Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

kako rade igrice sa tim drajverima, obzirom da planiram da mi racunari kopaju kada se niko ne igra u igraonici?
 
Da li je neko kupovao i koristi PSU sa aliexpressa ? Naprimer :
5f87bc6e69eae4fb10ac520893fdfab8.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja to nikada ne bih kupio, ko zna koji je to kung fu. :D

Sent from my S6 Edge
 
Pozdrav relativno sam nov u ovome,tj procitao sam tone i tone foruma stranih naravno,pa da pitam i vas :) :p , imam trenutno 1 1050ti uspeo sam da povezem i sredim sve za kopanje iskopao neki deo i prebacilo mi se na cex ,nekih 10$ da li se isplati uzeti jos 2 iste i krenuti polako ?
 
Pozdrav relativno sam nov u ovome,tj procitao sam tone i tone foruma stranih naravno,pa da pitam i vas :) [emoji14] , imam trenutno 1 1050ti uspeo sam da povezem i sredim sve za kopanje iskopao neki deo i prebacilo mi se na cex ,nekih 10$ da li se isplati uzeti jos 2 iste i krenuti polako ?
Pa sta kazu ti strani forumi? Isplati se ili ne?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Pa po njihovom se isplati ,ali reko mozda ovde naletim na nekog ko vec radi sa 1050ti pa mozda neki savet,je l uglavnom je prica kao nmj 2x 1050ti uzmi gtx 1070 plus sto me izlazi skuplje mnogo a i nemam toliko para iskreno a ovde vec imam jednu grafiku
 
I da najbitnije jel mogu da pomesam msi gigabyte i asus u jednom rigu ? jedino trenutno to sad mogu da kupim,i jel velika razlika sa 1050ti sa napajanjem i bez ja imam gigabyte 15.5 mhs na 48-50c
 
Mozes da mesas MSI i Gigabyte, nebitno koji je proizvodjac. Cak mozes da mesas i razne graficke, tipa 1050ti x3 + 1060 x2 + 1070 x1 , s tim sto ces morati da ih overclockujes pojedinacno, ali ni to nije problem. Mozes mesati i AMD i NVidia graficke, mada za to vec nema neke racionalne potrebe.
Kao pocetnik, obrati paznju na napajanje (da ne bude preslabo), a ako ces uguravati vise komada 1050ti u svoju masinu, obrati paznju na to da ona vuce napajanje kroz PCIE slot na ploci (max power joj je 75W i nema posebno 6-pin ili 8-pin napajanje na sebi kao 1060 i jace), pa ako ih zabodes vise od jedne u plocu, moze biti pogubno jer ce povuci preveliku struju kroz samu plocu. Zato obavezno na riser, jer se onda kroz riser napajaju.
Moj prvi rig je upravo 6x 1050ti , evo radi 4 meseca i daleko od toga da nesto ne moze da kopa. U principu, hashrate je koliko para toliko i muzike. Prakticnije je uzeti jace graficke, jer ceo rig sa 1050ti daje npr oko 1030-1050 sol/s, a dve 1070 mogu preko 900 sol/s, ali ako je situacija takva da ne mozes uzimati bolje, uzmi jos 2x 1050ti, nema veze. Najbitnije je da ucis, citas, nalazis sam resenja (jer je sve to vec negde napisano i neko je imao iste dileme i ista pitanja pre tebe). Uz to je i mnogo brze, jer nadjes resenje za 20 min , umesto da pitas na forumu, pa cekas da ti neko odgovori, pa ti opet pitas dalje, pa cekas... Pricam iz licnog iskustva. Napreduje se jako brzo, samo ako nisi lenj.
Srecno! ;)
 
Poslednja izmena:
ispravka za zec algo uz occ

1050ti 200 h/s
1060 300-320 h/s
1070/ti 430-500 h/s
1080 550h/s
1080ti 700-730 h/s

na pitanje dal da dokupiš još jednu/dve kartice već znaš odgovor, ako ti se sa jednom isplati sa više grafika isplatiće ti se još više....
 
Jel neko koristi Asus PRIME Z270-P? Jel mogu 6 kartica da kopaju preko pcie, jel moze da se doda jos jedna preko M.2?
Unapred hvala
 
Nabavio sam juce Sapphire RX 580 8gb (povoljno). Zelim da je "upregnem". Koliko bih po vasoj proceni, ukoliko bi radila 24/7, mogao da zaradim na mesecnom nivou? Otprilike ako je moguce, hvala.
 
Svaka po 30.5 mhs na ETH-u. Ukucas tu snagu u whattomine i videces zaradu. Oko 5-6% je greska u datom trenutnu racunanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da da koristim bas asus prime z270, placena 14500din u emmi. Rig naravno kopa sve pa i u dual radi sve kako treba....
 
Moze sta hoces, ja konkretno eth+dcr (14.5+390). Resio sam malo da napravim etn stek, mozda ce nekad da vredi...
 
Ma bice to gore :) jel Claymore ? Na kom poolu si DCR ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze sta hoces, ja konkretno eth+dcr (14.5+390). Resio sam malo da napravim etn stek, mozda ce nekad da vredi...
I ja pravim stek etn trebalo bi da vredi nekad.

A i dual eth+lbc nije los treba koristiti zimu za dual :-D

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Jel zna neko kakve su zotac 1060 6gb amp edition za mining? Koje su prednosti, mane...? Koliko da ocekujem hasha na zecu i koliko je potrosnja?
Unapred hvala

Ja imam 6 komada i daju 146 MH/s na ETH. Dve su sa Samsung memorijom, a ostale sa Micron. Malo sam se smorio kada sam video da su ove, koje su kupljene pre par dana, sa Micronom,ali za sada
sve radi ok.
 
Hvala ti , sve sam uglavnom vec znao ali iskreno drugacije je kad neko iskusniji objasni sve to i to jos na srpskom jeziku :) , pa mene je ovo zanimalo jos prosle godine pa sam po malo citao , zadnje vreme dosta pratim i pokusavam sam da skapiram kako sta , jel iskreno jako me interesuje tacnije uopste pc a pogotovo ako tu jos moze i da se zaradi , nema sta doneo sam odluku uzimam dve jos , vec znam da je preporuku uzeti sa napajanjem jel mogu bolji oc, negde sam citao da 1050ti se greju , moja konstantno kopa i drzi na 49c a fan na nekih 30% otp, isplanirao sam da uzmem neku am2 plocu i neki proc do 1000 din 4gb ddr2 i 3 rajzera mislim da ce to sve biti dobro , samo nisam znao da zlna ethermine pool prebaci nekih 10$ kad se iskopa pa sam posle video da su zavrsili na mom acc na cex-u ali opet procitam da je minimum 20$ da se podigne ili sam ja nesto lose procitao?
 
Uzeo sam sapphire 570 8gb nitro+ za napajanje ima konektor od 8 pina i poseban za 6.Ima li ko iskustva oko napajanje ove kartice?
 
Imam ja, samo ti 8ica treba


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[emoji4] sta ces ti podeliti sa nama [emoji4] ?
Ja sam zadovoljan, sve uredno radi, na modu biosa daju 29.5-30 na eth-u. Bio sam dobio na ovom forumu [emoji4] hvala jos jednom [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno