama sa polaris karticama, above 4g je oduvek uključen, gen2 podešen, a probano i sa gen3, a i na auto, vidi se u biosu da na auto ploča sama izabere i postavi gen2. Probano i sa uključenom i isključenom integrisanom grafikom. Silno vreme i dane sam izgubio dižući nekoliko windows 10 instalacija, različitih pa još kombinatorika u CSM compatibility modu na MBR particiji i obe verzije windowsa takođe u Uefi modu na GPT particiji, pa još u kombinaciji da sliku daje integruša ili glavna 6600. Sve to ne igra nikakvu ulogu. Da se instaliraju drajveri bez problema brzo i lako kao što i treba a sa svih 6-7 kartica ubodenih nema šanse. Nego instaliram sa jednom karticom, ili max 2-4 pa onda restartujem sto puta i dodajem jednu po jednu a on ih sam doinstalira. Ali postoji drugi, veliki problem, kada je drajver instaliran, windows se diže izuzetno sporo tačnije ni ne diže nego nakon što ploča postuje nestane slike zacrni se ekran i tako stoji bukvalno minimum nekoliko minuta nekad i do 10 minuta, jednostavno misliš da neće ni upaliti. I onda se pojavi slika i uloguje win10, jes da onda na kraju vidi sve kartice i može da kopa ali je tako neupotrebljivo, za instalaciju drajvera mi treba bar sat vremena uz sve silne restarte. A i onda svaki put za restart ili nestanak struje strepiš hoće li dići win ili zabosti nešto. Sad kao radi, kopa sa 7 kartica ali to je privremeno dok se ne zamenu ploče jer na njih sumnjam. Sumnjao sam i na taj M2 adapter za sedmu kartu ali nema on veze.
Na H81 prođe instalacija drajvera ok kad su svih 6 kartica ubodene, ali isti problem sa dizanjem windowsa 10 minuta i crnim ekranom.
Siimple mining ne koristim ali probao sam ga, pustio, uradio je neka ažuriranja ali ne prepoznaje da uopšte ima ijedna kartica ubodena, možda treba da skinem kompletno novi image i napravim butabilni fleš ispočetka, probaću. Mada mi on svakako ne odgovara, samo windows.
 
Poslednja izmena:
Nemoj nista da te cudi sto win toliko dugo podize posle nasilnog gasenja (nestanak struje itd.). Jos su to nove kartice i nemoj nista da te cudi. Moje ploce su novije "ASROCK H510 Pro BTC+" i procesor "INTEL Celeron G5905" sve radi . Moracu ovih dana da prebacim neke katice na dr. plocu "Asrock H81 BTC Pro" i javicu kako i sta radi.
Edit:
To sto ti dugo podize OS i stoji crni ekran, veruj da je isto bilo i kod mene, pa sam 100 puta resetovao, a ustvari treba sacekati malo duze, imati strpljenja i na kraju podigne i radi. MBR i GPT nemoj da te brine, jer mislim da nema nikakve veze, ja to u rigovima nikada nisam obracao paznju, to ti je bitno za neke dr. stvari, ali oko kopanja nikakve razlike.
Podigni najnoviju, azuriranu verziju win 10.
Nekada mi se desavalo da sve radi prikaceno na integrisanu graficku i odjednom vise nece, prebacim na diskretnu i radi, a nekada sam morao i da disable-ujem integrusu, ne secam se vise na kojoj ploci, jer imam i "msi 470" i sa njom imam problema, nekada na njoj rade 5 kartica nekada 4, ali zna da se zaglupi. Nisam nikako mogao da je nateram da radi sa svih 6 kartica.
 
Poslednja izmena:
To šanse nema da bude normalno, ne u ovom univerzumu. Mora da digne windows za 20 sekundi kad je sve ok. Plus da je sve kompatibillno ne bi niti jednom smelo da se desi da stane na pola instalacije drajvera i da ne može da završi. A nije se desilo jednom nego svaki od gomile pokušaja, sa različitim brojem kartica u različitim slotovima na dve TB250 ploče. Ovo što sad kao i radi, to ne smatram ispravnim i upotrebljivim.
I nije bio nasilan reset ni nestanak struje nego samo navodim primer. U pitanju je običan restart/reboot iz windowsa i uvek tipa malte ne 10 min stoji crn ekran, to ni u ludilu ne može da bude normalno i prihvatljivo. Normalno diže windows samo ako nije instaliran taj buđavi drajver za te buđave kartice, ili ako nisu uopšte ubodene.

edit:
Kačio sam i moleks napajanje na ploču, iako znam da nije potreban ali ajde i to da probam. Samo uzurpiram dragoceni i jedini molex kabl koji dolazi uz napajanje.
 
A kako se ponasa OS sa 1 gpu? Odma win boot i sve dobrom brzinom radi?
 
