Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

"Hiveos ti je na linuxu, znaci ne bi mogao uporedi da koristis racunar i majnujes, mozes da skines phoenix, teamred miner ili lol miner i pokrenes u windowsu, sa tim sto bi u adrenalinu morao da menjas postavku compute umesto graphic"

-Za ovo se slazem sa tobom.
Ali...

Ne treba mu afterburner, ne treba ni da flesuje bios, nikakav dodatni softver, sve moze da podesi preko amd drajvera i davace mu sigurno oko 31mh/s. Ja sam 2 rig-a prodao sa karticama rx 580 i nikada nisam koristio dodatni softver, radili kod mene oko god. dana bez ikakvih problema. Sada imam rigove sa raznim karticama rx 6600 xt, rx 5700 xt, rx 6700 xt i rx 6800 xt i nikakav dodatni softver i dalje ne koristim, sve radi bez greske.
Meni su 580 i 570 bile modovane, tesko da moze da se postigne mala potrosnja i 30 mhs bez istog, 5700 takodje.
Serija 6000 nema modove. Znam da mogu u windowsu da se podese fast timing, a za linux nisam siguran.
 
Kao sto sam napisao sve radi bez modovanja, jedino sam zaboravio da napisem da sam jednoj rx 5700 xt morao da modujem bios jer je stalno pucala sa originalnim bios-om.
 
Momci, uzeo sam onako da kopam preko noci sa 3080, nije LHR. Da li su ova podesavanja ok? Eth je u pitanju.

Kopa: ~97 MH/s
Power limit: 70%
Core clock: -195MHz
Memorija: +1000MHz
Trosi: 237W

Temperature nebitne jer je kartica pod vodom, tako da je ide do max 70C za memoriju.

probaj da izvuces 99-100, jer mislim da lagano mozes.
Core probaj jos malo da spustis.
Ja power drzim na 61% i vuce 227W, a memoriju drzim na 1233. Sa tim podesavanjima imam 99,8MHs a vram temp je 88-92, zavisno od spoljne temp. Fanovi duvaju na 75%

U svakom slucaju, mislim da memoriju mozes minimum na +1200, a mnogi idu i do 1300

Vram temp ako je do 95 je sve ok, posle toga se pali zuta lampica. Sve ispod 90 je vrh.
 
Čovek drži kartu na vodi, temp su sigurno bezbedne.
 
Upravo zato sam mu i napisao da memoriju nagazi mnogo vise nego +1000.
Ja bih probao cak i 1500, mozda dobaci do 103-104 MH/s
 
A sto ce nesrazmerno vise da trosi?
 
Ako je on pro, i zna sta radi, i iscedio je suvu drenovinu sto se tice podesavanja, i to su najbolje vrednosti koje je dobio onda ok.

Ali ja sam iz njegovog posta zakljucio da je pocetnik i da prvi put majnuje, i predlozio sam mu da se dodatno poigra i cak i smanji potrosnju.
Bas sam mu naveo i da core moze dodatno da smanji, kao i power limit.

Ali ako je covek proveo ceo dan igrajuci se i isprobavajuci, i izbukao maks, onda se izvinjavam, nisam dobro shvatio.
 
Za RX 6600 XT idu 21.8.2 drajveri, sa starijim nece da rade kartice, a i nije moguce ni instalirati starije.

Nema sanse, ne mogu da instaliram drajvere, ni te ni 21.9.2 nije do njih. Jos nekoliko uzaludnih pokusaja. Uvek isti error sa slike. Zapravo ih ni ne instalira, ostanu zuti uzvicnici u device manageru i ne prepozna kartice sve stoje microsoft basic display adapter. Instalaciji dugo treba i da prepozna kartice ali prepozna ih sve i kad krene ubrzo izbaci ovo.
Na netu negde kazu da treba u windowsu iskljuciti ili u DDU cekirati "prevent downloads of drivers from windows update when windows search for a driver for a device" ali to naravno nije nista promenilo. Navodno treba i internet da se iskljuci pri instalaciji, naravno ni to nije vredelo.


Zaboravio sam prosli put da kazem da ni simple mining sa usb-a uopste ne prepoznaje kartice, kao da nisu ubodene.

Da li mozda na ploci ne sme da bude ukljucen CSM kompatibility mod? Ne znam vise sta moze da bude. Da li ima veze sto windows nije na GPT drajvu nego MBR.. Ili do verzije windowsa, starija je 1607, 2016 LTSB. Mada cim ni simple mining ne radi...
Da li kartice moraju da imaju hdmi adaptere ubodene ili bar glavna da daje sliku?! Ne znam vise sta da mislim. Koristim integrisanu na ploci. Hdmi adapter svakako i imam samo jedan, negde.


1166214629_Screenshot(83).png.6909b2bd22019a175832b0b7fbfa3cdb.png
 
Stvarno ne znam sta moze da bude. Podigni najnoviju verziju Windowsa, pa probaj da li hoce. Kod mene sve radi sa navedenim drajverima.
Edit:
Otkaci sve kartice, a ostavi samo 1, pa dodaj 1 po 1.
 
Ajde provedi ovako.
Da je na ploci svuda podesen pcie gen2 mod i na x16 i na ostalim x1 slotovima.
Above 4G da je ukljucen u biosu.
Bocni jednu grafiku u x16 slot i probaj drajver samo kad je jedna povezana
 
Napisah juce da podrska na linuxu nije idealna, ali phoenix 5.6d prepoznaje seriju 6000. Pokusaj ako te ne mrzi i uzmi u obzir prethodne savete. Meni takodje na jednom rigu nije hteo da prepoznaje karte dok nisam iskljucio integrisanu grafiku.
 
Probao sam danas popodne većinnu toga, i gen2 i gen3 mada to nema veze, ništa se nije promenilo, a i simple mining i dalje nije prepoznavao kartice. Probao sam i CSM da isključim. Above 4G je oduvek uključen. Nisam probao samo jednu karticu direktno u x16slotu, to mogu sledeći put mada mi to ne znači ništa ako i bude radila jer je potrebno sve da rade, očigledno je po sredi velik problem. Sa starim polaris kartama nikad sličan problem sve ove godine i radilo je uvek kao sat, bar to osnovno, prepoznavanje i instaliranje drajvera.
Jedino ako isključivanje integrisane grafike pomogne, probaću idući put. Mada moram nabaviti hdmi na vga pošto nemam toga.
 
CSM nije bitan, ako dobijes da ti jedna gpu radi, dobices ih sve.
Naravno probas reset bios/update.
Koja je ploca u pitanju?
Ovo vise deluje kao glup problem a ne veliki problem, sto je mnogo gore.
 
Momci, uzeo sam onako da kopam preko noci sa 3080, nije LHR. Da li su ova podesavanja ok? Eth je u pitanju.

Kopa: ~97 MH/s
Power limit: 70%
Core clock: -195MHz
Memorija: +1000MHz
Trosi: 237W

Temperature nebitne jer je kartica pod vodom, tako da je ide do max 70C za memoriju.
Koja voda je u pitanju, custom loop?
U tom slucaju bi trebalo moci preko 100 MH/s, uz jos nesto malo nizu potrosnju.
PL: 60-65%
CC: ides u minus da ti radni takt bude ~1200MHz
MC: na custom loop 99% moze +1200, a vrlo vjerovatno 1250-1300. Preko toga tesko, ali probaj :).
 
Do ploče je, nije do grafika.
Simple mining ima podršku za RX 6600 od 24.09.

