Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Izbaci napon iz minera kontrolisi trixom. Problem je samo na rx 570 i 580
 
Nije napon u mineru ni postavljen, njega podešavam iz Afterburnera. Instalirao onaj 440 beta16, za njega rekoše da radi (kod mene radi, ali ja imam samo 480). Ništa, probaću iz trixxa, da vidim šta će da kaže. Jel' mora neka posebna verzija ili samo skinem najnoviji?

Hvala unapred, a hvala i za ovo sada :D
 
Pozdrav, da li neko ima kartice ASUS rx570 expedition 4gb Elpida, i koliko izvlaci MH/s iz njih? naravno sa kojim podesavanjima? Ja sa ovim novim Dag fix driverom imam 27.1 plus-minus...
 
Da, novija serija ima problem sa variranjem takta ako se podesi iz minera. AB beta 16 radi ok sa miner drajverima, moze preko njega.

Sent from my S6 Edge
 
Samo da se ova moja pijandura probudi, da uključi mašinu, pa ću probati da izbacim iz minera podešavanja za 570. Javljam šta sam uradio, možda će nekome biti korisno.
 
Kasno za edit, naravno.
Rešeno skakanje kloka brisanjem opcija u mineru i podešavanjem iz Afterburnera.
Hvala svima na pomoći.
 
To je to mora se izbaciti iz minera tj bat fajla, dok na Rx 470/480 sve radi, reko bi covjek sve je to isto ali nije.

@space trixxom se mora podesavat jedna po jedna karta ili druga opcija sve u biosu ustimat, ali to je vec velik posao :)
 
Ja imam izgleda vrlo slican problem kao @dr1pac ..
Msi 570 Armor OC Elpida je u pitanju
Dakle i sa stock biosom i sa mnogim modovanim se isto ponasa:
Podesim core clock u AB, on ga obara znacajno kao i core voltage i time obara hash.
Probao na drugom rigu i isto se ponasa.
Koristio sam AB 4.4.0 Beta 15 i one AMD nezvanicne drivere jos kad su izasli. Ima li iko ideju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Beta 16 mora da se koristi

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Radio sam do sad sa beta 15 koja je tad i izasla al ajd probacu

Edit: Ustvari nema logike jer meni i bez Afterburnera pada clock sa stock vrednosti..
Tako da nije to


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa probaj da ga isforsiras iz AB.

Sent from my Lenovo A6020a40 using Tapatalk
 
Ja imam izgleda vrlo slican problem kao @dr1pac ..
Msi 570 Armor OC Elpida je u pitanju
Dakle i sa stock biosom i sa mnogim modovanim se isto ponasa:
Podesim core clock u AB, on ga obara znacajno kao i core voltage i time obara hash.
Probao na drugom rigu i isto se ponasa.
Koristio sam AB 4.4.0 Beta 15 i one AMD nezvanicne drivere jos kad su izasli. Ima li iko ideju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Trotluje karta, podigni power limit

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
To je to mora se izbaciti iz minera tj bat fajla, dok na Rx 470/480 sve radi, reko bi covjek sve je to isto ali nije.

@space trixxom se mora podesavat jedna po jedna karta ili druga opcija sve u biosu ustimat, ali to je vec velik posao :)
Sve sam ustimao. Ali napon nece da prihvati. Karte pice preko 30, gpuz kaze 62W. Problem je sto hocu sve da prebacim na Linux i zeza me spustanje potrosnje.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kad si vec kod linuxa... Jel probao neko Simple Miner?
Lepo to radi ali mi rx 480 baca 24.6 mhs, dok mi je na win ta ista karta bacala 28+ mhs.
Da li je moguce da nema novih drivera za linux (mislim na ovaj sa fixom kao za win) pa da ima problema sa dag file?
 
Kad si vec kod linuxa... Jel probao neko Simple Miner?
Lepo to radi ali mi rx 480 baca 24.6 mhs, dok mi je na win ta ista karta bacala 28+ mhs.
Da li je moguce da nema novih drivera za linux (mislim na ovaj sa fixom kao za win) pa da ima problema sa dag file?

Basa sam probao prekljuce Simplemining... 6 x RX 580 Sapphire.... manje baca mhs, a više troši kwh..

Windows 175+ mhs, potrošnja 0.830 kwh
Simplemining 150 mhs, potrošnja preko 0.900 kwh

Da li neko ima iskustva sa ethOS-om....probavam da nadjem trial verziju ali je izgleda nigde nema...mora da se plati, pa da se onda igra
 
Poslednja izmena:
sta vam smeta kod wina?
 
Basa sam probao prekljuce Simplemining... 6 x RX 580 Sapphire.... manje baca mhs, a više troši kwh..

Windows 175+ mhs, potrošnja 0.830 kwh
Simplemining 150 mhs, potrošnja preko 0.900 kwh

Da li neko ima iskustva sa ethOS-om....probavam da nadjem trial verziju ali je izgleda nigde nema...mora da se plati, pa da se onda igra
Za nvidia karte kako tako i nije los, amd rade dosta bolje i manje trose na windowsu..

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ja bih bas voleo da vidim kako sljakaju ti rigovi sa 13 kartica, raspored me interesuje isto, kombinacija napajanja. Zvuci mi uzasno komplikovano, a ako je neko voljan neka postuje sliku da vidim, ako ima naravno.

Sent from my S6 Edge
 
Postoje napajanja sa 12 pci 6+2 i od cpu 13 ta grafa prosto. Al razmak je koban.
Imas na netu koliko hoces.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moje napajanje ima 14 Pcex kablova i ja mu napravio jos 2 pcex od Cpu kabla tako da ima ukupno 16 Pcex kablova, i uz duze kablove USB3.0 moze se slozit 13 kartica i da sve bude dobro ohladjeno.
Samo je pitanje kako pokrenut 13 AMD kartica na win 10 ne moze znaci moraju se trazit alt. rijesenja linux ethos ili sl. a to je vec problem.

Nije problem ni povezat ni ohladit 13 kartica problem je sto nema dobri drivera za linux i sto je kontrola nad karticama teza.
 
^Pa to. Zato se i maltretiram sa ovim Simple Minerom (2$ mesecno nije problem) ali 10% manji hash je veliki problem.
Ja zasad na toj ploci imam 8 kom i nisam hteo da dodajem dalje dok ne nadjem softversko resesenje jer dzaba fizicki povezano ako softverski ne radi kako treba.
Ja sam ubacio 2x rx560 za probu i kod njih nema razlike, sva sreca pa sam imao jednu rx480 pa sam probao i sa njom a vec sam bio spreman da krenem u projekat.
Sto se napajanja tice, tu nije problem, stavim dva IBM-a od po 1300w i ima da radi sve bez da se znoji.
 
Poslednja izmena:
gde nabavljate ta serverska napajanja?
 
Koliko daju saphire 4gb rx480 na musiccoin vise puta sam pitao nemoguce da niko nezna.
Unapred hvala.
 
^Pa zar to nije isti algo kao kod Ethereuma? Zar ne bi trebalo da daju isto toliko? 27-29mhs
 
Moje napajanje ima 14 Pcex kablova i ja mu napravio jos 2 pcex od Cpu kabla tako da ima ukupno 16 Pcex kablova, i uz duze kablove USB3.0 moze se slozit 13 kartica i da sve bude dobro ohladjeno.
Samo je pitanje kako pokrenut 13 AMD kartica na win 10 ne moze znaci moraju se trazit alt. rijesenja linux ethos ili sl. a to je vec problem.

Nije problem ni povezat ni ohladit 13 kartica problem je sto nema dobri drivera za linux i sto je kontrola nad karticama teza.
Jel i pitanju 2kW Leadex ili neka serverska?
Koliko kartica je max za win10?

Sent from my S6 Edge
 
Nazad
Vrh Dno