Po tim cenama ja ne bih uzeo nista.
Bolje uzmi 2 x 3060ti (800eur otp) ako vec si resio da uzmes nesto. I dobices 80 mh/s za 1600eur.
A sa 3080 ces dobiti 70 mh/s za 1500eur.
Pricam za eth ali to je taj odnos.
 
Ove cene iznad su bas dranje koze.
Ja bih jurio bolje ponude..
 
Ja bih npr uzeo 8x1660ti ako bih nasao po 500e komad, preracunaj hashrate koji bi dobio sa tih 8 kartica, a koliko bi dobio sa 3 3080 lhr.
 
To šanse nema da bude normalno, ne u ovom univerzumu. Mora da digne windows za 20 sekundi kad je sve ok. Plus da je sve kompatibillno ne bi niti jednom smelo da se desi da stane na pola instalacije drajvera i da ne može da završi. A nije se desilo jednom nego svaki od gomile pokušaja, sa različitim brojem kartica u različitim slotovima na dve TB250 ploče. Ovo što sad kao i radi, to ne smatram ispravnim i upotrebljivim.
I nije bio nasilan reset ni nestanak struje nego samo navodim primer. U pitanju je običan restart/reboot iz windowsa i uvek tipa malte ne 10 min stoji crn ekran, to ni u ludilu ne može da bude normalno i prihvatljivo. Normalno diže windows samo ako nije instaliran taj buđavi drajver za te buđave kartice, ili ako nisu uopšte ubodene.

edit:
Kačio sam i moleks napajanje na ploču, iako znam da nije potreban ali ajde i to da probam. Samo uzurpiram dragoceni i jedini molex kabl koji dolazi uz napajanje.

Sasvim normalno i redovno se dešava sa rigovima na Windows 10.
Zato i zbog problema sa drajverima, većina je prešla na Linux.

Čak i ako uspeš da namestiš da sve radi ok, vrlo verovatno ćeš imati problema kod prvog update drajvera.
 
Sasvim normalno i redovno se dešava sa rigovima na Windows 10.
Zato i zbog problema sa drajverima, većina je prešla na Linux.

Čak i ako uspeš da namestiš da sve radi ok, vrlo verovatno ćeš imati problema kod prvog update drajvera.
Ja se licno nikad vise ne bih vratio na windows. Sve je bolje i olaksano na linuxu da je bukvalno neuporedivo.
 
Moje iskustvo vezano za Win10 i majning je skroz ok. Oba riga rade na Win10 i apsolutno ama bas nikakvih problema nema. Update GPU driver-a ne radi sam tako da tu nema sta.
Mada majneri koji su duze od mene svi hvale Linux based OS-ove i izbegavaju Win u sirokom luku 🙂

Licno bih probao Linux, ali mi mrsko da sad petljam sa tim kad sve vec radi ko podmazano
 
Nije ovde tema linux vs windows, imao bih i o tome dosta da napišem ali možda neki drugi put. Činjenica je da se windows 10 jako mnogo koristi za majning, od nastanka istog, nije u njemu problem jer sa polaris karticama ovako nešto ne može da se desi

A kako se ponasa OS sa 1 gpu? Odma win boot i sve dobrom brzinom radi?

Pa isto kao i sa 6 ili 7, rekoh. To je i problem. Čim ima drajver...
Meni samo treba informacija koja matična ploča, koji čipset. Ako neko ima 6600 XT kartice na Windowsu i da rig radi kako treba, dakle kad su ubodene kartice u sve slotove da instalacija drajvera uspešno završi i da nakon toga posle reboota digne windows normalno i brzo a ne da se ponaša kao da je nešto crklo. 🥴😕:poop:

Sasvim normalno i redovno se dešava sa rigovima na Windows 10.
Zato i zbog problema sa drajverima, većina je prešla na Linux.

Čak i ako uspeš da namestiš da sve radi ok, vrlo verovatno ćeš imati problema kod prvog update drajvera.
Naravno da nije normalno, toliki rigovi sa windows 10 i polaris karticama rade i butuju kao sat... godinama (Taj segment. Naravno da uvek ima drugih problema, ali najčešće hardverskih). Zilijardu puta sam instalirao drajvere za sve ove godine, najrazličitije, od prvih blockchain pa do ovih modernijih adrenalin, zilion verzija, nikada ovako nešto se nije desilo niti može da se desi, toliko je pouzdano. Toliko puta sam čak drajvere instalirao daljinski, preko chrome remote desktopa ili teamviewera, kada instaliram win i ubijem defender, update i slično, pa uštekam lan kabl i dopustim internet, moja potreba za boravkom u prostoru je završena. Umesto da čekam da instalira drajvere 10-15 min za to vreme stignem kući. I siguran sam da će da radi kako treba, kao što znam da će sunce ujutru da izađe. Znači nakon što me dočeka ekran o uspešno instaliranim drajverima, uradim double click na patcher, pa na compute switch bat fajl i restartujem. I znam da će win da se digne za 15 sekundi i za minut da počne da kopa.
 