Nešto nisi dobro podesio u BIOS-u - CSM, GEN2, Above 4G...
Pronadji mining podešavanja za ploču koju imaš.
Kao sto sam napisao sve radi bez modovanja, jedino sam zaboravio da napisem da sam jednoj rx 5700 xt morao da modujem bios jer je stalno pucala sa originalnim bios-om.
RX 570, RX 580 i RX 5700 rade bez modovanja, ali ne mozeš da izvučeš maksimalan hash i da smanjiš potrošnju bez modovanja.
 
Ok. Slazem se. RX 5700 XT svakako vredi modovati, jer sa originalnim bios-om daje oko 50-tak mh/s, a modovana moze da ide i do 60 mh/s. RX 580 moze da ide na 31-32 mh/s sa originalnim bios-om, tako da je ja vise ne bih ni natezao, jedino zbog potrosnje, mada mislim da je to zanemarljivo.
 
Pozdrav da li je neko pokušavao da moduje 1660 super karte da daju 35 mhs.

Čuo sam da je to moguće pa me interesuje da li je imao neko iskustva sa tim?
 
E ovo nisam znao, bacih pogled na brzaka, video si verovatno koliko se problema javlja... Ne znam dal bih se zezao sa tim, pogotovo jer pisu da nemaju ocitavanja za temp i fan na pojedinim modelima.
 
Mislim da grešiš, karte sa hynix memorijom 1660 super se definitivno mogu modovati, čitao sam na nekim stranim forumima. Samo me interesuje da li je neko od naših to radio pa da mi prenese iskustvo iz prve ruke.
Ja sam modovao Palitke, nije problem sto kaze @darkoj89 u neocitavanju temperatura i fanova vec u nemogucnosti da kontrolisem potrosnju u SMOS. Tako mi za 3-4MHs podignu potrosnju za 50%.
 
probaj da izvuces 99-100, jer mislim da lagano mozes.
Core probaj jos malo da spustis.
Ja power drzim na 61% i vuce 227W, a memoriju drzim na 1233. Sa tim podesavanjima imam 99,8MHs a vram temp je 88-92, zavisno od spoljne temp. Fanovi duvaju na 75%

U svakom slucaju, mislim da memoriju mozes minimum na +1200, a mnogi idu i do 1300

Vram temp ako je do 95 je sve ok, posle toga se pali zuta lampica. Sve ispod 90 je vrh.
Hvala, uspeo sam do 98-99MH. Mozda bi moglo do stotke sa jos tjuninga, a vuce 230W okruglo sada.
Vram temp je 66C otprilike nakon duzeg vremena kopanja. Meni sa memorijom na +1200 pada na 97, moguce da nije 100% stabilna pa sam se zadrzao na 1150MHz.
 
Hvala, uspeo sam do 98-99MH. Mozda bi moglo do stotke sa jos tjuninga, a vuce 230W okruglo sada.
Vram temp je 66C otprilike nakon duzeg vremena kopanja. Meni sa memorijom na +1200 pada na 97, moguce da nije 100% stabilna pa sam se zadrzao na 1150MHz.
Pregrijava ti se Vram, udara u 110 stepeni.
To sto mislis da je 66C, sonda ne ocitava dobro ili pogresno polje gledas.
 
Ili je pod vodenim blokom sa kvalitetnim termalnim padovima ;)
Digni ram na 1200, pogledaj ima li gresaka. Ako nema, throttle-uje ti vram, tj udara na 110C.
Dalje, +1150MHz je skromno i za dobro vazdusno, a kamoli za vodeni blok.
 
A da je jednostavno lošiji primerak memorije? Ta varijanta ne postoji od 3000 serije izgleda? :)
 
A da je jednostavno lošiji primerak memorije? Ta varijanta ne postoji od 3000 serije izgleda? :)
Naravno, validna opcija.
Ali ukoliko na +1200MHz nema error-a, a ima manji hashrate, znaci da memorija throttle-uje.
Ethhash linearno skalira sa povecanjem kloka memorije.
 
Nema šanse da čovek na onom vodenom loopu ima trotlovanje zbog temp.
 
Nazad
Vrh Dno