Ja koristim Z cipset, z97 , Z170, Z270 i Z370 ploce. Ako treba tacan model navescu ti.
GA i Asus... ja licno nemam 6 seriju AMD da ti kazem iskustvo...
 
Imam neki vent na Sonoff S26 i radi tako vec dugo pali gasim po potrebi iz app, od pre dva dana počeo da zeza, neće vent da se upali ni na jednom Sonoffu. Kad je direktno u utičnici vent se odma upali, kad stavim na Sonoff upalim iz app odma ugasi. Ne kontam šta pravi problem, Sonoff ispravan probao na rigu, vent direkt u utičnici radi normalno.
 
Pa isto kao i sa 6 ili 7, rekoh. To je i problem. Čim ima drajver...
Meni samo treba informacija koja matična ploča, koji čipset. Ako neko ima 6600 XT kartice na Windowsu i da rig radi kako treba, dakle kad su ubodene kartice u sve slotove da instalacija drajvera uspešno završi i da nakon toga posle reboota digne windows normalno i brzo a ne da se ponaša kao da je nešto crklo. 🥴😕:poop:
Napisao sam vec gore u prethodnom postu, sa ovom plocom i procesorom "ASROCK H510 Pro BTC+" i procesor "INTEL Celeron G5905" sve radi bez greske, 7 kartica RX 6600 XT Asus Dual u rig-u.
 
Meni je na rigu 6x6700xt ploca biostar tb 250, iz kutije stavljena u rig bez update-a biosa.
Kao sto sam pisao, odradjena odredjena podesavanja (osnovna) u biosu, e jedino sam imao problem dok nisam pronadao adekvatan miner, nije htelo sa svima da radi.
Ram 4gb, procesor 3900.
Simplemining 1250/1050/675/1300/800, 95w.
Daju okruglo 46 mhs.
Verovatno ima prostora jos malo da se spusti potrosnja i podigne za po 1-2 mhs ali nisam hteo nista da silim. Evo vec 11 bez greske.
Inace da napomenem da mi je na rigovima 580 koje sam imao ranije potrosnja na linuxu bila manja nego na windowsu za isti mhs.
O lakoci pristupanja preko telefona, promeni parametara, minera, poola, temperature, bukvalno svega, glupo je diskutovati.
 
Da ali znači kod tebe jeste tb250 ploča ali na linuxu nije windows, a tu je neki problem s drajverima. A navodno je podržano i kompatibilno.. to je problem.

Ja koristim Z cipset, z97 , Z170, Z270 i Z370 ploce. Ako treba tacan model navescu ti.
GA i Asus... ja licno nemam 6 seriju AMD da ti kazem iskustvo...
Mislim da ni nema veze serija nego gneracija kartiica. Na windowsu držiš?
Sad još samo treba videti ima li dotičnih ploča na stanju i koje su cene.

Napisao sam vec gore u prethodnom postu, sa ovom plocom i procesorom "ASROCK H510 Pro BTC+" i procesor "INTEL Celeron G5905" sve radi bez greske, 7 kartica RX 6600 XT Asus Dual u rig-u.

Da ali si posle pisao da i kod tebe dugo stoji crn ekran i da si restartovao sto puta itd...
Mene zanima da su ispunjeni sledeći uslovi: Windows 10, 6600 ili slična moderna generacija kartica i na kojem čipsetu to radi normalno, kao što su i oduvek radile kartice i drajveri na windowsu.
 
Nvidia na windows 10, RX na simple min. Win je ltsc verzija, osakacen, rtx 30 serija, 6 kom radi, naravno win se posle reseta podigne za 15 sec...
Generalno nvidia drv > amd drv uvek bilo...
 
Da ali znači kod tebe jeste tb250 ploča ali na linuxu nije windows, a tu je neki problem s drajverima. A navodno je podržano i kompatibilno.. to je problem.


Mislim da ni nema veze serija nego gneracija kartiica. Na windowsu držiš?
Sad još samo treba videti ima li dotičnih ploča na stanju i koje su cene.



Da ali si posle pisao da i kod tebe dugo stoji crn ekran i da si restartovao sto puta itd...
Mene zanima da su ispunjeni sledeći uslovi: Windows 10, 6600 ili slična moderna generacija kartica i na kojem čipsetu to radi normalno, kao što su i oduvek radile kartice i drajveri na windowsu.

To se desavalo na pocetku, nije htelo da radi sa starim drajverima, tj. nije ih bilo moguce instalirati, a i ako se nasilno ugasi. Sada sve normalno radi.
Nvidia na windows 10, RX na simple min. Win je ltsc verzija, osakacen, rtx 30 serija, 6 kom radi, naravno win se posle reseta podigne za 15 sec...
Generalno nvidia drv > amd drv uvek bilo...
Covek pita za rx 6600 xt, ne za nvidia i starije amd kartice. Ove su se pojavile kod nas sredinom avgusta, tako da je bilo problema sa drajverima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno